Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Holky tak jsme dneska byli na poradně a malá má přesně v 9 měsících 8350 g což jsem koukala jak z jara 😀 😀 😀 😀 ale jsem šťastná pokud bude takhle pokračovat tak těch 9 kg do roka dáme 😀 😀 😀 😀 Neměřila jsem změřím až večer 😉 Jinak dneska měla na obídek těstoviny s kuřátkem a zeleninovým pestem zahuštěné sýrem žervé 😀 myslela jsem že my sní i misku žroutík malí 😀 😀 😀 a v podvečer dáme tiramisu ale ovocné bez kakaa a rumu 😀 a dělané za Sunarek sušenek 😉 a lučina sýrem 😉

lucie.krajcarova
27. dub 2010

Amulet, určitě můžeš zkusit dát kukuřičné křupky. ale je to jen chutťovka. malý to dostává za odměnu 😀
vidím, že mám stejnou myšlenku jako blbka 😉

Brusi, to je super váha! to my měli v roce! kolik jste měli při předchozí kontrole? za chvíli sem nebudete patřit 😲

lucie.krajcarova
27. dub 2010

blka, promiń, nechtělla jsem tě přejmenovat ☹ nějak mi to ujelo... škoda, kdybych věděla, jak se jmenuješ, tak se to nestalo 😔

brusinka.pusinka
27. dub 2010

luci minulý měsíc měla malá 7750 g a teď 8350g 😀 😀 😀 jsem psala že se nějak rozjedla 😀 😀 😀 😀 no asi nebudeme bue nám po vás ale smutno ☹ , néééééé nebude budeme sem chodit i když budem cvalíci 😉

lucie.krajcarova
27. dub 2010

teda brusi, to snad ani není možné!! takže přibrala 600 g za měsíc? fakt hoď recept, jak na to 😀 rádi bychom zlikvidovali plíny do 9 kg 😉

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Lucinko I já z toho byla paf a to jsem ji tam jěště přebalovala a měla hromadu v plíně 😉 nevím vařím sice víc než minulí měsíc ale ona si sama řekne když má jěště hlad 😀 😀 😀 Možná to je těmi sýry a jogurtíkami ty miluje ale i chleba jí šmakuje 😉 a je fakt že jí víc šmakují těstoviny třeba jen tak s žervé a bazalkou spíše na sucho to sní celou velkou misku 😉 dáváme jako svačinku 😉

brusinka.pusinka
27. dub 2010

holky kuki ovocné tiramisu pro moji Karamelku k jejím 9 měsícům 😀

blka
27. dub 2010

Brusi, to máte super váhu 🙂 . To jste teda přibrali hodně. Tak jsme nepřibírali ani ze začátku 😅
Ty teda vyvařuješ. Já vůbec nemám takové nápady ☹

Lucie, to nevadí, nejsi první 😉 . Jmenuju se Blanka.

blka
27. dub 2010

Tak to tiramisu vypadá luxusně 😎

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Balni no je to jednoduché vzala jsem žervé bez příchutě a dala tam lžičku glukapuru neboli hroznového cukru a naředila to bílím jogurtem. Sušenky sunarky jsem namáčela v ovocné čaji a jak jem nalila tu mléčnou směs a na to borůvkovou přesnídávku a tak dokola 😉
Jinak já miluji vařit a u malé se dá perfektně kombinovat i bez koření a soli 😉

brusinka.pusinka
27. dub 2010

jéééj BLANI 😀

blka
27. dub 2010

Brusi 😀 😉
To musím někdy zkusit 🙂

Já ráda peču, vaření mi taky nevadí, ale nemám na to vůbec čas. Vždycky jsem strávila plno času hledáním nějakého super receptu a teď to prostě nejde 😔 . Navíc je Mareček navyklej, že chodíme mezí 9-10 ven a vracíme se kolem 12, tak je to naprd i tak 😒 .
Nevím, jak skloubím vaření jídel pro něho, až mu bude rok ☹

