První dítě po třicítce. Komu se podařilo bez problémů?

ronikaaaa
9. dub 2014

Měla jsem v prosinci 30let a teprve ted planujeme s manzelem první dítě, chceme se o to začít snažit ve velmi blízke dobe. Na internete čtu, že po 30 uz se snizuje moznost otehotneni a taky tady na MK jsem narazila na diskuzi žen po 30 a piší tam převazne ze se jim nedari otehotnet. Tak jsem si rikala, ze bych byla ráda kdyby tu napsali i ženy, které se taky začali snazit o první dítě po 30 a podařilo se jim to bez problémů - " na poprvé". Věřím tomu a chci tomu věřit i nadále, že nám se zadaří 🙂 Takze budu ráda o kazdy pozitivní komentář. Děkuji 😉

jaajaa
9. dub 2014

Tak me se prvni narodil pred 34. narozeninami a ted cekame druhe a to bude po 36. narozeninach. Nebylo to sice napoprve, ale vzdy do pul roku se nam zadarilo.. Urcite bych to nedramatizovala, ze se po 30ti neda otehotnet. Ziju v zahranici a urcite tady nejsem vyjimecna tim, ze mam deti az ted. 😉 😉

lv
9. dub 2014

Na poprvé, opravdu, po vysazeni prášku jde, to už nedostala..a druhou na druhem pokus, v 35.

lena80
9. dub 2014

Nám se první dítě narodilo v mých 32 letech. Teď čekáme druhé. Nebylo to hned, ale vždycky to do půl roku klaplo 🙂

butterfly
9. dub 2014

Tak u mě 1. dítě ve 34 napoprvé, druhý pokus v 36 napotřetí (skončil zamlklým potratem), o pár měsíců později jsem otěhotněla opět na 3. pokus 😉

lucieandrlova
9. dub 2014

Začali jsme zkoušet po 30 letech. Povedlo se až za 4 roky, ale spíš než věku to přisuzuji stresu, pracovní vytíženosti... A taky mi doktoři pořád omílali, jak je nejlepší 14 a 15 den apod. A když jsem v 35-ti letech otěhotněla, zpětně jsem zjistila, že mám ovulaci úplně jinak... Takže bych spíš nakoupila ovulační pásky - testy a zjistila, jak to je...
Je pravda, že s věkem se snižuje plodnost a zvyšuje riziko vad, ale na druhou stranu mi gynekolog kdysi řekl, že pokud to tak necítím, že dítě chci (přišla jsem si před 30 nezralá být matkou), tak stejně neotěhotním..
Tak hlavu vzhůru, být v klidu a nestresovat se a ono to přijde samo!

maruja
9. dub 2014

já jsem otěhotněla poprve těsně před 33 a na poprvé 😉 podruhé ve 35 taky na poprvé, ale to nedopadlo a potřetí v 36 půl roku po potratu. Podle mě to je spíš o pohodě

pejsanek
9. dub 2014

V postýlce mi spinká třítýdenní dcera, v červnu mi bude 33 a rozhodně nelituju, že mám první dítě tak "pozdě". Povedlo se mi otěhotnět celkem rychle, za měsíc a půl, co jsme si řekli, že tomu necháme volný průběh, jsem byla těhotná. Rozhodně jsem neřešila plodné dny, ovulaci, či něco podobného, zbytečně se nestresovala a podařilo se 🙂 Takže z vlastní zkušenosti doporučuju moc se nenervovat a nechat tomu volný průběh....

betelgeuzz
9. dub 2014

S první dcerou jsem otěhotněla měsíc před 30, byl to tuším 3. měsíc snažení. Za dva roky jsme se snažili znovu, otěhotněla jsem první měsíc, ale to bylo zamlklé a za dva měsíce jsem otěhotněla potřetí a z toho máme druhou dceru.

scheetje
9. dub 2014

Ja otehotnela mesic po 30. narozeninach 🙂 Spis bych rekla, ze po tricitce je samotne tehotenstvi narocnejsi nez otehotneni 🙂 Jak fyzicky - vsechno me vic boli, klouby, nestacim s dechem atp., tak psychicky - vic se bojim, stresuju, nedokazu byt lehkomyslna. Takze jsem si nekolikrat rikala, ze jsem mela mit dite daleko driv a bylo by to vic na pohodu.

petrasipkova1
9. dub 2014

@lucieandrlova a co ty těhotné patnáctky ? ty se cítí být zralé být matkou jo ? 😀 pan doktor je asi srandista 😀

laineke
9. dub 2014

Já s prvním otěhotněla ve 34 na 3. pokus, s druhým (37) na 5. pokus, skončilo zamlklým a teď jsem otěhotněla týden před "povoleným sexem" po zamlklým. Takže to o věku asi nebude ... 😎

melodygirl
9. dub 2014

Otěhotněla jsem poprvé ve 34, asi po 8 měsících snažení a za pomoci léčitele. Moje kamarádka napoprvé až ve 37.

