První dítě po třicítce. Komu se podařilo bez problémů?

ronikaaaa
9. dub 2014

Měla jsem v prosinci 30let a teprve ted planujeme s manzelem první dítě, chceme se o to začít snažit ve velmi blízke dobe. Na internete čtu, že po 30 uz se snizuje moznost otehotneni a taky tady na MK jsem narazila na diskuzi žen po 30 a piší tam převazne ze se jim nedari otehotnet. Tak jsem si rikala, ze bych byla ráda kdyby tu napsali i ženy, které se taky začali snazit o první dítě po 30 a podařilo se jim to bez problémů - " na poprvé". Věřím tomu a chci tomu věřit i nadále, že nám se zadaří 🙂 Takze budu ráda o kazdy pozitivní komentář. Děkuji 😉

ronikaaaa
autor
23. dub 2015

@hanih Tak to gratuluji a přeji at vám vsechno dopadne dobře. Nám se taky poměrně brzy zadařilo a ted v červnu čekáme miminko 🙂

ronikaaaa
autor
23. dub 2015

@tasmyska Gratuluji a přeji hodně zdravíčka vám oběma. My čekáme miminko v červnu, už se moc těšíme 🙂

jjustyna
23. dub 2015

Poprvé jsem otěhotněla ve 28 po roce a půl, ale nedopadlo to. Chtěla jsem pryč z práce, chtěla miminko, stresovala, cpala se vitamíny.....pak jsem se hodila do klidu a za 3 měsíce otěhotněla napoprvé znova. Ve 31 jsem otěhotněla znova napoprvé a za 6 týdnů budu mít druhé miminko. Za mě to chce hlavně pohodu, užít si manžela a snažení se o miminko a věřit, že to dopadne jak nejlíp to jde. Samozřejmě může mít člověk problém, ale dřív jak za půl roku bych si to už dnes nepřipouštěla a neřešila.

dordulka
23. dub 2015

Ahoj, příští týden mi bude 34 let a s manželem jsme se začali snažit o miminko hnedka po svatbě, která byla loni v květnu, trvalo to asi 4 měsíce kdy jsme zjistili, že to vyšlo 🙂, takže docela rychlovka, za týden a něco mám termín porodu, těhotenství proběhlo až na pár menších problémů v pořádku ... tak teď už si jen přejeme aby i porod byl v pořádku a narodil se nám zdravý Matýsek ...takže věřte a nebojte miminko si Vás určitě brzo najde 🙂

markyzka84
23. dub 2015

Já tedy jestli se to počíta prvni tehu v 29 letech s manzelem sice jeste ne uplne planovane ale velice chtěné. Mala počata dokonce přes tabletky-- mela jsem ten mesíc hrozne nervy a casto jsem měla strevní potíže a zvracení což prý snižilo fuknci tabletek .-) takže dokonce i pres antiko.

anjelita
23. dub 2015

Tete vzdycky rikali ze bez hormonalni lecby zustane bezdetna. Tak normalne zila, nedelala si starosti a kdyz ji bylo 33, necekane otehotnela. Napoprvy. Moje podrizena se vdala az ve 38mi a otehotnela prirozene kratce na to. Takze bych se vykaslala na to co rikaji tabulky a zila plne 😀

