Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

azarijka
29. bře 2011

@kvetinqa my tiez mame 4mes a 6300g nemame ani nahodou 😀 😀 😀

blka
29. bře 2011

@kathuska Jasně, to je nejdůležitější, že roste a je jedno na čem 😉 . Myslím si, že to nekojení je spíš těžší pro nás maminky pod dnešním tlakem okolí.

stvura
29. bře 2011

@azarijka hehe, moja skoro polrocna dcerka nema tolko kg...kde tie super vahy beriete? Moj starsi mal v pol roku skoro sest a to som bola happy ze zdvojnasobil vahu (2950g porodna). Ale zasa na druhej strane...male miminko, obratne miminko...moje obe deti su velmi pohybovo zdatne.

kvetinqa
29. bře 2011

@azarijka
@blka ved ja sa nestazujem... ale nam zacal teraz stagnovat, za posledny tyzden mu vaha isla dole, tak dufam, ze to dobehneme 🙂

kathuska
29. bře 2011

@elviie me opravdu rval vic jak tyden hlady,i 14 hodin v kuse.. mliko ze me teklo,on pil ale nepribiral.jak jinak si to vysvetlit?

elviie
29. bře 2011

@kathuska to já nevím, nemám s tím zkušenost, mně neplakala, ale četla jsem i má dětská doktorka říkala, že slabé mléko prostě není, buď mléko je nebo ne...ale je jasné, že není mléko jako mléko, kojíme a stejně je malá drobná a moje sestra také kojila a synovec byl velkej kluk 🙂 A co ti k tomu řekla dětská doktorka? Hlavně, aby byl malej spokojenej a je jedno díky jakému mléku, ne? 😵

kathuska
29. bře 2011

@elviie jj hlavně aby byl spokojený.. jasně že slzy ukáply že kojení nám asi není dáno, ale teď jsem ráda, že je to konečně spokojené miminko. Doktorka prostě usoudila, že mu to z nějakého důvodu nestačí, doporučila po kojení dokrmit, když si řekne. Taky jsem si myslela že slabé mlíčko není, ale vážně nevím jak jinak to brát. Je to pro mě prostě záhada.

kathuska
29. bře 2011

@blka to je fakt. všude na to tlačí, kojit. aspon ze kojíme částečně. lepší než nic 🙂

elviie
29. bře 2011

@kathuska ještě mě napadá, zda nepil málo-krátce z každého prsu, že se říká, že přední mléko je na žízeň a není tak vydatné jako zadní mléko, ke kterému se dostane mimi při delším sání...

kathuska
29. bře 2011

@elviie kojili jsme hodinu i déle dokud neusnul.. 😅

blka
29. bře 2011

@kathuska To je zajímavé, že tak plakal. Ale třeba mu to z toho prsa prostě nešlo tak dobře, jak z flašky. Ale i to málo stačí 🙂

kathuska
29. bře 2011

@blka ano i to je mozne.on maly a ja velka prsa,to nejde moc dohromady

labudka
30. bře 2011

Ahojte
Ďakujem Vám ste skvelé, ma to upokojilo, dnes ideme na poradňu, tak uvidíme.
Tiež si vravím hlavne že malinká priberá, i keď svojim tempom ale priberá 🙂

@kathuska - Ja som si tiež myslela že je niečo zlé s mliečkom, že buď ho mám málo, alebo malú zle prikladám.
Ale mlieko mi strieka, a aj keď je prsník už mäkký tak stále tam niečo je, čiže mlieka je dosť, a prikladám dobre, to som si kontrolovala na videách o kojení. Takže tiež záhada prečo nepriberá dostatočne.
Jeden deň som si malú aj vážila pred a po kojení, a vždy vypila max. 50 -60 ml a mala dosť. No moja malá neplače, keď sa napapá pekne zaspí, alebo spokojne sa obzerá kým sa nepokaká vtedy začne plač. takže verím, že hladná nie je. Aj keď žltú stolicu máme zriedkavo, skôr zelenkavú, aj keď kojíme iba z jedného prska, aby sa dostala k zadnému mliečku. Snažím sa ju prikladať vždy keď chce, ani dudlík nepoužívame, aby som náhodou neprepásla chvíľu kedy bude chcieť jesť.

