První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aaa
21. únor 2013

@bendina Jééé, nazdáááár 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aaa
21. únor 2013

@bendina To je super, že jsi tady, teď to tu pořádně ožije 😉 😀

aknel72
21. únor 2013

@jarmyko Já to mám trochu jinak ,o rodičák jsem si zažádala hned po porodu kvůli nízké mateřské dostala jsem na ÚP papíry ,které mi vyplnili na ČSSZ kolik beru mateřské atd.a nechala jsem si doplácet do 7000,- a od března ,kdy mi končí mateřská už mám taky nahlášenou změnu budu brát míň ,zaměstnavatele taky nemám ,měla jsem smlouvu vždy na rok a ta mi končila přesně v den,kdy jsem rodila 😒 co je teď nové,musíš si sama spočítat,kolik ti mají měsíčně posílat 220 000,- vydělit dobou (počtem v měsících) jak chceš být dlouho doma .Já budu 4roky pokud se něco nezmění a můžeš to kdykoli změnit ,ale kdoví jak to bude za rok 😒 až dostaneš vyrozumění nezapomeň kopii poslat na zdrav. pojišťovnu 😉 Jsem vděčná alespoň za ty 4měsíce kojení ,ale Madeta ze mne asi nikdy nebude 😀 Jo volal dnes manžel tak jsem mu říkala o té odsávačce na vysavač a jeho reakce,,vždyť mu vysaješ mozek" 😀 😀 a Štěpa nám taky onemocněl ,zase ten krk nic vážného,ale zase se ulejvá. 😉

aknel72
21. únor 2013

@bendina Vítej a držím palce.U nás také stará česká klasika už potřetí 🙂

jarmyko
21. únor 2013

@aknel72 😀 😀 😀 Prej Madeta, to je super. 😀 😀 😀
Hele, taky jsem měla strach, že vysajeme s nudlema i něco navíc, ale je to úplně jemné. Našemu se přitom teda navalovalo, ale nosík měl čistej.
Kájíka taky škrabe v krku, kašel, rýma, hlava, teplota. Zítra jdeme na dětské, víkend před náma, tak ať mám klid. Karču bolí hlava a břicho už pár dní, nevím co s ní. Je jí 12 a najednou se chce pořád mazlit, ze školy mi posílá SMS, že je jí smutno. Z ničehonic začne plakat. Přitom byla vždycky taková vyrovnaná, no, buď jsou to pubertální hormony nebo na ní taky něco leze.

aknel72
21. únor 2013

@jarmyko Co menstruace?Naše cácora ji dostala už v 11letech a nebo nemá nějaký problém ve škole ? 😒

aaa
22. únor 2013

@jarmyko To už bude puberta, ne? 😅

aaa
22. únor 2013

Jinak hlásím, že jsme včera zvládli druhou hexu, sice měl Kubík večer trošku teplotu a dneska je protivnej, ale jsem ráda, že je to za náma. Ve třech měsících má 6.95 kg a 64 cm, už se sakra pronese 😅 😀

bendina
22. únor 2013

@aknel72 no, takovou možnost bohužel nemám 😒 , tAkže snad to vyjde ted...

aknel72
22. únor 2013

@aaa Úplně ti rozumím,my měli podobnou váhu a za další měsíc přibral 1,5kg tak doufej 😉
@bendina Já si toho taky moc vážím ,že to šlo bez problémů zvlášť,když vidím koli žen nemůže otěhotnět a podstatně mladších než jsi ty.Musíš prostě čekat a věřit . 😉

aaa
22. únor 2013

@aknel72 Doufám 😀 . Akorát mě štve, že jsme konečně vyléčili šupiny z vlásků a zase se mu to vyrazilo na tvářích, ach jo... Už nevím, čím to mazat 😠
@bendina Držím palce 😵

bendina
22. únor 2013

já taky držím palce, at vyléčíte šupinky 😉 , já už chci bříško!!! 🙂 ale ne z přejedení 🙂

aaa
22. únor 2013

@bendina Počkej, až budeš v létě funět jako loni já 😉 😵 😀

bendina
22. únor 2013

no, kéž by.. 😀

jarmyko
26. únor 2013

Ahoj, holky.
Tak jsem v pátek vzala k dětstké dr. ty starší, udělala jim výtěr z krku, na atb to nebylo. Karča má podezření na slepák. Menstruaci má už tak půl roku pravidelně. Ve škole prý problémy nemá, tak nevím. Kájíkovi už pustila rýma i kašel, ve třídě jich je jenom 13. Nějak to tu řádí. V sobotu v poledne lehnul Vašík s horečkou 39 C, usnul, za hodinu se vzbudil, vyzvracel co to šlo a prospal celé odpoledne v horečkách. Přes noc to šlo, ještě v neděli měl teplotu a pak už bylo zase fajn. Říkala dr, že k nim došlo pár dětí se 40C a stejný průběh jako Vašík.
Mě začalo bolet v krku včera, dneska mám horečku a bolí mě snad i řasy. Manžel ještě není doma a já jsem úplně KO. Na zítra jsem zrušila zubaře, hned jsem se přeobjednala a taky jsem hned zapoměla kdy máme přijít. 😠
Naše slečinka váží 6230 g a má 61 cm. Všechno je OK, první očkování budeme mít až za měsíc.

