První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
6. srp 2012

@jarmyko magnezko beru už asi 14dní MUDr. mi napsala 3x1 je to lepší,ale při chůzi mi to břicho občas tvrdne.Polštář pořizovat nebudu zatím jsem vždy kojila max 3měsíce prostě málo mlíka ikdyž jsem kojila každou druhou hodinu tak to nenaběhlo,ale jsem ráda i za to.Teď jsou i nějaká homeopatika tak je chci zkusit a čaje.Já teda nejraději v leže to jsem u toho i podřimovala zvlášť v noci.Teď začalo pršet hurá snad se ten vzduch pročistí.

nuonuon
6. srp 2012

@jarmyko pro velká prsa je kojopolštář ideální, fakt super taky mám dost přednašima 😉

jitulik4
7. srp 2012

Ahoj holky,tak hlásím,že my rostem jak z vody, bojujem s kojením i vedry, malá nechce ani jíst a já jsem děsně unavená ale zase jsem ráda,že se narodila v dubnu,protože teď bych vedrem zdechla, držím palečky ťehulkám, zvládněte to.... 🙂 🙂

tanka72
7. srp 2012

@jarmyko ahojte holkyy...děkuji za podporu,já se pak ozvu 🙂 .Jinak ten kojící polštář je moc dobrá věc,kup použitý a pak znovu prodej,uvidíš,že je moc fajn,jen ho musíš umět používat,na netu to bude někde urřitě,jak ho používat 😀

aknel72
7. srp 2012

@jitulik4 Ahojky nedávno jsem na tebe myslela a říkala si že už máš malou z nejhoršího vypiplanou je moc hezká.Jinak ty vedra jsou opravdu hrozný takže taky moc nevylízáme.Hlavně se holky opatrujte a zase dejte o sobě vědět. 🙂

aknel72
7. srp 2012

@jarmyko tanka mi čte myšlenky ty ty ty taky mě napadlo aby sis koupila z druhé ruky na Bazoši určitě něco najdeš .

jitulik4
7. srp 2012

@aknel72 homeopatika se jmenují Ricinus Komunis 5ch, berou se 3krát denně 5 kuliček a nesmí se půl hodiny okolo nic chuťově výrazného a žádný peprmint vůbec, beru to a věř že jsem kojila poprvé měsíc, podruhé asi 3 týdny a teď ještě kojíme furt, ale mám stejně to mlíko divné, protože v noci a ráno ji stačí kojení a přes den dělá čoromoro a zase se prsu nechytí jen na chvilku. Jo a kojící polštář jsem si sice ušila ale nezvykla jsem si na něj a krmíme v sedě nebo vleže

aknel72
7. srp 2012

@jitulik4 Známá to brala u druhého a kojila asi 10měsíců,ale už je to 14let ale přestěhovala se tak se jí nemůžu zeptat jak to brala,ale teď jsem někde četla že se to má brát tak týden a stačí 2x5mg a pak zase ten čaj tak nevím.

anadar
8. srp 2012

@jarmyko kdo umí umí a kdo ne (jako já),tak čumí......moc krásné.....

jitulik4
8. srp 2012

@aknel72 tak já jsem byla v homeopatické poradně a má se to brát pořád po dobu kojení....

aknel72
8. srp 2012

@jitulik4 no ty si zlatá já se pořád ptám ,nerada bych se zbytečně předávkovala ani nevím že je nějaká poradna díky 🙂

jitulik4
10. srp 2012

@aknel72 určitě je i na internetu,ale já jsem dostala i v porodnici takovou malou knížečku Homeopatie v dětském věku,tak to je taky,jinak v homeopatické lékárně ti taky poradí

aknel72
10. srp 2012

@jitulik4 maminka z jiné diskuze mi řekla že stačí ten týden aby se to rozběhlo a pokud je potřeba tak znovu ,ale čím víc názorů a informací tím líp taky prý je dobrý Gravimilk 🙂

aknel72
10. srp 2012

@jarmyko Zase pleteš ,stříháš psa nebo už vybíráte brambory 😀

jarmyko
10. srp 2012

@aknel72 brambory ještě ne, ale cibule už se válela jak mrcha, tak musela ven. 😅
Jinak odpoledne teď býváme pořád venku, v poledne si chodím lehnout s Vašínem. No a při vaření odbíhám k šití. Měla jsem tu hromadu do který se mi vůbec nechtělo, zipy, záplaty, obaly na spacáky dovezly děcka roztrhaný, tak to postupně dodělávám. Pletu jenom chvilku večer. Vždycky ráno mám plno síly a pak se sotva vleču. Mám tendenci přidržovat si břicho. 😀
Večer si říkam, jak jsem šikovná, kolik práce jsem udělala, že budu aspoň dobře spát. Prdlajs! Usínám kolem 22,30 hod a od jedné už zase čumim tak do tří a v šest už jsem zase vzhůru. 😠

jarmyko
10. srp 2012

jestli máte rády kytičky, tak takovéhle mečíky mi teď kvetou na zahradě. Ty naštěstí nepomrzly.

