Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
20. kvě 2010

Mareček je strašnej mamánek. On mě musí prostě pořád vidět - i doma. Jen málo je spokojenej sám nebo že su v jiné místnosti a on s tatínkem.

murynka
20. kvě 2010

golfky na každodenní ježdění bych asi také nedala 😒 kort u nás bydlím na vesnici a terén děs běs ☹ to je určo lepší sportáček ale na nějaké občasné ježdění nevidím problém 😉

blka to existují golfky aby jsi na malého viděla? 😕 😕

jinak jsme ve fázi vybírání také golfek a nevím je jich tolik 😅 líbí s emi ty co má zuzi 😉 😵 ty zatím vedou...

blka
20. kvě 2010

Mury, jo, jsou, psala jsem výš 😉
No právě proto mě ta prodavačka dost zvyklala a teď nevím. A já se svou nerozhodností.... 🙄

ivasa
20. kvě 2010

Tak my golfky budeme kupovat, ale nevím kdy. Malá zatím nesedí a většinou procházky prospí, čili ji zatím stačí hluboká korbička - do které se taky vejde i se zimním fusakem - tak i sporťák. No nevím, pořád po nějakých pokukuju, ale zatím fakt nevím...

Jinak na plavání jsou děti stejně staré jak Elinka, max. o měsíc starší. Čili 8-9 měsíců, my jsme nejmenší, pak je holčička 7,5kg a pak už je to všechno kolem 9 😀 No ale zase jsme nejmrštnější, je to děs ji udržet, všechny děti v klidu "spolupracují", za to ten náš drak pořád řádí a strká si nožičky do pusy 😀 Ale zase všechny děti už sedí nebo dokonce chodí, což mi vůůůbec. Jen se plazí a sem tam leze, ale spíš se jen plazí a válí sudy. No co, ona je jednou dožene 😉

ivasa
20. kvě 2010

Jinak teda děkuju za přivítání 🙂

zuzankast.
20. kvě 2010

Murynka tak Sofinka je ještě malinká, to tě chápu, že nechces golfky na každý den. Tyhle co máme jsou celoodpružený, taky tu nemáme terén nic moc - chodníky děs a jinak většinou kostky.. I když na kamenitý polní cesty nejsou. To jsou lepší s většíma kolečkama.

zuzankast.
20. kvě 2010

to víš že to dožene, to pak bude fofr 😉
My začaly sedět a vstávat v jednom týdnu 🙂

blka
21. kvě 2010

Ivaso, Mareček mi donedávna taky spával jen v kočárku, doma ani za nic. Párkrát se mi venku vzbudl, tak jsem mu zdvihla záda, on si stejně klekl a čučel ven. Tak přišel na to, že venku aji něco uvidí a teď dost často bojujeme. Pořád ho pokládám, otáčím 😠
My taky ještě nesedíme a asi dlouho nebudeme 😔 , ale vozila bych ho v pololehu.

Holky, a tak vy myslíte, že pokud nechci ten sporťák z kombinace, tak mám koupit takovej, jakej chci a pak i golfky?
Já su totiž strašně nerozhodnej člověk a vaše rady mi pomůžou 😉

zuzankast.
21. kvě 2010

Blanko tak sportáky jsou asi pohodlnější, asi se ještě chvíli budete vozit a trávit v něm hodně času, tak bys měla pořídit sporták jakej chceš a pak kdyžtak golfky.Sporták užiješ ještě i v zimě, tak se ti neztratí.
Jinak malá mi taky nechtěla ležet v kočáru, když měla spinkat, zajímalo jí vše venku, tak sem ji musela posadit a až když usnula, mohla sem ji položit. doma nespala - jen v noci 🙂 Jenže my seděly brzo 😔 takže tady asi neporadím. Popřeju at brzo sedíte..

ivasa
21. kvě 2010

Já bych taky asi koupila jak sporťák, tak i golfky. My sporťák hodně užijeme, má velká kola a je odpruženej, čili s ním jezdíme na všech terénech včetně lesa, polních cest a tak... Hlavně bude dobrej na tu zimu, to se asi využije víc, než golfky...

