První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
18. led 2013

@aaa Asi tak do půl roku,někdy i dřív ,taky se snažím bacilům vyhýbat ,jenže kluk chodí do školy takže asi nějakej ten bacilek potkal ☹ nejvíc ho mrzí ten lyžák .Už se trochu vyspíš? 😔

jarmyko
18. led 2013

@aaa na netu jsem se dočetla, že do toho půlroku někdy i později.

jarmyko
21. led 2013

taky jenom nakukujete jestli některá něco nenapsala? 😀 😀 😀

jarmyko
21. led 2013

Dneska jsem měla doma Kájíka, nějaká střevní viróza, ale naštěstí jenom dva dny. Zítra pofrčí. Doufám, že se to nevystřídá u nás všech. 😠

aknel72
22. led 2013

@jarmyko jo jo nakukujeme 🙂 tu střevní chřipku nezávidím 😒 u nás ji vždy postupně chytnem všichni ☹ Štěpán už je OK a nudí se doma protože obě třídy jsou na horách tak půjde do školy až v pondělí.Domča jela do Brna dnes tak jsem si včera zašla na masáž docela to pomáhá no holka si dala ,pořád brečel a spal asi půl hodiny jinak je moc hodnej tak jestli pozná,že nejsem u něj já 😒

aaa
22. led 2013

Taky jen nakukuju 😀 . Jsem nějaká KO, Kubík moc v noci nespí a nedá se jít pořádně ven, když tak mrzne 😢

aknel72
23. led 2013

@aaa já myslím,že do -5stupńů se může ven,alespoň mi to řekla dr.u nás od pátku napadlo hodně sněhu a to se opravdu špatně jede 😒 kolik že to máte cm sněhu v Praze? 😀 ještě tak měsíc vydrž a určitě bude líp já to měla naštěstí obráceně a teď spí většinou celou noc a přes den si taky pospí 🙂

pinkpet
23. led 2013

Ahoj holky, jen nakukuju....vy máte tedy dětí...a můj obdiv. Mě je čerstvých 35 a mám chlapečka 4 roky a pořád přemýšlím,jestli není pozdě na dítě, teď jsem dostala chuť pořídit si druhé. Co myslíte?

aaa
23. led 2013

@aknel72 Tady je dneska mínus 7 😖 . Na chvilku ven půjdeme, potřebuju něco nakoupit. A sněhu je asi 10 cm 😀 , pro Prahu kalamita 😀 😀

aknel72
23. led 2013

@pinkpet určitě není pozdě máš spoustu času do 😀

jarmyko
23. led 2013

@pinkpet to jsi na správné adrese, tady jsme čtyřicátnice s mimčem. Já měla v 38 letech třetí, ve 40 čtvrté a vůbec nelituju. Moc si těch prdelek užívám, asi taky proto, že vím že už to bylo naposledy. Pokud se dočkám vnoučat, tak až tak za 20 let. 😒
Neváhej a šup do toho, máš naší podporu. 😀

aknel72
23. led 2013

@jarmyko nikdy neříkej nikdy,za rok na to s manželem hupnete a budeš zasloužilá matka 😀 hele já už můžu mít vnouče klidně za 5let týjo,kam jsem tak spěchala 😒

rattata12
24. led 2013

@pinkpet ahoj já teď čekám svoje první mimčo a je mi 40let, tak podle mne nikdy není pozdě 😉 !

rattata12
24. led 2013

@aaa ahojna Prahu je to opravdu dost sněhu 🙂 . Já byla o víkendu na Vysočině a podařilo se mi uklouznout na namrzlejch schodech. Měla jsem šok, sjela jsem po zádech 5 schodů. Naštěstí jsem Tomáškovi neublížila, tak teď jsem tuplem venku opatrná. Tak hlavně taky opatrně 🙂 ...

aaa
24. led 2013

@rattata12 Já si v těhotenství taky namlela na schodech a to nebylo náledí. Naštěstí taky bez následků 🙂 . Dávej na sebe pozor. Já se občas bojím i s kočárkem, že si namelu, místama je náledí a chodím jak připos.... 😀 😀 😀

aaa
24. led 2013

@pinkpet Já mám první dvouměsíční a 40 mi bude za tři týdny 🙂 . Jdi do toho 😵

rattata12
24. led 2013

@aaa chodím přesně jako Ty jako bych měla v kalhotech 😉 . Buďte taky opatrní s Kubíčkem 🙂 .

