První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
29. zář 2012

@aknel72 Leni, kdybych se sem už nedostala, tak Ti držím pěsti a budu na Tebe moc myslet, ať je všechno vpořádku.

tanka72
29. zář 2012

@aknel72 tak ti moc držím palce na rychlý porod,hlavně aby vše bylo ok a ty i mimi zdravé,holka já ti to normálně zaávidím,že už rodíš 😀 😀

tanka72
29. zář 2012

@jarmyko tobě koukám se to taky už krátí,já jsem už ted jako mašina,zadýchávám se a nějak mi chybí energie ☹ ,ted si ještě rychle dodělávám autoškolu,no už toho začínám mít dost.Na utz sice pořádně neviděla pohlaví,ale pak dr řekla žš holčička tak tiše doufám 😀 ...no už jsem nakoupila i holčičé oblečení,takže to musí být ta holka 😀 😀

jarmyko
29. zář 2012

@tanka72 no ahoj. Už jsem si říkala, že jste na nás všechny zanevřely.
Utíká to, co? Není to tak dlouho co jsem si dělala těhotenský test a za dva měsíce bude maličká s náma. A ty máš půlku za sebou. 🙂

tanka72
29. zář 2012

@jarmyko utíká,ale pomalu...do února daleko... 😀 ,no co přečkat to musím,a pak už jen samá pozitiva a pohoda,klid,mír......ha ha 😀 😀 .
My dneska slavíme nejmladšího narozeniny,má tři roky,takže už velký chlap 😀 ,ještě udělám chlebíčky a jdu trochu spočnout,fakt mně ta únava docela zmáhá,to jsem zvědavá,jak to budu dávat na konci těhu 😀

aknel72
29. zář 2012

@jarmyko doufám,že to stihne,že to nebude rychlovka 😀musí ráno ještě do práce nějak jsme nepočítali,že půjdu už v pondělí u dcery byl ,ale protože jsem rodila až večer a sama,ještě nebyly boxy byla tzv. hekárna a pak místnost kde se rodilo odděleno jen závěsem, takže to bylo štěstí u kluka už normálně v boxu.Rýma pomalu odeznívá tak snad to udýchám a neudusím se 😉 Snad to bude vše OK a do týdne budeme doma tak se pak ozvu.Držte se tady a ať je vše v pořádku 🙂 🙂

aknel72
29. zář 2012

@tanka72 děkuju,taky se dočkáš vždyť víš jak to rychle utíká 🙂 já už jsem taky ráda že to končí poslední dobou to těhotenství bylo náročné,holt to není jak ve 20letech,ale nelituji , že jsem do toho šla. 🙂

jarmyko
29. zář 2012

@tanka72 tak to hezky oslavte.
Uteče to dost rychle, za chvíli začne šílenství kolem vánoc a už budou velikonoce. 😀

jarmyko
9. říj 2012

@aknel72 tak na Tebe myslím ve den v noci. Závidím Ti, že už to máš za sebou a užíváš si malého.
Já už se v noci moc nevyspím, všechno mě tlačí, žebra mám až pod krkem, prsa na břiše 😠 😀
Malá má 2 kg a na ko jdu 25.10. ještě k nám.
Doufám, že jste oba vpořádku a těším se až se ozveš. 🙂

tanka72
9. říj 2012

@jarmyko to už doklepeš,jsi už hodně daleko,cílová rovinka ......já si tedy počkám.... 😀 .Dnes jsem byla na velkém utz v Olomouci a miminko je zdravé a holčička 😀 jupéé asi Kristinka 😀
@aknel72 Taky čekám,až se ozveš a napíšeš co a jak,moc držím palec aby sžívání bylo pohodové 😀

aknel72
10. říj 2012

@jarmyko
@tanka72 ahoj holky,tak se konečně hlásím ,rodila jsem nakonec v úterý 2.10.protože v pondělí bylo plno 😀 začali vyvolávat v 7.30 a Matěj se narodil v 17.20 takže jsem si to užila jak u prvního i prvorodičky byly dřív,ještě že jsem tam měla manžela a porodní asistentka taky úžasná, asi za odměnu jsme byli oba v pořádku a v sobotu nás pustili domů 🙂 musela jsem se trochu aklimatizovat tak píšu až teď.Matěj je opravdu moc hodné miminko jen jí ,spí a někdy trochu brečí 😉

aknel72
10. říj 2012

@tanka72 gratulace k zdravé holčičce 🙂

aknel72
10. říj 2012

@jarmyko Bohunice musím pochválit super sestřičky a hlavně porodní asistentky na dětském už trochu horší našly se tam jen dvě schopné sestry,ale malého jsem dostala druhý den tak jsem to neřešila.Je zde opravdu narváno tak snad tě sem vezmou až budeš rodit.

