Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

zuzkat1
13. srp 2010

@jojina11 jaj o betaroch viem svoje🙂 moja sa dnes uz postavila🙂 sice za pomoci mojej mamy ale minule na sekundu stala aj v ohradke kde sa sama vystverala..stale vyska a dzavoce a brble furt🙂 a najnovsie vsetko odhadzuje tak daleko ako vie, a vela fuci ked nieco chce - toto neviem opisat...je to nieco ako ked funi pes😀 a ked sa jeduje tak pluje🙂
inak moja mala 3760 a napriek tomu je teraz drobec🙂 ale ona dost schudla prvy tyzden... skoro pol kila...

blka
14. srp 2010

@miruska15 Ano, celiakie je v pořádku. To jsem si oddychla a pak přišly výsledky toho mléka 😖

jojina11
15. srp 2010

@zuzkat1 dnes nemá Vladka svoj deň, neviem či ju neomýnajú ďasienka, musím zmerať teplotu, ked sa zobudí, je veľmi umrnčaná, nepomáha nič, no čo, nejako vydržíme

zuzkat1
15. srp 2010

@jojina11 nereaguje na pocasie?moja je velmi citliva na tieto zmeny... na zubky je podla este mala..aj ked kto vie🙂kamoskin mal prvy zubok ako 4mesacny🙂

jojina11
15. srp 2010

@zuzkat1 neviem, ale teraz som si všimla, že má na hornom ďasienku biele vyrážky na jednom mieste, neviem či to nie je žaba

zuzkat1
15. srp 2010

@jojina11 tak to moze byt..a ty si OK? dufam ze to rychlo zmizne...asi preto je aj nesvoja ☹

jojina11
15. srp 2010

@zuzkat1 ja som zatiaľ v poriadku, len ma to prekvapilo. veď jej stále pozerám do pusy a nič tam nebolo aj doktorka jej pozerala v stredu do pusiny a nič si nevšimla.Zatiaľ budem vytierať sodou bikarbonou, a uvidím, čo to spraví,nejde to dolu, keď to vyutieram,tak ani neviem, či to je naozaj žaba.
☹ Dúfam, že ju to nebolí, zlatíčko moje.

zuzkat1
15. srp 2010

@jojina11 snad nie... dufam..babatka si nezasluzia bolest... my sme taky problem este nemali tak ani neviem co sa s tym robi,len som o tom pocula... asi by som skusila par dni vytierat a ked nemizne tak asi dr☹ moja ma zas uzliny za uskom zdurene uz pekne dlho,ale nic jej inak nie je..takze cakam na poradnu ze co mi povie dr..ideme 23ho

jojina11
15. srp 2010

@zuzkat1 no to je ešte dosť Ďaleko, myslím toho 23., my ideme až 31, možno to s tým strachom preháňam, ale na maličkú teraz reagujem nejako prehnane, veľmi sa bojím aby sa jej nič nestalo

jojina11
15. srp 2010

No radšej idem spať, bohvieako bude v noci, maj sa a dík za trpezlivosť a že si ma vypočula, dobrú noc

cikilik
16. srp 2010

Ahoj maminky malych deti.My jsme se narodili malicci.Muj chlapecek mel 41 cm a 1700 gramu.Snad uz to uspesne dohanime ve 4 a pul mesicich mel 6000 gramu a 63 centimetru a to je jen kojeny.Drzim palecky vsem maminkam a jejich miminkam at hezky pribiraji a jsou zdrave!!!!!

