Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

mystique
9. črc 2010

Jee ted koukám, že už Ti ji holky radily. 🙂

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Amulet, Martínek měl v roce 8,3 kg. chtělo by to asi vyzkoušet. a velkou sedačku dostal ve 13 měs. a díky 🙂 a nevydržíte ještě déle ve vajíčku? Marťa už nohama kopal do přední sedačky, tak bylo na čase... je fakt, že máme sedačku 9-18 kg, takže pro druhé mimi musím mít zas vajíčko. takhle vám ta sedačka 0-18 vydrží i pro druhé...

Mystique, tak snad to dobře dopadlo. já jsem si nezaplatila NT screening, tak byly jen ty triply. třeba kdyby se zkombinovaly výsledky obou, tak by to vyšlo líp. ovšem stálo to 1200 Kč, tak se nám do toho nechtělo.. u prvního jsem to měla zadara...

ivasa
10. črc 2010

@lucie.krajcarova Dík za odpověď 😉 Právě my si taky říkáme, že kdyby byli kousek od sebe, tak by si pak spolu pěkně vyhráli. No Elinka je hrozný rarach, je strašně živá, od narození je to rebelka a šijou s ní všichni čerti, čili si to zatím teda taky nedokážu představit, že by k ní za chvilku přibyl sourozenec, ale zvládnout se to určitě dá 😉 🙂 Taky jsem chtěla rodičák jen na 2 roky, že do té doby znovu otěhotním, ale bála jsem se, kdyby se to nepovedlo, že bych musela do práce a to by se mi od 2 letého dítěte fakt nechtělo 😒 Já jsem sice s otěhotněním neměla problém, otěhotněla jsem při každé ovulaci, ale miminko jsem udržela až napotřetí.... 😒 Jo a jak to, žes to neměla u druhého mimi taky zadarmo? 😕

ivasa
10. črc 2010

Jo a Luci, ještě jsem se tě chtěla zeptat, jak to budete řešit s kočárkem. Já si právě říkám, že děti kolem toho 1,5 roku ještě moc nechodí - spíš toho teda moc neujdou, čili kdybych chodila na vycházky s kočárkem, tak jak bych táhla Elis... Kámoška to vyřešila tak, že si pořídila kočár na dvojčata a na jedné str. měla korbu a na druhé měla sporťák, další kámoška koupila nějaký ten spešl kočár právě na novorozeně a batole, je to podobný jak pro dvojčata, akorát to nemá dvě korbičky, ale jen korbu a sporťák... 😕

lucie.krajcarova
10. črc 2010

Ivasa, my máme doma taky velikánského živáčka 🙂 tak se uklidňuju tím, že snad druhé dítě bude jiné. jinak mě by nevadilo dát dvouleté dítě na hlídání, kdyby náhodou nevyšlo hned druhé dítě, ale stejně tu nic není, jesle ani žádná babička... no co se týče NT, tak jsem změnila bydliště a doktorku a asi tato nepatří pod nějaké velké centrum, které ty NT screeningy platí...
co se týče kočárku, nejdřív jsem nechtěla sourozenecký, ale že nám to vyjde na zimu, tak Martínek asi moc nebude chtít chodit, tak jsem trochu změnila ná¨zor. Koupím dobrou trojkolku a na nï připojíme sedátko, tzv. buggypod - je to vlastně sportovní sedačka s kolečky, dohromady to vypadá jako sourozencký kočár, ale zase se dá složit a zabere jen 15 cm k velkému kočáru (přisune se na stranu), takže všude projedu a přitom na děti uvidím.ve výsledku to vypadá stejně jako kočárky tvých kámošek, akorát to stojí a váží míň (buggypod jen do 3tis použitý a váží jen 3 kg). no a na jaře to oddělím, buggypod prodám dál a Martínek buď bude ťapat nebo se vozit na skatu za kočárem - to už mu budou dva roky.

amulet
10. črc 2010

Luci, my už druhé máme🙂 a třetí tedy neplánuji... Páč tyhle dva dráčci mi stačí. Ještě nespí ani jeden, počítám, že jedenáctá to jistí ☹ , jsou to taky raraši. Taky jsem doufala, že druhé a holčička bude klidnější🙂. Chachá... Jsou jak přes kopírák, jen Miška nebrečí jak brečíval Mates. Jen jí musím dát spát, až když se unaví, což jí prostě trvá... Pak má přibírat - nejí, nespí, pořád leze, zkoumá...

