První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
20. pro 2012

@aaa
@jarmyko no jo i ty šediny se dědí dnes jsem si tu pedikúru fakt užila ,Metěje zase začalo zlobit bříško a 3/4hodiny tam prořval v mém náručí to už se nám dlouho nestalo ,vždycky to trvá jen chvíli ,ale zrovna dnes ☹ myslela jsem ,že už mě na příště neobjedná musí to ještě jednou vydržet,než se mi vrátí hlídání 😀 naštěstí zítra se ta moje holka nabídla ,že pohlídá na masáži si to fakt nedovedu představit.

jarmyko
23. pro 2012

Ahoj holky.
Chci Vám popřát krásný svátky, hodně lásky a pohody, ať se Vám v novém roce splní aspoň jedno jediný přání, které Vám udělá radost. A hlavně zdravíčko pro celou rodinu. Pa 😉

aknel72
23. pro 2012

Také všem přeji krásné svátky vánoční a do nového roku hlavně zdravíčko ,největší přání se většině z nás už splnilo a některým splní 🙂

aaa
23. pro 2012

Krásné vánoční svátky všem 😵

jarmyko
28. pro 2012

Ahoj, tak jsme doma 3 marodi. Vašík měl teplotu hned po Štědrým dnu, teď má pořádnej kašel a rýmu. Jenže ještě neumí smrkat a odsávačku na vysavač pořádně ořve. To ho musím vždycky přeprat. Pak zase bulí, takže má rýmu pořád. Dneska v noci už kašlal i Kájík a mě to zmohlo včera večer. Rýma, hlava, štípou mě oči, škrábě mě v krku. No vypadá to na "pěknej" konec roku.

aaa
28. pro 2012

@jarmyko A jéje, tak to je nepříjemné 😖 , to dělá to divné jarní počasí. U nás se zase bojuje s bolavým bříškem a prdíkama 😖

aknel72
28. pro 2012

@jarmyko
@aaaahojky, tak jsem nakoukla jak se máte poslední dny v roce a koukám že nic moc 😒 snad se z toho všichni co nejdřív dostanete 😉 u nás zatím dobrý,musím zaklepat žádná nemoc na obzoru a bolení bříška není tak často ,ale taky jsme si užili 😢

aknel72
2. led 2013

@jarmyko tak jsme dnes očkovali ten Prevenar 13 a platila jsem 350kč ,doufám že už jste lepší a neskončili jste na antibiotikách?

jarmyko
2. led 2013

@aknel72 Ahoj, tak já už jsem úplně OK. Ale za pomoci bioparoxu. Vašík překonal strach z odsávačky na vysavači, takže mu to hodně pomohlo. Kašle jenom po ránu, jak má sucho v krku. A Kájík má taky jenom rýmu. Z něho jsem na nervy, tak jsem ráda, že už budou zítra ve škole a doma bude klid.
Taky jsem zvědavá kolik budu platit za to očkování. My nesmíme být do 8.2.2013 očkováni kvůli tomu TBC. Babička pořád útočí kdy dáme náušničky, tak to si ještě chvilku počkáme.
Jinak jdeme 8.1. na kontrolu v šesti týdnech a pak hned na nožičky. Malá toho hodně vypije, ale taky toho dost vyzvrací. Přelíkám jí třeba 12x za den. Dneska to z ní letělo obloukem tak, že pozvracela nebesa na postýlce😀.
Taky se musím objednat na ženský, tam se mi vůbec nechce. Pořád lítat po doktorech 😝 😠 Zatím mám pocit, že to břicho kolem jizvy není moje.
Nejradši bych nakopala manžela. On byl doma jenom chvilku, ale dokázal malou tak rozmazlit, že teď neusne jinak než v náručí a ještě se musí chodit. Na to já teda nemám absolutně čas, tak si často pořve. Je mi jí líto, ale jinak to nejde. Přes den si zdřímne tak na 30 min, ale večer usíná kolem 22,00 hod a dokáže spát až do tří. To jde, pak zabere ještě kolem páté na dvě hoďky. Tak aspoň chvilku spím.