tanka72
10. srp 2012

@jarmyko jůů krásné mečíky 😀 😀

jinak hlásím jedno zdravé miminko a pohlaví nevíme tak prá až v tom 20tt na dalším genetickém UTZ už nám to řeknou,tak se těším co tam máme schované,tipuji holčičku 😀

jarmyko
10. srp 2012

@tanka72 moc a moc blahopřeju 🙂 A kdy máš vlastně termín?

aknel72
10. srp 2012

@tanka72 Taky se přidávám ke gratulaci,teď už jsi určitě klidnější, termín máš tuším 21.2.?

aknel72
10. srp 2012

@jarmyko Máš krásný mečíky 🙂 já tento týden taky šila ,ani né tak opravy jako různé vychytávky do kočáru autosedačky a a tašky na kočár koupila jsem si takovou tu sportovní a našila si tam kapsy na láhev atd.docela mě začali bolet záda tak jsem si po obědě schrupla spaní mi naštěstí nedělá problémy ani v noci jen někdy ,ale to je spíš tím teplem.Za chvíli bude září tak se ochladí děcka pomažou do školy a budeš mít klid 😎

jarmyko
15. srp 2012

Ahoj holky moje.
Dala jsem Vendelína spát, tak Vás musím aspoň pozdravit.

@aknel72 jak jsi psala o těch pohybech, tak přesně to jsme měli u Vašíka, manžel neměl trpělivost čekat až se břicho zase pohne, Karolínka byla naštvaná, že to neviděla, tak mi pak píchala do břicha, aby se probral. Nakonec jsem to vzdala. Malá teď přes den spí, mele se hlavně v noci (snad se jí to po porodu obrátí). Ale přes břicho to vidět není, žádné kopance, jenom vlnění, doufám, že jí ten klid zůstane.

Včera jsem si ušila nebesa, kapsář a mantinely na postýlku. Po Vašíkovi mám jedny modré, ty dám na postýlku v ložnici, v patře dole v obýváku budeme mít druhou a ta bude do růžova. Jako švadlena bych se neuživila, všechno jsem to měla spočítané. No, samozřejmě blbě, protože mi 1 m chyběl. 😀

Leni, až začne škola, tak mě začne peklo. Kájík je dyslektik, úlohy děláme tak 3 hodiny a pak jsme oba tak vynervovaný, že nemáme ani čas ani sílu na učení. Všechno mu musím říkat 100x, pak už samozřejmě zvyšuju hlas, Kájoš mi začne vyčítat, že ho nemám ráda, že na něho jenom řvu. To mě po několika hodinách ovládání naštve, takže opravdu zařvu, on začne brečet. No prostě děs a hrůza, jak on u toho dokáže být zlej a jak mě umí vytočit. Mám z toho nervy už teď. 😢

A z toho našeho nejmenšího taky asi brzo zjančím. On si dokázal během jednoho měsíce narvat už 2x do nosu malou kuličku. Před měsícem při grilování našel na zemi kuličku z té střílecí pistole. Prstík měl pořád v nosíku, tak jsem myslela, že má šušně. A ona na mě koukala oranžová kulička, už byla dost hluboko, z pohotovosti manžela postali rovnou do nemocnice. A včera večer po koupání zase. Já doma sama, děcka jsou na prázdninách a manžel byl v Německu. Tak jsem Vašína hodila na zem, zasedla ho, vzala pinzetu a naštěstí se mi jí podařilo vyndat. Přitom jsem všechny korálky a takové maličkosti uklidila už když začínal lézt. No, on najde všechno. Já byla tak vynervovaná, že jsem si musela dát nanuka.
😅

jarmyko
15. srp 2012

Ježiš, to je tak dlouhý příspěvek. Když to píšu tak mi tak nepřijde, tak se omlouvám za román.