lucie.krajcarova
11. črc 2010

holky, my jdem zítra na kontrolu v 15 měsících, tak jsem zvědavá na váhu. doma váží tak 9,5 kg, tak snad tam podobně. zdá se mi teda už o dost těžší než v roce 🙂

blka
12. črc 2010

Luci, krásná váha 😉
My jdeme ve středu se převážit a pro výsledky z těch odběrů, tak jsem taky zvědavá. Na rukách mi přijde těžší, tak uvidím, co navážíme 🙂

lucie.krajcarova
12. črc 2010

ahoj, takže malý je zdravý, takže dostal priorix, no plakal. ale hlavně, že výsledky z krve dopadly dobře! ani ho nevážili, škoda.

zuzankast.
12. črc 2010

ahoj, dloho jsem tu nebyla, jak se máte?

@lucie.krajcarova Luci tak to je krásná váha, taťka včera malou doma taky važil a má 8kg, ale taky je čipera, hroznej živel, tak nemůže moc přibírat, už si z toho hlavu nedělám (jen maličko 🙂 )

taky řešim sedačku, z vajíčka už lezou nožičky, sotva se tam vejde, ale v normální sedačce se ztrácí, já ji snad budu muset nečim vycpat (tu sedačku 😀 )

blka
12. črc 2010

Luci, tak to je super, že výsledky dopadly dobře 😉 . To je škoda, že ho nevážila.

amulet
12. črc 2010

Luci, já myslím, že je lepší nevážit 🙂 , my jdeme příští tžden na 10měs. kontrolu a bojím 🤐 .
Hlavně, že je malý zdravý. On to třeba dožene. Náš Matýsek se teď vytáhl, všichni říkají, jak vyrostl... Ale žebra mu jsou vidět všechna, má samé svaly 🙂 , ale taky těžkou kostru, takže u něj s váhou problémy nebyly...

lucie.krajcarova
12. črc 2010

Amulet, my bychom možná za váhu dostali pochvalu 🙂 určitě přibral kilo za 3 měsíce, a je to znát, je takový kulatější a hlavně se už fakt pronese 😒

amulet
13. črc 2010

A myslíš, že zabrala ta homeopatika? Já se na to zkusím té naší dr zeptat, taky dělá homeopatii. My dostaneme i první dávku hexavakcíny... ☹

lucie.krajcarova
13. črc 2010

Amulet, tak zase všechno na ně svádět nemůžu, je to přesně dva týdny, co jsme je brali. ale určitě to taky zkuste. teprve první dávku? my už máme tři..

blka
13. črc 2010

Amulet, první dávky hexavakcíny tak pozdě 😕 ? Jak to?

venuss
13. črc 2010

ahoj holky, chci se Vas zeptat,zda je normalní,že můj syn váží necelých 7kg a měří 66cm a za týden mu bude 5 měsíců. Je dlouhej a strašně hubenej.Strašně málo i papá. Sní třeba jen 600ml mlíka za den. ☹ Mám strach,jestli není nemocnej.Doktorka mi řekla,že každý dítě jí jinak,že zatím prospívá.Přibývá tak 100-150 za tyden a v posledním tydnu teda 70g zhubl.☹ Zacali mu rust i zoubky,tak si rikam,ze snad proto nechce tolik papat.a taky ty horka...

zuzankast.
13. črc 2010

@venuss malá mi v té době jedla taky tak nějak - měly sme 6 kojení po asi 100ml. Tvůj brouček už je fakt dlouhej oproti nám prckům, ale ta váha krásná. Naše malá měla při 66cm zhruba 6,5kg a to jí bylo asi tak 9 měsíců..
naše dr na jednu stranu dělala bububu, ale na druhou viděla, jak je Juli čiperná a veselá, tak to moc nehrotila.

lucie.krajcarova
13. črc 2010

Venuss, myslím, že se u vás nic vážného neděje, váhu má pěknou. možná to jsou zoubky, možná horka, to děti taky moc nejí. Kolik měl Tomášek váhu a míru při narození?

