Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

ksivcova
21. čer 2010

ahojky
bobacik_29 ideme tam 7.7 moj drobec sice prospieval ale velmi pomaličky a to jedol celkom dost...určite vam napišem že ako to prebieha a aj ako to dopadlo...

ksivcova
21. čer 2010

blka ( ja už neverím na to že ked dieta neprospieva tak sa nič nedeje....určite tam niečo je,ja som sa tam dostala uplnou nahodou a som rada že je to tak..kvasinky sa nemusia ani prejavit na koži ale su nebezpečne pretože možu napadnut pluca a aj mozog,som rada že sa na to prišlo,moj stale soplil a moja dr.mu len pchala kvapky sirup,a take hluposti...všetko ma dieta v brušku všetoku imunitu...

blka
21. čer 2010

@bobacik_29 Ano, na roční kontrole vážil 6610g (porodní váha 2200g). Ne, nikam mě neposlala, říkala, že bude nejspíš po mně.

bobacik_29
21. čer 2010

@ksivcova tak drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a potom mi daj vediet ako to tam vlaste chodi @blka tak to je zaujimave to asi iba moja doktorka robi taky poplach ...to musi byt zaujimave mat take lahucke dieta ked uz ma rok sranda 😀 aspon nemas problem ho nosit aj na rukach

bobacik_29
21. čer 2010

@blka kukla som ti maleho v albume bosssse ten je krasny 😀 nedal sa mi tam komentar pridat

kristyan
21. čer 2010

Ahojky,
omlovám že sem vpadám ,ale jen jsem vám chtěla napsat že naše Kájinka měla por. váhu 2700 narodila se o 14 dní dřív.A teď ve 2,5 letech má 10,4 kg je drobunká ale zdravá a papá normálně akorát je hold (vysíravá) stolici má i 3x za den 😉 Podle dr. je vpořádku 🙂

ksivcova
21. čer 2010

bobacik_29 jasne damvediet aj ked už teraz mam s toho nocne ory 😒

blka
22. čer 2010

@bobacik_29 Děkuji 🙂 .
Ale věř mi, že teď, když chce být celé dny na rukách, tak mě fakt bolí. Já taky najsu žádnej "macek", takže se mi fakt pronese.

@kristyan Za sebe děkuji za uklidnění 🙂 . Dívala jsem se na fotky a Karolínka vypadá "normálně". Vůbec bych ji netipla tak nízkou váhu.

@ksivcova Věřím, že se bojíš, ale oba to zvládnete, neboj 😉

miruska15
22. čer 2010

Ahojte a dobre ranko.Babeny kedy vam začali vaši krpci spinkat celu noc.Moj maly akosy v noci nechce papat vypije 60 a nad ranom vypil 40 a zobudil sa o 7.00 vysmiaty.Ja neviem žeby už nepotreboval v noci mlieko.Ako to bolo s vami dik.

blka
22. čer 2010

@miruska15 Mně se radši ani neptej 😅 . Mareček je vzhůru co 2 hodiny 🤐 . Výjimečně má dobrou noc, kdy se vzbudí jen 1, ale to je opravdu výjimka.
A vstáváme v 6, ale ne vysmátí, ale protivní 😖

bobacik_29
22. čer 2010

@miruska15 no mne moja spava celu noc uz dlho heh spava od 18.00 do 7.00 ranka ale davam jej jest do spania o osmej mlieko a o desiatej kasu 😀 @blka on sa tak rad varuje na rukach??? @ksvicova ja tiez iba na to stale myslim ale asi to nebude az take hrozne ked to ostatne deticky prezili co na tom boli

blka
22. čer 2010

@bobacik_29 Ty ji budíš na jídlo?
Jo, už od malička se strašně rád nosil, ale dlouho neměl až takovou potřebu a teď už víc jak týden se po mně pořád sápe a chce vzít do ruk.

bobacik_29
22. čer 2010

@blka nie nebudim ju ale ona zacne plakat tak viem ze chce jest potom zase zaspi ked ma plne brucho 😀 aj moja mala sa rada noci heh ale ja sa ju snazim zabavit aby som ju stale nemusela vlacit 😝

ivasa
22. čer 2010

@miruska15 Tak Elinka spí celou noc už od 4 měsíců, usínala v 19h a spala do 9, do 6ti měsíců jsem ji budila v 22h a pak v 5h, pak už jsem ji budit přestala... Od půl roku spí od 20h do 8 bez probuzení....

