První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
24. kvě 2013

@aaa tak fotky ještě nejsou.
Taky máš pořádnýho macíčka. My jdeme v úterý na půlroční a poslední očkování. Taky jsem zvědavá na míry naší modelky, ta má takový škraně a ty tlustý nožičky. 😀 Příští týden začneme s příkrmama, to bude času ještě míň.

@aknel72 Leni a jak malej zvládl návštěvu u rodičů? Pamatuju si když jsme jeli s Karolínkou (asi půlroční), na návštěvu za tetou (cesta cca 2,5 hod autem) a ona to tam celý prořvala. Nepomohlo chování, kojení, dudlík, flaška, nic. Strejda byl na nervy a š'tastnej, že jedeme zase pryč. 😅

Dáváte prckům dudlíky? Já to zkoušela, když malá řve děckám při hlídání, ale ona se s tím dáví. Mám několik druhů dudlíků ještě po Vašíkovi, ale žádnej jí nepasuje. Je pravda, že ani jedno z děcek dudlík nemělo. Vždycky jsem jich plno dostala od návštěv, už jsem je pak ani nevybalovala.

aaa
24. kvě 2013

@jarmyko Kubík je dudací 🙂 . Má ho na usínání, pak vyplivne, občas v noci kňourá a chce ho najít a podat. Většinou už to zvládne sám.A chce ho většinou taky venku v kočárku. Máme dudany od aventu. V porodnici mu dali takovou tu klasickou kytičku a ještě navíc růžovou 😀 , měl ji přes půl obličeje 😀 . Já už přikrmuju od 4. měsíce 🙂

aknel72
25. kvě 2013

@jarmyko U našich Mates brečel jen chvíli, pak to bylo dobrý v neděli se přišel podívat bratr s rodinou a začlo to znovu, asi toho na něj bylo moc cizí lidi i prostředí první noc spal s náma, protože pořád brečel což doma nedělá a cesta trvá 2,5hod spal 1hod a pak už ho to nebavilo.Dudlík u nás jede čím dál víc a jsem tomu ráda, protože Štěpa si cumlal palec a odnaučili jsme ho to až ve 2letech dudlík prostě vyhodíš a je to. 😉

@aaa Linola krém začal zabírat,ale velmi pomalu pořád má ještě ty tvářičky jak Marfuša, ale už nejsou tak vysušené.

jarmyko
28. kvě 2013

Ahoj, tak naše modelka váží 8 470 g a měří 68 cm. Dneska řvala od rána, podařilo se mi jí uspat až před polednem a v jednu jsme měly být u dr. Takže byla nevyspalá a ořvala celou návštěvu, zato teď spala víc jak dvě hodiny a to je co říct. 😉
Ještě jsem se objednala na pátek k ženskýmu, musím si nechat napsat nějakou antikoncepci. No a zítra jdu s Kájíkem na rovnátka. To je pořád něco.
Aspoň, že se udělalo hezky, Vašíka jsem utahala venku a teď doufám, že oba brzo usnou. Malou jsem musela včera uspat v náručí - bylo 23,00 hod. 😠 Usínala už v devět, ale posrandila se a bylo po spaní. 😝

aaa
28. kvě 2013

@jarmyko Taky pěkné míry 🙂 🙂 🙂 . Jsem zvědavá, jak dlouho to hezčí počasí vydrží, já tomu moc nedávám. O víkendu máme slavit na chatě taťkovy narozeniny, tak čekám sníh 😀 😀

smima
29. kvě 2013

ahoj holky, můžu se přidat? Mě bude letos 40 a máme doma půlroční holčičku. Stejně jako vy máme ty miminkovské starosti. Koukala jsem na fotky vašich miminek, to jsou ale šikovní puclíčci.

jarmyko
29. kvě 2013

@smima vítej mezi náma. Zůstaly jsme tady jenom tři a moc toho nenakecáme, protože toho času moc nezbývá (aspoň mně ne).
Jo, ta naše je teda pořádnej puclík. Tak napiš něco o sobě, jak se malá jmenuje, je to tvoje první?
@aknel72 co všechno už malej baští? A už leze? Mě dr. včera říkala, že malá brzo poleze, že má tendenci strkat nohy na žabáka pod bříško. No to bude něco, budu muset všechny kostičky z lega schovat, psa zavřít. Korálky jsou schované ještě před Vašíkem. I tak si loni strčil do nosu kuličku z pistole. Letos dostane k narozeninám trampolínu, doufám, že si něco nezlomí. 😅

aknel72
29. kvě 2013

@jarmyko Už jsem to asi psala, on se pohybuje styl válení sudú a otáčení kolem osy, ale dostane se všude tak už ho nemůžu nechávat bez dohledu otevřel i velkej šuplík a zavřel dveře.Nohy pod sebe moc nedává, jen někdy tak.Baští úplně všechno a když nás vidí jíst tak smutně kouká jak hladové štěně a hýbe pusou. 😀 Taky strašně rychle po všem chmatá někdy to stihnu tak tak, aby oběd neskončil na zemi.

