První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
4. lis 2012

@jarmyko představ si co mi řekla ženská na sociálce. Přišel mi nějakej papír ohledně trvalého bydliště. Tak jsem to tam nesla a rovnou se zeptala co musím ještě vyplnit, když nastupuji další MD. Dala mi papíry o změně a povídá mi : "kdybyste přišla dřív, tak jste mohla zažádat o změnu a zvýšit rodič.přísp. ze 7600 Kč na 11400 Kč, protože to na Vašíka nevyčerpáte." Prý je to změna od letošního ledna. Vůbec jsem to nevěděla, tak jsem jí řekla ať už mi nic neříká nebo jí porodím na místě. Já byla tak vzteklá, že jsem z toho v noci vůbec nemohla spát. 😠

jarmyko
6. lis 2012

ježíš, já už mám plodovku i místo mozku. Píšu sama sobě, mělo to být pro Tebe Leni.

Dneska v noci mě popadla nějaká hysterie. Polévalo mě horko, pak zimnice, menstruační bolesti, na zvracení, malá se mlela jak nikdy. Normálně jsem se začala bát, že budu rodit a přitom ještě nemám sbaleno a nakoupeno do porodky. Plíny, vložky prostě nic. Tak se do toho dneska musím dát, i když bych si šla nejradši zase lehnout. A to mě ještě čeká vaření, žehlení. Zítra je rodičák, ve čt monitory v Brně, v pátek s Karčou na chirurgii. Prostě rodit ještě nemůžu.

aknel72
6. lis 2012

@jarmyko ahojky,omlouvám se ,ale nějak teď nestíhám na počítač trápí nás prdíky a to fest málo kdy usne na delší dobu tak jsem ráda že stihnu něco málo udělat už druhou noc spí Matěj s náma v posteli,alespoň tam se uklidní a já se moc nevyspím ☹ byla jsem nejdřív v 7patře tam jsou pokoje po 3 a wc a sprcha je na chodbičce pro dva pokoje po porodu jsem byla v 6patře,je to stejné jen pokoje jsou po 2.O socialce mi ani nemluv taky mě minulé pondělí pěkně vytočili nemužou říct hned ,že je změna když si tam jdeš pro žádost 😠 Musíš ještě chvíli vydržet pak ti začne ještě větší kolotoč doufám že se to v Brně trochu uklidnilo ať tam taky nečekáš 4hod upřimně jsem ráda že už to mám za sebou 😉 Pak dej vědět jak jsi dopadla 🙂

jarmyko
8. lis 2012

@aknel72 Leni, vůbec nečekám, že budeš okamžitě reagovat. Vždycky když mě něco napadne, tak písnu. Vím jak to s tím časem je.
Na monitorech ukázkové hodnoty, čípek beze změn, ko za týden. Ale časově jsme to zvládli úžasně, za hoďku jsem byla vyřízená. Dokonce dr. měla víc času než sestra na monitorech a ta byla teda pěkně protivná. Asi jsme je přechválily.

aknel72
8. lis 2012

@jarmyko hodina,to je paráda asi už jsme všechny odrodily 😀 jen abys zase nepřenášela to bys tam musela jezdit častěji ?Já jdu v pondělí na prohlídku po šestinedělí to to letí 🙂 A co děti začínají se těšit na sestřičku?

jarmyko
10. lis 2012

@aknel72 hodina byla fakt super čas. Při přenášení každý druhý den, brrrr.
Nejvíc, kromě mě, se těší Karolínka. Venda se k ní chová dost hnusně, nevím vůbec proč. Pořád jí bije, nechce jí chytit ani za ruku - to hned ječí. Tak se těší na hodné mimi.
Malá nebude žádnej cvalík, teď naměřily 3,20 kg, takže bude akorát.

aknel72
21. lis 2012

@jarmyko myslím na tebe a doufám,že už to máš za sebou a jste obě v pořádku 🙂

tanka72
22. lis 2012

@jarmyko ahoj taky nakukuji co a jak,tak už má mimi asi na světě 😀 ,doufám 😀

jarmyko
23. lis 2012

Ahoj holky, my jsme pořád 2v1.
Jezdíme pořád na monitory, strávíme tam půl dne a nic. Překvapilo mě, že se jako hlavní termín počítá ten z utz a ne podle MS. Tím pádem už přenáším třetí den a pokud do neděle neporodím, tak mi dají termín na vyvolání. Podle utz z úterka má malá cca 3500 g. Jsem zvědavá jak moc jim to vyjde.
Porodní cesty, všechno je nachystaný, ale děloha nechce pracovat. Dneska mi dr. zkontrolovala plodovou vodu, naštěstí je čistá. To jsem teda taky ještě neslyšela, že se to dá takhle zkontrolovat. Hamiltona prý u 4-tého těhu nedělají, protože bych mohla porodit už na odchodu, sex taky nedoporučují, tak nevím, asi budu běhat do schodů s Vašíkem na hřbetě.
Mějte se krásně, pěkný víkend. V neděli jedeme znova na monitory, pak se ozvu. Ahoj

aknel72
26. lis 2012

@jarmyko mně podle UTZ vždy odhadli o 500g víc ,nechápu proč nechávají tak dlouho přenášet 😒 snad se holka rozhoupe sama 😉

tanka72
28. lis 2012

@jarmyko ahoj moc držím palec,aby se malá vydala na cestu co nejdřív a když tak,aby to vyvolávání proběhlo rychle,každopádně už to bude každým dnem,ale vím sama,jak je to na konci únavné,drž se 🙂 .

