Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

matus.
10. bře 2010

aj moja Wanesska je drobec.. ma 8,5kg a 75cm a to ma 19mesiacov ale neriesim to.. papa ako za troch chlapov je zdrava a to je hlavne🙂

andykov
autor
11. bře 2010

holky, já jsem zakládala toto téma, ale už jsem jednou psala, Kikča už jsem dlouho patřit nebude... Včera měla 11měsíců a váha nám ukázala 9,1kg 🙂

lucie.krajcarova
11. bře 2010

holky, poraďte, jakou autosedačku koupit pro drobnější dítě? já dostala tipy na takové, co jsou jako maxi, myslím ale, že to je zbytečné... Martínek bude mít 11 měs a pouze 8 kg..

Mataklinec, skoda že nemáš v albu fotku synka, ráda bych ho viděla, jak teď vypadá.

brusinka.pusinka
11. bře 2010

Lucinko koukni na naší snad se ti zalíbí my jsme moc spokojeni a malá má 8 kg ve vajíčku je nacpanáí atak jsme vyřešili takto jinak je to autosedačka Carrera od firmi Zopa

evinkaa
23. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem k vám zas mrkla a musím říct, že my sem patříme a patřit snad budeme napořád. ☹ Už bych měla být v "batolatech", ale tam jsem podobné téma nenašla. Byly jsme s Natynkou na roční prohlídce. Ach jo, váha ukázala pouze 7,48 kg a měříme jen 69 cm. Doktorka nás hodila do grafu a vyšly jsme z toho úplně hrozně, jsme dokonce kus pod nejspodnější hranicí. 😔 Pokud se do květnové kontroly nezlepšíme, budeme muset na nějaká vyšetření, aby se prý přišlo na to, proč malá neroste. Mám z toho hodně nervy. S váhou bojujeme prakticky od 4 měsíců. Jste na tom někdo váhově podobně? Už si prostě nevím rady. Malá mi krásně jedla, ale začátkem února nám začaly lézt další 3 zuby a od té doby se mi zasekla. Celý den třeba nechce nic, jen mlíko. Vidí, že chystám židličku na papání a už se jí koulejí slzvy po tvářičkách. Asi budu muset vydržet, jenže jak dlouho....???? 😔 😒

lucie.krajcarova
1. dub 2010

ahoj kočky, brusi, dík za ten tip, my se na ni zrovna dívali v obchodě, moc se nám líbila! všichni ale prosazují romer... nejradši bych viděla ty dvě sedačky pohromadě a posadila tam malého..

za chvíli už Marťa bude mít rok. a váhu asi 8,2 kg a tak 75 cm.. no drobek největší. na plavání, kam chodíme, vypadá jako 9 měsícční... ale co dělat, on toho prostě moc nesní!!!

Evinko, to máte trápení!!! já začala malému dávat pouze smetanové jogurty - je tam víc tuku. a taky mu dávám na noc hami hajaju, to má moc rád. a myslím, že víc zasytí a hlavně se z něj i líp přibírá. jinak stále kojím večer a ráno, právě i proto, že je to takový drobek, tak ať mu aspoň posílím imunitu. jo a zkus krmit v náručí.

ksivcova
1. dub 2010

Ahojte,moj maly ma 8 mesiacov a tyžden ked sme boli na poradni tak nam vaha ukazala 7300,skoro ma tam porazilo.Myslela som že od pol roka pribral aspon pol kila ale on len 350 gramov.Na druhy den nas objednala na krvny obraz a znovu ho prevažial tak mal 7460 ja to nechapem,Je pravda že sice vobec nepije mlieko len na spanie tak 250ml donho dostanem ale papa pekne tak neviem v čom to je.Ešte ideme na gastro-sono tak uvidime krvny obraz bol ok.Ak davate jogurty aku značku poradte prosim..

pipet
1. dub 2010

Evinkaa: Madla měla na roční 7,3kg, ale 73cm... Dr. to nijak nekomentovala, jen, že si ji při příštím očkování ještě i zváží /což se normálně nedělá/. Majda někdy jí hodně, někdy málo... V tomhle asi neporadím. Ale připadá mi, že pak po tom roce kus vyrostla /podle oblečení/ a i je trošku "oplácanější", no uvidím, jestli ji teda ta dr. zváží, nebo co... Teď očkování odloženo, měla angínu.

Lucie - my máme Eclipse, aktuálně je to Romer, my máme starší kolekci, tam je Britax. Nepřipadá mi, že by tam byla Majda nějak "ztracená"... I cena je fajn.

lucie.krajcarova
1. dub 2010

ksivcova, jogurty dávám hollandia a řecké, pak smetanové, např. choceňský. jenom bílé. výjimečně dám ovocný smetanový jogobella, tak 1x za 14 dní. Jinak je mi to moc líto s malým.... nás nikde po doktorech nehoní!!!! ale doktor si ho hlídá, to jo. je pravda, že váš malý přibral přesně hraniční dávku, tj. 170 g za měsíc, to je bráno jako minimum.. u nás je to přesně 200 g, takže nejsme o moc lepší.. a je to taky od půl roku. ale mléka by měl mít malý 500 ml, teda počítá se do toho i kojení.