Elinka dřív splala doma jen v noci a přes den jsem musela kočárkovat za každého počasí, protože prostě neusla... Poslední 2 měsíce už umí spát i doma v postýlce přes den, což je super, protože si zvládnu udělat všechnu práci v klidu a bez ní 😉 A hlavně když je venku fakt hnusně, tak s ní nemusím vyjíždět 3x denně,ale jdu ji třeba jen jednou provětrat 😉

Holky taky se vám stávalo, že prckové přestali "mluvit"? Elinka celé pondělí a úterý říkala mamamamamabababababa, pořád dokola a měla z toho takovou radost, ale od úterka nic. Ani hláska z ní nevyjde, jen prská - což je její oblíbené 😀 - a jakoby si povídá, ale jen tak že mění výšky tónů a tak... A to jsme z toho jejího žvatlání měli takovou radost 😀

misicka455
21. kvě 2010

Ahojky holky, nakukuji a nedá mi to nenapsat. Taky jsme malinkatí ani né tam cm to máme 62 což si myslím, že je až moc pěkné , ale jsem malinkatí váhově máme 5 kg, ale u nás je to asi srdeční vadou a nebo se tak aspoň uklidnuji jelikož už od začátku narození máme problémy s jídlem,protsě nechceme jíst takže jíme lžičkou stříkačkou no prostě ja se dá. Při tom u nás je paradox , že jsme se naordily s dobrýma základama měly jsme skoro 4 kilča a během pár dnů jsme zhubly na 3200g 😒 No , ale nezdáváme se a piplem a piplem 😀 Jinak jsme živí a vypadá , že nám to ani neva že máme tak málo kg, ale doktoři ty dokáží pěkně člověka vystresovat 😉

Zdravím Murynku a Týnku 🙂

blka
21. kvě 2010

Ahoj Mišičko, to teda hodně bojujete 😔 . Snad už bude Verunka jenom zdravá 😉

Holky, dík, já jsem to venku promýšlela a taky jsem došla k tomu, že ten sporťák koupíme. Ještě jednou pořádně vyzkoušíme ten z kombinace a jinak koupíme novej.

zuzankast.
21. kvě 2010

ahoj mišičko, doktory ber s rezervou, někteří fakt přehání, tak hlavně at jste jen zdravý

Ivaso Juli taky měla období, kdy fakt hodně povídala a pak najednou, přesně jak řikáš. Jkaoby se začala stydět nebo já nevim, trvalo to možná tak měsíc.. A ted už zas mele a mele. Venku usíná uprostřed svého proslovu 😀 Povídá a povídá a najednou jí padne hlavička a spí 😀

misicka455
21. kvě 2010

Já vím, že s eti doktoři musí tak nějak brát , ale někdy to holt člověka rozčilí neb zamrzí když ví co vše dělá aby vůbec ten drobek něco spapal. Doufám, že až začneme příkrmy dávat tak ta váha poletí nahoru jako divá 😀

zuzankast.
21. kvě 2010

misicko nám na váhu pomohla kaše - malou nezasytila a někdy ji po ní bolelo bříško, tak sem ji nedávala. Pak sem na naléhání dokrotky musela a na váhu nám opravdu zabrala. I sme našly značku po které malou bříško nebolí a dělala sem ji taky mín hustou - to na to má prej taky vliv. Tak zkuste kašičky když stejně papáte lžičkou 🙂 nám vyhovuje od Hippu (je od 5ti měsíců)

misicka455
21. kvě 2010

OK, díky moc už jem taky uvažovala , že by jsme nějakou káší začly tak se do toho asi pustíme už máme po čtyřech měsicích tak by jsme už docela mohly.

miruska15
21. kvě 2010

misicka ahoj čitam o tvojej malinkej a ja mam ten isty problem.Ale v 4m to nemate až tak malo kg.My mame 7m a 7kg.Takže je tiež drobunky.Moj maly my mliečko papal iba v spanku a trapili sme sa lyžičkou.Tiež nas naša p.Dr. pomylila kojila som a raz mi nepribral a hned mi dala do ruky Nutrilon a dokrmovat.Maly bol chudatko taky domyleny že začal odmietat flašku a aj mna.Nie aby ma povzbudila a niako ma poučila ovela jednoduchšie je predpisat mlieko a hotovo.Ale niako som sa naučila ako na maleho teraz ma 7m a papa malo a často.Viac ako 130 mi mlieka nevipije a to len v noci cez den ani 100.Ale začal mi lepšie papat ked mu Dr. nasadila železo a davam aj probiotyka.Ja som začala prikrmovat ale zeleninkou kaša je sladka nauči sa na sladke a potom ti zel.bude odmietat.Ako chceš je to na tebe ja viem že ta to trapy ale ver mi musiš to prijat tak ako to je .Ja sa už s tym nezaoberam pokial pribera aj ked pomaly tak je to OK. pa pa a pevne nervy

