Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

lucie.krajcarova
15. čer 2010

Amulet, hlavně že je malá v pořádku 🙂 a myslím, že těch 7 kilo by to mohlo být. kojíš nnebo už jste na UM? malý mi totiž přibírá hlavně po UM, tak mu dopřávám 🙂

miruska15
15. čer 2010

Ahojte my sme tiež maličky mame 7300g +- niake g.Papa každe dve hod a tak 100 zo všetkeho.Do toho sme chudokrvny a mame zvýšene pečenove testy koli tomu že maly dostal mononukleozu ale inak je zlatý a dobručky.Sme maly no a čo, garderobu často nemenime mame stale oblečko do 6m.Moc som sa trapila ale teraz to berem ako to je maly je spokojny a to je hlavne.Držim palce všetkym maminam malinkym detom lebo aj ked tvrdime že to nevadi každu z nas to trapi ale to prejde.Tak sa majte pa pa

lucie.krajcarova
15. čer 2010

Ahoj Miruško, na věk 7 měsíců nemáte tak málo kilo, to ještě malý určitě přibere. těch 100 g máme taky, ale 5x denně. jak vám zjistili tu chudokrevnost? sestra si o tom něco četla a prej samotná chudokrevnost může způsobovat nechutensství, takže bych ráda věděla, jestli ji nemáme taky... Jinak malý když vidí jídlo, tak volá Mńam, ale moc toho nesní...

brusinka.pusinka
16. čer 2010

všem přejeme krásný den a drobečkům amuk a není hlavní váha ale spokojenost dítka tak my bylo řečeno naším skvělým panem doktorem 😀
jinak můžete kouknout na tu naší cácorku 😉 pokud budete chtít 😀

https://www.youtube.com/watch?v=_OKI9LVelL0
ksivcova
16. čer 2010

ahoj holky,nemate nektera skušenost s vyšetrenimna gastro hadičku do žaludku?muj malej ma na to jid a ja si nejsem jista jestli mu to dam udelat..

brusinka.pusinka
16. čer 2010

k sivcová 😉 já to měla v dospělosti nebolí to ale je to nepříjemné, ale hodně věcí se ukáže a chvilka neepříjemnosti v krku jde vydržet, Já bych nechala vyšetřit 😉

ksivcova
16. čer 2010

brusinka.pusinka zda se mi maličky na to vyšetreni..

brusinka.pusinka
16. čer 2010

Maličký je ale vím že to dělaj uplně malím miminkám,a opravdu přijdou na mnoho věcí co je skryto rengenům a sonům 😉

ivasa
16. čer 2010

Ahoj holky a drobískové 🙂
Tak my zase papáme dost od malička, máme takového otesánka... Papá 200g i víc, čili žádné malé porce, k tomu ještě kojení. No ale stejně jsme prťavky. Včera jsme byli na 9 měsíční a neměřila ji, ale vážila a má 6,15 kg a to jsme tam byli hned po obědě a byla nevykakaná 😀 No ale aspoň byla mudra trochu spokojená 😀

@ksivcova neteř na tom byla když ji byl rok a bylo to v pohodě, zvládla to líp, jak dospělák 😉 🙂

ksivcova
16. čer 2010

brusinka.pusinka,celou noc sem nespala a mnela hruzostrašne predstavy o tom co se muže pri to vyšetreni stat,drobec ma porad soplíky je nevyspalí a ja už sem stoho asi taky hodne vyčerpana..

brusinka.pusinka
16. čer 2010

Ksivcová neboj opravdu to není nic strašného a navíc pokud má soplíky možná vás ani nevyšetří. alre jak píše Ivasa tak je to opravdu nebolestivý trochu nepříjemný zákrok 😉

ksivcova
16. čer 2010

my sme byli minulí tyden na poradnea drobec ma 8050,dr nebyla spokojena ja už holky nevím co...

brusinka.pusinka
16. čer 2010

k sivcová co to máš za doktorku? nebo doktora? Nám řekl že jsme to pěkně dohnaly ale že i těch 8 kg by bylo spokojené 😉 pokud ti malý papká a neblinká a přibírá tak nevím proč pořád něco řeší 😠

ivasa
16. čer 2010

@brusinka.pusinka souhlas. U nás mudra naštěstí nic neřeší, prostě je drobná a tím to hasne! Některý děti maj 12kg, jiný zase 6, no jo no, s tím nic člověk nenadělá! ale 8 kg je teda krásných, my budeme rádi, když je Elinka bude mít na roce

brusinka.pusinka
16. čer 2010

@isava jj tak by to mělo bejt vše s rozumem a navíc je to lékařka tak ví že každé dítě je jiné a né každej musí mít faldy a bejt tabulkový 😀 to bych musela se synem lítat pořád 😀 😀 😀 má 15 let 50 kg a 176 cm je to prostě tyčka ale sní za 3 a nepřibere a nijak to zatím nikdo neřeší , vše je v pořádku 😉 .

