Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

samsa
12. črc 2011

Ahoj holky, už jsem tu strašně dlouho nebyla, míry z dnešní poradny (18 měs. 8,40 kg a 80 cm). Dr. to neřeší, prý je vše ok, já to též neřeším, prostě modelka to je 🙂 Mějte se všechny pěkně a děťátka ať prospívají 🙂

awalancha3
12. črc 2011

nase mini miery 7 mesiacov a 2 tyzdne:68,5 cm a 6570g : je taka drobnucka, ale sikovnucka

zuzkat1
13. črc 2011

@awalancha3 no na 7,5 mesiaca mate super miery a vobec nie mini🙂

azarijka
13. črc 2011

@awalancha3 jeee to skoro ako my ked mala nedavno 7mes aj 2tyzdne tak mala 68,5 cm a 6260g 😉

marci81
15. črc 2011

Ahoj holky, tak i my patříme k vám. Malá se mi narodila teď 21. června s mírami 2560 g a 46 cm, narodila se o 12 dní dříve. Zatím pěkně papá a podle vážení na kuchyňské váze i přibírá, tak snad nám to pak p. doktor potvrdí i v poradně. 🙂

pajuska87
15. črc 2011

My jsme taky celkem maličké. Malá se narodila 2600 g a 48 cm a klesla na 2370 g. Teď v 6 měsících máme 65 cm a 6330 g

ivarei
17. črc 2011

Holky, zdravím po delší době - naše aktuální (třináctiměsíční) váha je necelých 8 kg (Anička) a 10,5 kg (Adámek) 🙂 . Hlavní je, že jsou ta naše dítka spokojená 😉

lutsousek
17. črc 2011

Ahoj holky, mám na vás dotaz jako čerstvá maminka pidi miminka 🙂 Malá se nám narodila 4 dny zpět, ve 37+4tt. Měla 2670g a 47cm. Ale mám problém s papáním, je líná sát a pořád by spala... mlíčka mám dost, ale malá se přisaje a za chvilku je zase v limbu. Takže kojím hodinu v kuse, aby aspoň něco spapala. Dělaly vám to miminka taky? A kdy to přešlo a začaly normálně pít?

frezie79
19. črc 2011

Ahoj holky,

taky bych se k vám ráda přidala. Před nedávnem naše Karoli oslavila první rok a podle mého se můžeme taky přiřadit mezi pidilidi - na poslední kontrole jsme měli 7950 g a 73 cm 🙂 . Jsme malincí a droboučcí, ale krásní 😵

frezie79
19. črc 2011

@lutsousek ahojky, byli jsme na tom s Karoli podobně, narodila se v 39. týdnu s 2820 g a 46 cm, v porodnici mi pořád spala a já byla happy jak mám hodné mimčo. Ovšem to mělo následky, špatně se nám rozjelo kojení a tím i dostatek mlíčka, já musela pak odsávat, malé se do papání nechtělo, váhově spadla na 2560 g. S kojením jsme bojovaly obě, víceméně jsem po čase více odsávala než kojila, byl to záhul a po 4 měsících jsem to vzdala a přešli jsme na UM. Mléko se mi vlastně postupně ztrácelo i samo. Proto Ti po mé zkušenosti radím, abys malou k papání povzbuzovala, poklepkávej jemně pod bradičkou, hlaď, nenechávej ji u toho moc usínat, ať se prostě snaží. Abys mohla co nejdéle kojit 😉. Hodně štěstí.

