Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

sisstin
25. zář 2009

evinkaa: tak to bud v klidu, Tygr se začal převalovat někdy v 6m, sám si sednul v 9m, lízt začal v 10m, na roce stál a chodil okolo nábytku, ve 14m stál bez opory a v 16m začal chodit, a ted lítá jak čamrda 😉 takže malá je pořád v pohodě 😉

diddi
25. zář 2009

nase baby sa narodili v 35tt, mali 2080 a 2100g a 44cm...stvornozkovat zacali v roku, chodit bez opory v 16m...dnes maju 2r.4m. a vazia 12,5kg, 95cm...takze sa nestrachuj, kazde dieta inak napreduje a ide po svojej ceste

raady
25. zář 2009

ahoj,
dcerka se narodila jen o 2 týdny dříve vážila 3.050 a měřila 47 cm.
V roce 7.700 g a 72 cm. Taky žádný obřík 😉

andykov
autor
25. zář 2009

Mně malá dneska baštila o něco líp jak včera, dala 470ml mlíčka a asi 100g příkrmu, ale rozdělený na 2x. Tak snad už to trochu poleví.
evi, mluvíš mi z duše, nejhorší jsou chvíle kdy fakt nechce pít, ale ani vodu, čaj, tak do ní nutím to mlíko aspoň, ona začne brečet, můj mi říká ať ji nechám...mám ji nechávat nepít, když člověk musí pít 😒 Taky občas vylítnu, kolikrát si představuju, jaký by to bylo mít doma jedlíka 😀
A s tím vývojem, no já ještě malý odečítám 2týdny, protože je o ně dřív o to se prý v tom musí taky zoohledňovat. Mě teď trápí, že už se hezky přetáčela na bříško a teď zas nic, ale všimla jsem si, že posiluje druhou stranu, na kterou to ještě nedělala, tak asi to bude tím. Hlavně má trochu asimetrickej trup, byly jsme na rehabce, dala nám takovej blbej cvik, ale hlavičku už začíná držet rovně.
raady, tak to je pinďouš, to já doufám, že Kikina bude mít aspoň mezi 8-9kg.
siss, kluci jsou línější v mluvení. Mýho syn taky skoro nemluvil, až někde ve 2,5letech začal tak nějak opakovat.

evinkaa
26. zář 2009

andy: Naše Natynka se narodila asi o 20 dnů dřív, takže bych to taky mohla odečítat? To jsem nevěděla. Ale ona se všechno časem naučí, hlavně nesrovnávat s ostatníma. 😉 Jsme holt se vším pozadu. A jestli už budete mít 8-9 kg, tak to jste šikulky. Já doufám, že v 7 měsíci budem mít aspoň těch 6 kg, ikdyž s tím jídlem teď, nevím nevím.

andykov
autor
26. zář 2009

evi, jj, já si občas čtu na prozeny.cz poradnu pediatra Honzíka a ten to tam vždy zohledňuje, týden ne, ale dva už jo, takže klidně odečítej 😉 Akorát teda jsem měla podle toho začít s příkrmama, začly jsme po 16.týdnu a měly po 18. 😒 Ale tohle se snad bere jinak, protže mlíčko taky dostává už od toho 3.dne. Těch 8-9kg myslím na roce, teď bude mít tak 6,4kg a to ještě přeháním, taky nechce moc baštit jak je nastydlá. Ach jo,

sisstin
26. zář 2009

no u nás jídlo furt katastrofa..dneska teda snědl k snídani půl jogurtu, pak asi 4 kukuřičný křupky...oběd nic, to měl okamžitě záchvat, jak ho viděl....a ted před spaním snědl celou banánovou přesnídávku od Sunárku..tak aspon něco no 🙂

u nás začínaj být špatné jídelní návyky a to jsem byla dřív 100% přesvědčená, že je mít nebude 😝 no ale člověk míní, dítě mění že 😝 takže už jí ty křupky, Brumíky a čokínu občas..a navíc u jídla běhá...jenže jinak by nesnědl fakt nic 😒

kay
26. zář 2009

ahojte,

naše Stela se narodila taky o necelý měsíc dřív (2330g a 44cm) a já furt řeším že něco nedělá a podle tabulek a ostatních dětí by měla.. momentálně mám strach že neudrží při pasení pořád hlavu nahoře nějak dlouho natož pořád.. 😅 za chvíli jí bud5 měsíců, ale na kyčlích ve 3 měsících nám sestra řekla že je přece 6ti týdenní 🙂 a vlastně všichni o ní říkají jaká je panenka a malinká.. na ko ve 4 měsícíh měla 61cm a 4,75kg.