ronikaaaa
autor
9. dub 2014

Moc vám všem děkuji za názory, já osobně si taky myslím, že je to hlavně o psychické pohodě a o dalších okolnostech a né jenom o věku. Ještě kdyz mi bylo tak 20let tak jsem vždycky říkala, že první dítě chci kolem 25let, ale život nám to nachystal nějak jinak. Chtěli jsme mít napred porádné bydlení apod ale ted uz by byl právě čas i na to aby se naše rodina rozrostla. Tak snad se brzy zadaří i nám 😉

ilonne
9. dub 2014

Anezka se narodila tesne pred myma Kristovyma letama a byla doslova a do pismene prvni pokus. Ted cekame druhe, pokud bude vsechno v poradku, narodi se tesne po mych 36tinach. To uz nam trvalo 11m, ale spis to bylo stresem na obou stranach.

martina_z
9. dub 2014

@ronikaaaa Druhe dite se povedlo napoprve, kdyz mi tahlo na 34, a to mam jen jeden vejcovod. Nekdy je to hodne o stesti.

madulinka
9. dub 2014

Ja taky otehotnela mesic pred 30.narozeninami a bylo to napoprve 🙂 druhatko si ted z fin.duvodu poridit nemuzeme, ale ja doufam, ze jednou bude. Je pravda, ze v tehle letech jsem vic unavenejsi a lenivejsi 🙂. V 19ti letech jsem se starala 2roky o dve deti pod 2roky a ve 22ti o 3deti ve veku rok,tri a pet. Ani jedno z nich me nezmohlo tolik, jako ted ta nase vlastni 🙂

zlatik1
10. dub 2014

Já čekám své 1 dítě, je mi přes 34 let a povedlo se na poprvé. Jen jsem se musela vyvarovat stresu a zvolnit životní styl, my oba. A za měsíc se nám narodí mrňousek. Takže doporučuji klid, pohodu a úsměv na tváři a nic neřešit.

elastiq
10. dub 2014

Hlavně pohodu a bez stresu, nepovede se jeden měsíc tak se povede další 🙂 Hlavně se nesoustředit na to, že "děláte" miminko, ale užívat si tu výrobu 🙂 Jinak určitě nasadit nějaké vitamíny hlavně kyselinu listovou a tu v tom nejvyšším možném množství.

lenicka07
10. dub 2014

Ahojky, já s jedním partnerem jsme se snažili od mých 30 let a skoro tři roky nic (byli jsme dokonce v CARu, kde mi řekli že mám sníženou plodnost, a mě se přístup CARu nelíbil, tak jsem se na to vykašlala).... pak jsme se s přítelem rozešli, brzy jsem se seznámila se svým nynějším manželem, první dítě se podařilo na druhý pokus (ve 33 letech) a další dítě o 16 měsíců později, když jsme si jedinkrát nedali pozor a ještě jsem kojila (to mi bylo skoro 35 let). Takže mi spíš připadá že čím jsem starší, tím jsem plodnější 🙂)) Své taky asi udělala dlouhodobě braná antikoncepce, kterou jsem sice v těch 30 letech vysadila, ale cyklus jsem stále měla špatný, krátkou luteální fázi. Ano s tím věkem se to říká, ale já znám několik případů, kdy se žena snažila otěhotnět již před 25. rokem a neúspěšně nebo až po mnoha letech, na druhou stranu pak víc případů, kdy žena našla partnera pro život až v pozdějším věku a ještě s ním otěhotněla a bez problémů...

mysicka_lb
18. dub 2014

Ahojky, já jsem otěhotněla, když mi bylo 30, mimčo se narodilo ve 31 letech. Bylo to úplně na první pokus, bez jakéhokoli počítání plodných dní, měření bazální teploty, dělání svíčky v posteli a podobných hovadinek. V období vrcholného stresu (velmi krátce po svatbě), s nezdravým životním stylem..... Ono to většinou bývá tak, že když se člověk nijak nesnaží, jde to jako po másle.

anup
22. dub 2015

@lenicka07 Mám podobný problém, bude mi 31 a nic, snažíme se skoro rok, ted´ pujdu na operaci s dvojitou dělohou, tak doufám, že to dobře dopadne, ale několik let čekat se mi opravdu nechce.

michalusenka
22. dub 2015

V lednu mi bylo 31.a tesnee pote jsme pocali.sice jsem kvuli problemum se stitnou zlazou sla na jeji vyndani ale nastesti se zadarilo na prvni pokus.prasky neberu uz dva roky.