brusinka.pusinka
27. dub 2010

Blani neboj zvládneš já vařím ráno stávám o půl 6 jinak jěště i pracuji a mám na starost i chalupu o víkendech a 15 letého synka 😀 Chce to jen nějaký trochu možný systém a zvládneš jinak my chodíme ven od 13 hod do 16 hodky jen dneska jsme dřív domka 😀

lucie.krajcarova
27. dub 2010

Blani, ahoj 🙂
brusi, krásnej pohár! tak mě napadlo, že bych už prckovi mohla udělat pudink, co by na to říkal. ten tvaroh jsem ještě nezkoušela, zatím žádný doma nemám.
borůvková přesnídávka, to se prodává?

blka
27. dub 2010

Brusi, já si ten systém v tom právě moc neumím udělat 😒 . Teď mu vařím, ale to se dá ohřát, ale ty jídla potom, nevím nevím. To by měl vlastně jíst už to, co my jen málo solené a kořeněné a já si nechávám obědy donášet nebo se jen odbydu 😔
Já ještě studuju, takže za chvilu budu mít večery dost zabité 😝

Luci 😉
Jo, borůvkovou jsem už viděla 😉 . Ale s borůvkama šetřili 😀

lucie.krajcarova
27. dub 2010

Jéé Blani, tak to asi budeš muset změni ty obědy 🙂 pokud teda nechceš zůstat na skleničkách, to je ale trochu drahé. Já třeba vařím vždy na dva dny a malý dostává hlavně polívky 🙂 a co studuješ?

blka
28. dub 2010

Luci, já taky vařím většinou na 2 dny, skleničky spíš už ani nedávám. Jen výjimečně, ale už fakt dlouho neměl. Ale já jsem myslela, že po roce prcci už nejí takové ti mixy zeleniny, ale jedí třeba ty polívky, zapékané těstoviny, omáčky a tak. Samozřejmě vše upravené pro ně.
A jak vaříš polívky? Já bych mu ráda udělala nějakej vývar, ale nevím, čím bych to zahustila, aby to nebyla vyloženě voda, ale bylo to hustší a on se z toho i nasytil.

Studuju logistiku, poslední rok a na začátku července mě čekají státnice ☹

lucie.krajcarova
28. dub 2010

Blani, jj po roce už toho můžou víc, hlavně trochu soli a koření nevadí. proto mu dávám polívky, frknu tam vejce a zavářku, bílek už taky můžou. nijak zvlášť ji pak nemusím uupravovat ani pro sebe. vařím vývar z kuřecích nebo hovězích kostí nebo rovnou z masa, k tomu přidám dvě mrkvičky, pastiňák v celku a kousek celeru a cibuli, tu pak vyhodim, malinko osolím, dám nové koření a vařím v hrnci nebo v papiŇáku. když je to hotové, rozkrájím zeleninu, oberu masíčko na malinké kousky a zvlášť uvařím nudle nebo brambory. ale vařím i normální polévky - bramboračku se zeleninou a vejci, pórkovou se smetanou, rajskou s rýži (tam je ale málo zeleniny). a dnes chci čočkovou s mrkví a brambory. jo taky je dobrá květáková s mlékem třeba. důležitá je zavářka a zelenina, ať je to husté a malí nedostanou jen vodu. dávám raději víc zeleniny a brambor. někdy to i mixnu, když jsou větší kousky, malému to pak lépe klouže do krku. a samozřejmě si tu polévku dám i já i manžel, když je doma. vařím tak z 1 litru vody, takže na dva dny pro nás dva bohatě 🙂
Teda, držím palce při zkouškách 🙂)))

blka
28. dub 2010

Luci, díky 🙂

Ty polívky zní jednoduše a rychle, tak nějak jsem si to představovala 🙂

brusinka.pusinka
28. dub 2010

Luci dá se koupit ale já zavařuji sama 😀 máme i malinovou a ostružinovou 😉 a pak ty klasikus nekupujeme 😀