jarmyko
4. pro 2012

Ahoj, tak se konečně hlásím. Malá se nakonec rozhoupala sama 26.11. mi ráno praskla voda, už byla zakalená. Nicmémě mě nechali trápit až do odpoledne, kdy rozhodli, že je mimi na mě moc velké, a že za 8 hodin porod nepostoupil, tak mě hnali na císař. Kristýnka má 3700 g a 51 cm. Je krásná, zdravá, uřvaná, naše. Mějte se, ahoj.

tanka72
4. pro 2012

@jarmyko supeerrr moc moc gratuluji,to je krása a malá má parádní míry,tak přejeme pohodoví sžívání a hodně mlíčka 😀 😀 ,užívejte nádherný adventní čas s miminkem 😀

jabluncanka
5. pro 2012

@jarmyko Gratuluju!!Jste šikovné holky!! Snad i na mě se ještě štěstí usměje... 🙂 😉

aknel72
5. pro 2012

@jarmyko já také gratuluji,hlavně že jste obě v pořádku 🙂

jarmyko
6. pro 2012

Děkuju za gratulace, zkusím poslat fotečku.

rattata12
6. pro 2012

Ahoj, je mi 40 let a čekám miminko 16tt. Je tu ještě nějaká těhulka, nebo už samé maminky 🙂 ?

jarmyko
7. pro 2012

@rattata12 vítám tě mezi náma. Ještě je tu jedna těhulka - ta už to má skoro za pár, a další snažilky, ale moc za náma nechodí.
Držím pěsti ať těhu probíhá bez problémů. Čekáš první? Jestli se můžu ptát. 🙂

rattata12
7. pro 2012

@jarmyko děkuju, čekám první, proto jsem napsala do této diskuze. Je mi ale také jasné, že to je docela extrém ve 40 první dítě 🙂, tak to jen zkouším, zda tu není spřízněná duše 😉 .

aaa
7. pro 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale svým způsobem sem patřím 🙂 . Je mi skoro 40 a mám první dítě 🙂 . Je tu někdo z Prahy? 🙂

tanka72
7. pro 2012

@rattata12
@aaa
ahoj všechny Vás tu vítám 😀 a přeji pohodové těhulkování 😀 ,znám jednu prvorodičku,ta měla holčičku ve 43 letech,všechno bylo v počádku,jen raději rodila císařským řezem,a holčička už bude mít tři roky,tak se toho nebojte,i v tomto věku je ještě přirozené mít dítě,dříve se rodilo do 45 běžně
😀

rattata12
7. pro 2012

@aaa ahoj, já jsem z Prahy 🙂 . Je mi 40 let a čekám 1 dítě 🙂 .

aaa
7. pro 2012

@rattata12 Jééé, pražanda, to j fajn 🙂 . Už víš, ve které porodnici budeš rodit? Jinak přeju bezproblémové a pohodové těhotenství jako jsem měla já 🙂 . Odkud z Prahy jsi? 🙂

rattata12
7. pro 2012

@aaa budu rodit u Apolináře kluka 😉 (včera jsem se to dozvěděla). Bydlím v Karlíně, co Ty? Koukala jsem a máš malinkatýho Kubíčka, to je úžasný 🙂 . Já mám těhotenství taky zatím v pohodě, jen jsem s tím věkěm trošku exot, jak jsi to měla Ty 🙂 ?

aaa
7. pro 2012

@rattata12 Tak já si jako exot připadala jen částečně, mám pár bezdětných kamarádek v mém věku. Jen jsem se bála, že kvůli věku mne gynekolog bude honit po různých testech a nakonec jsem nemusela absolvovat nic navíc, všechno šlo tak hladce, až jsem se tomu sama divila a počítala jsem s tím, že si to "vyžeru" při porodu. A ani to se nestalo, rodila jsem v Krči a vždycky na to budu ráda vzpomínat. Bydlím na Opatově 🙂

rattata12
7. pro 2012

@aaa já si přijdu jako exot, až teď co jsem těhotná, i tady nejstarší květnové rodičce je 34. Zatím jsem musela na odběr choriových klků, ale dopadl dobře, tak uvidím co mne ještě čeká za vyšetření. 🙂

tanka72
7. pro 2012

@jarmyko taaa je taak krááásnáá 😀 😀 😀 .....já už chci taky 😀 😀

aaa
7. pro 2012

@rattata12 Tak mi jsme se v listopadu sešly dvě ve stejném věku, jinak samé mladší holky. Nevím, jak reagují lidí v tvém okolí, já měla štěstí, nesetkala jsem se s negativní reakcí, naopak. A určitě jsou i starší maminky 😉 . Já jsem na žádný odběr nemusela, všechny testy vyšly dobře. Takže si užívej těhotenství a věk neřeš 🙂 , strašně rychle to uteče. Já si živě vybavuju svůj šok nad pozitivním testem a ani jsem se nenadála a výsledek mi tady bručí v košíku 🙂 🙂 😵 😵

aaa
7. pro 2012

A koukám, že píšu jako prasátko, mělo tam být MY, samozřejmě 🙂

rattata12
7. pro 2012

@aaa vůbec se neomlouvej, to se stane 😉 . Mě všechny testy vyšly dobře, ale jak je porovnali s věkem, tak se výsledky zhoršily. Neva, mám to za sebou. Já jsem na 2 čárky čekala 2 roky, jsme oba v pořádku, ale stejně to nešlo 😒 . Tak jsme šli na IVF a je tu prďolka malej 😉 ,... a já jsem nejšťastnější 🙂 .