blka
13. črc 2010

@venuss Jak holky píší, i podle mě má Tomášek krásnou váhu. My jsme o dost starší a takovou nemáme 🤐 . To nepapání může být jak zoubkama, tak tím horkem. Vem si sebe, taky určitě nemáš takový hlad, když je takovej pařák 😉 . Určitě je zdravej, neboj, jen teď má bolení, tak míň papá.

blka
14. črc 2010

Tak jsme byli dneska u dr. Mareček váží 6590g a testy jsou v pořádku. Jen mu chybí trošku železo. Ale celiakie byla v pořádku, jaterní testy asi taky. Jen nebyli výsledky na alergii na mléčnou bílkovinu, ale to si myslím snad bude taky v pořádku.

lucie.krajcarova
14. črc 2010

Blani, s tím železem to je vlastně dobrá zpráva 🙂 moje ségra se dočetla na internetu, že nedostatek železa způsobuje chudokrevnost a ta občas i nechutenství. tak jestli budete mít nějaké léky, třeba se mu i zlepší chut k jídlu. ale je fajn, že je jinak zdravý, to je důvod k oslavě 🙂))))

blka
14. črc 2010

Luci, my už jsme železo měli, takovou "udržovací dávku", ale větší chuť k jídlu jsem nepostřehla.

venuss
15. črc 2010

ahoj holky,dekuji Vam za rady.ted tomasek papa,az se kolikrat divim.🙂pri narozeni vazil 4kg a meril 50cm,. 😅

blka
15. črc 2010

@venuss Vidíš, to bylo asi jen nějaké přechodné období,kdy neměl moc chuť k jídlu 😉

Dneska mi volala dr., že přišli výsledky ještě na tu alergii na mléčnou bílkovinu, a byly pozitivní ☹ . Takže ještě budeme muset jít na gastro, co nám řeknou. Ani nevím, co tam s náma budou dělat. A hlavně, omezit mléčné výrobky. I já. Nevím, co budu jíst,jsem živa hlavně z nich 😒

samsa
16. črc 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Dcerka měla teď v 5ti měsících 5,70 kg. Při narození 38+0 2800g. Mám z toho lehce depku, starší byla taky prcek, v půl roce 6,10 kg, ale mladší se v půl roce na těch 6 kilo určitě nedostane. Zatím jen kojím, ale už začnu s příkrmy. Nevěřím, že to nějak výrazně pomůže, myslím, že mléka mám dost a dcerka i dost kaká, teď cca 4x denně plnou plínku. Mám pocit, že co sní, to vykaká, má to tak od narození a taková byla i ta starší. Jen mě nebaví pořád poslouchat ty kecy lidí, jak je malinká a jestli jí dávám najíst 😔

miruska15
16. črc 2010

@blka neboj sa aj my tak postupovali.Uvidiš tam vas daju do poriadku.A po čase sa to upravy.Ivanka mala tiež pozytivne testy aj na mlieko a aj na vaječny bielok,a teraz je ok papa už všetko.Je to len dočasna dieta.

blka
16. črc 2010

@miruska15 😉 . Já věřím, že nás dají do pořádku a upnula jsem se na tu myšlenku, že tato alergie většinou vymizí. Ale spíš mě zaráží, že nemá nějaké problémy, co všude píšou, "jen" pomalu přibírá.

@samsa Ahoj 🙂 . Jo, ty řeči taky nesnáším 😒 . Jak kdybych synovi schválně nedávala najíst 🤐

miruska15
16. črc 2010

možno to je ten problem že nepribera.Uvidiš dodržuj dietu daj sojove mliečko ja som kupovala v Rakusku Ivanka si ho kupuje doteraz tak jej chutilo akurat ona bola staršia a viem že takemu mrnovy to nevysvetliš že nemože.želam len pevne nervy.Kukla som ti na maleho je zlatučky maličky ale on to dobehne. 🙂

samsa
16. črc 2010

@blka Mareček je moc hezký, koukala jsem na fotky a vůbec nevypadá malinký. Já mám na podobné otázky chuť říct, jasně, že malé schválně nedávám najíst 😠 S tou alergií na BKM, neboj, to zvládnete, uděláš nájezd do zdravé výživy a naučíš se vařit jídla a to mléko v nich nahradíš třeba sojovym nebo rýžovým. Kamarádka to měla taky tak a postupně se do toho dostala, bez mléka to taky jde.