Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
16. lis 2010

Holky kuk jak řádíme doma 😵 😀

https://www.youtube.com/watch?v=YxCW1b6StXc
elviie
16. lis 2010

@brusinka.pusinka Díky, oplácím, vaše je podobná naší a naopak😀

rintintyna
18. lis 2010

čau kočenky, všechny máte moooc šikovný dětičky my byli dnes s Klárkou na té gastroprohlídce, jak nás poslala neuroložka, že je pořád tak drobučká a málo přibývá. No tak potěš koště, budeme sbírat bobky do psaníček a nějak prý z ní dostat sterilní moč udělají stěry z krku i zadečku a sono bříška navrch. A to všechno i přes to, že se Klárka paní doktorce jevila jako naprosto zdravé dítě, i její jídelníček se jí líbil. Je to průda, přátelé říkají, buďte rádi, že jí pořádně vyšetří a bude klid na duši, ale my to tak vůbec nebereme. Navíc každé vyšetření dost zahustí rodinnou atmosféru jo a aby toho nebylo málo, tak prý srdíčko taky ok, žádný šelest neslyší, ale pro jistotu nás chce poslat i na kardiovyšetření. No mě klepne

iris
18. lis 2010

@rintintyna to je mazec..držím palce, ať jsou vyšetření ok! nás čeká vážení 25.11. a 15.12. neurologie

blka
18. lis 2010

@rintintyna to mě mrzí, že tím musíte projít. Taky jsme si prošli ☹ . Ale doufám, že nás na další vyšetření už posílat nebudou. S největší pravděpodobností bych je odmítla. Snad bych měla odvahu...

elviie
18. lis 2010

@rintintyna To je mi líto, člověk by byl špatný jít na takové vyšetření sám, natož s malým miminkem ☹ , jsem měla v těhotenství špatné výsledky moči a musela jsem na vyšetření ledvin a sbírat moč😖 , ale zase mi pak řekli, že je všechno v naprostém pořádku a člověk byl pak klidnější i kvůli tomu miminku v bříšku, tak když tam musíte, tak to ber tak, že budeš pak i sama klidnější a určitě to dopadne dobře a jen se potvrdí, že je Klárka drobnější, ale zdravá jako řepa 😉 Tu moč bys mohla dobře chytit, když dáš malou na nočníček a pustíš vodu, sprchu..., prý to podporuje močení 😅 Držím palce!

jasmia
18. lis 2010

Ahojte holky, sice už do kojenců nepatříme, ale doufám, že přidat se můžu 😉 . Justýna se narodila s váhou 3500g a ze začátku přibývala krásně, ale od 3.měsíce se to zastavilo a přibrala tak 150-200g do měsíce. Doktorka to nějak neřešila, říkala, že když přibírá rovnoměrně a nemá nijaké problémy, tak to bude v pohodě. Ale pak jsme se dostali do nemocnice a tam začal koloběh vyšetření a stejně nakonec uznali, že je v pořádku a že prostě přibývá pomalu. V půl roce měla 5500g a teď v roce 7200g. Ze začátku jsem byla celkem nešťastná, ale teď už to neřeším,

elviie
18. lis 2010

@brusinka.pusinka Simonka je úžasná!! 🙂 Už se těším až bude Nel taky tak krásně 😝 tancovat. 😵

elviie
18. lis 2010

@jasmia Ahojky, ten třetí měsíc je nějaký začarovaný 😒 , Nel měla podobnou váhu při narození jako Justýna, přibírala, ale ve 3.měsíci zhubla a abychom nemuseli dávat UM, tak jsem kojila 2x tolik a zvládly jsme to 🙂 Také máme podporu dětské doktorky, to mi pomáhá. Tu váhu jsem po 3.měsíci také dlouho řešila a převažovala, ale už to také neřeším 😉 Máš tři holčičky a také Nelu, to je hezké 😵

rintintyna
19. lis 2010

holky díky moc za podporu. Určitě bych vše zvládala lépe, kdyby aspoň manžel dokázal udržet své emoce na uzdě. Ale on to hrozně prožívá, protože je apriori proti všemu, co jen zavání klasickou medicínou. Já se snažím aspoň tak trochu přistupovat k věcem s pokorou a sice mě ta vyšetření také deptají, ale včera mi paní doktorka přišla celkem příjemná a hlavně mě potěšilo, že považuje prozatím vyšetření metabolismu a genetické za zbytečné, takže nám i něco ubylo. Jenže manžel byl, když jsme vyšli z ordinace úplně nepříčetný, v afektu navrhoval, ať se na vše vyprdneme a že jedna doktorka je větší kráva než druhá atd. Takže u nás je to asi opravdu o tom, že než samotná vyšetření, tak nás možná ještě víc deptá ta dusná atmosféra kolem toho. Nezapomněl se mi potom v průběhu dne ještě několikrát zeptat, kdy teda máme co sbírat a kdy teda co absolvujeme a prostě to neustále připomínat. No a dnešní ráno, kdy jsme mohli na chvilku na vše zapomenout, tak samosebou zase o tom začal mlet. Jako v některých věcech má pravdu, je opravdu absurdní u každého doktora znovu a znovu vypravovat rodinou anamnézu, na to by měla existovat nějaká databáze, to by se opravdu ušetřilo spousta času. Ale jsou věci, které prostě člověk neovlivní a je zbytečné se nad nimi rozčilovat. Uf, tak jsem si postěžovala a hned je mi lépe 🙂

ivarei
19. lis 2010

Holky, díky za tohle téma!