rintintyna
21. kvě 2010

ahoj, tak vítám Mišičku ahoj, jinak my dnes máme spavou, tak to asi moc nepřibereme 😅

blka
21. kvě 2010

Ivaso, Mareček taky jednu dobu povídal a pak přestal. A mně se to tak moc líbilo 😔 . Ale on jako skoro vůbec nepovídá 🤐 . Co dělá skoro pořád je hm v různých intonacích, ale nějaký blabla ne. Říká teda mňam mňam a sem tam mama, ale to už jsem dlouho neslyšela 😔

Mišičko, po příkrmech se přibírání spíš zpomalí, protože nejsou tak kalorické, jak mlíčko 😉 . My jsme z 9. na 10. měsíc přibrali jen 100g 😔 . A to dávám kaši každej den 😕

Miruško, můžu se zeptat, jaká berete probiotika? Je to i na kakání, že?

Rintintyno, ve spánku se přibírá nejlíp 😉

misicka455
21. kvě 2010

Holky díky za rady vyzkouším tu kaši na noc a pak začnu dávat nějaké zeleninové příkrmy. Jé kdyby mi malá na jednou vypila 100ml a více tak si nestežuji my vypijeme na jedno krmení tak 30ml a dalších třícet dokrmím lžičkou a krmíme asi po hodině a půl až dvou přes den v noci nechavám větší pauzy takže skoro celej den nic nedělám než do ní liju nějaké jídlo.

misicka455
21. kvě 2010

Týnko zase když malá spí tak aspoň toho moc nespalí. Tá moje nejí a ke všemu chvilku v klidu nepoleží.

miruska15
21. kvě 2010

Misicka skus ked zaspinka ju nakrmit mne malý tak papal tiež sme sa trapili.Neviem či tvoja Dr. vam brala krvičku ak nie daj jej zobrat či nie je chudokrvna vtedy dati nepapaju nam železo pomohlo.Aj teraz občas ked mi nevypije sliedim nad nim ked zaspi už som pri nom s flaškou a skušam par krat odmietne ale skoro vždy ho tak nakrmim skus držim palce.
Blka davam mu od nar. Infants Dophilus ale za par dni idem s dcerou na Gastro a tam sa chcem Dr. opytat či by mi nevedela v tomto nepapani poradit a aj niake ine probiotika.

misicka455
21. kvě 2010

No my právě chudokrevní taky jsme, ale poslední testy nám dopadly dobře tak nám zase železo vysadily, ale mám ho doma tak jí ho asi budu ještě dávat.

misicka455
21. kvě 2010

miruska tak pak dej vědět co ti dr. poradil 😉

misicka455
21. kvě 2010

Tak my vyzkoušely dneska poprvé tu kaši a snědla my tak 30ml kaše a už se ji to nelibí tak jí dám chvilku oddech a vyzkouším do ní naprat ještě trochu tak za 15 min 😉

miruska15
21. kvě 2010

Ja by som ju už netrapila ak je to po prvy krat aby ju bruško nebolelo.
jasne dam vediet idem tam 3.7

miruska15
21. kvě 2010

Ja krmim začiname v stoličke po chvilke sa mu tam nepači tak ho dam do choditka a dokrmim ho tak že beham za nim aj teraz sme tak dopapali.Mne kašu papal tak 60 a teraz asi 3 dni 80 robime pokroky.Ale kupila som mu už ochutene asi mu viac chutia.

miruska15
21. kvě 2010

misicka malinka je krasna ličkata nemaj strach vyrastie snej kočka.

misicka455
21. kvě 2010

Tak už jí trápit nebudu už vypadá na spánek 😉

miruska15
21. kvě 2010

Skus ked zaspinaka dat jej v spanku mliečko tak dobru nocku pa pa a držte sa