brusinka.pusinka
28. dub 2010

a jinak vaříme podobně jen dochucuji až potom co odebere malé 😀 a někdy jí dělám zvlášť 😀 když máme jídlo na 2 dny 😉

lucie.krajcarova
28. dub 2010

brusi, to jsi šikovná 🙂 a borůvky máte z lesa nebo ze zahrady? my chcem pěstovat taky, ale tolik jich asi nebude 😀
Blani, nemáš zač. jinak jiné polévky než vývary vždy s jíškou nebo aspoň se smetanou a brambory, aby byla hutná.
dnes se chystám na tu čočkovku, už se mi sbíhají sliny. mám receptík s anglickou slaninou, tak si trochu zahřešíme (nevím, jestli je to pro prcky vhodné), ale jinak tam jsou samé zdravé věci.

brusinka.pusinka
28. dub 2010

Luci máme svoje ale jěště i chodíme do jeseníku zbírat 😀 😀 😀 a trochu slaniny v roce neuškodí 😉 Můj syn miloval špek když jsem něcco dělala musela jsem mu proužek dát a on žužlal a žužlal a jak mu chutnal, neslaný a moc mastný 😉 😉 😉 a pak se pokadil jak zákon káže 😉

ksivcova
28. dub 2010

Ahoj holky,chtela sem se zeptat,když vařite na dva dny jak to uskladnujete...ja varim jen vyvar na dele a pak ho dam zamrazit ale jinak každy den..

brusinka.pusinka
28. dub 2010

ksivcová 😀 já normálně uvařím 2 porci a dám do krabičky a druhý den ohřeji ve vodní lázní 😀

ksivcova
28. dub 2010

brusinka.,dekuji...ja sem nekde slišela prí se to ma skonzumovat do 2 hodit,takže mam stoho peknej stresak když mi malej pravenechce jist ja to vyhodim a vařim nanovo.. 😒

brusinka.pusinka
28. dub 2010

Zlatíčko to je stašák dělám to jak u malé tak u syna jsem dělala a vidíš oba jsou spokojeni a zdravý 😉 Nedělej si hlavu pokud po vychladnutí uzavřeš do krabičky nebo skleničky a dáš do lednice tak můžeš druhý den dát malému Alexíčkovy a bude spokojený a budeš mít víc času na hraní s ním 😀

lucie.krajcarova
28. dub 2010

K Sivcová, já uvařené porce nechávám v lednici až 3 dny. jinak mrazím, když by toho bylo více. a nechávám takto i nedojezený jogurt nebo kaši.. on si na druhý den klidně dá.

blka
28. dub 2010

Luci, my nemáme ještě rok, takže smetanu určitě ne a tu jíšku nevím, jestli už může.

Ksivcova, já uvařím, dám to do skleničky (od jogurtu), teplé zavíčkuju, obrátím dnem vzhůru a až to vychladne, tak to obrátím zpátky a pak to dám do ledničky.

Luci, i kaši? Tak tu s 99% sní a když nechá, tak to jsou 3 lžičky a ty dojím já 😀

Holky, sladíte někdo prckům? Naši do mě pořád ryjí, ať Marečkovi sladím VŠECHNO. Už mi aji koupili glukopur. Zatím jsem mu osladila jablíčko, když měl na svačinku a bylo fakt dost kyselé, i když ho jedl i tak 😅 . Ale prý mu mám sladit čaje, což nechci kvůli zubům, a když ne ty, tak zeleninu 😕 , no prostě všechno, co mu dám do pusy 😔

blka
28. dub 2010

A že prý je malý proto, že mu nedávám sladké a tak. A když řeknu, že ostatní děti jí to, co Mareček a váží normálně, tak mi nevěří 😔 . Tak jim mamky asi celej den cpou čokolády, všechno jim sladí a já nevím co 😠