zuzkat1
16. srp 2010

@jojina11 neboj iste to nic nie je...a neprehanas aj ja som na malu hakliva..podla man je to normalne🙂 no je to presne o tyzden tak to uz vydrzim...ja som niekde citala ze zdurene uzliny mozu byt aj z prudkeho pohybu...tak dufam... a u vas to snad staci len precistit🙂

zuzkat1
16. srp 2010

@cikilik v 4 mesiacoch 6000g?🙂 pani maly valibuk... 🙂 moja sa narodila velka a teraz ma 6.85 kg a to uz ma 7 mesiacov🙂

jojina11
16. srp 2010

@cikilik tvoje mliečko mu evidentne prospieva, gratulujem

bobacik_29
16. srp 2010

Tak moja mala dnes na poradni vážila iba 6100 gramov schudla 300 gramov za mesiac neviem ako to je mozne ked jedava kazde dve hodiny poslali nas na gastro 😖 a este aj na neurologiu kedze nevie ani sediet bez opretia ani na styri sa neda a v postielke sa tiez nepostavi som uz z toho zufala cele trojmesacne prepchavanie nemalo ziadny ucinok ☹

renca1981
16. srp 2010

ahojte maminky, moja malinka sa narodila 2550 g a 50 cm, teraz mame skoro dva mesiace a vazime 4300g a 56cm, takze drzte sa, ked papaju, tak vyrastu a priberaju raz dva.

jojina11
16. srp 2010

@bobacik_29 dobre to dopadne, neboj

blka
16. srp 2010

@bobacik_29 Všechno bude dobré, neboj 😉 . Přijdou na to, proč zhubla a poradí, co a jak 🙂 . A z toho ostatního si nedělej hlavu. Mareček se sám postavil po 10. měsíci, v 11 šel na kolínka a až teď ve skoro 14 měsících si pomalu začíná sám sedat. Tak do toho 11. měsíce se v sedě vůbec neudržel, když jsme ho posadili, hroutil se dopředu. My jsme ho teda neposazovali, jen když jsem chtěla vyzkoušet, jestli se už udrží. Akorát teda ve sporťáku nám seděl, protože se držel toho madla před ním a koukal 🙂

bobacik_29
19. srp 2010

blka no dufam ze jej nic nie je a ze ma len zbytocne strasia hej viem ze aj tvoj neskoro zacinal ved sme si uz pisali 😀 v stredu ideme na to gastro a vo stvrtok mam neurologiu uvidime co mi povedia potom dam vediet co a ako...ozaj ty si musela s malym cvicit ci nie??

blka
19. srp 2010

@bobacik_29 Jo? Já si vůbec nepamatuju, že jsem si s tebou o tom psala 😅 . Určitě dej vědět. Jo, ještě cvičíme, ale já to už hodně flákám 😔 . Ti doktoři prostě vidí, že má dítě 9 měsíců a už by mělo být podle tabulek na kolínkách. a jak není, tak hned honem cvičit 😒

kalerat
27. srp 2010

Ahoj, ráda bych se k vám přidala. Malá se narodila v termínu s váhou 3800 g, v porodnici zhubla na 3600 g. Ze začátku jsme přikrmovali, protože jsem ještě neměla mlíko. Ještě dodám, že malá má srdeční vadu, což může mít za důsledek, že nepřibírá podle tabulek. Za týden přibere tak 100g. Plně kojíme, pije hezky. Když se přepije, vyblinká to.
V pondělí jdeme na prohlídku v 6 týdnech, tak jsem zvědavá co na to řekne dr.

zuzkat1
27. srp 2010

@kalerat ahoj...sice sem len nakukam,ale toto mi neda nereagovat..moja ked bola malinka tiez pribrala za tyzden 100g... a moj dr hned ze to je malo a podobne blbosti... ma tak strasil stale s UM az som nakoniec presla k inej dr a ta mi povedala ze 100g uplne staci🙂 ze u kojenych deti sa to kolise a ze to moze byt rozne ze dolezity je mesacny priemer a hlavne to ze pribera🙂

kalerat
27. srp 2010

@zuzkat1 díky za uklidnění. Naše dr. je rozumná, ale uvidíme v pondělí, jak moc 😝

