Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

lucie.krajcarova
25. pro 2009

ijk: sice to je mimo téma, ale poradím: v salátu mohla být cibule a ta nadýmá. ale v tomto věku má bolení bříška skoro každý kojenec, radím nahřát polštářek s peckami či dát něco jiného teplého na bříšku, zavinout a chovat nebo nosit na letadlo - bříškem dolů. nám žádné kapky nezabraly. jen tohle. rourku jsem nikdy nezkoušela.

fifa79
4. led 2010

aHOJ hOLKY,
my jsme taky prcci.V 8 měsících Denisek měřil 70cm a vážil 7170g.Za dva měsíce přibral pouze 250g.Zdá se mi to málo.Narodil se z mírami 47cm a 2560g.Vypadá,že mu nic neschází,je to spokojené mimi.Můj problém je v jídle.Dáváme příkrmy, ale nikdy nesní doporučené dávky.Sní např.půl přesnídávky,málokdy sní celou a tak se ptám jestli to máte taky tak a jestli je to normální u takto malých a drobných miminek?

evinkaa
4. led 2010

Holky, tak my jsme asi pořád nejmenší.... 14.12. jsme byli v poradně, to bylo malé 9 měsíců a 9 dní a vážila 6,84 kg, tak vám nevím, jestli někdy vyrostem. 😒 Ale je to milášek, ona nemá moc po kom být veliká... 😉

macinka84
4. led 2010

😵 Ahoj holky, naše Emmička asi není nijak extrémě malá. V 6 měsících měla 6440g a měřila 65cm, asi je to normál, ale v červnovkách už je většina miminek větší než mi a to o dost, tak nevím 😵 a přitom naše malá spapá všechno, je to žroutka,ale taky je hodně akční, leze, staví se na nožičky, sedí, zkrátka asi vydá moře energie. 😀 Zítra jí jdu nechat zvážit v 7 měsících, tak jsem moc zvědavá, co přibrala 😅

fifa79
4. led 2010

Holky aspoň vidím,že v tom nejsme sami, hlavně,že jsou prcci zdraví 😉

macinka84
5. led 2010

Tak holky hlásím, že máme v 7. měsících 7050g a 66,5cm, pěkně jsme za ten měsíc přibraly... 😀 😵 mám radost.

dm1
5. led 2010

konecne tema kde zapadam 😉

my sme mali v 7m 6580g a 69cm. oproti inym babatkam sme strasne malicky. teraz neviem kolko mame ale drobec ma prave obdobie odmietania prikrmov aj ked uz mu to islo krasne takze neviem ci neschudneme 😒

irasek
6. led 2010

ahoj, my jsme taky stále prcci, v 18m. 9,7kg, takže za půl roku kilo.
fifa- my taky nikdy nesníme doporučenou dávku, vždycky tam něco nechá, ale za chvíli už hlásí mňam. stravuje se dosti dietně, častěji, ale menší dávky 😀

amallie
6. led 2010

ahoj holky, můžu se přidat? Mám Amálku maličkou, je jí necelých 6 týdnů, má 52 cm a 3580g a nechce skoro papat, takže nejen, že budeme maličký, ale i mám o ní velkej strach, že nebude přibírat vůbec, za posledních deset dní skoro nenabrala

máme potíže s kojením, ale ani dokrm nechce, takže prašť jak uhoď ☹

evinkaa
6. led 2010

amalie: Zkus chvíli vydržet, ono se to zlepší. Já s kojením teda hodně bojovala, od pátého měsíce jsme přešli na UM, ale to nemusí být zdaleka Tvůj případ. My jsem měli nějaký jiný problém - čím víc jsem kojila, tím větší měla malá zelený průjem, až jsem na doporučení raději přešla na UM. Však jsi četla výš, v 9 měsících jsme neměli ani 7 kg. 😒 Maličká trošku zesílí a bude to lepší. 😉

irasek
6. led 2010

amalie- to bude v pohodě, ta se ještě rozjí 🙂. Jo jo, kojení je věda... Náš Páťa výborně přibíral do cca půl roku, pak se začal hooodně pohybovat a bylo po přibírání.

