První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
30. led 2013

@aaa Velice dobře znám ,syna kamarádky můžeš vypakovat ,vlastní dítě ne. 😀

jarmyko
31. led 2013

Mně šlo taky hlavně o nože atp. Paličku na maso používal na nábytek. Bezpečnostní uzávěry na šuplíky držely do minulého týdne. Upadly samy. 😀 Nechala jsem Vašíkovi jednu skříňku volnou. Byly tam jenom misky z umělé hmoty. Bohužel vzadu jsem měla skleněnou formu na bábovku. Zajímavé, že ho nic jiného nezajímalo, ale tu formu našel a rozbil okamžitě. Stojan s kytkama je taky fuč.
Já mám asi fakt plnotučné mlíko. Malá mě poblinkala tmavě modrou halenku a po vyprání tam zůstaly mastné fleky. 😝 Nějak se v ní nevyznám. Nevydrží bez kojení někdy ani dvě hodiny, přitom pořád blinká. Určitě nestrádá, protože je pěkně tlusťoučká. V noci teda spí i 6 hodin tahem, ale nechápu ten její jídelníček přes den. 😀

aaa
31. led 2013

@jarmyko U nás dneska opět noc na prd 😢 . S tou paličkou jsi mě pobavila 😀 😀 . Kámošky malej tloukl nerezovýma pokličkama do dlažby, balzám na nervy 😀 😀

aknel72
31. led 2013

@jarmyko asi je to na ni moc kalorické to víš ,ženská chce být štíhlá 😀
@aaa jo jo zlatej plast 😀

aknel72
5. únor 2013

Tak jsme dnes měli kontrolu a 2 očkování Prevenar. a zjistila jsem,že máme malé slůńátko 😀 váha 8470g a 67,5cm a začínáme s příkrmem tak jsem zvědavá jak to půjde 😉

jarmyko
7. únor 2013

@aknel72 no to jsou parádní míry 😉 My jedeme zítra na kontrolu po očkování tbc, první očkování nás čeká až 26.2. ve třech měsících,

aknel72
7. únor 2013

@jarmyko Ani mi nemluv,šla jsem do kolen jestli poroste tímhle tempem tak ho ani neunesu než začne chodit ☹ my máme TBC až měsíc po posledním očkováni tj. začátek dubna nevíš náhodou jestli bude ještě jedno přeočkování,zapoměla jsem se dr. zeptat.A co děti ve škole ,zvládáš to ?

jarmyko
7. únor 2013

@aknel72 já ti nevím, zítra se zeptám - jestli ovšem nezapomenu.
Nevím kolik naše slečna váží, ale pěkně mě večer bolí ruce, záda, za krkem. Teď mě začaly zase zlobit ledviny, ale když s tím jdu k dr. tak nic nenajde ani na CT.
Děcka měly na výzo vyznamenání, takže fajn. Doma bych je zabila, ale to oni zvládnou sami navzájem. Řežou se hlava nehlava a pořád slyším "Mamííííííí". Je to s nima mnohem horší než s těma prckama. My jsme se s bráchou taky rvaly, ale v jejich věku už jsme byly kámoši. Mám pocit, že ta jejich rivalita nikdy neskončí. To spíš já skončím v blázinci. Nejvíc mi vadí, že se to Vašík učí od nich a mám hrůůzu z toho co bude dělat ve školce. Letos ještě k zápisu nepůjdu, chci si ho užít doma a chci aby se sžil s Kristýnkou. On se k ní chová moc pěkně, pusinkuje jí, hladí, už dává hračky. Je úžasnej. Jen aby jim to zůstalo. Dneska si vlezl k ní do postýlky a hrál si s hracím kolotočem. Malá byla úplně paf. 🙂

aknel72
7. únor 2013

@jarmyko Když zapomeneš nic se neděje za 14dní máme další očkování tak se můžu zeptat 😉 to že děti zlobí je všude,zvlášť když jsou tak brzy po sobě ony z toho vyrostou snad 😒 jinak jsou šikovné že mají vyznamenání 🙂 s polívkou zatím zápasíme naštěstí ji neprská jen mu vytéká z pusy dáme pár lžiček a zbytek dojedem z láhve.Pak dej vědět jak rostete 🙂

jarmyko
12. únor 2013

@aknel72 tak co bys řekla? To víš, že jsem se zapomněla zeptat!! ☹ ☹ děcka na přeočkování nebyly, ale našla jsem tohle :
http://vakciny.net/AKTUALITY/akt_2009_09.htm
Do Brna už nemusíme, na očkování si musíme ještě měsíc počkat.