andykov
autor
27. zář 2009

siss, taky to nemáš jednoduchý, že 😒 ? jsou to trápeníčka, že?
kay, my měli na 4m. 5.2kg a 60cm 😀

evinkaa
27. zář 2009

andy: Tak u nás už se to lepší. Dnes už Natynka snědla 130 g ovoce, tak uvidím, jak uspěju s oběděm. Včera i na oběd trochu papala, tak 100 g, ale jak říkáme, aspoň něco. 😎 Držím moooc pěsti, ať už se Kristýnka uzdraví a papáte taky krásně.

pipet
5. říj 2009

Ahojky prckové, kdepak vás máme?
Já se hlásím, protože jsem narazila na další prcko-komplikaci 😅
Majda každé ráno pravidelně kadí, tak jsem chtěla vyzkoušet posadit ji na nočník, že třeba by se zadařilo (ale samo nečekám nějaké uvědomělé "chození na nočník". Ale ona má malý zadek a skoro se propadne 😀 Rozhodně se jí nesedí pohodlně, takže se kroutila a kňučela. Nočník zas schován 😀 Jsem zvědavá, kdy doroste...

kulimka
5. říj 2009

pipet, zkus koupit menší nočník. My máme jeden takový prťavý, malý na něj sice sedne, ale už tam nedá šuldu 😀 , takže máme už i větší. Je dobrý to trénovat, dcera kadila od 9 měsíce do nočníku a v roce a půl už si říkala sama.Ve 2 letech už byla bez plínek i v noci. Ale měla ještě bavlněné a nesnesla je na sobě, tak asi i proto.

irasek
5. říj 2009

Ahoj, náš prcek taky propadal do nočníku 🙂 Teď už nepropadá, ale bezvadně tam zapadne, že sedí, jak přibitý... Má to výhodu. Jinak za posledních 14 dnů se krásně rozjedl, je bez dudlíku, začal spát jednou denně a hlavně přibral na 9250g 😀 Asi by měl mít více, já vim. Ale začínám věřit, že vše dožene.

kulimka
5. říj 2009

irasku, tu váhu má v pohodě, dcera měla v tom věku 8440g, teď je jí 10 má 30kg, je normálně štíhlá, vždycky byla drobnější.

irasek
5. říj 2009

jo jo, váhu ano, ale je trošku kratší (cca 75cm a to možná 😀 ) a celkově drobnější. Každý ho tipuje vždy minimálně o tři měsíce mladšího.

irasek
5. říj 2009

a tu váhu nám moc lidi nevěří... Ale opravdu jí má 🙂

kulimka
5. říj 2009

Ona měla 79cm takže to byla žížala. Vojta má teď 76cm a 10,5kg tak si toho macíčka užívám 😀
Neboj to dožene, synovec byl vždycky taky drobek a teď je v deseti kus chlapa. Brácha v 17 vypadal na 13, a můj taťka se vytáhl na vojně o 10 cm a to když byl mimino tak pořádné 😎 Každý roste jinak, tak určitě tě ještě překvapí. Já jen doufám, že ten můj nebude mít 2 metry po tátovi 😅

evinkaa
22. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem tu zas. Dnes jsme byly s Natynkou v poradně a vážíme 6,34 kg a měříme 62 cm... No, asi na ten věk nic moc, ale jsem právě proto v tomto tématu, že? 😀 😉

veruska007
23. říj 2009

Ahojte, hlasim se k malym miminkum. Honzik se narodil s vahou 2650g, ale byl hodne spavy, tak zpocatku uplne odmital pit. Ted ma 7 mesicu, 68 cm a 6,75 kg. Vypada hubene, ale vcelku dobre papa. Ty zacatky byly malinko narocnejsi, ale ted je stale pri chuti, akorat moc nepribira. To ja jo 🙄 . Jinak pohybove je moc sikovny, od tri mesicu se umi sam postavita s oporou stat, sedi, leze jen pozadu, uz mesic chodi, kdyz se drzi za ruku nebo kolem ohradky, posadi se, postavi se... na cerstvych 7 mesicu parada. Ale asi to ma geneticky, ja driv byla taky drobecek, porodni 2,25 kg, v roce jsem mela 7 kg, a chodila jsem sama v 7 mesicich!