aknel72
10. říj 2012

zapoměla jsem Matýsek vážil 3870g a měřil 52cm takže žádný drobeček a to se narodil o 11dní dříve.

tanka72
10. říj 2012

@aknel72 OOOBBBRRR Gratulace k Matýskovi,to je ale kus chlapa a zvládla jsi to parádně,fakt moc gratuluji,snad bude malý pořád hodný a přeji aby jste byli krásně sehraní při kojení,taky hodně mlíčka a zdravíčko 😀 😀

jarmyko
11. říj 2012

ježiš, tak jeden den se sem nepodívám a takové novinky. 😲
@aknel72 strašně moc gratuluju, pěknej macík a hlavně, že jste všichni vpořádku.
Na to oddělení šestinedělí si hodně stěžují. Já ležela s Vašíkem v 7. patře a tam sestry tedy moc nechodily. Na pokoji jsme byly všechno vícerodičky, tak si říkaly, že si nějak poradíme. 😀

@tanka72 gratuluji k holčičce. Taky budeme mít Kristýnku, jenom musím zjistit jaký i/y budeme kde psát. 😅

Já včera lítala s holkou po doktorech. V úterý si při tělocviku narazila prst, měla to nateklý a černý. Volali mi ze školy až ve 12.30 hod. Hned jak přijela autobusem ve 14,30 jsme letěly k dětské. Tam jsem zjistila, že se jí to stalo hned první hodinu, takže mi dr. vynadala, že už tam není rtg a do 14,00 hod tam byl i chirurg. Ve středu ráno hned na rtg, pak na dětské - tam si nebyla jistá, tak nás hnala do Vel.Mezu. Tam jsme čekali na chirurgii a za hodinu nám řekly, že dr. prostě nepřijede. Já myslela, že mě šlehne. Naštěstí byl hned vedle ortoped a ten nás vzal, nechal udělat znovu snímek, v pc si to zvětšil a zjistil, že má naštípnutou kost přímo pod tím hlavním kloubem, naštěstí jí to nepřeťalo šlachu. Dostala ortézu asi na 3 týdny. Má to na pravé ruce, takže ve škole trpí. Příští týden měla jet na víkendový tábor, nechci jí tam s tím pustit, takže je naštvaná. 😝
Musím zjistit jak je to s úrazovou pojistkou, i kdyby dostala pár stovek. Snad z nich něco dostaneme, když už to tak dlouho platíme.

aknel72
12. říj 2012

@jarmyko máš teda veselo,jak zvládáš tolik pohybu 😀 já se poslední měsíc táhla jak želva proto mě teď ty 2hod procházky pěkně zmáhají ☹ včera měl Matěj bolení bříška od oběda až do noci tak jsme si užili teď to dospává tak se asi přidám.Máš můj obdiv nevím jestli bych k mimču zvládla dvoletého prcka 😒

jarmyko
15. říj 2012

@aknel72 no, víš co, taky nevím jak to budu zvládat. Když se narodil Vašík, tak ti starší už byli dost soběstační, takže mě nechali vyspat, protože Vendelín se budil tak 10-15x za noc do 18ti měsíců. To byl doma pěknej chaos. Teď bych řekla, že malá v noci vůbec nekope, pokud spí, tak doufám, že jí to vydrží i po narození. 🙂

jarmyko
17. říj 2012

@aknel72 Leni, chtěla jsem se zeptat jestli malému hned přidělili rodné číslo?
Ptala jsem se dětské dr. jestli nám vezme Kristýnku, dozvěděla jsem se, že od 3.12. má dovolenou. Ale prý jsem zkušená matka (to mě potěšilo), tak se bez ní týden obejdu, že stejně vitamíny a nic na předpis nemůže psát, protože budeme mít jenom provizorní RČ. To mě zarazilo, protože třeba Vašík měl obrnu pravé ručičky a hned od narození bral plno vitamínů a injekce B12. 😕

aknel72
17. říj 2012

@jarmyko rodné číslo nám v porodnici dali,ale platí až to které bude mít v rodném listě prvních 6 čísel to je jasné ,ale ty poslední 4 jsou platné z rod. listu brala jsem malému před týdnem kapky na recept a byl trochu problém nebral mu to pčítač,tak jsem mu vysvětlila jak to je 😉 ten rod. list trvá 14dní a je velikosti A4 musíš si ho teď vyzvednout v Brně a nebo mít z matriky Souhlas otce se jmenem dítěte a žádost o zaslání rodného listu,kde musíš mít ověření podpisu žadatele.Tu žádost,kterou jsem měla v těhu. průkazce je od července neplatná.Taky mě to docela štve po nás se chce všechno hned a úřady mají na všechno čas 😠 teď vyřídit pojišťovnu a pak ty přídavky.