ksivcova
16. čer 2010

Diky moc holky za rady..ja sem sdrobcem sama a nemam ani skym pokecat takže važne moc dekuju

blka
16. čer 2010

Brusinko, Simonka strašně kráně ťape, je moc šikovná 🙂

Ksivcová, vždyť máte krásnou váhu 😕 , co se dr. nelíbí? Nechápu 😔

amulet
16. čer 2010

Ksivcová, 8 kg je super. Mě dr řekla, že žádná vyšetření, že to stejně většinou nic nevyřeší a jen se miminko trápí...
Jinak my se pořád kojíme. UM nechce. Nechce nic z flašky ani z pítek... Pije normálně ze skleničky, jen šťávu, ale mlíko ne.
A jídlo? Sní pár lžiček a konec...
Ale co - leze, stojí, chodí kolem nábytku, je šikovná.
Ivasa - a kolik malá vážila, když se narodila?

ivasa
16. čer 2010

@amulet 2,52kg... Narodila se týden před termínem, ale oni říkali od začátku že to bude punťa malej 😉 Od začátku hodně jedla, ale váha jde nahoru pomalu... A to jí víc, než 9kg kamarád 😀

amulet
16. čer 2010

Asi rychle spaluje. My jsme měli normálně 3,2 kg při porodu, taky asi o týden dříve... Ale s tím nejedením, to prostě přibrat nemůže.

ely4
17. čer 2010

Moja mala sa narodila presne na termin 44cm 2460kg schudla na 2240kg ja mam 170cm priatel 155cm takze to ma asi po nom teraz ma 4 mesiace a 2 tyzdne vazi 6 kil a 60cm tak ze je drobna nikdo neeri ze ma 4 a pol mesiaca kazdy hovori ze vypada na 2 mesiace ale mne to je jedno hlavne ze je zdravucka.........

ely4
17. čer 2010

a je tu niekdo kdo ma taketo malinke babenko ako ja v 4 mesiacoch a 2 tyzdnoch.........

gtver
17. čer 2010

ely, to je krásná váha, 6 kilo ve 4,5 měsíci , náš malý je na tom přibližně stejně, protože přesně ve čtyřech měsících měl pět a půl kila 😉 Naměřili mu tedy o 2 cm víc, 62, ale to měření je orientační, tam centimetr sem, centimetr tam ulítne ani nevíš jak 🙂 Zítra máme kontrolu, tak uvidím, jak na tom je 🙂

blka
17. čer 2010

Tak jsme byli dneska na roční kontrole a vážíme 6610g a měříme 72cm 🙂 . Dr. mě pořád zpovídala, jak jí/nejí, co jí/nejí. Holky, že mi ten chlapeček jednou vyroste a nezůstane malinkej? Já nechci, aby byl v dospělosti malej, ale měl normální výšku 😔 . Z jiné diskuse, co mají holky prcky stejně staré, tak mají okolo 80cm.

Ely4, ale vždyť Viktorka má krásnou váhu 😕 . I jsem se dívala na fotky a má pěkné faldíky. Já myslím, že vůbec není drobná, ale tak akorát 😉

amulet
17. čer 2010

Blka a jí dost nebo málo? My asi nebudeme mít v roce víc. Jenže Michalka se narodila průměrné váhy i výšky.
Děti nerostou prý ze dvou hlavních příčin - nedostatek růstového hormonu nebo problém s ledvinami. U obojího je nechutenství a únava... U nás nechutenství sedí, ale únava v žádném případě...

blka
17. čer 2010

Amulet, já myslím, že jí dobře. Jen mi teď bojkotuje obědy, moc toho nesní a chce moje 😝 . Ale svačiny sní krásně a kaši jak kdy. Mezitím má ale rohlík nebo piškot. Jeden den sní víc, druhej míň, ale to je myslím normální. Taky nemám každej den stejnej hlad.
A jak se na ty problémy přijde? To se musí na nějaké speciální vyšetření?

ely4
17. čer 2010

Gtver my ideme 23 juna na poradnu tak uvidime co povie vikinka dobre pribera ale vyskovo je asi mala nevies kolko by malo merat asi tak 4 a pol mesane dieta.......

ely4
17. čer 2010

blka vikinka ma krasnu vahu lubi papkat do 4 mesiaca som ju kojila ale uz ju nekojim lebo sme boli v nemocnie mala ma 3 dni horucky zevraj mala nejaku siestu chorobu a potom mi odmitala aj prsnik tak v nemocnice shudla 700g tak jej musim davat UM.........

blka
18. čer 2010

Ely4, aha. My jsme šestou nemoc taky už měli. A Mareček měřil v 6 měsících 62cm 😉

blka
18. čer 2010

Ely4, když si vezmeš, že se narodila se 44cm a za 4,5 měsíce vyrostla o 16cm, tak si myslím, že vyrostla krásně 😉