aaa
2. led 2013

@aknel72 Ten prevenar, to byla první dávka? My máme kontrolu v šesti týdnech zítra a budeme domlouvat právě očkování. Něco jsem načetla, ale mám z toho trochu zamotanou hlavu 🙂 . Bříško už je lepší, dávám probiotika a baby calm 🙂

aknel72
2. led 2013

@jarmyko tak to jsem ráda,že už jste lepší 🙂 mně ten bioparox taky zabere dnes máme za sebou taky vážení a měření jsme velcí tak na 4měsíce váha 6 910g výška 64,5cm a hlavička 42cm už se nedivím,že mě bolí záda,když ho nosím ☹ malej mi taky brečel,když manžel odjel a já musela vše zvládat sama teď už je to fajn sem tam na něj promluvím a jinak si hraje s ručičkama .

aknel72
2. led 2013

@aaa nejdříve je Hexavaxína ve 2-3 a4měsíci ta je povinná a mezi ní se očkuje ten Prevenar 13 ten je taky 3x a počtvrté mezi 11-15měsícem právě se to prostřídává s tou Hexa. asi po 14dnech my měli od každé první očkování a 17.1. jdeme na druhou Hexa.doufám,že jsem to napsala trochu srozumitelně,jaké probiotika dáváš?pravděpodobně sirup?

aaa
3. led 2013

@aknel72 Dávám bio gaia, ale jsou příšerně drahé. Pomáhají mu, tak holt budu asi pak kupovat další balení. Díky za info o očkování. Mne tady v různých tématech trošku rozhodilo to, jak se řeší, že hexa je škodlivá a hodně maminek se snaží první dávku odsunout až na šestý měsíc nebo nahradit něčím jiným... Já dám na doporučení mudry, jediné, co vím je, že nechci, aby dostal naráz hexu a prevenar v jeden den.

aknel72
3. led 2013

@aaa to ne musí tam být alespoň těch 14dní nám do toho vyšly svátky,tak se to posunulo ta Hexa je vlastně víc očkování v jednom - záškrt,tetanus,obrna ta se dřív dávala na lžičku ,virová hepatitída B ,od včerejšího očkování je malej hodně ospalej a míň jí tak si půjdu taky ještě dáchnout .

aknel72
7. led 2013

holky kde jste, vás to mateřství úplně pohltilo ☹

aaa
8. led 2013

@aknel72 Já jsem tady 🙂 . Začínám bláznit ne z mateřství, ale z nevyspání 😅 . Dneska je venku ošklivo, nebude to ani na procházku, tak dám malého po obědě do kočárku k oknu a zkusím se trochu dospat (jestli mi to teda dovolí 😀 )

jarmyko
8. led 2013

Ahoj, já sem vždycky nakoukla jenom v rychlosti. Dopoledne bývá malá vzhůru, takže lítám mezi sporákem, dětma a prádlem. Odpoledne, když si Týnka zdřímne, tak už mě na pc zase nepustí ten náš dorost. 😀 Taky jsem si hrála s fotkama za minulý rok, srovnala jsem je a vytvrořila u Happy foto fotoknihu. Mají teď slevy, tak se to vyplatí a tím uzavřu loňský rok. Dělám to tak už asi 4 roky a je to lepší než album. To dělám jenom děckám, aby si je v dospělosti mohly vzít s sebou.
Jinak musím udělat vyúčtování pro opatrovnický soud. Manžel je opatrovníkem svojí sestřenky, přes týden je v Brně v ústavu (má Down.syndrom) a na víkendy jí vozí sem. Naštěstí se o ní stará tchýně, jinak už bych si šla hodit mašli. A ještě do toho řeším přiznání k dani darovací. Špekuluju jestli se ten finančák dozví o finančním daru nebo ne. Všechny daně jsou hrozný, ale tahle mi připadá úplně nejhorší. Jak může stát chtít peníze z majetku, se kterým nemá vůbec nic společnýho a jde jenom o převod mezi rodinou, bohužel nejsme v přímé řadě, takže se na nás ta daň vztahuje. Hlavně, že nám mateřskou nezvednou, proto se mi nechce jim nic platit. 😝

No, tak jsem se rozčílila, zbytečně, stejně mi nic jinýho, než zaplatit, nezbyde.

