První dítě po třicítce. Komu se podařilo bez problémů?

ronikaaaa
9. dub 2014

Měla jsem v prosinci 30let a teprve ted planujeme s manzelem první dítě, chceme se o to začít snažit ve velmi blízke dobe. Na internete čtu, že po 30 uz se snizuje moznost otehotneni a taky tady na MK jsem narazila na diskuzi žen po 30 a piší tam převazne ze se jim nedari otehotnet. Tak jsem si rikala, ze bych byla ráda kdyby tu napsali i ženy, které se taky začali snazit o první dítě po 30 a podařilo se jim to bez problémů - " na poprvé". Věřím tomu a chci tomu věřit i nadále, že nám se zadaří 🙂 Takze budu ráda o kazdy pozitivní komentář. Děkuji 😉

anna159
21. kvě 2015

Ja otehotnela v 31 a okamzite, vlastne hned dvakrat za sebou, prvni zamkle a 14dni na to znovu tehotna, jak tady pisou hlavne nic neresit...u sebe muzu rict, ze zhruba od 22 let bez antikoncepce a vzdy pravidelny cyklus

sindy2
13. lis 2015

Ahoj roniko, také jsem těhotenství odkládala, ale proto, že nebyl ten správný partner. My se brali s partnerem ve 37, můj věk a nyní manželovi je 36. Otěhotněla jsem naprosto bez problémů po čtyřech měsících od svatby, tak snad Tě to uklidní, hodně štěstí!!!

nadejee
25. lis 2015

Já oťehotněla vlastně vždy na první pokus v 18, 22, a ve 32 letech. Je pravdou, že jsem to neřešila ... přišlo to samo, hodně štěstí všem a hlavně pohodu !

barumat
25. lis 2015

Ahoj, my si přestali dávat bacha v mých 32 (on 34), a otěhotněla jsem za 9 měsíců. Ber ale v potaz, že se vidíme jen o víkendech 😉

vitoriova
25. lis 2015

Mě je 34 a hned napoprvé 🙂

smallinka
25. lis 2015

no je to hodně indivindi.....někomu je přes 30 let a daří se a někomu je 25 let a nedaří se .....ta pravděpodobnost se asi s věkem snižuje, ale asi ne o nějakých 50 % že? Pokud není problém u tebe či partnera....tak by to mělo jít. Je otázkou, zda jsi v pořádku (pravidelná MS je základ ale není to výhra) a zda je taky manžel OK - častější příčina neplodnosti v dnešní době. Ve 30 bych určitě neváhala pokud máš chlapa, se kterým chceš být 😉 Psychika také dělá svoje...

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkaluk
4. srp 2017

Nam se podarilo hned, rodila jsem par dnu po 35tych narozeninach. Vse bez problemu a komplikaci.

35_a_budu_mamka
4. srp 2017

Bylo mi 35, když jsem poprvé otěhotněla. A skutečně to vyšlo ihned, jak jsme se s manželem začali snažit😉

apple_tree
4. srp 2017

Tak mne bude v prosinci 33 a snazime se o prvni mimco od unora a zatim nic, tak uz zacinam byt z toho nervozni. Rekli jsme si, ze tomu dame volny prubeh do konce roku a kdyz se nezadari, tak v lednu pujdem na vysetreni.

drzticka81
4. srp 2017

me je 36- mam tri deti a vzdy se nam to povedo do 2 mesicu-prvni mesic byl vlahy rozjezd 🙂)) prvni syn se narodil, kdyz mi bylo 31, dcera 33 a ted dcera ve 36-ale je fakt, ze jsem nikdy nebrala hormonalni antikoncepci, znam sve telo-mam pravidelnou ms a poznam u sebe ovulaci.....nevim, zda to ma souvislost...

vladimira_b_l
4. srp 2017

@apple_tree To bude určitě ok, fandím 🙂 hlavně v klidu, i když se to lehko řekne...my teprve uvidíme, jak nám to půjde 🙂

cuuza
4. srp 2017

Mne je 35 a zadarilo se druhý mesic snažení. I když spíš bych to nazvala nechraneni se. Žádné měření teploty, ovu testy, jen jsem brala listovku a pravidelně se věnovala příteli 😈

chimneysweeper1
4. srp 2017

My se snazili pres rok, pak teprve jsme se nechali vysetrit, oba zdravi, jen muj cipek po opakovanych zanetech z minulosti nepoustel nic dovnitr. Den po tomto vysetreni jsme sli na inseminaci a okamzite jsem otehotnela. Mam 4m syna a v zari mi bude 35😉

jednaajedna
4. srp 2017

já vysadila antiko když mi bylo 33...snažili jsme se 8 měsíců, už jsem začínala být netrpělivá, je mi 34...a pak se povedlo. Sice to skončilo v 7. týdnu, ale hned po další menstruaci jsme dostali druhou šanci. Teď jsem v 9. tt ... a věřím, že tentokrát už to vyjde❤

anna159
4. srp 2017

druhe mimco v 33 a taky okamzite, antikoncepci jsem skoro nikdy nebrala, praskum od bolesti atd. se taky vyhybam a menstruaci jsem mela vzdy pravidelnou

zlobr
4. srp 2017

Otěhotněla jsem 2 měsíce před 32. narozeninama. První pokus 🙂 antikoncepci jsem nebrala víc jak rok. Ale nikdy jsem neměla problém s cyklem a pro jistotu jsem celý rok pila kontryhelový čaj.

