První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aaa
7. pro 2012

@rattata12 Tak to musí být obrovská radost po takovém čekání 🙂 🙂 🙂 . U nás to šlo na první ostrý pokus, v šoku jsme byli oba i gynekolog, když to slyšel 🙂 . Strašně obdivuju všechny holky tady, které to nezvdají a mimčo si vybojují. Proč jsi vybrala zrovna Apolináře?

rattata12
8. pro 2012

@aaa myslím, že z Karlína to je kousek 🙂 a moje švagrová tam bude rodit v březnu. Můj brácha říkal, že začnou trénovat na druhé mimčo a jako Vám vyšlo to napoprvé 🙂 🙂 . To je super, žádné nervy a napětí.

aaa
8. pro 2012

@rattata12 Já si teprve později začala vážit toho, jaké jsme měli štěstí, že se nám to podařilo hned. Přečetla jsem tady pár příběhů a došlo mi, že to byla velká klika, hlavně vzhledem k věku.
To budeš mít čerstvé reference na porodnici, to je fajn 🙂

aknel72
9. pro 2012

@jarmyko opravdu se vám povedla je moc hezká 🙂 včera jsem šla s Matějem na procházku a potkala jsem známou,je jí 22let a je taky těhotná kouká na mě a ptá se koho to vozíš?Říkám svýho nejmladšího a ona na to ty už si babička?odpověděla jsem na babičku jsem ještě mladá 😎 a jak to zvládáš musí to teď být náročný.

aknel72
9. pro 2012

@rattata12
@aaa také vítám

aknel72
9. pro 2012

@aaa koukám,že máš taky čerstvé miminko tak gratuluji, hlavně že se to povedlo hned a že ses nesetkala s negativní reakcí to já takové štěstí neměla,ale bylo mi to jedno a v porodnici jsem zřejmě byla nejstarší 😀

aaa
9. pro 2012

@aknel72 Tak to já byla asi taky 😀 a bylo mi to jedno. Ať si každý myslí co chce 😉 . Kubíkovi budou tři týdny a převrátil mi život vzhůru nohama a rozhodně nelituju, že jsem si na něj počkala 🙂 😵 .
Komu se nelíbilo, že čekáš mimčo?

aknel72
10. pro 2012

@aaavětšina známých,možná v tom byla trocha závisti 😒ale, nejvíc mě to mrzelo od rodičů,ale ti už měli připomínky u druhého a pak MUDr.na diabetologii ta mě strašila postiženym miminkem jsem už 22let na inzulínu a k tomu se přidala štítná,ale přesto jsem to riskla musela jsem se hodně hlídat ,ale výsledek je úžasný 🙂 samozřejmě jako ty předešlé 😉

aaa
10. pro 2012

@aknel72 Aha, tak to mě mrzí. U mne měl narážku jen doktor v porodnici, který mě přijímal, že jsem zralejší prvorodička a že to, co mám, nejsou kontrakce, které by vedly k porodu. Porodila jsem pak během půl hodiny-k jeho velkému překvapení 😀

jarmyko
11. pro 2012

@aknel72 Ahoj, tak pokud malá bude spavá jako teď, tak to půjde. Vašík je úplně úžasnej, měli jsme strach, že bude žárlit, ale pořád jí pusinkuje a hladí. Pomáhá mi při přebalování, no jen aby mu to zůstalo. Ti starší jdou radši za Vašíkem, protože je s ním větší sranda.
Jinak k tomu věku - já měla asi teda štěstí, v porodnici ani poznámka, že jsem starší rodička. Těžko to poznám, ale na monitorech byly i starší, aspoň od pohledu. Ale je fakt, že mě 40 nikdo nehádá.
No, nic, jedeme k dr. Malá měla dost velkej úbytek na váze, tak nás chce dr vidět už teď. Minulý týden měla dovolenou, tak nám půjčila váhu abysme mohli vážit. Zkoušela jsem před a po kojení, ale jak s sebou malá vrtěla, tak jsem naměřila kraviny. Pak už jsem jenom jednou denně kontrolovala jestli jdeme s váhou nahoru. Taky nás čeká očkování na TBC v Brně, protože jsme jí měli v rodině, tak to budeme mít zadarmo. Nevím proč zrovna tohle očkování zrušili, když té tubery přibývá.

Tak se mějte, zase se ozvu. Ahoj

aaa
11. pro 2012

@jarmyko Můžu se zeptat na to TBC? Mně ho doporučil mudra, v kolika týdnech na něj jdete?

jarmyko
11. pro 2012

@aaa dneska jsem zrovna volala na tu kalmetizaci. Jedeme ve čtvrtek do Brna, to bude malé 17 dní. Chtějí dotazník o TBC z porodnice, propouštěcí zprávu z porodnice a zprávu od dětské dr., že je mimi zdravé a může být očkováno, kartičku zdr.poj. a očkovací průkaz.
Do porodní váhy nám chybí 90 g, takže za týden musíme znova na převážení. Jinak je vše OK.

aknel72
11. pro 2012

@jarmyko tak jsme dnes byli taky na kontrole vážíme 5 920g a máme první očkování Hexavakcíny na to TBC se taky chystáme,protože manžel jezdí do zahranicí,ale nám ji naočkuje prý až v 6měsících po té Hexavakcíně tak tomu nerozumím 😒 také mi nabídla ten Prevenal 13 tak se chci zeptat jestli jsi dala na něj Vašíka očkovat ?

jarmyko
12. pro 2012

@aknel72 Vašík měl Synflorix, malá bude mí prevenal. Teď je to prý v akci 400,- Kč za dávku, po novém roce to bude asi dražší, tak jsem si to hned objednala.