Dneska jdeme na 6ti týdenní ko, toto uteklo, připadá mi, že je Týnka najednou strašně veliká. Kam zmizelo to nemohoucí miminko? Všechno jí zajímá, už dokáže být 5 hodin vzhůru, naštěstí v noci jakžtakž spí. Ať usne ve 21,00 nebo před půlnocí, vždycky se budí kolem třetí ráno.

Teď se pár dní neozvu, protože nám blbne počítač a dneska večer si ho odvezou na opravu. Tak zatím ahoj.

aknel72
8. led 2013

@aaa to bude dobrý,musíš vydržet 🙂 já se teď vyspím,ale zase už tahám těžký náklad 😀 obdivuju jarmyko dětí jako smetí a zvládá to

aknel72
8. led 2013

@jarmyko jejda učetnictví je pro mě španělská vesnice 😀 vždy potřebuju návod ,to buzení ve 3 ráno jsme měli stejně teď už se budí v 7 - 8 hod ,ale je pravda že jíme mezi 20- 21 hod a vzhúru je třeba do 22.30h asi čeká na mě 😉

jarmyko
12. led 2013

tak máme pc doma, nakonec to bylo monitorem, takže jsme vyplázli 2300,- Kč za nový, ale jede to.
Kristýnka má v 6ti týdnech 4860 g a 56 cm. Normálně jí narostla druhá brada, je to pořádný cvalík.
Ve čtvrtek jsme se vydali na ko nožiček. Jenže dr. byl nemocnej, já byla tak naštvaná, protože musím domluvit hlídání, než je všechny narvu do auta, tak ze mě teče, musím je dovézt k babičce, Karču vyložit v hudebce a pak bác. Den před tím jsem se tam dívala a žádná zpráva nikde. On bere mimča jenom jednou týdně a před vánocema a mezi svátkama tady nebyl. To tam bude příště tak na hodinu.
No a nemám já ještě větší "štěstí"? Z chirurgie nám slíbili, že do konce prosince pošlou potvrzené papíry na pojistky, jak měla Karča zlámanej ten prst. V pátek jsem tam volala, protože nic nedorazilo. No, dr to prý posílal - sranda - z Bíteše do Bíteše to pošta dokázala ztratit. 😠

aknel72
14. led 2013

@jarmyko to máš asi kvalitní mlíko,když tak pěkně přibírá 😉 Mates má už taky pěknej ovárek a těžkej je taky dost ☹ na kyčle jsme šli vždycky tak jak jsme byli objednaní ,ale čekali jsme tak půl hoďky a to některé maminy předbíhaly 😠 tady dnes sněží ani se mi nechce ven ,ale jsem domluvená se Štěpou jdeme dát seřídit lyže za týden jede do orlických hor tak snad jim ten sníh vydrží 😒

jarmyko
16. led 2013

Naše děcka vůbec nechoději ven, ale vlastně ani ostatní, nechápu že si nejdou užívat sněhu.
Manžel dneska zase odjíždí opravovat do Dánska. A to mají být ty hrozný mrazy. S děckama to zvládnu, ale jsem lempl na řízení, máme úzký vjezd do garáže a ještě ke všemu z kopce. Jenže škrabat ráno se mi nechce. I když bývá manžel v práci až do noci, tak ráno je to paráda když vezme děcka do školy a já jedu až v poledne na nákup. Večer mi vždycky manžel auto zacouvá, ale teď se vrátí asi až v pátek. Už aby bylo hezky a mohli jsme jezdit s kočárkem.

