Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

janak1979
18. čer 2010

@blka ahoj, náš malý Oliver mal 7150g a 70 cm no a teraz bude mať 6rokov a bohviečo to nie je 102cm a16kg - zapadne medzi trojročných. Ale čo už, dali sme mu odklad a uvidíme. Kamila bola vždy od neho vyššia a o váhe ani nehovorím - na ročnej prehliadke mala 9,800 a 73 cm - tak som stále čakala kedy ju prerastie- veď je chalan a nič- dodnes to tak ostalo.No a uvidíme ako bude rásť Simonka-v dvoch mesiacoh mala 5170g a58cm no a teraz má 3mesiace+1týždeň a ako si sa nám to priberanie zastavilo - 5270g, ale doktorka vraví, že vyzerá dobre a môže to tak byť. tak uvidíme...

amulet
18. čer 2010

Blka - já myslím, že obojí se pozná z krve. Na ten růstový hormon mají nějaký speciální test a ty ledviny by podle mě museli poznat i z krevního obrazu, ale těžko říct...
Já chápu, že některé děti jsou malé nebo menší, ale když do toho nechce Miška jíst, tak mě to teda znervózňuje...

ivasa
18. čer 2010

@ely4 Já si taky myslím, že váha i víška jsou krásný... Elinka měla ve 4 měsících 4,3kg a v 5ti měsících 4,4kg a 59cm 😉 🙂 čili fakt si myslím, že 6kg je krásná váha a i výška je super 😉

@blka já myslím, že to prckové dohoní, kamarádky syn byl pořád hrozně malinkej, váhově byl celkem dobrej, ale vůbec nerostl a najednou v 9 letech vylétla výška o 13cm za 3/4 roku a v 11letech byl skoro nejvyšší ze třídy 😉 Třeba to ti naši trpaslíčci taky doženou 😉 Jinak my byli na 9měsíční kontrole a Elinka se s váhou trochu rozjela 😀 Má už 6,1kg a 65cm 🙂

ivasa
18. čer 2010

víška samozřejmě měla být výška! Bože, co jsem to napsala!!! Omlouvám se 😅 😅 😅 😅 😅

lucie.krajcarova
18. čer 2010

Blani, gratulace Marečkovi k ročku 🙂 váhu nemá nic moc, ale výšku si myslím přiměřenou, Martínek měl asi 75 cm. a váhu o 1,5 kg vyšší. věřím, že to všichni doženou!!
holky, slyšela jsem o nějakých homeopatikách pro děti proti nechutenství, nevíte o tom něco? určitě to zkusím! náš kluk třeba ukazuje v televizi na jídlo ham, ale moc toho fakt nesní..

blka
18. čer 2010

Holky, děkuju za uklidnění 😉

Amulet, to chápu, to bych taky byla nervozní. Marečkovi nejedou obědy, ale jinak jí celkem pěkně, tak to su ráda. Na krevní obrazy chodíme.

Luci, děkujeme 🙂
O těch homeopatikách jsem neslyšela, ale je možné, že něco takového existuje. Mareček taky skoro celej den říká mňam, aji když už je najedenej a nechce, tak furt mňam mňam 😅

Já vlastně ani nevím, kolik by toho měli sníst, jen tak můj odhad je, že jí pěkně, ale určitě by mohl i víc.

lucie.krajcarova
18. čer 2010

Blani, no když jsem od vrstevníků slyšela, že zblajzli k obědu i skleničku 220 g a ještě chtěli, tak jsem byla v šoku.. dnes měl malý oběd až ve tři, dostal polívku ve skleničce a dal asi 150 g, to je pro nás lepší průměr... jinak jí tak 100 g porce..

blka
18. čer 2010

Luci, aha 😕 , tak to asi moc nepapáme. Oběd teda rozhodně ne. To nesní ani tu malou skleničku - pomačkaného. Když je to rozmixované, tak jo. A to jedl 200g skleničku, jak nic. Svačiny jsou lepší. Ale nevím, jestli to není tím, že už ochutnal něco lepšího - sušenky, piškoty, rohlíky a prostě je to pro něj zajímavější než nějaká mixnutá zelenina s masem 😔

miruska15
18. čer 2010

Baby mne maly zeleninku miluje ale horšie je to s ovocim a vyživou to mi nechce.Natahuje ho s toho musim ho krmit a zabavat ho aby mi to nevygrckal.Ale niekedy to aj tak ide von.