Krásny deň Vám prajem a ozvem sa ako sme pochodili na poradni.

sharlotta
2. dub 2011

Ahojte, nasa mala sa narodila v 38tt a mala 2450g a 47cm. Ked citam, ako ostatne babatka priberaju a kolko uz vazia, je to pre mna deprimujuce. Prvy mesiac pribrala kilo a teraz len 500g. Doktorka hovorila, ze je to v norme, ale na spodnej hranici. V piatok sme boli na poradni a teraz vazi 3850g a ma 54,5cm. Ja plne dojcim, aj ked sme mali zopar kriz. Je ale pravda, ze prvy mesiac som kojila kazdu hodinu, ako mi kazali a to vypila podla vahy tak 20-30ml a teraz neviem, kolko vypije, ale mlieka mam zda sa dost. Volala som aj laktacnu poradkynu a ta mi to potvrdila. Mala ale pije tak 5-8 minut a potom sa zacne zlostit, tak ju musim prehodit na druhu stranu a potom znova. Tak takto sa hrame niekedy aj 45minut, kym je spokojna. 😅 Ja nie som z tych ludi, co su obdareni trpezlivostou, tak uz som z toho dost na nervy. 😖 Snad sa to zlepsi...

stvura
2. dub 2011

@sharlotta neboj sa, zlepsi sa...ale podla mna je to super vaha, nemusis sa bat...ja mam obe deti velmi malicke, hoci sa obe narodili po termine. Moje polrocne dievcatko ma teraz asi 6kg, pricom ostatny rovesnici maju vsetko osem...(moj dva a pol rocny ma 12kg)...vobec sa neboj, ak je mala spokojna a pribera tak je to okej. Tiez si nenapisala ci ma predispoziciu byt drobna, ci ste utly a drobny aj vy s manzelom a aky ste boli ako deti...mozno je to geneticke.

sharlotta
2. dub 2011

@stvura ja mam 158cm a manzel 185cm. Mozno bude po mne 😝 ale ja som sa narodila 3300g a 53cm.

stvura
2. dub 2011

@sharlotta inac som pozrela kolko mala moja mala v dvoch mesiacoch...tiez 3900g, takze...podla mna tvoja pribera pekne. Ja mam 162, muz 178...xixi...ale obaja sme boli male deti (2800g a muz 3100g)...i ked teraz aspon mna po dvoch porodoch je o 20kg viac. ☹

blka
2. dub 2011

@sharlotta Ahojky 🙂 . Hlavní je, že maličká přibírá 😉 . Mareček měl ve 2 měsících 3520g 😉 . Porodní váhu měl teda nižší, než Deniska (2200g).

sharlotta
3. dub 2011

@stvura
@blka no, to ste ma potesili, lebo ked citam, ze "nasa mala ma uz 4400g a to na konci prveho mesiaca..." Tak som si povedala, ze s takymi detmi Deny nemozem porovnavat, tak som si vas tu nasla 😉 Inak je zdravucka a vsetky vysledky su v poriadku, tak dufam, ze to tak bude aj nadalej. Inak mali ste niekto problem s apnoickou pauzou (pipal vam monitor dychu)? My sme koli tomu stravili tyzden na detskej JIS.

akdarka
3. dub 2011

ahojte, nas sa sice narodil 4245g ale priberal pomaly.teraz v 7.mesiaci mal 7500g.som bola velmi nestastna ked kazdy priberal kilo za mesiac a my 400g.inak je zdravy, spokojny...nastastie som nepodlahla dr nazorom,ze treba prikrmovat.mliecka sice bolo malo ale s laktacnou poradkynou sme to zvladli😉 nebolo to lahke ale som velmi vdacna, ze este krpec papa a dlho papat bude mat.mlieko...

blka
3. dub 2011

@akdarka Ahoj. Věřím, že jsi byla nešťastná, že malý přibírá míň, než všichni v okolí. Ale v tvém případě to byla výhoda, protože si představ, kdyby přibíral kilo měsíčně, jakou váhu bys musela nosit na rukách 😅
@sharlotta Nám monitor dechu taky pípal, ale nikdy jsem kvůli tomu nikde nebyla. Vždy, když jsme tam doletěli, tak Mareček dýchal. Tak nevím, jestli se jen zapomenul nadýchnout nebo ho to špatně snímalo kvůli tak nízké váze. Pípal nám několikrát a vždy jsem z toho měla příšerný šok. Ale někdy mi to přišlo i jako nějaká chyba. Zapípal, já jsem si pak lehla, uvelebila se a pípal znova a tak asi 3x za sebou 😒

sharlotta
3. dub 2011

@blka ani ja by som s tym nesla, len som sa o tom zmienila na poradni a poslali nas na tyzden na pozorovanie. Myslim, ze to bola asi najhorsia depka v mojom zivote. 😒

blka
3. dub 2011

@sharlotta Aha. To se ti nedivím, že to bylo pro tebe náročné.