tilickova
23. dub 2015

Je mi 39 let (tedy bude v létě) a čekám své první dítě. Otěhotněla jsem přirozeně během tří měsíců. Sice máme už jeden nezdar z minulého léta (zmlklou graviditu) ale to jen proto že jsem si vlastní neopatrností přivodila celkové přehřátí organismu. Proto jsem se naučila neříkat hop dokud nepřeskočím. Jsem teď v pátém měsíci, všechny testy se zdají být v pořádku a dá-li Pán Bůh, dítě v pořádku donosím. Je jasné, že bych si sama představovala partnerský a rodinný život jinak a rodinu bych chtěla dřív, ale někdy se prostě nepodaří to, co si naplánujeme. No a k tabulkám... Mě osobně jsou k smíchu, jako všechny tabulky obecně. Jsou různí lidé, různé osudy a různé přístupy. Dřív ženské něco takového vůbec neřešily. Antikoncepce a plánované rodičovství neexistovalo. Vdaly se a přivedly na svět třeba 8 -10 dětí. První do roka po svatbě a poslední třeba i po pětačtyřicítce. Mezitím praly na valše a dřely se jako koně v domácnosti, na poli a tak obecně. Ne že bych s takovým životním standardem souhlasila, ale na přemýšlení jestli to vyjde nebo nevyjde prostě neměly čas. A v tom je jádro pudla. Dneska si všechno plánujeme, krokujeme a pak máme depky z toho,když to podle plánu nevychází. Mám kamarádku, která se s manželem deset let bez úspěchu snažila o miminko. Od začátku se sledovala, stresovala a nakonec si přivodila peklo. Když to nakonec vzdali, požádali o adopci a pustila to celé z hlavy, narodily se jim rychle po sobě dvě děti. Vím - někdo má opravdový problém, ale psychika a podvědomí je mocný nástroj, pamatujme na to. To je moje jediná rada. Žen po 30 které mají miminko a nebo ho čekají je okolo mne plno. Takže to chce trochu nadhledu a čistou hlavu. Držím palce ať to vyjde.

bunny123
23. dub 2015

Také jsem dceru porodila 2 měsíce před 31. narozeninami. Otěhotnění v pohodě, i přes PCO, kdy mi gynekolog nedával bez hormonů a lapar. operace šanci.

handangervidda
23. dub 2015

U nas v praci je mit dite po tricitce norma a vsem se to podarilo do roka. S tim, ze mame hodne stresove povolani, takze to vetsine trvalo ten rok.

tilickova
23. dub 2015

@ronikaaaa Teď vidím že diskuse je stará - no stane se... 🙂 Gratuluji

michalusenka
23. dub 2015

@tilickova řekla bych znovuobnovená

tilickova
23. dub 2015

@michalusenka To sice je, jen jsem odpovídala na zahajovací příspěvek a ten už neodpovídá dnešní situaci.

janunulinka
28. dub 2015

Hezký den, je mně skoro čerstvě 33 let. O miminko se snažíme aktivně od ledna, a jak to tak bývá, když člověk něco moc chce tak to nejde. Od ledna beru proveru kvůli cyklu, protože MS si chodí jak chce a nebo vůbec a beru Clostik. Tento cyklus už navýšený na 2-0-2 ☹ bohužel mám moc malé vajíčka. Začínám si to dost vyčítat. Pořád jsme to odkládali a teď se bojím jestli jsme to náhodou neodložili na pořád ☹

teraolli
28. dub 2015

Nám se zadařilo na poprvé hned po vysazení antikoncepce. Brala jsem jí více jak deset let a dnes už máme 6ti měsíční miminko 🙂. Tento pátek mi bude 31.

viridie
28. dub 2015

Hola...🙂 Já děti chtěla vždy,ale jak většina z nás "starších" ví, najít fajn mužského je někdy fuška....Já ho potkala až ve 33ti. Loni v červnu mne požádal o ruku a než jsme se v září vzali,tak jsem otěhotněla. Téměř na první šťouch,což jsem vůbec nečekala.Musím říct,že právě vzhledem k věku,zálibě v tabáčku a nadváze jsem opravdu předpokládala měsíce/roky snahy a když jsem koukala na ty dvě čáry-málem jsem spadla ze židle.
Sice jsem 35ti letá primapara,ale jsem kariérně saturovaná, vycestovaná ,takže vše to nějak zapadlo do sebe...🙂

pisisvori
28. dub 2015

Ja jsem otehotnela prvni mesic snazeni ve 33 letech, pak nechtene po jednom sexu v mesici v 35 - potrat v9tt, pak v 38 po 3 m snazeni zase potrat v 7tt a za dalsi 3 mesice normalni tehu a porod v 39. Pro me je to pozde na deti, ale clovek mini, zivot meni😉

gejbina
11. kvě 2015

Mně je 31. Měsíc po po 31. narozeninách jsem otěhotněla (nechali jsme tomu dva měsíce volný průběh). Bohužel to nedopadlo (zamlklé těhotenství). Že to bude, holky, ok, že? .... vzhledem k mému věku. Dejte mi, prosím, podporu, že otěhotnět s dobrým koncem jde i po třicítce !! Kujuuu 😉

martina2706
11. kvě 2015

@gejbina ja prvni dítě az v34 letech a vse bez problemu.Podarilo se hned na poprve🙂...... Vubec jsme to naplánovali,nechali volny průběh a bylo to. Urcite se ti to podaří!!!!

