Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

elviie
23. lis 2010

@jasmia Skvělé! 😵 😵 Také radostně prožívám každé přehoupnutí ve váze 😉 😵

elviie
24. lis 2010

Trápí nás zoubky a Nel moc nepapá, nejvíc ode mne, to se bojím každého váhového úbytku ☹ Za týden jdeme k doktorce na kontrolu, tak vám pak napíšu naši váhu 😉

brusinka.pusinka
24. lis 2010

@miarosa děkujeme neboj však se dočkáš 😉
@jojina11 supr krásné míry jste šikulky
@ivarei držkám palečky jsi statečná a malé přiji jen to nejmňamkovatější papaní a přibývání 😵 😵
@jasmia gratulka k postupu a jen tak dál 😵
@elviie zoubky jsou prevít a neboj malá Nelinka to pak rychle dožene , my sice neměli problémy ale vím od kamošek jak to děti trápí my sice máme jen 4 zuby zatím ale čekáme že vyrostou i ty další 😉 😝 😀 😀 😀 😀
Jinak máme nové video z rána 😀 kdo chce může kuk 😵

https://www.youtube.com/watch?v=2-5Dz3x5uZA
blka
24. lis 2010

@brusinka.pusinka To je krásný videjko 🙂

elviie
25. lis 2010

@brusinka.pusinka povedené video 😉 Karamelka je šikovná, už aby se Nel uměla také tak sama obsloužit u papání a bumbání 😀 a je taková klidná, to synovec je stejně starý a strašný divoch 😅

brusinka.pusinka
25. lis 2010

@blka děkujeme 😉
@elviie neboj strašně rychle to utíká za chvíly to budete dělat také 😉 😉 a klidná je jen u jídla jinak je to malí čertík lítá,běhá ,skáče, lozí do výšek a atd. 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀jen když je papů sedí jak přibytá naučená že u jídla se nic jiného nedělá 😀 😅

iris
25. lis 2010

Ahojky, ..Emča má 4,89kg a 60cm, od minule přibrala za těch 14 dnů 260g, můžeme zkusit začít s příkrmy, pokud je tedy nebude odmítat 😉 Dostala 2 očkování, konečně usnula.

elviie
26. lis 2010

@iris krásné míry 😵 , ale o ty až tak nejde 😉

blka
26. lis 2010

@iris Krásné míry 🙂 . Snad máte očkování bez reakce 😉

iris
27. lis 2010

reakce an očkování byla, horečka, ale naštěstí to netrvalo dlouho, syn měl tu reakci bouřlivější
díky! 🙂

blka
27. lis 2010

@iris Ještěže tak 😉

jasmia
28. lis 2010

@brusinka.pusinka máš úasnou holčičku, já mám divocha 😀 , který ani u toho jídla není v klidu 😠 .
Jinak Justýnka je nemocná, skoro nejí, takže asi zase padne pod těch 8 kilo ☹ a to jsem z nich měla takovou radost.

elviie
28. lis 2010

@jasmia To je mi líto, nachlazená? Nel teď trápily pár dní zoubky, jeden den také moc nepapala a byla jsem z toho špatná, myslím, že to tady v té skupince chápeme všechny ☹ Sice kila nejsou všechno, ale bojujeme o ně... Tak ať je lépe! 😵

iris
29. lis 2010

Ahoj holky, Emička má rýmu 😔 Navíc jsme odříznutí od civilizace, silničáři u nás nepracují a silnice jsou nesjízdné , kopce na všechny strany a já musím akutně pro sunar ☹

brusinka.pusinka
29. lis 2010

@jasmia děkuji moc no také je divoška ale jídlo v klidu, no musí si ho vychutnat né 😉 😉
@iris jééé to mě mrzí kšá nemoci a hold zase naši silničáři zaspali ☹ 😒
@elviie vydržte holky myslíme na vás
máme první video se snížkem 😀

https://www.youtube.com/watch?v=G3-Zo9KViAQ
jojina11
29. lis 2010

ahojte, my sme stále choré,. Vladka už týždeň soplí, a v spánku kašle, výtery prišli negatívne, tak ja už fakt neviem, boli sme minulý týždeň v pondelok, váha 6,70 a67 cm neviem, či som to sem už aj nepísala, pakáme málo, príkrmy nejako nechutia, už neviem, čo by som jej aby sa napapkala, dnes som uvarila karfiol, ten ešte neskúšala, tak uvidím, hádam jej to bude chutiť
teraz spinká, drobec, všetkým prajem pekný deň,

