Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

macinka84
11. led 2010

😀 to máš naprostou pravdu, je vaše 😵

piskutek5
11. led 2010

macinka84 ja jsem taky prcek merim 166cm a muj manzel 187cm.Pred detma jsem mela 58kg ted je to horsi ☹Ta vetsi je ted taky hubenour.Uvidime jak bude pribirat az se poradne rozji lzickou.

macinka84
11. led 2010

taky mám 164cm 😉 a před i po malý 62kg 😒 a manžela asi 176 🙂 takže po kom by asi byla velká 😝

piskutek5
11. led 2010

Byla jsem nakoupit v Plzni.A co mala?Jeste kojis? 🙂

macinka84
12. led 2010

My už papáme normálně, malou i kojím a je i na UM 😅 Je to různý, někdy je mlíčka víc, někdy míň 😵

piskutek5
12. led 2010

Jauz ho moc nemam tak kojim jen v noci nebo rano.Tobe mala nedela zle u prsa kdyz ma i flasku?Me si zvykla na flasku ze to tece rychlejs a u prsa nevydrzi je stekla ☹

sisstin
12. led 2010

holky, tak s tím okolím...mně přijde Tygr hooodně hubenej 😕 on vypadá jak roční dítě a ještě hodně hubené 😝 ale ted se trošku spravil, už má zas trošičku nohy...ale třeba lýtka nemá žádný, nohy má jak tyčky do rajčat 😔 taky s jeho jídlem je to hodně bídný 😅 UM mi přestal pít v 8m, a do tý doby to bylo očistec..dostat do něj např. 90ml bylo na 3h práce 😝

danuschka
12. led 2010

ahojky holky,byli jsme u dr. kvůli kašlíku,naštěstí to nemá na průduškách,zatím nemáme dávat nic a při zhoršení mucosolvan...jo a přibral 250 g za 12 dní, a to mi přišlo,že díky rýmě a kašli hůř baští...ale zase pije přes den po 2 hod. a i v noci se mi začal budit po 3 hod.,takže kojim snad pořád 😀

danuschka
12. led 2010

sisstin-manžel říká ručičkám Ondráška roztřepený pastelky 😀 vůbec nemá takový ty bandasky kolem zápěstí...

sisstin
12. led 2010

danuschka: no to Tygr taky ne 😉 já právě řeším to, že on fakt skoro NIC nejí..nebo jí, jako na množství třeba..ale furt ty jeho věci: tudíž ráno si dá jogurt, pak suchej chleba..pak se cpe kukuřičnýma křupkama, pak sní Brumíka, opět křupky nebo chleba ...večer tvaroh ochucený 😒 občas trošku ují něco od nás(polívku, bramborák atd.) ale to je fakt výjimečně, ted začal jíst trošku ovoce..ale jinak bída, bída..nejí zeleninu, maso, přílohy...prostě nic 😔

danuschka
12. led 2010

sisstin-někdy mají děti takový období, co třeba po sáňkování nebo jiné námaze, nemá větší chuť k jídlu??Chodíte často ven,děláte nějaké aktivity jako třeba plavání???
Někde jsem četla,že pomáhá třeba ten chleba nazdobit jako obličej-pusa paprka, oči okurka atd...nebo si hrát na zoo, prcek bude třeba jeho oblíbené zvířátko a zvířátka přece musí papat.... může to zabrat, ale jak u koho že jo...

sisstin
12. led 2010

danuschka: no Tygr má ještě trošku jiný problémy, takže tohle se zvířátkama atd. na něj absolutně nezabere 😉 on je nežravec od narození, no snad ho to přejde..nemocnej ještě nikdy nebyl...já začla jíst v první třídě 😅 do tý doby to samý v bleděmodrým 😅

danuschka
12. led 2010

ahá,tak to je po mamince 😉 Já byla drobeček,ale ne hubeňourek,maso jsem prý taky moc nejedla,ale jinak celkem dobře. Při narození jsem měla 2,5 kg a za měsíc 3,5 kg😀 Ondrášek si u kojení dává na čas,doufám,že v budoucnu bude jíst hezky...

sisstin
12. led 2010

danuschka: hodně to bývá i geneticky, já jsem přenášeala Tygr měl 2,9kg 😉 no a já jsem malá a hodně drobná 😝 akorát u kluků to není nic moc, třeba se vytáhne v pubertě...každopádně bych aspon jednou chtěla zažít, co to je mít dítě, které spase vše a s radostí 😅 😅 😅

danuschka
12. led 2010

já má 160 cm a 50 kg,takže jestli je po mě,tak z něj baskeťák nebude...ale čeho se bojim víc,tak že já jsem alergik a astmatik, v těhu jsem byla úplně bez problémů a teď poslední měsíc se mi to trochu vrací... dědičnost je cca 40%, že bude taky alergik. Zatím je bez ezkému, kvůli tomu i bojujem s tím kojením,i když ze začátku nechtěl baštit, tak teď je to ok a jsme čistě na kojení...Hodně si pak dáme záležet na jeho jídelníčku,příkrmech atd...abysme těm alergiím co nejvíc předešli

danuschka
12. led 2010

no ale když bude po tatínkovi,tak opravdu spase všechno 😀 manža je jak kyselina,ale má hodně moc pohybu v práci,takže je štíhlý 🙂

sisstin
12. led 2010

ha, tak právě se mnou jí housku se šunkou a sýrem, úspěch dne 😀

pablinka
12. led 2010

ahoj holky 🙂

sisstin: věřím, že to je trápení, když malý nechce jíst, ale když to má po mamince... 😉

