První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
15. bře 2013

@jarmyko A ještě k těm obědům ,Štěpa začal chodit až letos ,nevěděla jsem ,kdy se vrátím z porodnice a taky jak to budu zvládat dřív jsem děckám vařila každý den najedly se ,když přišly ze školy no a synáček příjde po obědě domů a začne šmejdit co by tak snědl takže má 2 obědy 😀

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 aha, já myslela ten mamograf, zrovna v týdnu o tom bylo ve zprávách jak málo ženských na to chodí. Já určitě půjdu. I Karolínku nechám očkovat na rakovinu děložního čípku. Už mám letáčky, tak budu pročítat.
@dada074 taky jsme počítali, no až budou na rodičáku říkat, že má mladou babičku, tak se aspoň zasmějeme. 😀
Já měla v 38 třetí a ve 40 čtvrté a nic bych zpátky nebrala. Jsem šťastná, že je mám. Prodlouží nám mládí.

maybe72
15. bře 2013

@dada074 Ahoj, já tenhle problém řeším taky, už je mi sladkých 40 😉 , mám dvě lentilky, ale na další dítko (v našem případě určitě zase holčičku, tatínek nechce měnit repertoár, protože prý holčička může dělat všechno jako kluk a ještě jí kouká zpod přilby culík... 🙂 ) se pořád ještě cítím. Zkoušíme přirozenou cestu a doufáme, že to vyjde. Věk není ta největší překážka, některé pětadvacítky mi příjdou starší než já... Můj gynekolog mě neodrazuje, takže to necháme přírodě a uvidíme.
Přeju hodně štěstí, ať se daří!!!

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 to je přesně jak u nás, palačinky zblajzly raz dva 😅

dada074
15. bře 2013

@jarmyko

@maybe72 Holky fakt moc děkuji,potřebovala jsem to slyšet a hurá do toho,trošku provětrám taťky účet. 😅

aknel72
15. bře 2013

@dada074 Někdo provětrá taťkův účet a někdo něco jiného ...... 😀 to si necháte až se zadaří. 😉
@jarmyko Minule mi Domča říká ,že se na ni usmíval nějakej 30letej tak si říkám ,že mít zetě jen o 11let mladšího by bylo fakt divný ,ale pořád lepší než kdyby byl o 20let starší to bych mu asi musela vykat. 😒
@maybe72 Tak směle do další holčičky . 🙂

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 holka, s tebou je sranda 😀
Já si teprve minulý týden uvědomila, že mi už není 19, když se Karča ptala na věk nějakého herce. Říkám jí, že není tak starej, že mu ještě není 50. Odměnila mě takovou grimasou, že mi v tu chvíli všechno došlo a hned jsem ztichla. 😀

maybe72
15. bře 2013

@aknel72 Jé, kdyby záleželo jen na mně, rodila bych dvakrát do týdne... Bohužel, čím víc člověk chce, tím míň se daří... Obě naše lentilky na sebe daly dlouho čekat, nakonec se přirozeně povedlo, tak ještě věřím ve třetí zázrak, moc bych si ho přála...

aaa
15. bře 2013

@jarmyko S tím zmenšení prsou, taky jsem o tom jeden čas uvažovala. Když dostaneš doporučení, že ti ta tíha ničí páteř, jde to na pojišťovnu. 🙂
@dada074 Já v 39 rodila první, takže nevidím důvod, proč bys to neměla zkusit 😉

jarmyko
15. bře 2013

@aaa ano to vím, jenže moje dr. mi řekla, že zas tak moc velký nejsou, aby mi to zacálovala pojišťovna. ☹

aaa
15. bře 2013

@jarmyko Tak leda jít rovnou na pojišťovnu, aby tě poslali za jejich revizním doktorem, stejně bys u něj asi skončila nebo sehnat doktora, který ti to napíše. Nechápu, o co tvojí mudře jde, dělá, jak kdyby to šlo z její kapsy 😖