lucia.
23. říj 2009

ahojte...aj nasa Natalka nepatri prave k tym najvecsim detom.. narodila sa v 37+2tt s hmotnostou 2580g a 48cm.. teraz ked mala 9mes. a 1tyzden tak mala 69cm a 7200g...
takmer od narodenia je nekojena.. od dvoch mesiacov sme chodili aj chodime "plavat".. od stiesteho mesiac priblizne stvornozkuje... v poslednom case ked ju niekto drzi za rucky tak sa snazi prejst paru krokov..
je malinka ale sikovna🙂 velkost nema mat pokom.. ale sikovnost ano 😀 😅

blka
30. lis 2009

Ahojte, náš Mareček je taky menší miminko 🙂 . Narodil se v 37+4tt s váhou 2200g a 46cm. V úterý jsme byli u dr. a v 5. měsíci vážíme 4650g. Takže jak jste tu někdo psal, že jste jediní, kdo v 6 měsících nemá 6kg, tak mi taky nebudeme mít. Budeme rádi, když to bude 5kg 😀 . Ale vzhledem k tomu, že uspávám na rukách a většinu dne taky tráví v náruči jsem s váhou nadmíru spokojená 😀 .
Mareček je jinak čilé miminko, strašně kope nožičkama a pomalu se začíná přetáčet 🙂

berenika39
1. pro 2009

ahoj, Petr je taky malý miminko, a stejně milovaný 😉 😉 😉 . Narodil se 37+1 a měl 2600g a 46 cm. Drobek. V půl roce sotva 6kg, ted v 15ti měsících má 80cm a 10,5 kg, tak nevím, nemám srovnání, ale je takovej akorát 😉 😉 , dlouho lezl, asi 4 měsíce, intenzivně 😉 😉 , tak je takovej svaloušek, hubeně nevypadá 😉 .
Nedávno jsme byli nakupovat a jak je takovej upovídanej, vlezl do obchůdku a dal se do řeči s tetama,když jsme odcházeli, ptaly se mě, kolik mu je. Říkám rok a čtvrt. A ta jedna paní mi říká: jéééé, ten je malinkej, to ten náš měl ...blablabla. A mě se chtělo říct: on je malej, a vy tlustá 😉 😉 😉 😉 .

A včera tu byla kámoška s 4týdenní slečnou, 5100g....no co dodat, každý mimčo je jiný... 😉

andykov
autor
7. pro 2009

Tak kde jsou malý miminka? Myslíte, že ještě Kikoušek patří k malým mimnkám, když už má v 8měsícíh 7,5kg a 70cm? 🙂 I když uznávám, že žádný zázrak to není, ale pořád lepší než 4,5kg ve 3měsících 😀

andykov
autor
7. pro 2009

berenika, tak Petr měl stejně jak Kiki, ale ta byla 37+6tt a 2650g a 46cm 🙂

jajkax
7. pro 2009

To mi méme asi přerostlíka, takovou žížalu, dneska ji je přesně 5 měsíců a má skoro 75cm, ale ani ne 7Kg 😉

blka
7. pro 2009

Andykov, mi jsme měli 4,6kg v 5 měsících 😅 😉

janulla84
7. pro 2009

My pri marozeni 2,25kg a 46 cm narozene v 34+5tt 😲 a ted v 5 a pul mes. 7,5 kilo 😀 taky nevim kde se mi podelo to moje male miminko,holt uz je to poradna zenska 🙂

veronikapp
8. pro 2009

Moja Laura mala pri narodeni 2900g- 4 dni prenasana, ja som pribrala 14kg. Teraz v 6. mesiacoch 6 kg. Taky moj drobcek to je 😀

ijk
25. pro 2009

cawte som tu nova prvorodicka...mam 2mesacne babetko a kojim ale boli ho brusko vcera som zjedla zemiakovy salat tak neviem ci s toho..kakala kazdy den ale teraz uz nema stolicu treti den tak som jej dala rektarnu rurku ..a bneviem co mam robit

lucie.krajcarova
25. pro 2009

Ahoj Andykov, my s Martínkem na tom taky nejsme nic moc.. na 8měs. kontrole měl 71 cm, to je docela v normě, ale na váze 7440 g, takže míń než Kikí... v posledních měsících přibírá pouze 200 g měsíčně, takže do roka svou porodní váhu určitě neztrojnásobí (vážil 3 kg a měřil 49 cm). Z dubnových miminek je opravdu nejmenší chlapeček.. navíc je strašně akční, plazí se, leze a stoupá si a chodí už kolem nábytku, asi bude za chvíli chodit. takže o to míň zas přibere. tak doufám, že ho trochu potká chuť k jídlu 😅