amulet
18. čer 2010

Miruska15, Miška taky radši zeleninu, ovoce jedině švestky, jinak nic, ani banán...

blka
18. čer 2010

Ani banán? Tak Mareček má ovoce rád. A co třeba banán s jogurtem? Taky ne?

amulet
19. čer 2010

Blka - jogurt jíme tak 5 lžiček a s odporem☹... Jediné co jí celkem normálně jsou mléčné kaše a ty obědy (ale jen do 100 g, víc ne). Je to fakt boj...

blka
19. čer 2010

Amulet, aha, tak to musí být náročné ☹

zuzankast.
19. čer 2010

ahojky
@blka Blani vše nej nej nejkrásnější Mrečkovi k narozeninám

@amulet tak to bych taky byla nervozni, kdyby mala nejedla, ale jinak vahu mate podle nas peknou 😉

HOlky, když vám dětičky nepapaj, dáváte jim během dne mlsání - piškoty, křupky a tak? Pár mamin si taky stěžovalo, že děti nepapaj a pak když sme měly srazík, všimla sem si, že pořád během celého dne mlsaly - to se pak nedivim, že nechtěly jíst. Julince dávám jen občas něco zobnout - mezi jídlem (pauza tak 2,5h) sní asi pět piškotů a baští krásně. Nebo jí dávám spíš po jídle, tak jako na doražení 🙂 aby jedla hlavně vydatný jídlo.

blka
19. čer 2010

@zuzankast. Mockrát děkujeme za přání 😵

Já piškoty a rohlík dávám. Rohlík hlavně na procházce a piškoty doma. Ale ne furt. On začne říkat mňam mňam a někdy jde i k lince a dívá se tam, odkud piškoty beru, tak mu dám. Rohlík bereme s sebou ven. Ale že by toho snědl moc, to ne.
Tu pauzu 2,5 hodiny myslíš mezi jídlama nebo po jídle, kdy jí dáš mlsku?
Mareček jí po těch 2,5-3 hodinách.

lucie.krajcarova
19. čer 2010

Zuzi, my taky nedáváme žádné takové "zobání", leda po jídle dostane křupku nebo i kousek čokolády od návštěvy. na ven mám s sebou vždy piškoty na náhlý hlad nebo koupíme rohlík, to je šťastný. ale žádná pořádná svačina to teda není..
dneska mě malý potěšil. ráno snědl kousek rohlíku - po 120 ml mlíka, pak asi v půl desáté trochu jogurtu, k obědu měl brambory s květákem a ještě si dal trochu rajské s rýží 🙂 snědl toho fakt dost, tipuju tak 200 g. pak buchtu od babičky. k večeru to teda bylo slabší... ale v osm dostal už druhou láhev mlíka, tak to asi doháněl.. jinak jsem ho dala na váhu a jsem příjemně překvapená číslem 9,5 kg... u doktora vážíme tak o 200 g míŇ, takže to bude tak 9,3 kg. stejně je to prima nárůst o 400 g za měsíc včetně toho nepřibírání až hubnutí, jak byl nemocný. takhle brzy pokoříme 10 kg 🙂 a váha určitě nekecá, malý se už docela pronese 😀
jo a slyšela jsem o nějakých homeopatikách na nechutenství, už jsem si je objednala, mají se brát 5 kuliček ráno a pět kuličet v pět odpoledne, jmenuje se to lycopodium clavatum 9ch, tak to taky zkuste!

miruska15
20. čer 2010

@lucie.krajcarova už si to pišem a pozriem to v lekarni.Luci ta vaha mohla byt trošku ovplyvnena aj tym že sa napapal.Ja som maleho tiež važila po napapani a štastna som bola ako si pribral,rano som ho prevažila a bolo to preč mal o 100 menej.Ja som bola u Dr. važili sme sa a bola som nemilo prekvapena ako malo si pribral ale Dr. mi povedala že je krasny a nič mu nechyba ale ked mna to trošku trapi. 😔

lucie.krajcarova
20. čer 2010

Miruska, já ho vážím skoro každý den, takže s váhou jsem v obraze. vážím ho někdy po koupání a někdy ráno, protože u doktora taky váží ráno a je to míň. Jsem si jistá, že opět začal přibírat z nočního mlíčka. Miruško, vy kojíte ne?

