První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
13. pro 2012

@jarmyko jo jo vždycky po čase zjistí že to není to pravé ,zjistila jsem že během prvních 6měsíců budeme mít asi 7x očkování to budou ty naše děti jek cedník ☹ malej u toho prvního řval asi 10minut a nebyl k utišení tak se mi s ním na další ani nechce, naštěstí reakce nebyla žádná.

jabluncanka
13. pro 2012

@aaa Doppručení by muselo znít,že jste se dlouhodobě vyskytovali na rizikovém území,nebo že máte v rodině TBC...
@aknel72 Co si představuješ pod pojmem riziková skupina??

jarmyko
14. pro 2012

@aknel72 Leni, tek nevím jak to je. Něco se mi plete o jiné sazbě DPH, ale to si teda nejsem fakt jistá.

Jinak s tím kočárkem se mi do sněhu taky nechce. My máme kočár 12 let starej, gumy úplně "sjetý", a barák na kopci, takže nevím jak se budu klouzat s Vašíkem za ruku domu. Už teď vidím jak ze mě teče jak z vola. 😀

aknel72
14. pro 2012

@jarmyko já ti pak dám vědět,kolik nás to stálo ,ty kopce to mi povídej,ale horší je to dolů,zvlášť když to klouže to držím kočár tak pevně,že mám v ruce křeč 🙂 ,nerada bych ho pustila ☹ tak sis měla pořídit ten sourozenecký určitě by se dal na Bazoši sehnat.

aknel72
14. pro 2012

@jabluncanka přesně tyhle dvě rizika jsem měla na mysli,my patříme do té první 😉

jarmyko
15. pro 2012

@aknel72 manžel chtěl koupit to stupátko ke kočáru, ale nějak na to není čas a přes net nevím, neumím si představit jestli by to pasovalo k tomu našemu stařečkovi. Připadá mi, že by mi to vadilo pod nohama.
Dneska je tady náledí jak pra... ještě, že nikam nemusíme. Pustila jsem se do cukroví, každý rok peču i pro mamku a bráchu. Naivně jsem si myslela, že mamka letos upeče, když máme tu malou. No, bohužel mi oznámila, že nee. Děcka chtějí přinést něco do školy, tak mi nic jiného nezbylo, vánoce bez cukroví si u nás žroutů neumím představit. Už jsem měla domluvené s Karolínkou, že mi pomůže s malou, abych to zvládla. Jenomže manžel jel opravovat do Hamburku a vzal si jí s sebou a přijedou až zítra odpoledne, takže zase pomoc žádná. Ještě že malá celkem dobře spí, Kájík je samostatnej a Vašík pekl se mnou. Horší to bude s balením dárků, Venouš mi to bude všechno brát. Přes poledne už spát moc nechodí a když tak už je doma zase Kájík. Asi jim to pod stromek jen tak nahážu nezabalený. Stejně je to rozbalování jenom zdržuje. 😀

aknel72
16. pro 2012

@jarmyko máš recht,alespoň ušetříš za papír 😀 s tím cukrovím tě obdivuju ,alespoň teď ti mohla mamka pomoct,když jí jinak pečeš.Já už něco napekla a teď to jen dodělám moc jsem to nepřeháněla ,dárky mám zabalené ,ale jen díky tomu,že manžel měl dovolenou a hlídal ,5.12.odjel a vrátí se nám až někdy v dubnu ☹musím končit,Mates už zase řve,moc toho ve dne nenaspí 😉

jarmyko
17. pro 2012

@aknel72 Ježiš, až v dubnu? To už mu malej přijde naproti, co? 😀 Ty jo a to já si říkám jak málo manžela vídám, když je doma jenom přes noc a v neděli.
Malá dokáže spát i 4 hodiny, ale taky umí být celý den vzhůru a pospávat jenom po 10 minutách. Bolí jí bříško, pořád se snaží tlačit, jenomže to zase vyblinká co vypila, takže stále kojíme. A tak pořád dokola. Zítra jdeme na převážení, jsem zvědavá kolik za ten týden nabrala. Když jsem přijely z porodnice tak týden nekadila, teď už se jí to podaří i 3x denně. To Vašík srandil i 7x. 😀

aknel72
17. pro 2012

@jarmyko o tom bolení bříška mi ani nemluv ,už je to trochu lepší,ale když byl menší tak to se kroutil každou chvíli ani kapky nepomáhaly a prdí jak dospělej chlap i v kočárku přez slídu je to slyšet 😉 tak dej vědět jakjste na tom s tou váhou.Dnes jsem si byla pro tu slavnou Skartu tak ji dám pěkně do šuplíku a tam bude 4 roky odpočívat ,to zase vymysleli blbost co!!!!!! 😒 mám pocit že jsme tu zase sami,měla by to být diskuze u aknel a jarmyko 😀 dodnes jsem vlastně nezjistila tvé jméno?

