Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

misicka455
21. kvě 2010

Jo jo ve spánku se ji davám dávat co nejčastějí až mi je jí líto, že se skoro nevyspí když u ní pořád straším s flaškou 😀

blka
21. kvě 2010

Miruško, a proč jdete na gastro?

Dělali vám doktoři nějaká vyšetření, proč je miminko menší nebo jenom zkonstatovali, že je hold menší? My jsme byli akorát x-krát na krvi, ale jinak nic.
A nevíte, co by bylo, kdyby v roce neměl 3-násobek porodní váhy?

miruska15
21. kvě 2010

@misicka455 a čo nam zbiva ked chceme aby sa napapali.mliečko potrebuju .
@blka ja ale chodim na gastro s dcerou mala problemi s bruškom a ked tam už budem tak sa opytam na maleho je to dobra Dr. Ja si myslim že sa nič nestane a čo spraviš.Ja som sa stažovala jednemu Dr. a ten mi povedal ako može byt maly velky ked ja som drobnejšej postavy.Velku rolu hra aj genetyka.Aj dcera bola drobna a teraz je snej pekna slečna.Zase najstarši syn to bol presny opak bucko tan priberal do roka čo mesiac to kilo.

misicka455
21. kvě 2010

@miruska15 Tak potom tá malá není po nás já jsem sice malá , ale kulatá a manžela je taky kusanec 😀

jigsaw05
21. kvě 2010

ahojte baby,tak neviem ci ja patrim do tejto temy,ale moj maly sa narodil dva dni po termine s vahou 3900g a 55 cm,prve dva mesiace priberal ukazkovo a teraz ma 5 mesiacov a 7250g,no neviem ci to nie je aj tym,ze doktorka stale meni vahu,ale velky rozdiel by tam urcite nebol,s papanim sme maly stale komplikacie,ked som ho kojila mozno zjedol 30 ml a mal dost,kvoli tomu ze malo pribral som mu zacala davat aj UM,mala som aj zdravotne problemy,musela som zacat brat aj lieky.Ale odbehla som,jednoducho nechcelo sa mu papat,a ked som mu zacala davat nutrilon asi pred tyzdnom tak som do nho natlacila aj 180 ml,co vlastne aj teraz vypije od 150 do 200 ml,Kedze sa mi uz nechcel prisat,tak som si odsavala,ale ked som videla to mlieko ze je sfarbene trochu do zelena,aj som ho stracala,prestala som uplne a teraz uz dva dni nekojim,neviem ci to je spravne,ale cez flasku aspon nieco vypije.No a maly je este anemicky,takze nema chut do jedla,je taky dlhy a nie velmi baculaty,len minule som stretla mamicku s babatkom a ked som sa pytala,ze kolko ma jej syn,ze tri mesiace a 9 kil,tak ty kokso,moj ani zdaleka a za poslednych 8 tyzdnov pribral len 800g.

miruska15
21. kvě 2010

jigsav ved ma krasnu vahu a že vypije 150-200 to je super to moj maly nikdy tolko nevipil. Babeny nikdy neporovnavajte deti s druhymi každe deco je ine a každe je vynimočne.Ja mam tiež kamaratku ma maleho o 3týž. mladšieho a o 4kg tahšieho. To ked spolu kočikujeme to chalani su ako velky a maly kamarat.

murynka
23. kvě 2010

@misicka455 ahojky já se nemůžu dostat do únoorovek jsem ráda že tě vidím tady 🙂 je fajn že verunce kašička chutná a bude určo i nabírat je to holka šikovná 🙂 😵 je krásnáááá 😵 gratuluji ti moc moc apřeji at už je to vše jen lepší

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Ahojky holky no my asi opravdu už nebudeme patřit mezi malé miminka 😀 😀 😀 malá se včera postavila na váhu a ta ukázala 9350g sice byla oblečená ale né moc, měla plenu, body a tepláčky, takže asi budeme mít 9 kg před 1 rokem 😀

chichaa
26. kvě 2010

Tak ja sa tiež pridávam do tejto témy 🙂 moja malá bude mať 7mes a keď máme 6,5kg tak sa budem tešiť jak na Vianoce 😉 a to sa narodila s hm. 3410 a 50cm, čiže žiadny trpaslík...ale ona ma cucká často, ale asi po menej vytiahne a už sa aj dokrmujeme, ale ona je strašne živá, vkuse sa hýbe, nie je času viazať tuky 😉

apropo jigsaw... tvoj malý je obrovský!!!!!!! tak si nelám hlavu! tiež to neriešim a verím, že tak o rok toto už problém nebude!

dadis
26. kvě 2010

Chcem Vas maminky povzbudit, ze moj Matko mal v roku 8700g, bala som sa, ze vzdy bude taky "krpec", ale ono sa to vyrovnalo a teraz je "rovnaky" ako jeho rovesnici, ma 14kg. Ti co boli baculati, sa vytiahli a tie deticky co boli male sa na nich dotiahli. Saska ma aktualne 8200g - predpokladam, ze ako rocna by mohla "zdolat" magickych 9kg 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
26. kvě 2010

Dadis, to je moc pěkné, stejná váha jako u naší sestřenice 🙂 a v roce měla přes 10 kilo. takže je to parádní.
jigsaw, promiň ale myslím, že tady nepatříš, máš pěkné miminko, co se týče váhy 🙂
Brusinko, tak to se malá hezky rozpapala, jaký je poslední přírůstek? mně martínek zhubnul, jak minulý týden nepapal - byl nachlazezný. a má asi 8,9 kg ve 13 měs.