jarmyko
17. říj 2012

@aknel72 Leni, díky. Když to tak dlouhý léta fungovalo, proč je to dneska tak složitý.

Vašík si už pár dní říká o nočník. Já mám takovou radost, že jsme to zvládli do porodu. Ještě si teda netroufnu ho nechat na noc a venku bez, ale to ještě vypilujeme. Je to šikula, pochopil to hned. První dva dny se počůral do katí a pak už si začal nosit nočník sám. No, však je mu taky 27 měsíců, tak už bylo na čase.

aknel72
19. říj 2012

@jarmyko tak to je šikulka,ono mu to ještě párkrát uteče ,jen je blbý že je to na zimu 😒 my zase bojujeme s kojením příjde mi že mám míň mlíka než před týdnem ,často u toho pospává tak jestli si nevytáhne všechno ☹ dala jsem párkrát i dokrm a vypil 30ml tak nevím a to beru i ten doporučovaný ricinus communis 5ch známá mi poradila šlehačku,ale nevím co na to můj cholesterol.Jinak Matěj je zlatíčko pokud je dost najezený spinká a už ani tolik nebrečí.

jarmyko
19. říj 2012

@aknel72 ty jo, to ti závidím. Mně nespalo ani jedno dítko. Doufám, že aspoň to čtvrté bude spáč. Na kojení jsem taky zvědavá. Při prvním jsem se trápila, Karolínka u toho taky spala, prso dokázala cucat třeba hodinu a to za další hoďku zase řvala. Při kontrole po šestinedělí se dr. na gyndě zhrozila jak jsem zhubla a řekla mi, že mám prostě dokrmovat, přece musím být fit, abych se mohla o mimi pořádně postarat. Poslechla jsem, trochu se vyspala a úplně jsem se srovnala. Srovnalo se nám i to kojení a vydržely jsme to 8 měsíců. U kluků už to bylo OK 13 a 18 měsíců plného kojení, takže jsme ušetřili plno peněz na um.mléko.
Už si to nepamatuju, ale 30 ml je celkem dost, že? Tím, že jsem jenom kojila, tak jsem neměla vůbec představu kolik toho kluci vypily. Ale na váze přibývali dost, byli to pořádní cvalíci. Dneska je Kájík jak tyčka a Venda je jeho přesná kopie. 🙂

aknel72
24. říj 2012

@jarmyko teď už dokrm 50ml 😲 mám prostě málo mlíka a velké jedlíky ,ale než ho trápit hladem.Zatím jsem kojila tak 3měsíce a to i s dokrmem a na dětech to nenechalo žádné psychické následky a byly míň nemocné než děti kojené třeba rok ,jsou daleko horší věci.Co se týká toho rod. listu zkuste si tam zavolat už po týdnu,mně řekla že bude za 14dní a nakonec tam bylo datum vystavení 8.10.takže jsem tu pojišťovnu mohla mít vyřízenou o týden dřív 😠 jinak jsou tam samé
opravdu FAJN ŽENSKÉ manžel říkal že je tam snad sbírají 😀 moje dvě starší děti si nejsou vůbec podobné dokonce padl dotaz jestli mají stejného tatínka(kdo ví) 😅 tak jsem zvědavá na Matěje,ten teď zase spinká tak jsem sem na chvilku zašla pak mě čeká kopec prádla a nádobí.Jsme oba krásně vyvenčení,děláme tak 2hod procházky maminka musí schazovat nabraná kila ☹ už se ti to krátí za měsíc vás bude o jenoho víc. 😉