V neděli pojedeme do Brna do Tesca nakupovat věci do školy, tak budu muset manžela poslat do obchodu s kočárkama, aby mrknul na taková ta přídavná stupátka. Máme všechno od baráku dost daleko a do kopce, takže to Venda ještě neušlape. Teď ho trénuju cestou na nákup, ale i když celé odpoledne lítá po venku, tak je línej a pořád se cpe do kočáru. No a na náš stoletej kočár jen tak něco nepasuje. 😝

Mějte se krásně. Ahoj

jarmyko
16. srp 2012

Dneska jsem absolvovala testy na těhu cukrovku. Ruce mám rozpíchané, v 10,15 hod jsem dorazila vyprahlá a vyhládlá, protože to musí být nalačno a nesměla jsem ani pít. Jen tu hnusně sladkou vodu, ale zvládla jsem to. Mezitím jsem byla v poradně, vše vpořádku, malá má asi 30cm a 750 g. Termín mi zase posunula podle utz až na 30.11. Podle utz jsem teprve 24+6. Tt mi teda nevychází od začátku. Malá je otočená, ale zadkem dolu, doufám, že se jí tak nezalíbí. ještě může 3 měsíce dělat kotrmelce. Říkala dr, že po těch třech porodech mám tu dělohu a břicho tak vytahaný, že tam má moc místa. Další ko 13.9. 🙂

aknel72
16. srp 2012

@jarmyko Jen abys nerodila až na vánoce 😀 jinak gratuluji ke kontrole a k negativ. výsledku na cukrovku 😉 já mám kontrolu v pondělí tak jsem taky zvědavá a za 14dní mám znovu UTZ v Brně tam mi asi řekne jak to bude s mím termínem včera jsem ti psala taky docela dlouhou zprávu,ale vůbec ji tu nevidím 😒 no nic důležitého.Doma už začínám uklízet jen tak zlehka to už beru jako předvánoční úklid protože pak se na to vykašlu hlavně přemístím nebezpečné věci někam výš doma mi pak nadávájí že nemůžou nic najít, asi popíšu skříňky co kde je 😀

jarmyko
17. srp 2012

@aknel72 včera ten koník nějak blbnul, hlásilo mi to chybu, ale příspěvek se naštěstí ještě uložil.
Já se na úklid chystám začátkem září, hlavně ty okna, jinak se uklízí pořád a nic velkého neplánuju. Před vánocema budu ráda, že upeču trochu cukroví. Vždycky jsem pekla i pro babičky, takže bysme byli bez ňamky.

S tím termínem je to divný. U Vašíka mi to taky pořád posouvala. Potom v porodnici mi tvrdili, že už budu rodit každým dnem, že jsem zcela připravená. No, nakonec jsem přenášela 8 dní. Manžel už byl naštvanej, prej to dělám schválně, blbec. 😠 Nakonec mi udělala dr. Hamiltnův hmat, brečela jsem jak malá, ale před půlnocí se malej narodil. Jinak jsem měla termín na vyvolání 10. den přenášení. Tentokrát mám naplánováno rodit 22.11., to mám narozeniny, takže to skvěle oslavím. 😉

aknel72
17. srp 2012

@jarmyko no to jsem zvědavá jak to zařídíš 😀 mně by se nejvíc hodilo kdybych šla poslední týden v září do nemocnice začátkem října rodila a po týdnu šupajdy domů tak tak bych to potřebovala 😉 co je to ten Hamiltnův hmat 😒 mně vždy zaváděli tabletky.

jarmyko
19. srp 2012

@aknel72 Hamiltonův hmat je hnus. Dr. tlačí jednou rukou na břicho a prst druhé ruky prostrčí skrz děložní čípek a krouživým pohybem odloupne nějaký ty vakový blány u dělohy. Normálně jsem řvala bolestí a tekly mi slzy jak miminu. ☹ Nebyla jsem schopná se hnout ani mluvit. Už mi ho dělali i u Kájíka, ale to nebylo tak hrozný. Když mi dr. u Vašíka řekla, že mi ho udělá, tak jsem jí hrdě odpověděla, že vím o co go, ale že to stejně nepomohlo. Tak mi prostě řekla, že se musí udělat pořádně a to ona prý umí. Uměla a porod se rozjel sám.

aknel72
19. srp 2012

@jarmyko tak do toho asi nejdu ☹ a která že to byla doktorka?a´t se jí vyhnu.Já už asi týden špatně usínám nejdřív tak mezi 24h-1h nepomáhá meduńka ani horké mléko ani hodinová večerní procházka tak jak to mám naspat než se malej narodí 😒 bolí mě bederka, kyčle a svědí prsa už to stojí za prd marně přemýšlím jak jsem to při druhém těhu zvládala,když jsem měla doma 3,5letého prcka.Zítra jdu na kontrolu tak dám vědět jak jsem dopadla 😉

aknel72
21. srp 2012

jarmyko@ takže mám po kontrole za 3týdny malej přibral 900g čili váží 2200g už je otočený hlavičkou dolů a mělo by to tak zůstat 🙂 protilátky na RH faktor negativní jen mám málo železa tak jsem dostala vytamíny MUDr. mě pochválila,že jí dělám radost asi čekala ,že to se mnou bude náročnější 😒

aknel72
21. srp 2012

ježiši vitamíny samozřejmě 😖