Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

rintintyna
12. led 2011

@iris a neměli jste teď nějaké očkování?
@ivarei zkoušeli jste toho homeopata, nebo zatím ne?
všem přejeme moc zdaru, Klárka vypadá, že už snad na tom bude dobře, co jsme na příkrmech, tak vlastně tak nějak stabilně nabírá, akorát teda, se nám osýpává po obilových kaších, poprvé teda jsme neměli jistotu, když se to stalo, tak z čeho to je, ale pro jistotu jsme se vrátili k rýžovým a teď jsme omylem dávali několi večerů zase obilovou a celá se osypala. Po vysazení, opět do tří dnů vše zmizelo, snad to bude jen nějaká dočasná intolerance 😕

ivarei
12. led 2011

@rintintyna Zatím ne, dohodli jsme se, že ještě počkáme, ale kontakt mám uložený, i jsem si o něm vyhledala info přes internet 🙂. Kolik Klárka váží? Prima, že dobře přibíráte 🙂.

rintintyna
12. led 2011

Teď aktuálně asi 6.6 možná 6,7. jj jsou s ním i nějaký video rozhovory na netu 😉

iris
13. led 2011

@rintintyna očkování měla 27.12, ale má tři dny kašel, tak to nechutenstvi bude teď spíš tou nemocí 😔 Mám problém do ní dostat aspoň 500ml denně

rintintyna
13. led 2011

@iris a před tady tímto kašlem, v průběhu předchozích pěti měsíců už nějaké stonání (rýmy, kašel cokoli) bylo???

iris
13. led 2011

@rintintyna ne, nebylo, Emča byla ok

rintintyna
13. led 2011

@iris a co to bylo za očkování a kolikátá dávka?

iris
14. led 2011

@rintintyna druhá dávka, synflorix+hexa

rintintyna
15. led 2011

@iris hm hmmm, tak ať jste co nejdřív zase zdravoučký. Velká škoda, že momentálně na trhu chybí maximálně dvousložkové, nebo nejlépe jednosložkové očkovací vakcíny a že se místo nich jako ohromný hit nabízí hexa. Přeci jenom 6 nemocí + něco navíc je pro tak malého človíčka obrovská zátěž 😒

iris
15. led 2011

@rintintyna Děkujeme!Snad přežijeme 31.1. i tu třetí dávku...

rintintyna
15. led 2011

@iris a tak to určitě jo, zase tak horký to nebude 😉

elviie
16. led 2011

Ahojky holky, tak jsem vás dočetla 😉
@iris Už je Emískovi lépe?
@ivarei A jak to vypadá u vás a prcků?

Já teď večer Nel vážila a blížíme se konečně k 8kg 😵, Nel papá dobře, nemáme žádné problémy a zimu přečkáváme zatím bez nemocí a nachlazení, tak jsem ráda 🙂, začali jsme chodit plavat. Ale vím, že stačí nějaké špatné období jako bylo u vás a hned je váha jinde ☹

jojina11
18. led 2011

ahojte všetky, mám tu veľké resty 😉 bola som tu naposledy pred vianocami, Vladka pomaličky rastie, už má 8.mesiacov, sama sedí, je veľmi živá , všetko ju zaujíma, tak sa z nej tešíme, včera sme sa z mm rozprávali, že ju predbiehajú vo váhe deti, ktoré sú mladšie aj o tri mesiace, ale ja to vôbec neriešim, pre mňa je Vladka akurát a každý, kto ju vidí, každému sa veľmi páči,na poradňu ideme až o tri týždne, doma ju už nevážim, netreba, vidím, že spapá koľko potrebuje a okrem toho , že potrebuje stále niekoho kto by sa jej venoval, jej nič nechýba,prídávam fotku z vianoc, všetkým pekný deň
chcela som a fotky mi nejdu pridať tak kuk do môjho albumu 🙂