blka
19. lis 2010

@rintintyna To věřím, že ti manželova nálada nepřidá. Horší to bude po vyšetřeních, až bude vše OK a on bude říkat, já jsem to věděl, že jsme se na to nevyprdli 😔 . Ale na druhou stranu, opravdu budete vědět, že je vše v pořádku, že nikde není žádný problém a je prostě jen drobná. Na to se tak dívám já u nás 🙂

rintintyna
19. lis 2010

@blka rozumím tomu dobře, že i u Vás manžel je z vyšetření řekněme podrážděn? 😕 ale jo určitě je to tak, jak většina říká, že budeme moci mít klid na duši. Budu se modlit, aby se vyšetření nevětvila dál a dál a nenásledovala kontrola na kontrolu donekonečna. Udělám vše pro to, abych s lékaři rozumně vykomunikovala, aby se provádělo opravdu jen to nejnutnější. Ještě jednou moc díky všem 😉 😲

rintintyna
19. lis 2010

@ivarei ahoj ivo, myslím, že Tě tu vidím prvně, nejsem si jistá 😉 povíš nám něco o sobě, svých dětech... 😕 😅

rintintyna
19. lis 2010

@ivarei už jsem si přečetla Tvůj článek 😔 přeji, ať se stav obou dětí brzy stabilizuje, a ať Vám brzy začnou přibývat a přináší jen radost. Zkoušeli jste i nějakou alternativní pomoc? V Praze mám doporučení na výborného kvantového homeopata. Sama s ním nemám zkušenost, ale moc dobrá kamarádka jen tu nejlepší. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda zhoršení příjmu potravy nemohlo u obou dětí souviset s některým z očkování. Jestli v době, kdy nastaly potíže nebylo zrovna nějaké očkování, abych se dobře vyjádřila (to je jen můj takový osobní průzkum)

elviie
19. lis 2010

@ivarei Ahoj, já tu jsem také chvíli a je mi hned lépe, když vím, že nejsme s Nel samy 🙂Jako rintintynu by mě zajímalo čím ty potíže u malých jsou, geneticky nebo něčím vyvolané, ví lékaři a jaká je prognóza? Také přeji, ať je brzy lépe!

jasmia
19. lis 2010

@rintintyna i můj muž to prožíval stejně, pokaždé se děsil z každého vyšetření a neustále na to myslel, navíc Justýna má i jiné zdr. problémy, tak byl vystrašený a podrážděný. A já v průběhu těch vyšetření, kdy jsme byli měsíc a půl, snad každý druhý den někde u doktora, taky byla na prášky a říkala si proč to jen podstupujem, ale vážně jsem se uklidnila, když se zjistilo, že je vše v pořádku. držím pace, aby to u vás dopadlo dobře.

blka
19. lis 2010

@rintintyna Naštěstí není. My máme jít 1. prosince na kontrolní odběr kvůli tukům (musí být na lačno, nevím, jak to udělám 😒 ) a pak kdyby chtěla dr. dělat další vyšetření, tak se je budu snažit odmítnout. Ale znám se a moc vyjednávat neumím 😔

@ivarei To mě mrzí, že máte s Aničkou takové problémy ☹ . Snad bude brzo líp 😉

ivarei
22. lis 2010

Díky moc za milé přivítání, v pátek jsem vás objevila a hned mi to zvedlo náladu - opravdu. V okolí jsou jen samí cvaldové a všichni jedí bez problémů, tak už jsem začínala mít dojem, že něco děláme špatně.

@rintintyna Alternativní pomoc jsme zatím nezkoušeli, čekáme na výsledky gastroskopie, ale pokud nic závratného neobjeví, klidně bych to zkusila - zkusili bychom už cokoliv.
Co se týče začátku nechutentsví, nepozoruji nějakou spojitost s očkováním, i když jsi mě maličko nahlodala, protože děti byly kalmetizované kvůli nižší porodní váze 4 týdny po narození, problémy se objevily na konci šestinedělí. Další očkování zatím nemáme, měli jsme velkou reakci na TBC, takže stále chodíme na pliní na odsávání - v pěti měsících a jednom týdnu.
Co se týče reakce tvého manžela na plánovaná vyšetření - trochu to chápu, taky mám tak neskutečný strach, že se to odráží i v mých reakcích. Na jednu stranu jsme rádi, když nic nenajdou, na druhou stranu se děsíme, že musí pátrat dál po příčině našich potíží a že ten maraton po nemocnicích a doktorech nikdy neskončí. Navíc já trpím separační úzkostí, takže s Aňulkou do nemocnice nemůžu, protože se tam prostě klepu strachy a přenášela bych to na ní, takže jsem doma s Adámkem a trávíme (teda trávili jsme) tam celá odpoledne na návštěvě. Můj manžel je kliďas, což je paráda. Nicméně naprosto chápu a ztotožňuji se s tvou větou že každé vyšetření zahustí rodinnou atmosféru"...