jabluncanka
12. pro 2012

@aaa TBC se přestalo plošně očkovat v listopadu loˇˇnského roku. V indikovaných případech se očkuje do 40 dní po narození = tedy do 6 týdnů...dále bylo TBC zařazeno mezi nepovinná/hrazená očkování v době po první vlně očkování,především Hexavakcíny.
Lze to naočkovat hned,ale Dětský lékař by si to musel nějak zdůvodnit.

aaa
12. pro 2012

@jabluncanka Děkuju. Já si tak nějak vybavuju, že naše pediatrička při první návštěvě u nás doma říkala, že ona TBC doporučuje, pokud jsou rodiče to ochotní zaplatit a taky myslím říkala, že až po ukončeném očkování. Riziková skupina nejsme, takže těch 700 zaplatím, nedá se nic dělat. Prý se už ve státech, kde tohle očkování zrušili dříve, tahle nemoc vrací a objevuje.

jabluncanka
12. pro 2012

@aaa myslím,že nejen to...jsme "tranzitní země",takže těch lidí naší republikou projde/projede spousta cizinců,především z východu a tam jsou promoření parádně.

aknel72
12. pro 2012

@jarmyko Já to napsala špatně,je to Prevenar ,podle očkovacího kalenáře se dává celkem 4x 2měsíc ,3měsíc ,4měsíc a 11 - 15 měsíc ,takže za každou vakcínu 400kč ?malej mi spal teď 2x po sobě celou noc to je paráda se vyspat zato ve dne spí jen v kočáře a ten se musí pohybovat 🙂 teď nám padá sníh tak je to docela posilovna.

aknel72
12. pro 2012

@aaa na mě zase byli hodní v porodnici nic nenaznačovali k mému věku ,jen když mě sestra vedla na porodní sál měla jsem indukci tak se koukla do mé karty a říká vy už máte doma velký kousky ,tak to mě pobavilo myslela tím starší děti.

jabluncanka
13. pro 2012

@aaa Tak jsem se na to očkování proti TBC ptala erudovaných a dozvěděla jsem se následující...bude spousta pediatrů,kteří dítě nebudou ochotní naočkovat ani později,protože probíhá studie o neočkovaných proti TBC = takže vakcinologická společnost potřebuje velký vzorek populace,která nebyla/a nebude očkovaná proti TBC...takže...když se očkujeme je to špatně,když se neočkujeme jsme taky pokusní králící... 😒 🙄

jarmyko
13. pro 2012

@aknel72 dr. říkala 400,- za každou dávku a teď k tomu máme pneumokoky zdarma. Snad jsem to všechno nedomotala, ale podepisovala jsem papír o souhlasu očkování a takto to tam bylo napsané. Dr. že to objedná ještě letos za ty nižší ceny. Tak nějak.

aaa
13. pro 2012

@jabluncanka To je teda báječný.... 😠 😠 . Naše pediatrička to neočkuje, ale říkala, že nás na to pošle tam, kde to dělají. Já jsem někde i četla, že to může tlumit rozvoj alergií v pozdějším věku.

aknel72
13. pro 2012

@jarmyko taky jsem dostala papír kde musí být souhlas obou rodičů a cena 400kč ,tak tam taky dnes zajdu a objednám to všechno najednou,když říkáš,že to má být dražší 😒

aknel72
13. pro 2012

@aaa dříve přeočkování na TBC v 11letech už pediatr taky nedělal ,takže to máš asi jedno,hlavně když naočkuje 😉 já v tom teď mám docela zmatek co bylo dřív už není ☹

jabluncanka
13. pro 2012

@aaa
@aknel72 Abychom si správně porozuměly = dítě Vám na TBC nenaočkuje NIKDO!! Ani plicní ambulance,ani kalmetizace,ani žádné vakcinolgické středisko...to se jen tak píše.Vakcinologická společnost potřebuje vzorek neočkované populace na TBC v rozmezí 10 let,aby měli srovnání.
Tudíž žádnému lékaři,pokud tam nebude indikace,že je dítě TBC ohroženo,nebude uvolněna vakcína...

aaa
13. pro 2012

@jabluncanka V tom případě nechápu, proč mi pediatrička říkala, že pokud budeme ochotní si to zaplatit, není to problém. Možná to myslela tak, že napíše doporučení. Protože to stejné řekli další dva pediatři kamarádkám, které mají listopadové miminka.
@aknel72 Já se v očkování neorientuju vůbec, budu muset něco načíst 😅

aknel72
13. pro 2012

@jabluncanka já rozumím psala jsem o očkování,které se týkalo mých starších to bylo povinné ,teď jsme v rizikové skupině tak proto budem očkovat

aknel72
13. pro 2012

@aaa pediatr si to hlídá ,ale přece jen abychom nebyly za úplný blbce 😀 tak si to zjistíme 😉

jarmyko
13. pro 2012

Taky mám v očkování zmatek. Nechávám to na naší dětské dr. Vždycky informuje co má pojišťovna za akci a jaké jsou možnosti. U Vašíka jsme měli Synflorix, kde jsou nějaké základní typy pneumokoků, tak říkala, že je ten Prevenar zbytečný. Teď nám ho nabídla, protože je to výhodné.
TBC nám píchly, za dva měsíce tam jedeme znova na ko a do té doby nesmí být očkovaná, takže se nám to všechno posune. Doufám, že to stihneme do třech měsíců, jinak to budeme muset zaplatit celé sami.

aknel72
13. pro 2012

@jarmyko tak jsem se ptala dnes naší MUDr.a o zdražení vakcíny Prevenar nic neví a ty první 3dávky výjdou asi na 1000kč takže jedna cca 340kč 2.ledna jdem na první.Pak dám vědět kolik jsem platila.