evulina77
22. dub 2015

já otěhotněla v 31 letech po 10 měsících snažení (po 10 letech jsem vysadila HA a docela mi haproval cyklus), druhé po 12 měsících snažení ve 34 (ale asi půl roku po ukončení kojení) a třeťátko si k nám našlo cestu těsně před 37 narozeninami, ale tam jsme se nesnažili, prostě se stalo 😀 .
Třicítka ještě jde, podle gynekologů to sice není ideální, ale není to ještě hrůza let.
Já osobně jsem ráda, že mám děti po 30, protože jsem si odžila část dospěláckého života bez závazků... 😀 😀 😀 😀

hanih
22. dub 2015

@ronikaaaa Jsme na tom podobně, já taky vždycky říkala, že do třicítky budu mít dvě děti 🙂 No, nepovedlo se, byla škola, pak rekonstrukce a zařizování bydlení, k miminku jsme se dostali až teď. Jinak já jsem loni v lednu vysadila prášky (z jiných důvodů, než snaha o miminko), v květnu mi bylo třicet, koncem září jsme se rozhodli, že teda to miminko a začli se snažit, no a od ledna jsem těhotná 🙂

tasmyska
22. dub 2015

@ronikaaaa v listopadu mi bylo třicet. Snažit jsme se začali v prosinci a v lednu už jsem byla těhotná 🙂 manželovi je 40 🙂 máme za sebou zamlkly tehu, to bylo taky na prvni pokus jen to nedopadlo. Teď jsem v 5. měsíci a cítím se skvěle a na dvacet.:D žádnej strach věk je jen číslo...Držím palečky🙂

vrabcak0007
22. dub 2015

já poprvé rodila v 35ti...a trvalo to asi třičtvrtě roku než se zadařilo...ovšem z toho půl roku bylo úplně zbytečných...nějak jsem se nesledovala a jen jsme se nejvíc snažili tak nějak v půlce cyklu, jak to tak bývá, že...a nic..tak mě napadlo si koupit ovulační testy a zjistila jsem, že mám ovulaci dost pozdě (a to mám dlouhý cyklus)..takže jsme se nejvíc snažili ve špatnou dobu..a pak když jsme se měli snažit, tak jsme odpočívali po náročných výkonech 😀 koupila jsem na radu doktorky nějaký přípravek s kyselinou listovou a při hlídání ovulace se zadařilo za 3 měsíce...člověk to nemusí nějak extra prožívat - což je lepší kvůli stresům jestli se to povede nebo ne, ale znát svoje tělo je určitě k něčemu...moje sestra zas díky ovulačním testům zjistila, že má ovulaci těsně po menstruaci 🙂

elu
22. dub 2015

tak ja měla v životě pouze dva nechraněné styky 🙂, jeden ve 30 a druhý V 35 ...a z obou je dětátko, takže za mě..no problem

lucinka58
22. dub 2015

Čekáme první miminko. Otěhotněla jsem v 33 a prakticky 2x na první pokus. Bohužel první těhotenství ukončilo v 9 tt zamlklé těhotenství - děťátku přestalo bít srdce. Ale hned do 2 měsíců jsem otěhotněla znovu a teď už se za 2 měsíce těším až budu mít miminko v náručí 🙂 Víš ono sice je všechno otázkou věku a my rozhodně nejsme nejmladší rodiče - manželovi je letos 39, ale asi jsme měli štěstí a oba jsme natolik zdravý, že se nám to podařilo téměř okamžitě 🙂

minonnka
22. dub 2015

30tka je jeste krasny vek, nestresovala bych se tim predem, spis bych telo prichystala na nadchazejici tehu a myslela jen pozitivne i kdyz ty obavy chapu 😉 Take mi to prolitlo hlavou, kdyz jsem se vdavala a par mesicu po svatbe jsme do toho sli. Poprve jsem otehotnela ve 34 letech a v prubehu tehu jsem oslavila 35. Vse probihalo v poho a zavrsilo se porodem zdraveho 3,5kg chlapecka 🙂 Pac jsme chteli 2 deti a chtela jsem to stihnout do 40tky, tak jsme to chteli zkusit navazat tak, abych z 2lete RD presla na novou MD a zadarilo se presne. Dcera 3,7kg se narodila presne za 2 roky a 2 mesice na den od prvniho porodu 🙂 Obe deti jsou narozene bez pomoci epiduralu a nastrihu 😉 Syn byl na 3ti pokus a dcera hned na prvni. V obou pripadech jsem zacala brat kys.listovou a i vitaminy 3 mesice pred planovanym tehu, to aby melo mimco z ceho brat hned od pocatku, kdy je to nejvice potreba. Snad jsem nic dalsiho pozitivniho nevynechala 😀 Preji hodne stesti a brzke tehulkovani 😉

anniesfibis
22. dub 2015

@ronikaaaa Ahoj, tak u nás takto: Je mi 29. Před 2 lety jsme šli jen ze zvědavosti na spermiogram - dítě jsme nechtěli ještě pár let a tak jsme spíš chtěli vědět, že je vše ok a že nemusíme spěchat kvůli věku. SPG dopadl příšerně a ortel - jedine IVF s ISCI ...sance otehotnět prirozene 1:nekonecnu :D
I tak jsme si ale dávali pozor. Teď posledního cca půl roku jsme to už moc neřešili (ale příležitostí ani moc nebylo a už vůbec jsem neřešila kdy mám ovulaci). ....no v březnu se nedostavila ms a dneska jsem na utz poprve videla 1,7 cm prcka i se srdickem :D ...pro mě to byl sok, protoze jsem nechtela/neplanovala...ale na druhou stranu pres to vsechno straseni a uz i relativne vek je to vazne skvele :D