amallie
6. led 2010

já už holky popravdě řečeno uvažuju se na kojení vykašlat ☹

Byla jsem strašně odhodlaná vydržet, krmila jsem jí celých 5 týdnů stříkačkou, aby si nezvykla na lahev, přikládám, odsávám............... ale nějak mi ubývá sil a mám pocit, že to nemá smysl, že se jen obě trápíme ☹

nevím nevím, dneska mám depku, tak snad to bude zase lepší a ona se rozjí, no

zuzca80
6. led 2010

ahojte...aj ja som rada za tuto temu. my mame 2,5 mesiaca a 4,5 kg. narodila sa 4 dni po termine a mala 2980g a 48cm, co je pomerne malinko na prenasane babo. no a prve 3 tyzdne nam nepribrala ani gram (teda po tyzdni dobehla porodnu hmotnost a potom 2 tyzdne vobec nic). mesiac priberala dobre a teraz zas uz len 100g za tyzden ☹. takze v 3 mesiacoch nebudeme mat ani 5 kil.
amallie...poznam tie problemy s kojenim. mne velmi pomohla kojenecka vaha. vaazim malu pred aj po kojeni. ked mala tak mesiac, tak sme kojili aj hodinu vkuse a 10 krat za den. vtedy zacala dobre priberat. postupne sa to skratilo na polhodku a 5 - 6 krat za den. skus vydrzat. inak mna bradavky bolia este trosku aj teraz, co ine zeny prekonaju za 2 tyzdne, ja som mesiac a pol skoro stale plakala. a my mame teraz novy problem, ze mala proste ked ma dost, tak zacne plakat a nedostanem do nej uz ani mililiter. teraz si znizila davky a ani za svet nechce viac vypit. tak snad ju to bude drzat len chvilu.
a este ma napadlo. kolko vela zjete a ake jedlo? lebo ja som strasne slaby jedak...vobec nemam chut jest a ked, tak len tak velmi lahke jedla. a zda sa mi, ze viac pribera, ked do seba tlacim aspon plnotucne zahustene mliecko.

zitaje
6. led 2010

Ahojte maminy malych babatiek - len tak pre upokojenie vam chcem napisat, moja starsia sa narodila v norme, taky mensi priemer, 3kg a 49cm, zacala chodit v necelych 11 mesiacoch, a to merala cca 70cm, vyzeralo to neuveritzelne, ze take male nic a chodi to. Drobna bola, ale zdrava, mam z nej fotky ked mala rok aj nieco, ako sa kupe na balkone v lavori a vidno jej rebra... 🙂
No a teraz je druhacka a je sice z nizsich, ale teda chuda nie je vobec. Zacala viac priberat a rast az po roku.
Takze sa zbytocne netrapte, ak su babatka male, hlavne nech su zdrave. 😉

aktekram
7. led 2010

Ahojky,
my měli malé miminko jen chviličku.
Při narození 1800g a 41cm
v 1. měsíci 2850g a 50cm
v 2. měsíci 3950g a 54cm
v 3. měsíci 5260g a 59cm
v 4. měsíci 6300g a 65cm
teď už je to velká a těžká ženská, dohnala své vrstevníky, jsme jen na MM

amallie
7. led 2010

jé holky, to vám krásně přibírají ty dětičky, jenže ony jedí......... ta moje holčička jíst nechce, jí minumum a více do ní nedostanu, mám váhu, vážím jí před i po kojení a snažím se jí dokrmovat, ale nechce, no

evinkaa
7. led 2010

amalie: Hlavně neztrácej hlavu. 😉 Ono se to opravdu zlepší. Moje malá jedla taky moc málo, ale časem se to zlepšilo. Teď jí hodně, nebo aspoň mně to tak přijde, na tak malý tělíčko 😀 , ale na váze to vůbec vidět není. Na převážení jdeme až někdy v březnu, to už bude malé rok tak doufám, že se aspoň k 8-mi kg přiblížíme. 😅

zuzca80
7. led 2010

inak baby....my sme sa s manzelom uz davnejsie zhodli ze tie mensie babatka su krajsie 😉

amallie
7. led 2010

holky, díky, no, to víte, bojím se o ní, je ještě hodně malinká.............. 😖

zuzi: no jasně, že jsou hezčí, jen aby byly zdravé 😉

zuzca80
7. led 2010

amallie...kolko ti denne papa?