blka
29. lis 2010

@jasmia Ať je Justýnka brzo zdravá 🙂

@brusinka.pusinka Super, vidím, že sníh se líbí stejně jako u nás 🙂

@jojina11 Přeji brzké uzdravení 🙂

Mareček je teď taky usoplenej a včera večer se úplně dávil kašlem ☹ . Papkat mi taky moc nechce. Za dnešek snědl malého pribináčka, 1/2 šufánku polívky. Odpoledne toho taky moc nepojí ☹

jasmia
29. lis 2010

Tak Justýnka má zánět průdušek, takže jsme a atb ☹ , ale dnes už je bez teplot, tak aspoň nějaké zlepšení, jen noci jsou kruté, spím tak max 3 hodiny, protože malá se dusí kašlem a chce se tulit, takže spí vlastně na mě 😒 .

@brusinka.pusinka úžasný, u nás napadlo a hned roztálo, takže je pěkně čvachtavo, jinak máme stejnou kombinézku 😀

Jinak jak čtu, tak jsou snad všechny dětičky také nemocní, takže přeju brzké uzdravení.

jojina11
29. lis 2010

@jasmia nech sa ti Justínka rýchlo uzdraví, zlatíčko
@blka ďakujeme,dnes sme boli asi necelú hodinku vonku,,lebo vo vnútri už na nevydržanie, tak si trošička pospala ,.asi 15 min, ale ja som vymrzla, to bolo, a ešte nie je ani taká zima veľká

brusinka.pusinka
29. lis 2010

@jasmia u nás neroztálo a padá a padá asi se Perimbabce roztrhla peřina 😀 😀 😀 a kuki jsme připravené zítra místo kočárku jedem takto 😀
@jojina11 přejeme zdravíčko

blka
29. lis 2010

@jojina11 TAky děkuju 🙂 . Doma to je s dětma hodně dlouhý.

@jasmia Chudinka malinká ☹ . Ať antibiotika rychle zaberou 😉

@brusinka.pusinka Super výbava. Ty sáně musí být hodně staré.

brusinka.pusinka
29. lis 2010

@blka nejsou jsou uplně nové vyrábějí je poláci 😉jsou lehké a supr se ovládají 😉

blka
29. lis 2010

@brusinka.pusinka Fakt. A já myslela, že nějaký historický kousek 😉 . To jo, musí se řídit parádně 🙂

brusinka.pusinka
29. lis 2010

@blka uplně užasně a hlavně jako kočárek 😉 vycházejí na 1000kč což je levnější než dřevo a dají se uplně odstrojit takže i jako velká využije 😉

blka
29. lis 2010

@brusinka.pusinka Tak to je bomba. Jsem četla 10 000,- tak jsem se zarazila 😀 , ale 1000,- je v pohodě. A super, že jdou odstrojit.

jojina11
29. lis 2010

@brusinka.pusinka tak vám bude fajn, sánočky to je super vec, môj manžel chce kúpiť malej k vianociam

jasmia
29. lis 2010

@brusinka.pusinka sáňky jsou suprové, my ty naše moc nevyužijem, tak máme jen obyč. plastové, sníh se u nás nedrží, ale za to v létě u nás neprší i když v všude jinde trakače padají.

aela
29. lis 2010

ahojte kocky! @andykov nasla som tuto temu a chcem reagovat, ja som nemala male miminko, miška mala 51 cm a peknych 3700 g pri narodeni, zato teraz má 11 mesiacov a este nepribrala ani len na dvojnasobok svojej porodnej vahy, ma 72 cm a 6900 g, citam, ze sa tu borite podobnymi problemami ako je papanie a priberanie, tak by som bola rada, keby som sa mohla zaradit medzi vas tu 😉

elviie
30. lis 2010

@brusinka.pusinka skvělá zimní výbava 😉 My dostaneme sáňky ještě po nás, už se těším na vození Nelouše😵
@jasmia Ať se malá brzy udzraví. Nějak to tu marodí ☹ , tak ať je lépe...
@aela Ahojky, vítám tě 🙂

blka
30. lis 2010

@aela Ahojky 🙂