@elviie Na tvou Nelinku pořád koukám, je naprosto přenádherná. Lékaři moc neví, zatím tápou, takže prognóza i příčina jsou nejasné. Časem prý bude líp - ale kdy? U Aničky není ani tak problém to, že jídlo odmítá, ale to, že má prostě hlad - poplakává hlady a když jí papání nanutíme, je spokojená. Když ne, tak pláče, nespí, pofňukává... Když jí vnutíme alespoň 700 ml za den, je spokojená a pláče jen v průběhu krmení, případně do odříhnutí.

@blka Díky moc za podporu 😀

elviie
22. lis 2010

@ivarei Ivo, jsem také Iva 🙂 Díky! 😵 Máš také nádherné děti! 😉A to jsi na to celé sama, myslím přes den, když je manžel v práci...musí to být náročné. Nel je malá oproti ostatním, přesně cvalíci a cvalindy všude kolem nás 😝, ale papá dobře a ještě kojím, tak jsem ráda. Po těhotenství a porodu...mi přijde, že nic není samozřejmost ani to papání a prospívání☹Snad bude opravdu líp, člověk si to musí říkat, jinak by se z toho musel zbláznit 😢

rintintyna
22. lis 2010

@ivarei ještě jednou klobouk dolů, co musíte ustát. My si můžeme opravdu pískat, protože jak už jsem psala, Klárka je jinak usměvavé a spokojené dítě, občas toho sní více, občas méně. Jako rodiče to vnímáme opravdu tak, že je pouze drobnější oproti ¨normálu¨ Manžel nemá ani tak strach s výsledku, on prostě lékaře vyloženě nesnáší a má je za řezníky. Snažím se mu vysvětlit, že nemůže všechny házet do jednoho pytle a že vše nejde řešit alternativně a že prostě pomáhají, jak umí a jak je jim to vlastní. Nicméně, tedy dnes máme za sebou výtěry a odběry krve a vše jsme zvládli, až teda na ten odběr sterilní moči. Klárka se sice po rozbalení vyčurala snad 4x, ale vždy jen trošku pod sebe a nešlo to zachytit. Výsledky budou až za 3 týdny společně se sonem bříška.
ivarei dej mi vědět, kdyby jste měli zájem o ten kontakt na kvantového homeopata. Přeji hodně sil 😲

elviie
22. lis 2010

holky, jsem nucena jednou osobou, která se dívá na má alba a má blbé řeči na mě, mé fotky a Nelu, alba změnit na neveřejná, zablokovaná - jen pro přátele. Takže jsem teď část z nich pracně zkopírovala s fotkami, názvy i vzkazy a zítra dokončím to poslední...a budu mít svatý klid. Pokud chcete mít přístup, tak mi napište o přátelství. Dobrou noc

miarosa
22. lis 2010

@brusinka.pusinka Náhodou jsem sem zabrousila a musela sem se podívat i na tvojí holčičku, ta je slaďoučká, ž se taky těším až budu mít tak staré dítko a bude mi tancovat 🙂)

blka
23. lis 2010

@rintintyna Na moč jsou bezvadné takové lepící sáčky 😉 . Bez nich nevím, jak bych čůrání chytla.

jojina11
23. lis 2010

ahojte som tu len tak na chvílu, včera sme sa boli odvážiť 6,70 a 67 cm, Vladka je chorá tak s jedením si to viete predstaviť, nič moc, skúsim dočítať odkedy som tu bola naposledy, zatiaľ všetkým pekný deň

blka
23. lis 2010

@jojina11 Krásné míry 🙂 . Ať je Vladunka brzo zdravá 😉

jojina11
23. lis 2010

@blka ďakujem , dúfam, že bude, dnes sme už celkom dobre spali do rána, ale ked sa uspáva musím byť pri nej, kontroluje, inak nezaspí a srdcervúco plače, no čo už, musím vydržať

jojina11
23. lis 2010

no dočítala som, aj sa mi to pletie, ale dúfam, že mi to odpustíte, všetkým , ktoré ste v ťažkej situácii, želám veľa životnej sily, nech sa detičky dajú do poriadku a nech vám robia len radosť

jasmia
23. lis 2010

Ahoj holky, tak se musím pochlubit, že Justýnka ve 14 měsících pokořila váhu 8 kg, má 8,05kg 😀 . Za dva měsíce přibrala 700g, což se nám snad nikdy nepodařilo, taky stále musí mít něco v puse.

@elviie nechápu, jak někdo může být tak zlý, navíc když tvojí holčičce není co vytknout, protože je naprosto dokonalá, je to opracdu krásná holčička a ty vlásky má úžasné.

@ivarei máš moc krásné dětičky, přeju ať se vše s Aničkou zlepší a tobě přeju hodně sil.

blka
23. lis 2010

@jojina11 To je dobře, že už je líp 🙂

@jasmia Krásné míry a gratulace k pokoření dalšího kila. Taky je to u nás vždycky sláva 😀