aknel72
17. bře 2013

@jarmyko Ono asi tak nejde o to ,jak je máš velký,ale jestli nemáš problém se zádama .Tak to zkus přes jinýho dr. Přešně jak píše aaa. 😉 Já bych zase potřebovala zmenšit prsa na zádech ,ale to mi nikdo neudělá. 😀 A Matýsek se od včerejška otáčí na břicho hlavně ,když ho rozbalím ani pod něj nestihnu dát plínu. 😅

aaa
17. bře 2013

@aknel72 Kubík se taky začal přetáčet 🙂 . Zatím jen na jednu stranu a dost se vyvzteká, jak se dostane na bříško, hejká, že chce zpátky na záda a když ho otočím, tak za chvilku je znova na bříšku 😀

jarmyko
18. bře 2013

Ahoj holky.
Naše princezna se zatím otočí jenom na bok, ale pamatuju si jak to bylo s Vašíkem. Taky jsem nestíhala dát plínu.

Jinak my jsme zase nachlazení. A to máme jít ve středu k zubaři. Vašíkovi se k rýmě přidal kašel. Malá už má taky ucpanej nos, začala jsem jim oběma kapat mateřský mlíko. Uvidíme jestli to pomůže i Vendovi, jestli už na to není velký. Když mu bylo půl roku, tak mi to doporučila dětská dr. a pomohlo.
Mě začalo škrábat v krku v sobotu a hned se mi spustila taky rýma, za to mě přestala bolet ta krční páteř.

S těma prsama bych šla asi k neurologovi, ale jsem stydlivý člověk. 😝 😀 Ta představa, že bych se musela někde ukazovat, brrr......

aknel72
18. bře 2013

@aaa Tak to se otáčí brzy Matěj začal až teď dřív jen na bok ,ale je pravda že s papírovejma nebo jen tak mu to jde líp než s látkovejma to má daleko větší zadek. 😀
@jarmyko Tak ,když už si přežila mediky v Bohunicích ta přežiješ všechno . 😉

aaa
18. bře 2013

@aknel72 Taky koukám, jak blázen, protože nechtěl vůbec na bříšku být a teď jak ho položím na hrací deku, tak se tam hned přetáčí 🙂 . My byli dneska na kožním, Kubík má asi atopický ekzém 😢

jarmyko
18. bře 2013

@aaa jak to "asi"? To na kožním nepoznali? Naše děcka to mají taky. Kristýnka zatím ne. Vašíkovi se objevil teď po dvou letech, vždycky mu to vyvolala rýma. ☹ V půl roce to měl úplně všude i v očích, ve vláskách. Žádný kapky proti svědění nepomáhaly. Až jsem na netu našla spasapleti.cz, koupila mastičku a konečně se toho zbavil i ten starší. Ten to má pořád v loketních jamkách, když nemaže, tak to rozškrabe až do krve.

jarmyko
18. bře 2013

@aknel72 čoveče, u toho porodu mi bylo vcelku jedno co všechno vidí. 😀 😀 😀 To bych dokázala i sprostě zařvat, jinak jsem strašnej slušňák, že se mnou každej zamete.
Třeba letos v lednu - šla jsem reklamovat Karolínčiny zimní boty. Stály 990,- Kč a po třech měsících měla rozlepený špice i paty, cvoky na tkaničky upadaly už po týdnu. Jenomže to jsem za pár dní rodila a neřešila jsem to. No, kdybyste viděly jak na mě vedoucí řvala. Prý si mám přečíst reklamační řád, a že jsou to dost opotřebovaný boty, že se to mělo přijít reklamovat hned jak upadly ty cvoky, no já čuměla jak puk. Kdyby babě nebylo snad 100, tak jsem jí poslala do pr.... Oponovala jsem tím, že mi je doporučila její prodavačka, že mají vydržet dýl než tři měsíce a přece je dcera nebude nosit jenom ve středu, aby nebyly opotřebovaný. A ještě cosi kdesi. Nakonec mi po více než měsíci vrátily peníze.