jarmyko
26. říj 2012

@aknel72 já si vůbec neumím představit, že tady bude miminko. Včera a dneska mají děcka podzimní prázdniny. To je takovej řev, když se dají všichni tři dohromady, malá tady vůbec nebude mít klid.
Včera jsem byla na ko v Bíteši, malá váží 2,80 kg a vše je OK. Za týden jdu ještě sem a pak do Brna. Sestřička mi říkala, že tam neberou, že si mám radši zavolat. Prej teď jezdí hodně maminek do Ivančic. Tak jsem si chtěla rezervovat místo v Bohunicích a tam mi sestra řekla, že si mám v klidu zavolat za týden, že to není pravda. Že je občas nával, ale není pravda, že vůbec neberou. A taky byla moc příjemná.
Dneska jsme byly s Karčou kvůli tomu zlomenýmu prstu na chirurgii v Bíteši. Dr. nám řekl, že to co dostala v Mezu je na nic, takže jí dal ortézu na dva prsty a dlaň. A za 14 dní znovu na ko. Máme doufat, že jí to za těch 14 dní nesrostlo křivě.
V neděli bude Karči 12 let, takže se zítra nehnu od plotny, už nechce klasickej dort, ale z kysané smetany a piškotů. Za to 3 druhy rolád. Naštěstí je to všechno rychlovka, ale i tak ....
Máš dobrý, že zatím bylo fajn počasí na procházky paráda. Doufám, že zbyde i pro nás pár hezkých dní na procházky.
🙂

aknel72
27. říj 2012

@jarmyko ona si malá na ten řev zvykne a možná se i přidá 😀 což ti teda nepřeju u nás je klid zatím.Dnes tady celý den prší a teď začalo i sněžit to u vás už budou závěje 😉 takže to s těma procházkama vidím bledě 😒 u nás bude dort až v lednu Štěpán bude mít 16let toto letí, klasika ani marcipán tam nechtějí je moc sladký.Káje přeju hlavně ať jí dobře srostou prsty 😉 a ať se jí dáří ve škole a maminka s taťkou ať poslouchají 🙂

jarmyko
31. říj 2012

@aknel72 ahoj, Leni.
Nějak se na PC nemůžu dostat, už i ten nejmenší mě sem nechce pustit. 😀
Chtěla jsem se zeptat jestli jste něco dostaly v porodnici, plíny, vložky ...? Asi klasika, co? Buď nic nebo pár kousků. Zatím se nebalím, jenom si píšu seznam, abych potom na něco nezapoměla.

Děkuji za přání pro Karču. Moc nadšená z oslavy nebyla. Manžel se nám v noci pustil do dortu, já myslela, že omdlím. Babička jí koupila růžové tričko s panenkou, přitom ví, že tu barvu vůbec nesnáší už od mala. A ještě s panenkou pro tak "dospělou" holku. 😝 Karča se zamilovala do Anglie, takže co nemá britskou vlajku není in. No a babička jí koupila šátek, jenomže si spletla vlajku anglie a austrálie. Od nás dostala taky šátek se správnou vlajkou, jenomže je menší, takže to kolem krku omotá ale už nezaváže. No, prostě hrozný rodiče i prarodiče. Nejhorší oslava narozenin, kterou prý měla. Babičky se s ní nebavily. Jsou to drbny, takže jsme si vyslechly plno "důležitých" informací, které nás absolutně nezajímají.

U nás začíná vylézat sluníčko, měla jsem strach z toho sněhu, protože se bojím jezdit v tom počasí, ale naštěstí to bylo brzo pryč.

Doufám, že jste vpořádku a všichni si užíváte prďolky. Mějte se krásně.

aknel72
31. říj 2012

@jarmyko ahojky,plínky jsme nedostaly žádné,vložky byly4ks v noč. stolku a na chodbě ve vozíku byly také nějaké k dispozici já měla svých dost.Noč. košile jsme dostaly,župany ne.Karolíně se nedivím mít na 12 narozkách místo kamarádek babičky,špatné dárky a načatý dort 😒Matýska si užíváme,než nám vyroste 🙂

jarmyko
4. lis 2012

@aknel72 Karolínka měla každý rok, snad od druhé třídy, ještě jednu oslavu s holkama ze třídy. Letos nechtěla.

Leni, ještě dotaz na porodnici. V kterém patře jsi ležela? Měly jste sprchy na pokoji? S Vašíkem jsem byla na 7. patře a tam byly sprchy přímo na pokoji a to bylo super. Ale teď mi říkala známá, že jsou někde společné. Před 10-ti lety to tak bylo, ale myslela jsem, že všechno zmodernizovali.

jarmyko
4. lis 2012

@jarmyko ve čtvrtek jsem byla naposledy u nás na ko. Malá už váží 3100 g. Jestli bude takhle nabírat ještě ty další 3 týdny, tak to bude taky pěkný macek. 8.11. jedeme na pásy do Brna.