miruska15
20. čer 2010

@lucie.krajcarova Nie nie my sme na sunare,ja som kojila 3m a potom ma začal odmietat.Pretože aspon ja si to myslim maly mi raz vobec nepribral a na poradni mi Dr. dala mlieko a aby som dokrmovala tak ja som začala dokrmovat a maleho som si tak domylila že začal odmietat aj mna aj mlieko.No a išlo to dolu kopcom nemala som mlieko a postupne sa odstavoval.Ale aspon 3m lepšie ako nič.Ja maleho tiež važim doma ale nie každy den tak raz za dva týž.Priberame ale slimačim tempom pomaličky.

lucie.krajcarova
20. čer 2010

Miruško, jasně, tak to jste si užili... měli jste to teda pekelně těžké.. a kolik g teď za měsíc malý přibere?

miruska15
21. čer 2010

@lucie.krajcarova tak 300-400g.malinko ale aspon to.Dufam že po tom železe sa trošku rozpapa.Inak ked som bola s dcerou na gastre tak som sa Dr. pytala čo s nim a ona mi povedala že ja taky su deti ktore menej papaju ak nema ine problemi tak je ok.A tvoj malinky ako pribera

ksivcova
21. čer 2010

ahoj holky,tak my deme na vyšetreni s hadičkou maly ma kvasinky v brišku,bere ted leky ale nesmi papat nic sladke ani piškotky,moc se trapim a bojim se toho vyšetreni...po tech lekach proti kvasinkam prestal i soplit..

bobacik_29
21. čer 2010

@ksivcova chcem sa opytat kedy ides na to vysetrenie??Chcela by som vediet co to vsetko obnasa lebo aj nas tam asi poslu kedze mi mala jedava strasne malo a ani nepribera od porodu pribrala iba 3kg a to pomaly koncime 8 mesiac

blka
21. čer 2010

@ksivcova Přeji, ať vyšetření zvládnete 😉 . A kdy jdete a za jak dlouho budou výsledky?

@bobacik_29 Kolik váží tvoje malá? Teď, když jsi to napsala, tak jsem si uvědomila, že mi jsme přibrali jen 4,4kg. Taky nic moc 😔

bobacik_29
21. čer 2010

@blka no moja važi 6300 gramov porodnu vahu mala 3250 gramov a teraz mi nechce ani jest a ani mlieko nepije iba 30 ml kazde dve hodiny takze neverim ze pribere daco kym pojdeme do poradne 😝 doktorka mi povedala ze ak nepribere tak musime ist na to gastro

blka
21. čer 2010

@bobacik_29 A kdy jdete do poradny? Třeba jí rostou zoubky nebo jí něco trápí, že nechce papat.

bobacik_29
21. čer 2010

blka do poradne ideme za tri tyzdne .....zuby jej zatial nejdu a ani nereaguje zeby ju nieco bolelo alebo tak neviem 😀

blka
21. čer 2010

@bobacik_29 Tak snad se rozpapká, aby něco přibrala 😉 . Hm, tak možná jenom nemá chuť 😉 . Teda pokud to není dlouhou dobu, to by nebylo dobré.

lucie.krajcarova
21. čer 2010

ksivcová, to je mi moc líto, to je pořád něco viď? ať už asponň víte, co malého trápí..
Miruško, ale to přibírá pěkně.. od 6. měsíce píšou v tabulkácch 170 - 340 g měsíčně, takže jste nadprůměrní 🙂

bobacik_29
21. čer 2010

@blka ona aj ked jedla v pohode tak strasne malo priberala takze silno pochybujem ze sa stane zazrak a tvoj chlapcek ma rok a pribral iba 4,4kg???tak to potom este menej ako moja aj ta s nim poslali na vysetrenie??