rintintyna
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka a já pořád přemýšlela odkud se známe🙂))))))))
jinak po dlouhé době info o nás: Klárka nedávno oslavila 15 měsíců s váhou 7550g a délkou asi 72cm. Na měsíc jsme ztroskotali pro nefunkčnost vozidla u babičky v Brně, kde z ničehonic začala odmítat jídelníček, tak jak byl doposud nastaven. Po dvou dnech stresu a poradách s nutriční poradkyní po telefonu, jsem se zklidnila, začala trochu přisolovat, nabízet nové věci a pokud jedla málo, tak aspoň dokrmovat UM. Konečně začala alespoň lozit po čtyřech, bo to byla naše největší trampota, že už se sice stavěla k nábytku, ale jinak se akorát plazila. Všichni včetně Klárky z toho máme velkou radost. Také je velice společenská, často chce ven za dětmi. Jinak vyšetření nemáme ještě zcela dokončená. Stále dlužíme na Bulovku moč na vyšetření metabolických poruch a ani nevíme, jak dopadly prozatímní odběry, protože nám to chtějí sdělit až vše najednou. Jinak nestíhám dočítat, tak aspoň popřeji všem, ať se daří a máte krásné léto 😀 😲

rintintyna
31. kvě 2011

@sharlotta hlavu vzhůru a vydrž, já myslím, že krásně to zvládáte. Dobře, že jsi se spojila s poradkyni, mě také kdysi dost pomohla, hlavně se uklidnit atd. Taky jsme kojily kolikrát i hodinu a střídaly prsa několikrát, ono když jsou nervíky, tak se to mlíčko hůř spouští, aspoň já to tak měla. Třeba když jsme jezdili na návštěvu ke tchýni, bývala jsem nervozní ze změny prostředí, prsa nalitá bolavá a malá u prsu brečela bo mlíčko se ne a ne spustit. Ale to jsou moje osobní zkušenosti. to u každého funguje asi jinak. Hlavně se nenech nikým vydeptat. Naše Klárka je ¨podtabulkovᨠale zdravá a spokojená a to je to nejhlavnější 😉

rintintyna
31. kvě 2011

trochu jsem dočítala nazpět a doufám, že můžeme aspoň všechny ostatní potěšit tím, že to nejsou oni, kdo mají to nejmenší miminko, ale zcela zjevně, jsme to my🙂))) připojuju nějaké foto pro představu 😉 ty první dvě jsou nejaktuálnější. Na radu nutriční poradkyně jsem jí nechala dělat si s jídlem co uzná za vhodné 😀 na radu babičky jsem jí poprvé zastřihla 😀 a ty další tři jsou ze 13 měsíců

blka
31. kvě 2011

@rintintyna Ahojky. Klára je moc pěkná holčička 🙂 . Můžu se zeptat, co ti poradila nutriční terapeutka? My jsme taky byli, protože jsem si myslela, že mi poradí, a to, co mi odpověděla na jídelníček za rady nerespektuji, protože jsou pro mě úplně nesmyslné. 3 dny jsem jí počítala přesnou gramáž čeho kolik Mareček sní. Byla to bída. Jako 2g, 4g, max. bylo asi 20g. Akorát mě "sprdla" za to, že nemáme jídelníček snídaně-desátka-oběd, atd. Který se sice snažím dodržovat, ale s tím jeho nejezením to nejde. Jeden den neměl oběd, tak mi tam napsala oběd?!! A co mám dělat, když mi ho nechce jíst? Další den měl asi 3x rajskou polívku, tak to se jí zase nelíbilo, že je 3x. V jídelníčku ji chybí ovoce a zelenina. Ale co mám dělat, když mi to nejí? A hlavně, v noci mu dávám mlíčko s kaší, tak to hnedka jako, že skoro 2-leté dítě a v noci jí? Z flašky s dudlíkem? Přitom mi spočítala kalorickou hodnotu toho, co sní a to mlíko mu dělá víc než polovinu!!! A tak mi poradila, že ho mám nechat 1 den o hladu a pak se třeba rozjí 😠

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@rintintyna 😀 no jasně také jsem marně tápala kde tě zařadit 😉 a malá je kouzelná 😉

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

tady je to naše kůzle 😉

blka
31. kvě 2011

@brusinka.pusinka Simonka je už velká slečna 🙂