Pipet, a kolik měříte vy? vypadá to, že vaše malá bude mít v dospělosti míň než 160 cm, tak jen jestli má po kom vyrůst. Pipet a kolik tam měří a váží Majda te´d, máš přehled?

ksivcova
1. dub 2010

lucie.krajcarova,diky moc skusim ale ja sem na slovensku a nevim jestli budou mit jogurty ktere mi odporoučiš...ja nekojim a ani sem nekojila,no uvidim co mi řekne dr. na tom gartro apodle toho se zařidim.

briketa
2. dub 2010

Ksivcova a preco sa Ti to zda tak malo,kolko ma porodnu hmotnost? Moja dcera ma 7 mesiacov a 5 kg. Ma zdvojnasobenu porodnu hmotnost, je zdrava, vesela, vyzera dobre. Neriesim ciselne jej hmotnost.

moravanka
2. dub 2010

ze budou deti male, bych se vubec nebala. ja byla velke dite, pri porodu 4 kg a 52 cm, sestra 4,6 kg a 54 cm, ve skole jsme byly vzdy nejvetsi. v puberte nas zacly najednou male deti prerustat. nam se rust zastavil, ja mam 165 cm a sestra jen 160. a to taky kazdy rikal, ze budem velke.
moje dcera ma v 11 mesicich 8060 g, 74 cm, obvod hlavicky 44 cm. takze drobnejsi, a to ma velkeho tatku (ktery byl jako dite maly a vytahl se az v 16ti.)

rainee
2. dub 2010

my mame opacny problem....necelych 5m a vyse 8kg /narodena 4kg/, oblecko kupujeme velke, som zvedava co bude o rok, ani do kociara sa nezmestime...

evinkaa
2. dub 2010

Holky, já bych to taky neřešila, ale přece jen, pokud budem běhat po nějakých vyšetřeních, tak jsem se chtěla s váma poradit. Bude to stres pro mě i pro malou. Doufám, že nakonec nikam nebudeme muset, uvidíme. Náš taťka byl nejmenší ze třídy, vytáhl se prý až na vojně a já mám jen 158 cm, takže nijak velká Natálka po kom být nemá... No, holt uvidíme.

ksivcova
2. dub 2010

Holky asi mate pravdu,jen dr.mne strašne stresuje prí by mnel mít aspon 9kg že se ji to nelibí a tak...ja pokud sem nešla na poradnu sem byla klidna malej mi pěkne papal ,(teda až na mliko).ted ho cpu a ani si neuvěsomuji jak moc stresuju seba a hlavne jeho.při krmeni sem nervozni a on to jiste citi,snažim se mu davat jist,přesto že už ma dost...musim napřed sklidnit sebe nebo takhle to dal nejde..pujdu snim ješte na to gastro a dal to neřeši..diky za pomoc..

lucie.krajcarova
2. dub 2010

Evinka, tak to bude malá drobná po vás.
Ksivcová, to jsme na tom stejně.. malý měl porodní hmotnnost 3060 g. no a v roce 9 kg nebude mít ani náhodou.. takže neztrojnásobí hmotnost.. je fakt, že jsem se "uchýlila" k tomu, že malého nekrmím v židličce. když poskakuje kolem, tak toho sní víc. on nevydrží sedět. kdyby vážil víc, tak mu to nedovolím, ale te´d je to občas boj o každý gram. My s manželem jsme průměrně velcí, já 168 cm, on 185 cm. takže drobek nemá být po kom.

ksivcova
2. dub 2010

Evinka,muj mnel porodni 2950...take nema byt po kom velky :O))chtela bych Te poprosi aby si mi napsala jak zhruba papate..v jakem časovem rozmezí o co davaš ?takovy vaš jidelniček..

brusinka.pusinka
2. dub 2010

Holky my patříme také k Vám jsme drobnější, už od narození 2950 g byla porodní váha do 6 měsíců to dotáhla na 7450g a po 2 měsících jen na 7800g tak nic moc a určo nebudeme pasovat do tabulek. Jsme moc aktivní v chodění a lození a neposedíme na místě ani pár sekund 😀 😀 😀 😀 a to jíme víc než ostatní děti 😉
NÁŠ JÍDELNÍČEK+-
ráno v 6 hod. kojení
v 8 hod 150ml mlíčka hami
v 10 hod banám s jogurtem150g a sušenkami5ks sunarky
ve 12 sníme 200g masozeleninkového příkrmu vařeného doma
v 15 hod. máme kaši nemléčnou s ovocem nebo přesnídávku
v 17 hod sníme mlíčko 150ml Hami
v19.30 krmíme nočním mlíčkem Hajaja a to 250 ml a to jde spinkat a v 22 hod se vzbudí a cucá z prska 😀 pak spí až do 6 hod rána. přesden spinkáme 4x po 30 minutách a jednou to pravidelně po obědě zalomí na 1 1/2 až 2 hod. jinak je v pohybu neustále 😉 A To prosím bez přibírání na váze. Kam to to moje dítě dává nevím 😉 Pan doktor je s ní spokojený a říká že pokud je taková jaká je nevadí hlavně že prospívá a na nějaké tabulky se prý máme vykašlat. Každé dítko je originální a tak naco ho štosovat do tabulek, když je mu fajn .. 5ešilo by se jen kdyby nechtěla papat a byla jinak pozadu. Což u nás nehrozí.
PROMINTE maminky za román jen jsem napsala svůj poznatek 😉 Myslím že je zbytečné stresovat své dětí když jim je fajn 😉