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Lucinko nevím přesně poradnu máme příští týden ale doma ukazuje přes 9 kg 😀 😀 😀
Jinak malá dostala od kmotry a pratety v jednom supr dárek kuk na foto je z něj unešenáááá 😀

misellll
26. kvě 2010

teda holky moje malá má deset měsíců a v pondělí na poradně jí vážili a má 8050g 😕 za dva měsíce přibrala jen 200g 😕

veronikapp
26. kvě 2010

ahojte...Laura sa narodila s váhou 2900g, v polroku mala krásnych 6500g, potom to zahaprovalo, dokonca trochu schudla a teraz v 1.roku má necelých 8 kg 😖 Papá všetko čo dám, no neviem kam to do nej ide 😅 asi všetko vyštvornožkuje, lebo všade sa nájde, minútu kĺudne neobsedí...no a čo, veď je zdravá 😉

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Miselll však má pěknou váhu 😉 a přibrala dost na své měsíce jak říká můj lékař že 200g měsíčně je dostačující, to my jsme se nějak rozežraly 😀 😀 😀
Veroniko však hlavní je že jsou naše miminka nadmíru spokojené 😉

misellll
26. kvě 2010

brusinka:a kolik máte váhu vy.No malá měla když se narodila 3450,takže jsem počítala,že bude přibírat víc 😀

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Miselll my měli při narození 2950 g a 47 cm a teď my Váha ukazuje 9 kg a měříme 72 cm 😀 😀 😀 😀 dva měsíce jsme přibíraly jen okolo 200-300g a pak se rozjedla a najednou skok a 600 g za měsíc a teď asi 700g podle propočtu 😀 😀 😀 a to běhá lozí neposedí a nepostojí, spinká celou noc a přes den jen dvakrát po hodině 😉

misellll
26. kvě 2010

tak to jste na tom líp jak my 😀 no naše malá je taky pěkný kvítko 😀 😀 s tím rozdílem,že nespí v noci nespí přes den 😠

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

neboj hlavní je že je spokojená a nic jí nebolí teda krom zoubků 😀 ale u nás ani ty nebolí nemáme žáden 😝

misellll
26. kvě 2010

brusinka:krom zoubků jen to naše prokleté bříško!!!! ☹ 😠 a co se týče zubů neboj já objevila první v sobotu minulý víkend 😉 už jsem v to ani nedoufala 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Mis mě to nepřekvapuje můj syn měl zuby pozdě a teď v 15 má jěště 6 mléčných 😀 😀 😀 😀
A bříško je nanic když je bolavé, mě dávala babička pít neduňku od mala když mě bolelo bříško prej mě to uklidňovalo 😀

miruska15
26. kvě 2010

Ahojte babeny tak mi mame 7m a konečne sme sa dostali cez 7 kg. mame 7180g.Ale su to zaslužene kilečka .

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Miruš šikulové jste 😉

misellll
26. kvě 2010

No je ty zoubky 😀 😀 Máš pravdu s tím bříškem je to opravdu na houby 😠

misicka455
26. kvě 2010

Miruska tak super, že jste skolily sedmičku my skolily teď pět kilo a valíme bojivat o další 😀

miruska15
26. kvě 2010

misicka super držim palce. 😅 .Pomaly ale isto.alebo Pomaly dalej zajdeš 😀 😀 😀

misicka455
26. kvě 2010

Jasan 😉

petra.a
27. kvě 2010

ahojte, tak pozeram, ze sa mozeme medzi vas kludne pridat. Maly, ked sa narodil, mal 3170 g a 50 cm, narodil sa 3 tyzdne skor. No a teraz mame 9 mesiacov a nieco okolo 8 kg. Ked chodime na plavanie, je tam jedno dievcatko narodene 1 den skor ako nas, a ten nas je proti nej malinkaty. Na poslednej kontrole nabral len 120 g a to sa uz sestricke nepacilo, ale ze vraj nevyzera zle tak ze zatial v pohode. No tak uvidime....snazime sa bastit aby sme nabrali, ale je to boj s tym bastenim

rintintyna
27. kvě 2010

Ahoj Peti tomu moc nerozumím, teda chápu, že když je miminko malé jenom kojené, že se například doporučí dokrmovat UM nebo trochu dřív nasadit kašičky, ale Vy už určitě přikrmujete, tak co bys ještě mohla dělat víc, aby přibíral??? 😕 My dnes jdeme na tu kontrolu ve 3 měsících a nemohla jsem kvůli toho celou noc spát. Ještě jsem včera zkoušela vážit Klárku na té naší slavné váze, ale byla to parodie, jak se tam mlela, tak to jednu chvilku ukázalo dokonce necelé 3 kila, což je samo blbost, ale vím prd, kolik jsme teda přibraly a tak tam jdu se staženou prdýlku. Naštěstí jsem si poctivě celých 14 dní zapisovala v kolik krmíme a kolik pak Klárka vezme ještě ze stříkajdy, tak aspoň uvidí, že se fakt snažíme. Mám teď stabilně v ledničce v záloze kolem 100 jednotek a ty neustále obměňuju. Když se večer zadaří a vezme kolem 50 jednotek ještě po kojení, tak pak spí i 8 hodin v kuse 😵

lizatko1009
27. kvě 2010

petra noa? kazde dieta je ine, moj ma tiez 9 m a okolo 8 kg doki hovorila, ze ma dobru vahu, ale je sikovny, vobec nevyzera chudi, len nema tie spekacky, take deti spekackove su lenive, kojis ci um?