@aaa taky už máme šupinky z vlásků pryč, malá je pro změnu osypaná na bříšku takovou červenou krupičkou. Podle dr. to jsou možná potničky, tak uvidíme.

aaa
26. únor 2013

@jarmyko Šupinky z vlásků už jsme taky vyléčili, ale pro změnu má vyrážku na tvářích. Objednala jsem v lékárně krém ze stejné řady, co zabrala na vlásky.
Držím palce, ať to co nejdřív vypotíš a je ti dobře, teď jsou všude všichni marod 😢

aknel72
27. únor 2013

@jarmyko
@aaa Tak hlásím,že jsme doma taky dva marodi já a Štěpán naštěstí zatím bez horeček jen krk a rýma tak doufám,že to nechytne i Matýsek .Dnes jsme zkusili tu odsávačku,chudáček se lekl jak jsem zapnula vysavač a ořval to pěkně dlouho 😢 Ta se marodi co nejdříve uzdravte 😉 Já musím ještě měsíc vydržet a pak ať třeba padnu za vlast 😀Jo a váha Kristýnky super 😉

aaa
27. únor 2013

@aknel72 Taky marodíte? 😅 😕 Přeju brzké uzdravení 🙂

jarmyko
28. únor 2013

@aknel72 jak to, vrací se manžel? Taky přeju brzké uzdravení, už je mi líp, ale oči mě štípou pořád.

aknel72
28. únor 2013

@jarmyko Tak nějak ,říkal koncem března ,ale mohou jim to kdykoli posunout ☹ už to mám taky lepší,měla jsem ten Bioparox nasadit hned když vím že mi to Tantum nezabírá 😠 Štěpa zase bojuje s rýmou ,dnes mu napsala dvoje kapky,které má brát 6x denně už vidím jak si ve škole vzpomene 😒 Hlavně,aby Matýsek zůstal zdravý.Tak se držte v úterý nahlásím kolik jsme zase přibrali ☹
@aaa Děkujem,není to zatím nic vážného tak snad...a ať se vám bacily vyhýbají. 😉

aaa
28. únor 2013

@aknel72 Já jsem asi mimo, nemám vás dočtené od začátku, kde máš manžela? 🙂
U nás zatím žádný bacil, jsem ráda 🙂

aknel72
28. únor 2013

@aaa Manžela mám na misi na 4,5měsíce,jezdí tak po roce .

aaa
28. únor 2013

@aknel72 Aha, tak to už se určitě moc těšíš, až ho budeš mít doma 🙂

aknel72
1. bře 2013

@aaa To víš,že se těším 😉

aaa
4. bře 2013

Tak už jsem taky lehla 😖 . Doufám, že se z toho do zítra vyspím, když je konečně hezky... Koupila jsem si coldrex a snad mě Kubík nechá v noci trochu spát a vypotit se.

jarmyko
5. bře 2013

@aknel72 Taky jsem hned použila Bioparox, já mívám hodně chycené horní cesty, takže ho šplouchnu do nosu. Jsem dávivý člověk, takže do krku to 4x nedám, ale i to 2x zabírá. Snad to Matýsek přestál ve zdraví. Naše Kristýnka naštěští nich nechytila a to jsme tady prskaly bacily všichni kolem ní.
Leni a co příkrmy? Chutná Matýskovi? Vašík s tím naštěstí neměl nikdy problémy, je to takový jedlík. On je celkově klidný, dokud ho ti starší neprovokujou, pak se umí pěkně bránit. Jenom nás trápí to mluvení. Chci si ho nechat ještě doma, ale prý by mu pomohlo být v kolektivu stejně starých dětí, takže asi budeme muset k zápisu do školky. Je mi smutno při představě, že nebude se mnou doma. ☹
Taky jsem přemluvila manžela na výměnu oken, hlavně u dětí, drží se tam plíseň, pořád to stříkám savem, ale to je jenom na chvilku. Karča má jenom dveře na balkon a ty se zkřížily, dřív nešly zavřít, teď už nejdou ani otevřít. Prostě hrůza.

Mám sklerózu, už nevím co jsem chtěla napsat. Tak zas příště až mě pustí k PC.

jarmyko
5. bře 2013

@aaa snad už je ti dneska líp, hlavně aby byly ty naše dětičky zdravé. 😉

jarmyko
5. bře 2013

@bendina zítra si děláš test? doufám, že dáš ihned vědět jak jsi dopadla. Držím všechny pěsti.

aaa
5. bře 2013

@jarmyko Já už vím, jak dopadla 🙂 🙂 🙂 . Známe se ze střední 🙂 .
Jojo, je mi líp, coldrex zabral a Kubík mě nechal vyspat. Jen chrchlám, ale to už bude dobrý.

Příkrmy... To bude bojovka, my bychom měli začít koncem měsíce. Už jsem koukala co a jak, akorát mě štve, že teď není dobrá zelenina, asi pro začátek zkusíme skleničku, koukala jsem v DM na jejich bio řadu, vypadá to dobře.

aaa
5. bře 2013

@jarmyko Tak dej malého do školky jen na dva, tři dny v týdnu. To by nešlo?