danuš: u Vítka to zatím vypadá, že bude dlouhán po tatínkovi, ale hubený je teda, nevím po kom 🙂.... manžel má svoji postavu vydřenou cvičením, i když je fakt, že ani v dětství nebyl žádný cvalík, narozdíl ode mě 😀 Tvůj manžel není alergik? Nám alergoložka řekla pravděpodobnost alergií 70 % 😖, když jsme alergici oba. A přibírá ti teda krásně! Vítek teď už podruhé 350 g za měsíc zhruba... 😒

danuschka
12. led 2010

pabli-manža je 100% bez alergí,prostě nezmar 😀 z tý váhy u Dr. jsem byla hotová,čekala jsem,že bude mít stejně jako na 3.m. prohlídce a nebo i míň,přišlo mi,že kvůli té rýmě moc nejí a když jsem ho vážila naposled před vrácením váhy = v pátek večer,tak měl právě jen 4 600 g a já začala depkařit,že mi hubne

danuschka
12. led 2010

takže jakoby nabral 250 g od minulé prohlídky, t.j. 12 dní,ale ve skutečnosti to dal za 4 dny... 😅 nechápu

pablinka
13. led 2010

danuš: četla jsem, že kojené děti nabírají skokově... Vítek třeba 14 dní nenabere nic a najednou pak třeba za dalších 14 dnů 350 g...

joa.n
16. led 2010

ahojky,
tak my mame take malinke a drobounke miminko. Nase dcerka pri narozeni mela 48cm a 3030g, ted v 5 mesicich 64 cm a 5,5kg. Pokud se do pul roku priblizime 6 kg, bude to zazrak. 😉
Ale je moc sikovna, hodne ziva a ciperna, cely den se temer nezastavi - nozicky ji neustale kmitaji a uz by si chtela strasne moc sednout a pokousi se dat si nozicky pod brisko a lezt. Je to nase male krasna sikulka.. 😉

lucie.krajcarova
25. únor 2010

holky, náš Martínek má v 10 měs. ani ne 8 kg, naštěstí nás nikde nehoní po doktorech.. ale moc ráda bych, aby trošku přibral.. ale z čeho, nevíte?

janca.mareckova
25. únor 2010

Ahojky.
Když se mi narodil Kubíček ve 39 týdnu, vážil 2710 gramů a měřil 48 cm. Bylo to takový moje maičkatý "pinďátko" 🙂 Říkala jsem si, jak bude pořád droboučkej....... dneska jsou mu 2 měsíce a 14 dní a váží neskutečných 6200 gramů a měří 62cm!!! Dokonce přerostl miminka stejně stará, která vážila při porodu víca jak 3500 gramů...... až si říkám, že přibírá nějak strašně moc rychle..... 😢

brusinka.pusinka
25. únor 2010

Jančo ne nestrachuj se já mám holčinku porodní váha 2950g a měřila jen47 cm a byla narozená o dva dny po termínu 😉 Teď ji je 7 měsíců teda v sobotu bude a máme váhu 7850g a měříme rovných 70cm 😝 😝 😝 😝 Vše dohnala a předehnala . Už samy sedkáme lozíme po 4 a stavíme se na nožky. Buď v klidu ono to tak bývá že ti drobci rychleji rostou a dohánějí ty baculky.Po 7 měsíci se to prý upraví tak jsem zvědavko 😉

sakura77
25. únor 2010

janca,aj nasa mala 47 cm a 2810 gramov,a ked sme isli domov take len 2500 dokonca a teraz uz vyse 6 kg,tiez mi to pripada vela,a to papa menej ako je na mliecku udavane ze kolko by mala..tak ja neviem asi aj zo vzduchu pribera 😀 😀
ale ved oni to potom vybehaju 😉 🙂

pajinka111
27. únor 2010

Ahojík,moje dcerka při narození měla 2850g a 48cm,normálně ve 40týdnu, já měřím 160cm a otec 205cm 😉 ,já při narození měla 2560g donošená 46cm,,otec 4500kg,myslím že tady to je genetika..od narození baštila docela pěkně,ikdyž velice malé dávky,prostě jí to stačilo,když u kojení vypila víc,všechno vyzvracela,přibírala pomaličku,ale v normě,sedla si sama přesně v 6 měsících,v 7 měsících chodila kolem postýlky a v 10měsících sama chodila.. 😉 ted bude mít v březnu 11let a je to taky hubenour,měří 134cm a váží 29kg,je od malička hrozně živá-hyperaktivní a hodně nadaná na sport,vyhrává hodně soutěží a olympiád i nad klukama 🙂

danuschka
10. bře 2010

Ahojky. tak Ondrášek měl na 5 měsících 5700 g a 66 cm, počítám,že na půl roce to dotáhnem lehce přes 6 kg,do délky roste pořád pěkně,ale ty faldíky prostě nemá. Na plavání jsme nejdrobněší-ale ne nejmladší, ale zase bych nechtěla,aby měl 8 kg,jako někteří naší vrstevníci,to bych ho neunesla 😉 No nebaví mě to pořád poslouchat,ale doktorka nic neříkala na váhu,tak asi dobrý. Kojíme a večer a v poledne dáváme kaši, za 4 týdny začnem mrkev 😀

mataklinec
10. bře 2010

Ahojte, myslim že sem patrim aj ja. Moj Davidko je od narodenia malinký a to sa narodil načas. Teraz má 2 roky a 4 mesiace a 8,4 kg. Takže fakt drobček 🙂

granda
10. bře 2010

ahoj, pisu vsedu, schanim deti diabetiky, kdyby se mezi vámi některé vyskytlo ,tak at napíše maminka do IP, píšu bakalářku a scháním materiál osobní vypovědi od lidi.
neberte to zle, jako drzost. ale myslím si , že tady nikdo nebude, jste na to moc malinkaty brouckove, vyskytuje se to u težších děti. ale v dnesní době to už tak nemusí být.