majdula
18. led 2011

Ahoj holky, jdu za vama pro radu,

Rada uz by sam od sebe chtel zkouset nocnik, seda si na nej oblecenej moc rad a hlavne mi zacal hlasit kakani jeste pred "akci", tak bych toho chtela vyuzit. Jenze - kdyz je nahatej, tak je mu proste nocnik velkej 😒 On ma proste malou prcku a hubeny stehynka a tak chudak zapadne skoro az do te diry, coz neni nic pohodlnyho a samo ze se mu to nelibi a okamzite protestuje a odchazi.
Mame takovej ten obyc nocnik z Ikei, pak z Tesca a ted od kamosky pujcenej jeste jeden, kterej ma po stranach i drzatka - ale do vsech se propadava 😖
Poradte mi, kde se da sehnat nejakej malickej kakacek prosim 😔
Ale stejne je to zvlastni, on zas tak malej neni, ted ma cca tech 9 kilo a podle me, kdyz nas nase mamy ucily na nocnik, coz se tehdy zacinalo mnohem mnohem driv, tak jsme nemohli byt o moc vetsi...? 😲

blka
18. led 2011

@jojina11 He, tak kdyby Marečka váhově předbíhali děti mladší jen o 3 měsíce, tak si pískám 😅 . Kamarádky chlapeček bude mít 4 měsíce a za chvilku má Marečkovi váhu.
@majdula S nočníkem neporadím. My máme z tesca a nepostřehla jsem, že by do něj Mareček padal. Taky má malou prcku a hubené nožičky. Ale nechce na něm vůbec sedět. Nějaké nočníky jsem viděla i v sam baby, možná od chicca se mi zdál malý, ale už si to nepamatuju. Já jsem na každý nočník zkusila Marečka posadit.

jojina11
18. led 2011

@majdula ja ti asi tiež neporadím, máme doma nočník ešte spred tehu, dostala som k nákupu zadarmo 😀 a tiež si neviem predstaviť s tou malou riťulou ako to budeme praktizovať , ked bude už ten čas

@blka inak sa ako máte?

blka
18. led 2011

@jojina11 Máme se dobře. Mareček sice pořád moc nepapá, ale je čilej a spokojenej 🙂

lucie.krajcarova
18. led 2011

@majdula ahojky, tak my jsme měli dva nočníky a nepropadal nikdy... a začali jsme to zkoušet už před prvním rokem, to vážil 8 kg. teď už ho používáme doopravdy a je akorát. asi potřebuješ vyšší bočnice ne? tak si to zkuste v obchodě, jak to bude sedět.

brusinka.pusinka
18. led 2011

@majdula zajdi do normálních domácích potřeb, jsou tam ty klasické nočníky a jsou menší a super na nich děti sedí nikam nepadaj
@jojina11 supr přístup a malá je krásná i zbytek rodinky
@blka neboj jednou vás sní i s vozem 😉hlavní je že je spokojený

jojina11
18. led 2011

@blka Vladka má sem tam také dni, že papa menej, a to som si myslela, že to robia zuby, ale kdeže, nemáme ešte ani jeden
@brusinka.pusinka ďakujem , neviem, prečo sa mi tie fotky nedali pridať, najstarší syn odchádza v nedeľu do Nemecka za prácou, tak ho tak ľahko neuvidím

jojina11
18. led 2011

inak taká otázka dievčatá, kedy ste začali dávať detičky na nočník? Vladka teraz dosť času sedí a veru už sa mi stalo, že tlačila v sede, no nevie sa potom vykakať, myslíte si, že ked začne tlačiť a ja to zbadám, mohla by dom ju vyskúšať posadiť na nočník?

brusinka.pusinka
18. led 2011

@jojina11 zkusit můžeš psala jsi že sama i sedí tak nevidím problém když odhadneš posadit 😉 Jinak tě chápu hrozím se až syn odejde na VŠ to my bude smutno jak mnoha maminkám ale hold nic neuděláme rostou nám ty ptáčata 😀

jojina11
18. led 2011

@brusinka.pusinka veru a my stárneme a oni nás prestávajú potrebovať

majdula
18. led 2011

Holky moc dik za rady, zkusim ty domaci potreby jeste a neco s vyssima bocnicema a uvidim, jen nevim, jak to budeme v krame zkouset, protoze on oblecenej nema problem, kor s plineckou (a kdyz ma latkovku, tak tuplem, to sedi krasne a pohodlne). A asi by se v obchode divili, kdybych prcka svlikla do nahata a zkousela velikost 😀