blka
19. črc 2011

@ivarei Krásnou váhu mají děti. Adámek skoro ukázkovou 🙂

pusolamy
19. črc 2011

ahoj holky jsem rada ze jsem vas tu objevila, mame doma adelku zitra ji budou presne 3 měsíce.narodila se 20.4. s váhou 2990g z porodnice jsme sly 2740 a za dalsi tri dny jsme ještě spadly na 2590 tak jsme skoro 14 dni dokrmovaly nutrilonem pak ho začla blinkat tak jsme prestaly a jen kojime.dneska jsem navažila 3990g ☹ pribrala mi jen 45 za tyden.hlady neplace je spokojena ale proste nepribira uplne se desim trimesicni kontroly doktorka az ji zvazi tak zas bude vysilovat ze malo pribrala a ja pak po navsteve u ni nemuzu spat ☹ v nasi dubnove diskuzi uz ma vetsina miminek k 6 kg to mi taky neprida 😖

irenee
19. črc 2011

Ahoj, holky tak naše mláďě je taky takovej drobek. Když se narodila měla sice 3,25kg, ale to přibírání nám prostě moc nejde 😀 v 6měs. měla 6kg, v roce 7,2kg. Teďka je jí 2,5 a má nějakejch 10,5kg a už mi připadá děsně těžká 😀 😀 Doktorka ze začátku děsně vyšilovala, stejně jako polovina rodiny. Pro klid duše (hlavně jejich) jsme absolvovali odběry krve, no a samo, že je v naprostym pořádku. Já to nějak neprožívám. Holt je malinká. Je fakt, že jídlu nikdy moc nedala, na druhou stranu vždycky měla dost energie, je veselá a akční a to je důležitý. Ale mohla by před tim nástupem do školky to vytáhnout na těch 11kg, aby tam v konkurenci těch "velkejch" dětí obstála 😉

stvura
19. črc 2011

@irenee neboj, urcite sa nestrati...moj maly je medzi detickami co pojdu s nim do skolky najmensi (resp. je tam o pol roka mladsie dievcatko ktore je trosicka mensie a utlejsie ako on)...ma 94-95cm a 12kg...sme proste drobny a aj moje druhe dietatko je. Ja som odmietla krvne odbery, nakolko je to dedicne a kedze obe su maximalne aktivne a velmi sikovne ma to nejako velmi netrapi 😉

lutsousek
20. črc 2011

@frezie79 Tak to jsem ráda, že nejsem sama... nám při propouštění z porodnice vážila jen 2490g. Odcházeli jsme domů s Nutrilonem. Už jsem si koupila odsávačku mlíka a raději odsávám, abych věděla, kolik mi malá spapá a kolik mám vlastně mlíčka. Do UM se mi nechce... tak to zatím střídáme dle toho, kolik odtříkám. Dneska jdeme poprvé k doktorce, tak jsem zvědavá, kolik bude vážit a co nám řekne. Doma mám jen kuchyňskou váhu a na ní mi to včera večer ukázalo 2770g, ale nějak tomu nevěřím.

frezie79
20. črc 2011

@lutsousek Bude to asi náročné, vím o čem mluvím 😒 . Já taky odsávala jako blázen (asi od měsíce a pů), zpočátku mi to nepřišlo, ale pak jsem se bála, že mám málo mléka a hlavně chtěla vědět, jestli i to co mám, může Karoli stačit. Postupně jsem o mléko přicházela, jak jsem psala včera. Ale bylo to stresem a starostmi, běhali jsme po doktorech, malá se narodila s vrozenou vadou oček, takže jsme to měli od počátku složitější. Navíc jsme na operace jezdili až do Prahy ☹ . Nepolevuj a hlavně kombinuj kojení s odsáváním, ať se mimčo taky snaží a jestli máš mléka méně, prsa stimuluj 😉 .

lutsousek
20. črc 2011

@frezie79 No já právě doufám, že ten svůj stres nějak "zvládnu" a o mléko nepřijdu. Jenže to se lehce říká a hůř dělá... V noci jen kojím, odsávám přes den, ale i tak musím kojit jen s kloboučkem (mám malé bradavky). Dostala jsem ho hned první den v porodnici, aby se malá vůbec mohla přisát. Tak ta lahev už malou neohrozí 🙂 Máme ty TT, mají savičku jako bradavka (v mém případě klobouček), takže problém zatím nemáme, musím zaklepat.
Karolínka je bojovnice!!! Doufám, že ty operace aspoň splnily svůj účel a malá je zdravá!!!