@kristyan To je něco jako můj synovec, je mu 3 a 3/4 roku a váží 13 - když se váží po jídle 😀 Je droboučkej, ale zdravej a dooost vitální 😀 😀 😀

ivasa
22. čer 2010

@miruska15 Jo a každé ráno se budí vysmátá 😀

amulet
22. čer 2010

My jsme přestěhovali postýlku do vedlejší místnosti a spí celou noc - 2 noci. Dřív se v 11 probudila, přestěhovala jsem si ji k sobě do postele a pak jsem až do rána byla živý dudlík. Už to nešlo... Ale řekla bych, že ty 2 dny potom víc jedla. Takže třeba přestane pít v noci a bude mít víc hlad ve dne.

blka
22. čer 2010

@bobacik_29 Aha, já jsem to špatně pochopila 😉
Já se ho taky snažím zabavit, ale on prostě nereaguje. Nebo si pohraje chvilku (2 vteřiny 😅 ) a hned se po mně zase sápe.
@ivasa To ti Elinka spí moc krásně 😉
@amulet My nemáme postýlku kam přestěhovat, protože bydlíme ve 2+1, navíc většinu doby spí se mnou v posteli 😔

Nám se to spaní strašně pokazilo kolem 5. měsíce. Do té doby se budil třeba jen 1x nebo 2x a pak najednou začal každou hodinu. Pak se interval prodloužil na 2 hodiny a od té doby tak válčíme, že se budí v rozmezí 2-4 hodin, ale nejčastěji těch 2 😒
Už i uvažuju, že zkusím na noc UM, jestli se to zlepší.Ale je otázka, jestli má hlad nebo se budí proto, že si zvykl na prso a potřebuje si ho požmoulat.
Navíc dcera od známé na ní byla taky dost závislá a prý se to po skončení kojení zlepšilo. Tak nevím, no. Ale zase si říkám, že MM je pro něj lepší, no prostě fakt nevím.

amulet
22. čer 2010

Já UM zkouším, ale tvrdošíjně odmítá... To prso je prostě zvyk, uklidnění, pomazlení... Ale já už jsem byla tak unavená. Ráno jsem byla jak po noční šichtě ☹ . Jsem zvědavá, co to udělá s váhou a příbíráním...

ivasa
22. čer 2010

@blka Mě tohle začala Elinka dělat kolem 5. měsíce, budila se co 2 hodiny, pár dní jsem ji po probuzení kojila, ale pak jsem si řekla, že to není možný, aby měla hlad nebo žízeň, ani moc nepila, spíš byla u mě "přicucnutá". Tak jsem to prostě udělala tak, že když se probudila, byla jsem u postýlky dokud zas neusla, vůbec jsem ji z ní nevytahovala, držela jsem ji za ruku, hladila ji, uklidňovala, až jsem ji tím nakonec uspala a po asi 5ti dnech to přešlo a zase se v noci přestala budit 😉

blka
22. čer 2010

Taky jsem si říkala, jestli UM bude vůbec chtít. Ale mám tady vzorek Hami, takže by mě to nic nestálo.

@ivasa Předtím nebo i někdy si podudlá, ale někdy jí. A to fakt nevím, jak bych to poznala. Jenže on vždycky hnedka začne dudlíka vyhazovat z pusinky, ať si chce jen podudlat nebo jíst. Navíc tím dudláním se mu mlíčko taky spustí, takže pak je "donucen" trošku sníst 😀

ivasa
22. čer 2010

@blka Elinka nemá dudlíka vůbec, nikdy ho nechtěla... Tak nevím?!? 😒 Třeba by to chtělo fakt jen zkusit pár nocí, jestli by se přestal probouzet, kdyby věděl, že nedostane... Mě laktační poradkyně řekla, že od půl roku už prostě děti nepotřebují v noci jíst nebo pít, že pokud jsou třeba vedra, tak je možné, že budou mít trochu žízeň, ale jinak je to jen dožadování se pozornosti... 😕

ivasa
22. čer 2010

Je to moje kamarádka, tak snad mi mi nekecala 😀

stylly
22. čer 2010

tak my jsmese narodili v 34tt a měli jsme 1850g a 40cm,...dneska máme skoro 7.m a máme 6730g a 63cm 😉