elialen
11. kvě 2015

Já otěhotněla ve 31 letech zhruba po roce snažení. Faktem je, že jsme se až tak nesnažili. Nepočítali jsme plodné dny atp. Musím ale napsat, že první těhu nevyšlo. Zamlklé těhotenství v 6. týdnu (neměla jsem to ale potvrzené doktorem, soudím pouze na základě těhotenského testu, který byl celou dobu pozitivní, pak přišla ohromná bolest v podbřišku a velmi silná menstruace. Potom test pozitivní nebyl. Nicméně 5 měsíců na to už nám to vyšlo a máme krásného a zdravého syna. A to musím podotknout, že jsem si vypočítala plodné dny a na první pokus to klaplo. Neztrácejte naději, určitě to vyjde i Vám 🙂

fidlin
11. kvě 2015

@ronikaaaa doporučuji načíst žádné diskuze,hlavně nic neřešit,začít na tom makat a uvidíš 🙂 hlavně mít duši v peří 🙂 mě se první narodilo v 35 a druhé v 37,šlo to v poho, trošku se to první zadrhlo, nebylo to hned,ale také víme,že ze vzduchu nic nevznikne 😀. Držím palce

mimi1004
11. kvě 2015

@ronikaaaa Buď v klidu, nic nezkoumej a s nikým se nesrovnávej. My se začali snažit v prosinci 2013 (to mi bylo 32 a 8 měs.) a trvalo 5 měsíců, než jsem měla pozitivní těhu test 🙂

ronikaaaa
autor
12. kvě 2015

@fidlin
@mimi1004 Děkuji vám, ale poněvadž je tato diskuze uz trošičku staršího data tak i my už cekáme přírustek do rodiny a termín máme cca za měsíc 🙂

mimi1004
12. kvě 2015

@ronikaaaa Aha, gratuluju a hodně štěstí 😀 🙂

tilickova
12. kvě 2015

@gejbina Výše je můj příspěvek z 23.4.2015. I já jsem si tou zkušeností prošla, nejspíš sice vlastní chybou, ale to už asi nemá smysl zkoumat. Zhruba půl roku po nezdaru, během 3 mesíců snažení se to podařilo opět. Jsem o dost starší než Ty, takže myslím, že to u Tebe bude "brnkačka". Držím pěsti!

mimi1004
12. kvě 2015

@gejbina To víš, že to příště vyjde. Když by mimi nebylo zdravé, tak to radši vyřeší příroda sama 🙂 Držím pěstičky a posílám ♥ pro štěstí 🙂

fidlin
12. kvě 2015

@ronikaaaa už jsem si toho všimla,moc gratuluji 😉

gepe
12. kvě 2015

Prvni v 34 hned druhy mesic od "zahajeni praci", porod v 35, druhe pul roku po porodu, otehotneni 35/36 ihned (neplanovane driv nez jsme "planovali") jak rekl manzel - na jedno strejchnuti. To vsak nedopadlo, ke konci 1.trimestru. Vse prirozene.
Jedine, co jsme predtim udelali, ja ko a manzel spermio, zda jsme oba v poradku a neni nejaky problem. Abychom se nesnazili a pak nezjistili, ze to nepujde 🙂

gepe
20. kvě 2015

A aktualni dovetek, ted 37 a tehotna na prvni cyklus 🙂

slavicky
20. kvě 2015

poprvé jsem rodila ve 30, otěhotněla jsem druhý cyklus 😉 podruhé ve 33 a otěhotněla jsem šestý cyklus 😉 obě těhotenství i porody bez komplikací 🙂

gepe
20. kvě 2015

@gejbina to vis ze jde 😉 uvidis urcite brzy sama, jen moc necti a neres, nehledej problemy 🙂