Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

tak jiank je i tady kuk 😉

https://www.youtube.com/watch?v=kBB4qONviT0
blka
6. kvě 2010

Ne, nemám.
Pěkně lumpačí 😀 . Jak umí krásně sízt z gauče, šikulka 🙂 . A to ti už tak ťapká? Teeeeeeeda 😉 .

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Blka my uděláme už 5 kroku sami 😀 a slézat a vylézat na stůl gauč a jinde se naučila sama 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2010

Brusinko, přidávám si tě do přátel, abys věděla 🙂 a fakt se tak jmenuješ?? je hezké že ti malá už začíná chodit. jsou to samostatné krůčky nebo kolem nábytku? martínek chodil kolelm nábytku od 8. měsíce, ale pouští se až teď. ale už mu to docela jde. padá na zadek 😀

včera mi prcek ze židličky vylez na stůl a z něj pozoroval rybky v akvárku. on bude fakt nějaký akrobat 😉

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

luci to je moje jméno 😀 i přijmeníííí 😀 a malá chodí kol nábytku už dva měsíce a už do prostoru zkouší 😉 Jasně musí vše prozkoumat také lozíme po stolecha postelích 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2010

Máš moc hezké jméno 🙂 škoda že jsem na fotkách neviděla Dominika. bydlí s vámi?

zuzankast.
6. kvě 2010

Brusi pekne video. Taky sem na FB, ale ted na nej nemuzu, az o vikendu. Budem se taky pratelit? 😀
Taky sem chtela natocit malou, jak tape, uz pekne sama, ale jaksi nam asi odesel fotak nebo co ☹☹ kameru nemam.

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

jj jen mám zakaz dávat fota nějaké sem hodím ať kukneš 😉 tady to nevidí 😀

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Jasně Zuzi že se můžem přátelit 😀

blka
6. kvě 2010

Brusi, ty máš zajímavé jméno 😉
Krásné fotky 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Blka já měla otce 5eka tak proto a příjmení po manželovy a nechala jsem si mužský rod 😉 a děkuji za fota 😀

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

ŘEKA a né 5eka 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2010

Brusi, syn ti to zakázal jo? Jinak moje ségra má taky Miu, má ji s Irem.

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Luci jojo musím jeho přání respektovat hold 15 let je 15 let 😀 . V cizině i u nás těď už normální jméno ale nééé kdysi za komunismu 🙂

zuzankast.
6. kvě 2010

Pekne fotecky
tak az budu na FB, ozvu se
Kdyz davam fotky na FB, a je tam segra, ktery bude 17, taky se ji ptam, mam tam mraky znamych, tak mi to musi schvalovat 😀😀
Brusi a ty bydlis v Recku?

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Zuzi né na Moravě v Havířově jen tatínka jsem měla řeka vzal si maminku po studiiu tady 😉

zuzankast.
6. kvě 2010

ja to spatne precetla, myslela sem ze ty sis vzala Reka, promin 😅
Jedna znama totiz Reka ma a bydli s nim v Recku, trosku ji to zavidim. Mam strasne rada more a oni bydli na plazi..

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

holky, jsem v šoku, malýmu vyšla úplně blbě imunologie... má snížený imunoglobin, tak nás nahnali na alergologii. prý by podle těchto výsledků měl být furt nemocný. ale on nebyl. jen jednou měl rýmu a jednou kašlal... nevím, co si o tom mysleat... navíc mu odložili očkování v 15 měsících, že by ho to mohlo úplně rozhodit ☹

zuzankast.
7. kvě 2010

Luci jak to? To fakt nedava smysl.. To je divny.Nebo mu davas dost vitaminku, ze to ustoji.

JInak vcera sme se vazily, podle nasi vahy ma Juli porad 7,5 kg, ale tuhle vahu neberu moc vazne. Kdyz sem ji driv zkousela vazit pred a po kojeni, tak po kojeni vazila min asi o 20dkg.To jsou ty digi. zlata rafickova vaha.

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

Zuzi je fakt, že do dubna jsem ho kojila, tak jsem myslela, že mu tím posiluju imunitu..
Zuzi, hlavně vážit ve stejnou dobu, já vážím buď večer nebo ráno - ráno váží míň protože má plnou plínu 😉

brusinka.pusinka
7. kvě 2010

ahojky holky byli jsme v Mc tak jsem celé dopoledne byli venku 😀 a musíme se pochlubit včera v 19,30 udělala malá první samostanou chůzi 😀 😀 😀 😀 takže teď to náležitě trénujeme abychom mohly capkat venku 😀
Luci hlavní je že je malí zdraví jinak než podle testů. někdy ty testy jsou dělané v době kdy mu třeba není nejlíp a pak je to zkreslené 😉

amulet
7. kvě 2010

Luci, buď ráda, že na tu imunologii přišli. To očkování MMR (spalničky, zarděnky, příušnice) je živá vakcína a mohla by mu fakt ublížit, když má problém... Třeba jsi mu právě tím kojením pomáhala, aby nemocný nebyl, dodávala jsi mu to zvenčí... Mohli to taky poplést v laborce, mojí sestře takhle jednou popletli výsledky, doktor udělal nové testy a ty byly úplně v pořádku. Takže možné je vše...

blka
7. kvě 2010

Luci, a kdo vás na tu imunologii poslal a proč? Ale jsou ty výsledky teda zvláštní.

Brusi, teda, ty máš doma ďáblici. Je rychlá, šikulka 🙂

Amulet, to očkování, co píšeš, není povinné, že? Nebo jo? Jestli ne, proč ho necháváte očkovat? Já jsem zatím nenechala ani pneumokoka, ale po roce asi nechám. Chtěla jsem ten rotarix, ale to je jen pro děti do 6 měsíců ☹ a já o něm dřív nevěděla.

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

Blani, poslal nás tam pediatr právě kvůli výsledkům.
Brusi, Simonka teda jede 🙂

brusinka.pusinka
7. kvě 2010

Luci přejeme malému aby byl ok. a byl to jen nějaký omyl vždyť je to krásné čilé miminko 😉
A děkujeme

amulet
8. kvě 2010

Blko, MMR právě povinné je. Ale v zákoně je dolní hranice 15 měsíců (dřív tedy dítě pediatr naočkovat nemůže), ale horní není. Z hlediska vývoje imunitního systému je lepší to očkovat až po 2.roce. Lepší by bylo neočkovat vůbec, nebo to, co dítě prodělá, tak ne (má pak celoživotní imunitu narozdíl od očkování) a zbytek rozložit. 3 tyhle nemoci naráz živými vakcínami, to je prostě hrůza.

blka
8. kvě 2010

Brusi, teda, Simonka je machr 😎

Amulet, aha. Tak na to budou asi dost hnusný reakce, co ☹
Já jsem právě ještě nenechala očkovat prevenar a už bych asi chtěla, jen nevím kdy, ať těch očkování nemá moc u sebe.

blka
8. kvě 2010

Luci, aha. Neboj, to bude v pořádku, když je Martínek čilej 😉

brusinka.pusinka
8. kvě 2010

Blka děkujeme a my nenechaly očkovat ani rotaviri ani prevenal, ale až přijde čas dám očkovat žloutenku a klíšťata, Klíšťata už příští rok neboť jezdíme na hory a nikdy nikdo neví a žloutenku před tím než malá nastoup do školky 😉 Jinak vím že to asi hodně pomáhá ale nechci malé zbytečně zatěžovat imunitu když to není potřeba. U syna nic takového ani nebylo a také je očkován jen na žloutenku a klíšťata 😉