blka
22. čer 2010

@ivasa To už jsem taky slyšela, ale nevím, já taky mám někdy v noci hlad (ale zaspím ho 😀 ) a dost často žízeň. Už jsem si taky říkala, že bych to zkusila, ale nevím, já su na to měkota 😅 . Navíc teď fakt ne, až možná po státnicích. Teď su ráda i za 2 hodiny spánku v kuse 😅 .
Jenomže on by řval jak tur a fakt klidně dlouho a nic by nepomáhalo - já ho znám. Tak nevím, jak bych to udělala. Navíc manžel musí být do práce vyspaný...
@stylly Krásně rostete 😉

ivasa
22. čer 2010

@blka chápu, já jsem taky měkota, hlavně se vždycky řídím tím, co si myslím, že je správný nebo by to tak mohlo být. Kdybych cítila, že prostě fakt hlad nebo žízeň má, nebo že mě "nutně" potřebuje u sebe, tak si ji vezmu a to prso ji dám i teď, ale jak se v tom 5. měsíci začla budit, tak bylo fakt znát, že je to jen tak, že to mlíčko nepotřebuje, že je to "z nudy"... Člověk zná to svoje dítě nejlíp, tak se musí řídit podle sebe 😉 Proto jsem se nikdy té kámošky na nic neptala, vždycky jsem se řídila podle Elinky a sebe, tohle mi jen řekla mezi řečí, že od toho 6. měsíce nepotřebují v noci kojení 😉

brusinka.pusinka
22. čer 2010

Ahojky holky no trochu jsem dočetla a všem přeji jen to nej s dětmi a pokud je dítko zdravé a prostě je hubené tak nevím proč to až tak řeší jiná věc je když marodí, to chápu. A jinak mám video jak malá baští no nikomu nic nedaruje je to hrozný urviš a šibal co chodí je to jěště horší 😀 😀 😀 vyleze si kam chce a veme si co chce 😀 tak třeba je dávat na ni pozor 😀 Kdo bude chtít může kouknout na video 😉

https://www.youtube.com/watch?v=XgG1Pz6ZAAo
brusinka.pusinka
22. čer 2010

A jinak je to blbost malá je kojená v noci a pak spinká dálráno zase kojo a spánek 2 hod a pak už jí normálně 😉 Každé dítě je jiné a má jiné potřeby a tak pokdu dítě chce jíst v noci klidně dám 😀

kristyan
22. čer 2010

Ahojky no jsem ráda že nejen my máme takové míry protože v okolí nikdo nemá takového drobka.Starší Kristýnka ta má 6 let a váží 20 kg taky nic moc no ale co se dá dělat.Asi budou po manželovi ten má 178 a 78 kg 😉
Kájinka měla je to tak 3 týdny špatný žaludek (zvracela ale jen jednou denně) dr nám nic nezjistila ani z krve ani z moče tak máme probiotika.Dávám ji je 2x denně a je klid ,podle dr měla prodělanou virozu střevní ale jen slabí průběh tak se to projevilo jednodením zvracením.Máme onemocnění žaludku v rodině měla jsem starch že to bude něco horšího. 😒 ale dobrý.UF

ivasa
22. čer 2010

@brusinka.pusinka Super video 😀 Souhlasím, pokud má dítě žízeň nebo hlad, tak dám kdykoliv... Já mám taky v noci žízeň nebo hlad... Jak už jsem psala, nejlepší je se řídit podle dítěte... To je jako s krmením, doktorka mi teď řekla, že ji dávám velké porce k obědu, ale jako co mám dělat, když to tak chce? Podle mě to, že sní s klidem 200g k obědu není nic tak hroznýho a jen pro to, že je drobná, tak ji přece nebudu krmit míň, ne?!? Někdy se všechno strašně škatulkuje a tabulkuje! 😠

brusinka.pusinka
22. čer 2010

Isava děkujeme a jj přesně tak neškatulkovat 😀 😀 😀
Krystyan já mám syna 15 let a váží 55 kg a měří177 cm a je jak tyčka ale je zdravý a spokojený nic mu nechýbí a je ok a to sní jak 2 dospělý chlapy, opravdu nemám ráda lékaře co jedou dle tabulek ☹ 🙂