ksivcova
2. dub 2010

no tak to muj Alex spapa tak polovinu :O))nevim jestli to je refluxem nebo čim ale určite by sem do neho tolik nedostala ani zazrakem...

brusinka.pusinka
2. dub 2010

vidíš a naše musí pořád papkat, jinak je řev 😉 když jsem jen kojila tak jedla co 2 hod z obou prs 😀 😀 😀 😀 nezáleží tedy na jídle ale na dítku jak si s tím poradí. kama rádka má o měsíc mladší holku a ta ji sní jen třetinu a už mají 8800g a to je fakt že se jen otáčí a jen leží. asi zaleží i hodně na pohybu dítka 😉 Jinak malou mám v albumu tak se můžete podívat 😉

ksivcova
2. dub 2010

no malej taky neposedi ani vteřinu je pořad v pohybu ,ješte i v noci když se probudi tak si hned začne sedat,ano každe dite je jine nesmime je porobnavat..neni to tak otřesne že by sem musela stresova a asi udelam lepe když vymnenim dr.už davno to mam v planu...neumim se kouknout na fotky sem tady stoho ted jelen :O))

brusinka.pusinka
2. dub 2010

K sivcová klikni na fotoblog ono se ti zobrazí , a někdy je lepší změnit lékaře 😉 to jsem udělala u svého syna před 15 lety a jsem s druhým doktorem spokojenáááá 😉

ksivcova
2. dub 2010

mne se tady zobrazuje jen,pošli IP a prispevok nieje OK...fotoblok se zobrazuje jen u meho profilu a že je prazdny..

brusinka.pusinka
2. dub 2010

🙂 pošlu ti fota tedy kukni 😉 první 2 fota tam má 8 měsíců.další 3 fota má 5 měsíců,2 fota má 6 měsíců a šatičky jsou velikost 0-3 měsíce, a poslední je v 7 měsících. Jinak nosíme pořád jěště velikost 68 😉

evinkaa
2. dub 2010

ksivcova: Malé teď lezly 3 zuby naráz, tak baštila málo, ale náš jídelníček vypadá asi takto:
kolem 7:30 hod vstáváme, 150 ml mlíčka
8:30 hod rohlík nebo chleba do ruky, pak ještě 60 ml mlíčka
11:00 hod ovoce, přesnídávka nebo ovoce s jogurtem, před spaním ještě tak 60-90 ml mlíka
pak spíme asi od 12:00, někdy i do 16:00 hod, zpravidla kolem 14:30 hod masozeleninový příkrm (asi 200 g)
pak vycházka v kočárku, občas jí dávám sušenku nebo tyčinku do ruky
16:30 hod svačina - jogurt
19:00 hod kaše Nutrilon (teď jí málo, jen tak 130 ml, dřív dala i 200 ml kaše)
19:30 hod mlíčko, tak 120 ml a pak se jde spinkat

Ale prosím Tě, moc to nesrovnávej, my už máme rok. V batolatech jsem ale podobné téma nenašla, tak jsem zabrousila zpátky k vám pro rady a pomoc. Občas sem píšou i maminky se staršíma prckama. Jako my. 😉

brusinka.pusinka
2. dub 2010

evinkaa papáte pěkně nehrotila bych to,a holky bívájí drobci tak se netrap 😉 znám děti co jí o polovinu méně a mají skoro 2 ročky 😉 a jsou v pohodě 😉

lucie.krajcarova
2. dub 2010

brusinka, mi se zdá, že papáte hezky!!! náš dá maximálně 100 g na jedno jídlo! kromě mlíka, toho dá víc. ale to je jen v noci.

briketa
2. dub 2010

Aili papa - rano o osmej sa koji, o 10.30 cca 100ml riedkej kase z hnedej ryze, o 13.00 par lyziciek potlaceneho yamu (sladky zemiak) s vodou, o 15.00 sa koji, o 18.00 sa koji, o 19.30 ryzova kasa zamiesana s UM, tak 180ml

ksivcova
2. dub 2010

evinkaa ,no papa krasne,Alex neco podobneho jen to mliko musim nahrazovat pořad nečim jinym nebo on ho vubec nepije..teda dnes v noci sem do neho dostala na 3krat 200ml...ja už to nebudu řešit,přece ví kolik chce spapat a nebudu ho nunit.On by totiž mohl žít jen na jogurtech :O))

ksivcova
2. dub 2010

brusinka.pusinka...mala je nprekraaaaaasna skusim aj ja dat fotky sem..