aaa
17. pro 2012

Holky, vy všechny kojíte? Mně se to nepovedlo, Kubík je na UM 😖

jarmyko
18. pro 2012

@aknel72 Ha ha, Tvoje jméno jsem odhadla, ale mozek zapracoval až mnohem později než mi došlo, že to máš obráceně. Já jsem Jarka. Jarmyko jako Jarmila (s tvrdym y mi to přišlo zajímavější 😀 ) a ko patří k příjmení.
Tu skartu sis vyzvedla na základě nějakého oznámení? Já vůbec nevím jak to je, ale taky mi to přijde naprosto zbytečné. Potřebuju peníze na účtě kde mám trvalé příkazy a ne někde bokem. Já prvně myslela, že je to pro invalidy, že to bude pro maminy na MD jsem vůbec netušila.
Tak jsem udělala 16 druhů cukroví a už ho nemůžu ani vidět. Ještě jsem děckám slíbila pudinkové, to milujou a je to rychlovka. No a už stihly sežrat kakaové linecké, tak to budu dopékat. Asi jim do vánoc zalepím hubu. Manžel je zase v Německu, jinak by toho cukroví byla už polovička. On se pořád cpe sladkým, ale je pořád hubenější a ty kila lezou na mě. ☹

jarmyko
18. pro 2012

@aaa malé jsou tři týdny a kojíme hlava nehlava. Ale pokud dneska nebude mít dobrou váhu, tak asi budeme muset přikrmovat. Mlíka mám teda dost, malá se řádně napije a z prsa mi to ještě valí jako z vodovodu. Ale oba kluky jsem čistě jenom odkojila. Karolínku jsem kojila, ale taky musela dostávat ještě nášup.

aknel72
18. pro 2012

@aaa já plně kojila 14dní malej u toho usínal tak jsem začala dokrmovat ,jinak bych ho měla uprsa pořád zatím nám to kojení a příkrm funguje 😉

aknel72
18. pro 2012

@jarmyko já si ke své nízké mateřské zrovna požádala o rodič. příspěvek takže mi vše poslali,jen jsem čekala jak se politici dohodnou 😒 takže zatím je to tak že vyzvednout si ji musíš ,ale nemusíš ji používat jen to vlastně přepošlou z jednoho účtu na ten tvůj ,pokud nějaký máš,třeba se to ještě změní než budeš žádat o rodičák . 16 druhů no tě pic já dělala nejvíc 6 ,úplně se stydím 😔 a ještě ho před ostatníma schovávám ,abych nemusela péct znovu 😅 tak jsem si to tvé jméno myslela správně ,jinak moje máma i tchýně je taky Jarmila 😉

aaa
18. pro 2012

@jarmyko 16 druhů?? Tak to jsi dobrá... Já napekla něco málo ještě před porodem a teď na to nějak nemám sílu. Dodělala jsem ještě nepečené kuličky a tím asi končím 😅
@aknel72 Já se bohužel nerozkojila. Nechali nás kvůli tomu déle v porodnici, ale stejně se to nepovedlo, tak jsme na nutrilonu. Obrečela jsem to, ale pak jsem si řekla, že lepší klidná matka a spokojené mimčo, než se nervovat a od té doby to už neřeším. Kubík už má 4,4kg 😵 😵

aknel72
18. pro 2012

@aaa mě to taky pokaždé mrzelo ,že musím dokrmovat u Matěje jsem začala hodně brzy,ale jak jsem už psala,ty dva starší to nijak nepoznamenalo 😀 to je krásný 4,4kg my už teda máme 6kg ,ale jsme starší,dnes malej přišel na to ,že má ruce stále si je prohlíží a nebo cpe do pusy.

aaa
18. pro 2012

@aknel72 Já už si teď říkám, že ho za chvilku neunesu 😀 . Při narození měl 3,77-takže žádný drobeček 🙂

jarmyko
18. pro 2012

ahojky, tak mi už máme 3,90 kg a 53 cm ve třech týdnech. Všichni jsme spokojený, takže ko až 8.1.2013.