jarmyko
25. led 2013

o té námraze ani nemluvte. Máme z baráku 6 schodů, ale jeden led. Včera jsem to hodinu otloukala, protože jsem už taky sjela až dolu. Naštěstí jsem neměla malou v náručí ani Vašíka s sebou. Ta představa, že bych upadla s dětma je hrozná. ☹

aaa
25. led 2013

@jarmyko Nepomohlo by to nasolit? Já vím, že je hodně lidí proti tomu, ale lepší než si natlouct 😅 . Já se dneska chystám jít s Kubíkem k volbám a pak procházkou do Lídlu, prý mají nějaké dětské zboží, tak se chci podívat, jestli ještě něco zbylo, když akce začala včera 😉

jarmyko
27. led 2013

@aaa já bych solila, manžel mi vynadal. Ty naše schody by nepřežily. 😀

Máme tchána v nemocnici, byl na vyšetření a zjistili, že má nádor na tlustým střevu. Ve středu budou mít výsledky jestli je zhoubný a v pátek asi na operaci. Před 4 lety měla to samé tchýně. ☹ Sice má udělanej vývod, ale přežila, doufejme, že nemá děda metastázi.

aknel72
27. led 2013

@jarmyko Tak snad nebude zhoubný .Tak sypej pískem ,sice si ho asi nanosíte domů,ale lepší než naražený zadek v tom lepším případě 😒 Jo a začínají nám tmavnout oči zatím spíš do zelena .

jarmyko
28. led 2013

Tak se malé na hlavičce udělala ta seboroická dermatitida. Takové ty šupinky, sice to mažu, ale po koupání to má vždycky zarudlé. Snad se to nepřehoupne do atopické dermatitidy. To nám řekli na kožním už u Vašíka, ten to měl dost dlouho, pak se mu to sloupalo i s vláskama. Do dneška mu tam vlásky moc nerostou, přitom má zbytek hlavičky jednu kudrdlinku vedle druhé. Vypadá to tak divně, ale mám zakázáno mu ty kudrny ostříhat. 😠 😀

aknel72
28. led 2013

@jarmyko Taky jsme to měli dr. nám napsala bílou mast a pak jsme to doléčili čistým olejíčkem ,už má hlavičku krásnou 😉 Vlasy taky vypadávají ,ale už začínají růst nové a světlé ,kudrny u nás nehrozí 😀

aaa
28. led 2013

@jarmyko
@aknel72 Kubík to měl (má) nejvíc na tvářích. Nejvíc pomohla obyč vazelína. Ve vláskách má jen takové suché lupy, to mu před koupáním mažu slunečnicový olejem, vyčesávám a pak umyju hlavu.

aknel72
28. led 2013

@aaa tak hlavně že to pomáhá 🙂 Matěj měl na tváři bílé pupínky něco jako akné ,to jsem mazala lihem na pupík,ale to už taky nemá 😉 teď mi zase pro změnu kouše prst a řehní se u toho,hlavně že má kousátko 😒 Koupila jsi něco v tom Lídlu?Mamka mi volala,že tam byla druhý den a měli už jen velká a růžová trika já o té slevě ani nevěděla Lídl mám z ruky a ani tam nenakupuji.

aaa
28. led 2013

@aknel72 Nekoupila jsem vůbec nic, už nic neměli. To bych tam asi musela stát v 7 ráno s důchodcema 😅 . Někdy to zboží pak doplní a dá se v pohodě nakoupit v dalších dnech, ale většinou platí kdo dřív přijde, ten nakoupí 😀 . Včera jsem si naivně myslela, že koupím bezpečnostní pomůcky pro děti a taky už nic neměli, jen cedule a prázdné regály 😒

aknel72
28. led 2013

@aaa Tak na ty máš ještě čas tak snad do té doby něco seženeš u nás bude nejbezpečnější všechno schovat z dosahu 😀 jestli bude takovej šmejdil jako dcera tak se mám na co těšit nic nezůstalo na svém místě ☹

jarmyko
29. led 2013

@aaa
@aknel72
Tak to u nás je holobyt do 1,5 m od země kvůli Vašíkovi a ještě pár let zůstane. Knížky z knihovny jsem musela zabalit do igelitek, protože už je nebylo kam dát. 😀 Zábrany na šuplíky se naučil otevírat a stejně to moc nedrží, 😠 jediné co je bezva jsou branky na schodech. I když Venda nemá dlouho na schodech problémy, nechali jsme to tam kvůli psovi, teď to zdědí Kristýnka. Včera se tam ovšem Véna zavřel a počůral se, protože nemohl pro nočník. Sám to neotevře a mluvit neumí. Ale kdyby něco zakřičel, on tam prostě seděl a čekal až ho tam najdeme. 😀

aknel72
29. led 2013

@jarmyko prostě vám věřil,že ho tam nenecháte 😉 já vše svazovala provázkama ,ale to věčné rozvazování ☹ ve 2 plus 1 se to jinak nedalo 🙂 teď už máme větší byt ,ale zase víc dětí .

aaa
29. led 2013

@jarmyko Tak schody v paneláku naštěstí nemám a na to, že budu muset stěhovat moje milované kytky už se pomalu připravuju 😀 . Jinak myslím, že mám průpravu, kamarádky dvouleťák mi vždycky vytahá všechno nádobí a příbory 😀