frezie79
20. črc 2011

Tak to je fajn, že to tak zvládáte. Já měla taky jednu bradavku menší a tím jsme i špatně rozjeli kojení, resp. odsávala jsem více pravé prso pro tvorbu mléka, bylo více stimulované. Bojovaly jsme s přisáváním, bylo to špatné a proto pro naše pohodlí jsem přešla časem na úplné odsávání a pití malé přes láhev, což byla blbost. Ona si na to zvykla a kojení jsem tím totálně "zazdila" ☹. Bylo to hodně vyčerpávající, navíc to naše cestování a přebývání v nemocnici v Motole, občas jsem byla úplně v prd.... a psychicky na dně 😠. Naštěstí jsme ty těžké začátky ustály, hlavně malá to neskutečně zvládala a bojovala (má za sebou 6 operací oček, resp. narkóz a další jednu kvůli bouličce po očkování TBC). Opravdu mazec 😝.

pusolamy
20. črc 2011

@lutsousek : taky kojim s kloboučkem uz od porodnice, myslim ze to nema vliv kolik mimi vypije a myslim ze pak uz je mimi jedno jestli ma kloboucek nebo lahev guma jako guma 🙂

brusinka.pusinka
20. črc 2011

Děvčátka vítám Vás v diskuzi a přeji aby Vaše drobotinky rychle přibyvali 😵 😵 😵
@ivarei teda šikulky 😉jste
a všem děkuji ve jménu naší Karamelky 😉

lutsousek
20. črc 2011

Tak jsme dnes byli poprvé u paní doktorky a už máme skoro porodní váhu 🙂 Udělalo mi to hroznou radost! Ale ještě musíme počkat s vycházkama... snad nám je za týden na příští kontrole už povolí. Pořád tak smutně koukám po kočárku ☹ Ale jinak jsme zdraví jako řípa. A prospíváme 😵
@pusolamy On ten klobouček vlastně není tak špatný, vůbec mě z něho nebolí bradavky. Musím zaklepat. A láhev malá zvládá levou zadní 🙂 Doktorka taky říkala, že to nemá vliv na to, kolik vypije, že nemusím odstříkávat a hlídat ml.

pusolamy
20. črc 2011

ja kdyz ji nakojim dvakrat bez kloboucku tak pak dva dny nemuzu vydrzet jak me boli bradavky
@lutsousek

pusolamy
20. črc 2011

@lutsousek : a proc nemuzete ven?

lutsousek
20. črc 2011

@pusolamy Já to bez kloboučku zkoušela jednou a krom toho, že se malá nemohla pořádně přisát, tak to bolelo jako prasátko! Zlatý klobouček 🙂 No paní doktorka nás nechce pustit, protože nemáme ještě porodní váhu a do 3 kil by miminka prý ven chodit neměla. Ale za týden už nás prý pustí kočárkovat, tak snad jo...

zuzu101
18. srp 2011

tak dnešní poradňa za nami a máme 82cm a 10kg.no....je to drobec, ale zato veľmi aktívny až hyperaktívny 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
18. srp 2011

@zuzu101 supr míry gratulujeme 😉 a neboj v pubertě dožene a bude chlap jak hora 😉

my jsme byli na převážení a přeměření ke 2 ročkům a máme 13.100g a 92,5 cm 😀 a byli jsme strašně moc pochválení za mluvení a bezplenkování 😉

zuzu101
18. srp 2011

@brusinka.pusinka ďakujeme.no vidím že tvoja kočka má ešte krajšie miery.môj bude mať také snáď o rok 🙂

brusinka.pusinka
18. srp 2011

@zuzu101 😀 díky vypadáme takto foto ze včera 😀

zuzu101
18. srp 2011

@brusinka.pusinka máš nááááááááádhernú princeznú 🙂 a povedala by som že má viac ako dva roky.Zlatučká je.

brusinka.pusinka
18. srp 2011

@zuzu101 a ty máš krásného okatého klučinku na toho teda holky poletí 😉 😵 😵
a jj už mi to řeklo moc lidí 😉 že vypadá na tři i víc 😉 😀 klame tělem modelka naša 😉