aknel72
19. pro 2012

@jarmyko taky pěknej cvalík 🙂 my máme kontrolu 2.1. tak jsem taky zvěddavá,ten dokrm dělá divy 😀 už začínáme vyřazovat dupačky zdá se mi nějakej dlouhej a ještě když má 2 látkové plínky tak je prostě nezapnu 😒 zítra jdu na pedikúru v pátek dcera pohlídá a zajdu na masáž sice jen šíje,ale už se moc těsím to bude blaho 😎 pořád mě brní prsty , prý je to od krční páteře

aknel72
19. pro 2012

@aaa malej měl jen o 100g víc ,ale po narození hodně schodil ,jak jste na tom Nutrilonu tak se přibírá dobře 🙂 s tou váhou bude ještě hůř připrav si svaly 😅

aaa
19. pro 2012

@aknel72 Jéé, masáž, užij si to 🙂 . To bych si taky mohla v lednu dopřát, jak tahám Kubíka, cítím docela záda, zatím funguje cvičení, ale masáž by byla příjemná 😉 . Už jsem se nechala slyšet, že ho mám místo posilovny. Taky mi v porodnici zhubnul, jak se čekalo, že se rozkojím, nic mu první tři dny nedali, až když pak řval hlady, dostal nutrilon. Je to otesánek, podle včerejší kontroly přibral za týden 290g 😅 😅

aknel72
19. pro 2012

@aaa to chcš říct,že byl chudinka hlady? a tobě se vůbec nezačalo tvořit mléko? mě teda začalo 3den,do té doby ho krmili uměle ,ale přikládala jsem ho často.Tu masáž si určitě dopřej zasloužíme si to. 😉 no nic Matýsek zabral,jdu zase něco dělat to uklízení mě už fakt nebaví ☹

aaa
19. pro 2012

@aknel72 Jo, nechali ho o hladu. Já ho přikládala, ale vytáhl max 10ml na jedno kojení. Třetí večer to jedna sestřička nevydržela a přinesla mu příkrm a od té doby je to spokojené miminko. Já se pak ještě snažila rozkojit s odsávačkou v porodnici i doma, pediatrička mi napsala homeopatika, ale nepovedlo se. Jak jsem psala, důležité je, že je mrňous spokojený a já v klidu, dostává lahvičku a krásně prospívá 😵 . Už jsem na masáže koukala, v lednu půjdu 🙂 . Úklid neuteče 😉 , já to moc neřeším, ale chtěla bych dneska ještě něco upéct 🙂

jarmyko
19. pro 2012

@aaa prosim tě a kde jsi rodila? V Brně krmily každé 4 hodiny. Malá byla napitá plodovky a tři dny se nechtěla přisát, to by umřela hlady bez příkrmů. I tak hodně shodila, za poslední týden jsme taky hodně přibraly - 260 g. Ten první týden doma vůbec nekadila, už jsem byla nervózní. Všechno to spotřebovala, teď už měníme 3-4 pokaděný plíny denně. No, hlavně v noci. 😀 Ale je hodná, nechá mě i vyspat.

jarmyko
19. pro 2012

@aknel72 masáž bych taky potřebovala, mám krční páteř úplně zatuhlou. Na levé straně mě to píchá ani otočit se pořádně nemůžu. Závidím Ti. Já si tak akorát koupila barvu na vlasy, abych nebyla šedivá čerstvá maminka. 😝

aaa
19. pro 2012

@jarmyko Rodila jsem v Praze, v Krči. Oni si tam hodně zakládají na tom, že jsou členy laktační ligy a mají označení baby friendly hospital. Takže se opravdu snaží rozkojit každou. Nicméně jsem tam rozhodně nebyla jediná, které se to nepovedlo 🙂 . A co vím, tak i v jiných pražských porodnicích dávají příkrm až ten cca třetí den. Že prý mají miminka na ty první dny zásoby z bříška. Kubík měl hlad až ten třetí den, první dny se přisával a nějak neřešil, že mu nic neteče.

aknel72
19. pro 2012

@jarmyko ty už máš šediny ?já si dávám barvu jen v létě protože mi ze sluníčka hodně zesvětlají,ale raději jdu ke kadeřnici protože mám hodně jemné vlasy a i světlý odstín nechaný jen 10min mi chytne do černa 😢

aknel72
19. pro 2012

@aaa hlavně,že je Kubík spokojený a najezený ten Ricinus jsem taky brala ,žádný zázrak 😒

aaa
19. pro 2012

@jarmyko Taky musím barvit, máme šediny v rodině, barvím už pěkných pár let 😉

jarmyko
19. pro 2012

@aknel72 jo jo, já mám černý vlasy až do půlky zad. Takže každej šediváček je řádně vidět. Teda né celou hlavu, jenom pár nahoře, ale vidět to je no. 😠