A co @tanka72 ? Nevím kdy měla přesně termín.

aknel72
12. únor 2013

@jarmyko Naše právě byly asi v 11letech,to se pořád mění,kdo to má sledovat ☹ a kvůli čemu jste měli jet do Brna?Tanka72 má termín tuším 20.2. tak už to má za pár jestli už neporodila 😉

jarmyko
13. únor 2013

@aknel72 no, do Brna jsme jeli jenom proto, aby se dr. mrkla jak se hojí vřídek po očkování. Byli jsme vyřízení za 2 minuty. Byla jsem z té rychlosti tak vykulená, že jsem se zmohla jenom na pozdrav. Celé dopoledne pryč jenom kvůli mrknutí oka, jakoby to nemohla omrknout dětská dr. Stejně to dřív kontrolovala. A teď to zůstane stejně na ní, protože se očkovat bude až jak se to zahojí. Přijde mi to jako padlé na hlavu.
A jak cestuješ s kočárkem? V tom sněhu je to pěkná dřina, co? U nás to ještě vůbec neodhrnuli. 😒

jarmyko
13. únor 2013

tak se mi konečně podařilo vyfotit malou jak se směje.

aaa
13. únor 2013

@jarmyko je krásná 😵

jarmyko
13. únor 2013

na tý fotce je vidět co je to za buřtíka 😀 .

aknel72
13. únor 2013

@jarmyko Je moc hezká a není buřtík je akorát 😉 nenapsala jsi kolik váží a měří. 😒

aaa
13. únor 2013

Tak já přidávám svého buřtíka, v devíti týdnech měl 6kg 🙂

jarmyko
14. únor 2013

@aaa pěknej klučík, vypadá to, že má tmavá očka. Naše malá je pořád modrooká. Máte hodně vlásků, zajímavé, že naše mimina byla dlouho jako Kožak. 😀
@aknel72 My jdeme do poradny až ve třech měsících, takže 26.2.2013 dodám míry naší modelky.

Náš buřtík je pěkně línej, teprve teď začíná zvedat hlavičku. Ale jenom chviličku, pak buch na podložku, narve si ručičku do pusy a už s ní nehneme.

No, nic jdu vařit, žehlit, věšet prádlo (půl hodiny než pověsim ponožky 😝 ), ještě že někdo vymyslel automaticku pračku. 😅 K ježíšku jsem si vybrala pořádnou žehličku, je bezva, ale příště chci takovou co žehlí sama. 😠

aaa
14. únor 2013

@jarmyko Vlásků měl hodně, když se narodil, tohle je tak polovina. V porodnici sestřičky říkaly, že je jak mončičák, teď mi plešatí 😅 . Oči má zatím hodně tmavě modré. Já mám modré, partner hnědé, tak jsem zvědavá, co z toho bude ve výsledku za barvu 🙂 . Já teda přiznávám, že nežehlím 😀 . Jen košile a to, co opravdu musím.
Kubík je taky línej na pasení, dělá to samé, co tvoje malá. Dneska teda objevil, že se může přetočil na zádíčka, tak se mi tu koulí jak shnilá hruška 😀

aknel72
14. únor 2013

@jarmyko Taky bych brala takovou žehličku ,ale ta asi nebude k sehnání ☹ ještě navíc každý 3den žehlím plíny.Jo jo tak potom nezapomeň ty míry 😉
@aaa Hezkej kluk a pěkně se zvedá to ten náš do 4měsíců na břichu ani za nic hrozně se vztekal jak se začal otáčet na bok ,tak jsem mu pomohla na břicho tak už teda vydrží a zvedá se co bych pro mámu neudělal ať má na starý kolena radost 😀 ale jinak je dost pohyblivý přebalit ho je umění chytne vše na co dosáhne a rve to do pusy.

aknel72
20. únor 2013

Ahojky,u vás se asi nic neděje,že nepíšete já jen krátce Matýsek usnul a já mám hromadu žehlení ☹ včera 3 Hexa a naštěstí zase bez reakce pak jsme zvládli ještě zubaře a tam byl taky hodnej hlavně proto,že dr. zase nestíhal a my tam hodinu čekali tak Matěj usnul 😀 a prý v roce může přijít na první prohlídku 😉 maminka i brácha taky bez kazu 🙂 .
@jarmyko Jaruš ,prosimtě jak jsi spokojená s tou odsávačkou na hleny ,měla bych si taky nějakou koupit ,ale nevím jestli manuální nebo na ten vysavač popravdě nemám šajna kam se to zapojí 😒 Tanka72 by dnes měla rodit tak snad a bude vše v pořádku a dá vědět.Poslední dobou na nás všichni kašlou. 😢