jarmyko
18. bře 2013

Naše princezna bude pěkně líná, nepřetáčí se, zato umí pořádně zvracet. 😝

aaa
18. bře 2013

@jarmyko Kubík to má zatím jen na tvářích a kožní říkala, že by se to mohlo rozjet jako atopický ekzém. Promazávám ho lipobase a ještě nám míchají nějakou zinkovou mast v lékárně, bude hotová zítra.Na kontrolu jdeme koncem příštího týdne a uvidíme, co bude. Nesvědí ho to, tak doufám, že to AE nebude 😅 . Co je to za mastičku, ty stránky vůbec neznám 🙂

jarmyko
19. bře 2013

@aaa dívala ses na ty stránky? Je to čistě přírodní mastička, dost drahá, ale klukům opravdu pomohla. Vašíka jsem s tím teď 2x namazala a pupínky už má pryč, ještě má kůži vysušenou.

jarmyko
19. bře 2013

tak jsem dopletla výbavičku na vítání občánků, ještě koupím bílé punčošky, snad stihneme i naušničky, ty jsou modré. Pod tu pelerýnku dám Kristýnce asi bílé bodyčko. Mám i žluté, ale aby toho žlutého nebylo už moc. 😅

aknel72
19. bře 2013

@jarmykokrásný, ty sis zase vyhrála 😉 holka ty máš málo starostí. 😀 Já teda na vítání .....mě tyhle akce neberou .Včera nám tu zase pěkně nasněžilo už toho mám plný zuby teď to taje a padá ze střech . 😠

jarmyko
19. bře 2013

@aknel72 já u toho relaxuju 😉 Taky jsme zapadali sněhem, teprve teď projížděl shrnovač, já jedu za 20 min pro Kájíka a na nákup, snad bez nehody, už včera to pěkně klouzalo.

aaa
19. bře 2013

@jarmyko Ty stránky právě nefungují 😢 . Jestli můžu poprosit, dej sem přímý odkaz na tu mastičku, děkuju 🙂
@jarmyko Ty jsi šikovná, já mám na tohle obě ruce levé 😀, malá bude fešanda 🙂

@aknel72 Taky se tu hrabeme sněhem, kdy už bude jaro? 🙂

aknel72
20. bře 2013

Matýsek dostal taky rýmu ,takže odsáváme on je spocený a uřvaný a já hluchá z toho vysavače.
@jarmyko Nechceš poslat trochu mlíka ,kápla bych do nosu. 😉
@aaa A dnes už je konečně to jaro i venku dnes svítí sluníčko. 🙂

aaa
20. bře 2013

@jarmyko Díky 🙂

jarmyko
21. bře 2013

@aknel72 možná by to šlo, vždyť nejste tak daleko 😀 Děckám to asi pomohlo, dneska už dobrý.
Včera jsme byli u toho zubaře, tak Kájíkovi vytrhla zbytek mlíčňáku a Vašík měl, prosím pěkně, dva kazy. Ale byl statečnej, krásně otvíral pusinku a při vrtání ani nemukl. Já jdu za týden na to čištění kanálků. Je zle už teď, bojím bojím. ☹
Karču mám doma, je taky nachcípaná a to mají jet na víkendový tábor, no brečí tu jak blecha, protože jí nechci pustit. 😖

aknel72
21. bře 2013

@jarmyko To je jak na potvoru,těm děckám je to pak líto.My jsme asi včera hodně odsáli ,dnes už jen trošku tak ještě počkám do zítřka a šla bych k dr. 😒 Chudáček Vašík ,tak brzy mít kaz ,my už u zubaře byli ,chtěl mi trhat 8 ,ale po rentgenu řekl ,že je dobrá tak mám čím kousat 😉 zuby mám naštěstí dobrý a děcka to zdědily a hlavně jsem je honila do čištění a pravidelné prohlídky ,ale holt někdy to nepomůže 😒 Se Štěpou jsem byla včera na očním ,nosí od 5let brýle nejdřív proto,že šilhal teď začal hůř vidět potřebuje trošku silnější tak jdem vyměnit skla ,obroučky má rok a já si koupím poporodní vložky dostala jsem ms podruhé a ráno to byl mazec ,naštěstí to odneslo jen pyžamo 😀 takhle jsem to neměla ani po porodu 😒