rintintyna
27. srp 2010

@kalerat jééé ahoj kal, co Ty tady? Jestli přibíráte kolem 100 tak to je nádhera, my klikrát nepřibrali ani to, ale paní doktorka je rozumná a když viděla, že Klárka je jinak spokojené miminko tak nás nechala jen kojit. Akorát jsme museli chodit každý týden na vážení a pak když teda přibírala méně a méně, tak od 4. měsíce ukončeného mám nabízet po kojení UM, ale Klárka ho málokdy vybumbá a to jí dělám jen k obědu 60 a k večeři 90, většinou jí to kojení tak nějak stačí. Tak jsem se bála co mi v 5 měsících řekne, to vážila 4510 a ona na to, že vzhledem k tomu jaká byla porodní váha (2290g) tak to je dobré. Příští týden jdeme v 6 měsícíh a Klárce pořád chybí chloupek do pěti kil. Určitě to bude dobré neboj. Všechna miminka nemohou být valibuci 😀

kalerat
27. srp 2010

@rintintyna já si taky říkám, že když je spokojená, tak je to snad ok 🙂 Děkuji za povzbuzení 🙂 Doufám, že i dr. bude rozumná 🙂 Ať se vám daří 🙂

bobacik_29
28. srp 2010

@blka tak ja uz po gaste vzali nam iba krv vysledky budu az o mesiac..napisal mi do karty ze ma proteinovu podvizivu 😝 .bola som aj na tej neurologii dala jej vitamin B1 a B6 ma slaby svalový tonus tak nam kazala ist na rehabilitaciu chcem sa ta opytat ta rehabilitacia je cvicenie vojtovou metodou???Mala sa mi dnes konecne dala na kolienka tak dufam ze uz sa to s nou rozbehne lebo to cvicenie ked som kukala na nete ma moc neocarilo

blka
28. srp 2010

@bobacik_29 Díky, nám už přišla taky pozvánka a jdeme 8.9., tak jsem se bála, že mu budou strkat třeba někam hadičku 😅 . Odkud brali krev? Ze žíly? To nepřežiju 😅
Cvik z vojtovky máme asi jen jeden, kdy je na kolínkách a musím mačkat druhé kolínko. Jinak žádné takové reflexní cvičení nebylo. Vůbec mi u těch cviků neplakal 😉

bobacik_29
29. srp 2010

@blka no mojej brali krv z hlavicky poviem ti horor akoze vsak odobratie neboli ale ju poviazali do plienky a tak sa naplakala chudatko moje lebo nevedela co sa robi ja som myslela ze aj sono budu robit ale asi cakaju na vysledky coa ako hadicku takym malym detom asi nerobia lebo neviem ako by ju prehltli 😀 no ak by bolo cvicenie iba s tymi kolienkami tak to by hadam aj moja prezila 😀

blka
29. srp 2010

@bobacik_29 Jejda, z hlavičky 😕 . Já nepřežiju, i kdyby mu brali ze žíly. Já su strašná, ale já vždycky brečím s ním 😅 . Když jsme byli na EKG, tak plakal, jak kdyby ho na nože brali a já mu jen držela ručičky a vůbec jsem se na něho nedívala ani jsem ho nijak neuklidňovala, protože bych brečela taky. To su ale matka, co 😔 . Jenže on se u toho vždycky dívá na mě s takovým žalostným pohledem a jeho očka ho jakoby prosí, ať ho vysvobodím ☹
Hadičku mu nikam strkat nebudou, to jsem už zjistila, že se dělá pod narkozou 😉 . Taky očekávám spíš nějaký ultrazvuk. Uvidím, nechám se překvapit, co nás čeká.

bobacik_29
29. srp 2010

@blka si nemysli ja som taka ista ako ty tiez som aj revala ked jej sono hlavicky na neurologii robili musela som ju tam 10 minut drzat bez pohybu a moje dieta na mna kukalo vystrasenymi ockami az mi dobre nebolo.....tak tu hadicku robia pod narkozov???to by som ja veru moju uspat nedala za ziadnu cenu...potom mi daj vediet ako t u vas dopadlo ok???ozaj a preco vas poslali na gastro tiez kvôli niezkej hmotnosti-???ja len dufam ze mojej nezistia daku alergiu na nieco 😝