jarmyko
20. únor 2013

@aknel72 Leni, já mám odsávačku Baby Vac a jinou už bych nechtěla. Jeden konec strčíš do hadice od vysavače a druhej patří do nosíku, pustíš vysavač a rýma valí do kalíšku. Stojí to kolem 300,- Kč
http://www.zbozi.cz/vyrobek/baby-vac-detska-ods...
My byli dneska na rovnátkách, Karča už je nosit nemusí a Kájíkovi to taky moc pěkně spravili, ten to bude mít nejom na noc. K zubaři jsme objednaní na příští středu odpoledne. Mám z toho hrůzu, čeká mě čištění zubních kanálků, v těhotenství jsem to odmítla a teď se můžu podělat strachy. Příští týden mě čeká ještě tříměsíční a kontrola na nožičky, pořád něco.
Leni a ty používáš látkové pleny? Malá pořád moc ublinkává, takže máme taky velkou spotřebu plínek, neumím si představit, že bych ještě látkovala.
Kájík bude asi zase marod, dneska kašle a bolí ho v krku. Malou čeká první očkování, tak doufám, že to od něho ti prckové nechytí.

Leni, už má malej nějakej řád? Naše přes den teda vůbec, jenom večer koupeme vždycky v 18 hod a usíná kolem půl jedenácté a budím jí ráno kolem páte na kojení.

Tak teď je dvě hodiny po kojení a jak jsem jí zmáčkla bříško, tak mě celou poblila. ☹ Je to normální?

jarmyko
20. únor 2013

já jsem se pustila do šití, mám tady toho plno, tak každou volnou chvilku, když malá zdřímne zašívám. Včera se mi rozbila šlapka ke stroji, pořád to šilo a nešlo to zastavit. Perpetum mobile. A ještě mám rozpletenou pelerýnku Kristýnce na vítání občánků. Bude někdy na jaře, tak abych to stihla, ještě bačkůrky a čepku.

jarmyko
20. únor 2013

Tak Kájík má horečku a já jdu vykoupat tu naší poblitou modelku. 😝 😀

aknel72
20. únor 2013

@jarmyko Úplný řád ještě nemáme ,ale snažim se ho krmit tak po 3 - 4hod záleží,kdy se vzbudí většinou v 7h a usíná a jí naposledy kolem 20h jsme už 14dní jen na Bebě mlíko došlo ☹ ,ale Kristýnka je ještě malá proti nám 😉 Dnes jsem zjistila,že Mates je pěknej vyčůránek ,když chce,abych byla u něj tak začne trochu kňučet já příjdu a on se začne uculovat tak jdu zase do kuchyně a znovu začne než si mě přivolá.Já teda používám látkové mám asi 80ks tak peru jednou za 3dny na sušáku mi to přes noc uschne na noc a ven používám papírové no nejraději je ovšem na Adama 😀 Moje děti moc neblinkaly ,tak to ti neporadím 😒 a čištění zubních kanálků naštěstí neznám ,ale nezávidím asi nic moc ☹ Držím palce ať to nechytnou ostatní děti izoluj Kájíka.

jarmyko
21. únor 2013

@aknel72 My máme tolik prádla, to je snad i od sousedů. Peru a žehlím každý den.
Ty jsi ještě kojila? Tak dobrý, já myslela, že nemáš mlíčko už dlouho.
Naše princezna je taky nejradši hambatá, ale to asi všechny děti. Taky miluje koupání. Vašík si to užívá pořádně, asi budou pěkný potopy až tam budou spolu. Karča ta řvala při koupání až do půl roku. 😠

Leni, co všechno se musí vyřídit když se přechází na rodičák? Musí se i něco u zaměstnavatele a na sociálce? Já už si to nepamatuju a v práci mají novou mzdovou účetní a ví prd. Asi se musím zeptat přímo na sociálce.

bendina
21. únor 2013

ahoj holky, hlásím se mezi vás nová, v dubnu mi bude čtyřicet a snažíme se o naše první miminko. Dneska je to 6.den po embryotransferu, dali mi tam dvě emryjka a jeden bráška čeká v mrazáku 🙂 . 5.března si mám udělat testík, tak jsem celá nervozní... jste tu některá, co v tomhle věku otěhotněla po IVF? Moc díky

bendina
21. únor 2013

@aaa zdravím Kubíka 😉 , tak jsem tuu

jarmyko
21. únor 2013

@bendina tak tě tu vítám. Nás sem moc bohužel nechodí. Držím pěstičky ať to vyjde. Já si dělala testík vloni 13.3. a byl tam. Ale přirozenou cestou a počtvrté. 😀 😀

pinkpet
21. únor 2013

@bendina Moc držím palce!!!!! 😎