amallie
7. led 2010

zuzi: tak 280 ml ☹ ☹ ☹

adricc
7. led 2010

ahoj taky se pridam malej ma 5700 v 5.m a narodil se a mel 3.6 takze zkousime od tohodle tejdne prikrmovat um ale stejne se mi zda ze vypije malo nejvic 120 myslim ze by meli deti v 5 m mit dvojnasobek porodni vahy tak u nas to fakt nehrozi 😉

andykov
autor
7. led 2010

amal, tak to je fakt hodně málo ☹ Co na to dr.? Mně teda papala málo, byla jsem z toho na nervy, do 3 měsíců se držela jen na 400-450ml, ale když koukám jak baští Amálka, tak Kikča byla proti ní žrout... Jinak my už máme skoro 8kg. Ale jsou to s ní nervy někdy pořád. Mlíko pije dodnes málo, měla období, kdy pila hodně, na dávku někde 150-200ml, ale teď se drží na max. 120ml, ale příkrmy baští pěkně, teda obídek rozhodně dá 200g 🙂
Taky se Vám zdá, že ty menší dítka jsou většinou trochu motoricky pozadějc o proti větším miminkám? Neříkám, že to pravidlo je.. 😉

zuzca80
7. led 2010

amallie...tak to je naozaj malinko ☹ a mliecka mas dost, ked si odsajes? co robi, ked uz nechce papat? skusala si jej davat poo troske kazdu hodinu?
ja viem, ze su to blbe otazky, ale rada by som pomohla, lebo sme sa s jedlom a kojenim tiez poriadne vytrapili.

zuzca80
7. led 2010

andykov...mne sa ani nezda, ze je motoricky pozadu. mozno tie zaciatky ako dvihanie hlavicky (zacala ju drzat chvilu hore az teraz). ale napriklad sa hra s hrazdickou uz od 6 tyzdnov a teraz uz chyta do ruky, co je tiez skoro.

andykov
autor
7. led 2010

zuzca, tak to je šikula, ale já jsem spíš myslela pak to lezení, sezení, palzení a tak 😉 . Hlavičku my taky začla zdvihat ve 2,5měsícíh, musela jsem s ní trénovat..
Mě dr. taky radila každý dvě hodiny jíst, ale to bylo beze smyslu, vypila tak míň než každý tři, ale třeba by to pomohlo Vám 😉

irasek
7. led 2010

andykov- náš Páťa je drobný, ale chodil ve 12m. úplně v pohodě. Spousta lidí kolem říkala (občas i teď to zaslechnu), že je chodící miminko 😀 Teď má 18m. a je to neřízená střela, všude vleze i na štafle se vyhrabe, schody nejsou překážkou... Takže o opožděné motorice nemůže být vůbec řeč 😵
Jinak my se snad dočkáme deseti kil ve dvou letech 😉

amallie
8. led 2010

andy: no, hodně málo to je........... dr na to, že důležité bude přibírání. dneska jsem tedy rozhodla, že jí bduu krmit jen z flašky, to totiž vypije více, neb tím stráví delší dobu.

zuzi: mlíka mám dost, když odsaju, ale ještě dokrmuju UM, protože než to odsaju, ona by pak třeba nechtěla, tak jak vidím, že by snad jedla, hned jí vrazím cokoliv 😉
co dělá, když už nechce jíst? no, když nechce, tak se začně vztekat, odtáhne se od prsu, nebo si vyrve ručkou flašku z pusinky, když jí to cpu, tak řve
každou hodinu jí zkouším, ale jako moc úspěchů to nemá, dneska na to půjdu jinak, zkusím to bez kojení, jen flašku, třeba nám to půjde lépe a rozjí se

andykov
autor
8. led 2010

amal, to samý u nás, u prsa nic, je to škoda, někdo radí zkoušet dál, ale já se nemohla koukat na to jak nic nejí, takže jsem to vzdala, odstříkávala, dávala flaškou a pak bylo teprve těch 400ml, stejně málo. Každou hodinu raději ne, spíš každý 2, kvůli bříšku zase

evinkaa
8. led 2010

andy: Tak naše malá začala lézt přesně na Mikuláše, takže zhruba v 9-ti měsících, sedla si sama na Štědrý den a už asi 2 týdny stojí a stoupá si už i u nábytku. Hrozně ji to baví. 😀 Myslím, že to je tak v normě. Uvidíš, jak Tvoje Kristýnka. Třeba bude šikovnější. 😉