No a ted jeste vyresit, jak ho tam udrzet sedet, dat mu knizku...?

blka
18. led 2011

@brusinka.pusinka Doufám, že se toho dočkám, že nás jednou sní 😀 . Ale taky su ráda, že je čilej a spokojenej 😉 .
Ten váš nočník mi na pohled přijde teda širokej.
@majdula Tady ten máme http://topkocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...
Jak ho tam udržet sedět neporadím, protože u nás si na něj ani nesedne. Okamžitě se vzpříčí a neposadím ho, leda kdybych ho zlomila.

@jojina11 No, Mareček ale snad nikdy nejedl hodně. Akorát včera večer a to se pak šíleně pozvracel 😖
Mareček si sedl až po roce, takže až potom jsem koupila nočník, ale on na něm nechce sedět ani za nic. Určitě to můžeš zkusit už teď 😉

ivarei
19. led 2011

Holky, moc vás zdravíme 🙂.
@elviie Především gratuluji k úžasné váze. Nel je prostě překrásná 🙂. Adámek právě marodí a tak máme bojkot papání v dvojitém provedení. Asi 14 dní probíhá odmítání příkrmů a zvracíme snad po každém jídle. Adámek už asi měsíc nepřibral. My tolik řešíme Aničku, že jsme Adámka moc nesledovali. Snad to dohodní. Anička pláče pořád stejně, ale občas sní ve spánku jednu dávku denně bez pláče (140 ml). Včera (a to se musíme pochlubit) papala dokonce 100 ml za plného vědomí a neplakala... bohužel při dalším krmení už byl znovu pláč.
@blka Hlavně, že je Mareček spokojený - taky se tím vždycky uklidňuju 🙂.

elviie
19. led 2011

@majdula my máme tento, dostali jsme ho na vánoce a já tam zkusila Nel posadit a ono se jí tam líbí, tak už nočníkujeme 😵 Nel má pod 8kg a prdýlku má malinkou a nepropadá 😉

brusinka.pusinka
19. led 2011

@elviie my ho máme také ale jak je malá větší zašala se na něm vrtět a ten nočník se podlamuje na bocích je to moc měkký plast, nebo alespoň my to tak máme ☹ ☹ ☹ proto jsme koupili ten růžový viz foto 😀

elviie
19. led 2011

@jojina11 my jsme to jen zkusili, večer před koupáním nám při napouštění vaničky vždy čůrala, tak jsme ji tam posadili a ona se vyčůrala, ráno opět a pak tam začala i kakat, takže ji tam dávám pokaždé, když je příležitost - před přebalováním, před a po spaní...překvapila nás jak rychle pochopila, že se tam něco dělá 😀 a bobek v plínce jsme už dlouho neměli 😝 , ještě aby se naučila říkat "eee" a "číííííí" a bude to 😵Možná čím menší, tak si rychleji zvyknou, u starších v okolí jsem si všimla, že pláčou a nechtějí tam sedět 😒

elviie
19. led 2011

@majdula Já vás dočítám postupně, tak...já dávám kelímek nebo hračky do vody, nebo si vezme hřebínek, co máme v koupelně u přebal. pultu a co máme po ruce 😉 Vy jste starší, tak asi knížku nebo autíčko 🙂 Kamarádka dává knížku a i s malou sedí na záchodě, ona na míse a malá na nočníčku 🙂
@ivarei děkujeme 😵 Tvoje dvojčátka jsou také úžasná, roztomilá 😵 , snad se to brzy zlepší a nebude vás nic trápit, je naděje u příkrmů?