aknel72
16. led 2013

@jarmyko s tim řízením jsme na tom stejně 😉 ale já alespoń nemusím ráno s dětma do školy auto manžel odvezl k našim nechtěla jsem ,aby stálo 4měsíce před panelákem, nemáme garáž ☹ co se dá odvezu na kočáru pokud se dá projet v tom sněhu příští zimu už vytáhneme sáňky.Zítra jdeme na druhou Hexa. tak doufám ,že to bude zase bez reakce stačí,že začalo Štěpu pobolívat v krku a to v neděli odjíždí snad to tantum zabere 😒

jarmyko
16. led 2013

no, teď ty bacily řádí všude. Včera jsem byla na ženským, sestra se už prý víc než měsíc snaží vyléčit a nic. Potkala jsem kámošku, její dvouletá dcerka bere antibiotika, ještě je nedobrala a už má zase horečky. Takže dostala něco silnějšího, aby to vůbec zabralo. Druhý kámošce skončil klučina v nemocnici se zápalem plic, protože tu chřipku dr. léčila na něco jiného. Jenže malej byl na rodiče naštvanej, že je v nemocnici a přestal jíst a pít a skončil dehydrovanej na kapačkách. No, hrůza, neumím si představit, že by některé z našich musel do nemocnice. I ti starší by to psychicky těžce nesli. ☹ Já bych byla úplně na nervy, těžce to nesu když jim něco je, radši bych byla nemocná já.

aknel72
16. led 2013

@jarmyko musíme doufat,že nás to mine ☹ já se léčila s kašlem dva měsíce,2x mi psala lék na tlumení a když chtěla i po 3 tak jí říkám,že to vůbec nepomáhá poslala mě na plicní tam mi dali Erdomed na vykašlávání a do týdne to bylo OK takže léčbu některých doktorů raději nekomentovat 😒 takže jsem byla 2měsíce zbytečně na neschopence a ke konci na mě přišla i kontrola 😠

jarmyko
17. led 2013

@aknel72 o léčení kašle mi ani nemluv. 😠 Naši mamku léčil obvoďák na kašel 3 měsíce, až se začala chytat za hrudník, tak jsem jí dovalila na internu, odsud jí sanitka vezla do Třebíče na plicní a domu se vrátila až za půl roku. Měla tbc.

jarmyko
17. led 2013

@aknel72 Leni, má malej ještě modrý oči? Naše zatím jo, Vašík už byl hnědookej stejně jako Kájík. Karča je modrooká a pořád chodí malou kontrolovat, jestli jí modrá zůstane. 😀

aknel72
17. led 2013

@jarmyko tak jsme nemocní ☹ ráno Štěpu začalo víc bolet v krku tak šel k dr. a má silný zánět v krku antibiotika zatím nedostal v pondělí jde na kontrolu ,ale na lyžák bohužel nepojede jen abych to nechytla já nebo Mates.Co se týče očí zatím je má modrošedé ,Štěpán má modré a Domča hnědé ,ale kdy se jí barva změnila to už fakt nevím 😒 je to moc dááááávno 😀 snad do půl roku ,jestli jim nezůstanou modré.

jarmyko
17. led 2013

@aknel72 jejda, tak pozor na bacily. Já se toho taky bojím, tady se zatím drží - děcka ve škole marodí minimálně, ale jsou tu 3 školky a v jedné jsou jenom 3 děti, tak to asi zavřou.

aaa
18. led 2013

@jarmyko Kdy se vlastně ukáže, jakou barvu očí bude mít? Já se snažím bacilům vyhýbat, omezila jsem nákupy, procházky jen v lese, nikam mezi lidi a stejně mám rýmu jako blázen 😠 . Kubíček je naštěstí v pohodě, snad to ode mne nechytne.