jitulina81
4. srp 2017

Prvni tehotenstvi v 33ti, dva mesice po vysazení HA, kterou jsem brala 12 let. Druhe tehotenstvi v 36, tři mesice po vysazení HA.

wampzee
4. srp 2017

Za tři měsíce od vysazení prášků. Ve 31 🙂

margarithka
4. srp 2017

Ve 30, 2. měsíc snažení, dvojčata- antikoncepci jsem už 2 roky předtím nebrala.

ivonnk
4. led 2018

Je mi 40,v dubnu mi bude 41. Ve 22 letech jsem byla těhotná,ale šla jsem na potrat. Pak ve 27 letech jsme se (se stejným partnerem) začali snažit o mimi. Pořád pozitivní těhotenské testy,ale vzápětí přišla vždy červená návštěva. Asi po roce jsem to začala řešit s gynekologem a jelikož jsem měla periodu dost dlouhou a nevěděla,kdy mám ovulaci,chodila jsem k němu každý měsíc,aby mi ovulaci potvrdil,ale pořád nic. Pak nás poslal do centra asist. Reprodukce. V prvním se nám nelíbilo,tak jsme si našli jiné,tam samozřejmě různé testy a taky třikrát inseminace,ale nezadařilo se a tak jsem se dohodli na ivf. Nervičky to byly pořádné a pak přišel den D a měla jsem si udělat t. test a ejhle dvě čárky. Druhý den jsem šla na odběr krve a těhotenství potvrzeno,pak jsem šla na ultrazvuk,mělo být vidět srdíčko,ale bohužel nikde nic a bylo po radosti. Potom ještě chvíli doktoři ale nechtěla jsem ivf,tak jsme se jenom snažili a já si měřila bazální teplotu,ale nezadařilo se. Asi od 37 roků jsme se začali smiřovat s tím,že mimi nebude a přestali se snažit. Ale v dubnu 2017 mi přítel řekl,že by mimi přece jenom chtěl a jelikož byl dobrý termín,tak jsme na to hned vlítli😉. V červenci jsem otěhotněla,ale v 7 týdnu se zastavil vývoj miminka a já jsem musela na revizi dělohy😥. V prosinci jsme se začali zase snažit,ale to se nezadařilo,tak snad se to do půl roků povede,ale už i s dobrým koncem. Moc to bolí. Nejmladší zrovna nejsem,ale mimi prostě chci a díky tomu,že se v létě zadařilo,i když se špatným koncem,tak jsem znovu začala věřit,že se nám to přece jenom povede a víra je moc důležitá!

anup
22. led 2018

@ivonnk Tak to mě mrzí, já mám ve 34 chlapečka, tak doufáme , že se zadaří ještě jednou, měla jsem vrozenou vadu, tak to nešlo, a ted máme maloška, takový zázrak😉😘, at se zadaří

@ivonnk

cokoladovakocka
22. led 2018

Ahoj, me je 35 a povedlo se nam na "prvni dobrou" 🙂 Prakticky hned, po dvou mesicich jsem otehotnela.

anup
22. led 2018

Ted měl malej 5 měsíců❤ má tedy 5 a půl měsíce skoro

kamste
22. led 2018

Všechna těhotenství přirozeně: první dítko ve 34, druhé ve 37 a třetí ve 38. Nechali jsme všemu "přirozený" průběh - žádné takové "teď se začnem snažit".
PS: Možná mám výhodu, že moje tělo není zatíženo hormony (nebrala jsem nikdy HA).

bervidova
22. led 2018

tak já budu pozitivní - první dítě počato ve 33 let,druhé naplánováno a počato ve 39 letech a obě dvě byly hotový zázrak,takže hned první měsíc to vyšlo v obou případech 🙂

dominika1986
22. led 2018

Ano, podařilo se napoprvé, bylo mi 31 let.

jge
22. led 2018

Prvni v 31, druhe 33 a treti v 37. Prvni dve deti na druhy pokus a treti dite na poprve.

Pred prvnim jsem byla jiz asi 5 let bez HA. Nehlidali jsme ovulaci, nemerili teplotu, proste na 'pohodu'.