@smima Tak si nás našla, jasně že můžeš, budem rády. 🙂 A jak válčíš s glymčema při tolika starostech já na to teď trochu kašlu měla jsem 7,1moll a taky bych potřebovala dát dolů tak 20kg ☹

smima
29. kvě 2013

@jarmyko ahoj, malá se jmenuje Barunka a mám ještě skoro dospělého syna Josífka, ale toho mám z prvního manželství. Barunka už má taky nožky na žabáka a taky čekáme, že už co nevidět začne lozit. Jen co zjistí, že může použít i kolínka. Někdy mám pocit, že si z výchovy syna už nic nepamatuji, nebo je to možná tím, že se v té době nic tak neřešilo, jako teďkom.

@aknel72 ahoj, glykémky mám strašné. Přiznám se, že po porodu jsem byla jak puštěná z řetězu, snažila jsem se asi dohnat to, co jsem v těhu nemohla. Tak jsem jen jedla a píchala inz. Teď si musím jednotky zase upravit, nějak mi to kolísá. Těch 7,1 jsi měla glykovaný?

smima
29. kvě 2013

Naše Barunka

aknel72
30. kvě 2013

@smima Barunka je kočka a tu čepičku jsi háčkovala? Já dřív na děti šila, pletla i přešívala a teď jsem na to nějaká líná ☹ 7,1 je glykovaný, často mívám hypo a pak mi to vyletí. 😒

jarmyko
30. kvě 2013

@smima pěkná slečna, koukám, že má taky modrý kukadla, co? Já háčkovat neumím, jenom pletu. A šití jedině z nouze a spíš opravy po těch našich trhanech. A to musím říct, že Karča je horší než kluci.

Já byla včera na úřadě pro fotky z toho vítání občánků a zase nic. Slavnostně předávali maturitní vysvědčení. To, prosím pěkně, dělali v úřední den a odpoledne. 😠 😠 Takže v pátek 4. pokus.

aaa
30. kvě 2013

@smima Krásná holčička 🙂 . Holky mají pravdu, moc to tady nežije 🙂 .

smima
30. kvě 2013

@aknel72 Barunce plete babička, mě by to asi nebavilo. Kdysi jsem na syna šila, ale dneska už se dá koupit oblečení za super ceny a taky nakupuji i pro malou v sekáči a tam se vždycky podaří koupit nějaký moderní zánovní kousek

@jarmyko jak probíhalo vítání občánků? Stálo to za to? My tam ani nebyli...

Holky a jestli mi můžete poradit, co dělat, když mi malá nechce vůbec pít ani čajíky, ani vodu, ani šťávičky, prostě nechce. Zkoušela jsem ji dávat tekutiny po lžičkách, to vyplivuje a nepolyká, zkoušela jsem jí dát různé lahvičky s různými dudlíky, taky nic a ani z hrníčku, který nevytéká. Jediné, co ještě vypije je hodně naředěný Sunar, tváří se jako to jako UM, ale ředím to. Ono při těch příkrmech by měla samozřejmě pít, ale je to boj. Znáte nějaké fígly, jak na ty děti, co pít nechtějí ???

aknel72
31. kvě 2013

@smima Já Matěje prostě nutila, pořád jsem zkoušela dávat pít, hlavně u příkrmu až se to naučil, když je teplo vozím pití i ven a to pije opravdu hodně a nic slazeného jen dětský čaj, dudlík a láhev úplně obyč. z hrníčku mi taky ještě nepije on je sice od 6měsíců, ale většina dětí ho tak brzy nechce. 😒

@aaa Málo nás, málo nás pojďte holky mezi nás. 😀 Jak bojujete s ekzémem?U nás tváře trochu lepší,ale řekla bych, že ta linola to jen zmírní, ale nevyléčí v pondělí jdeme do poradny tak uvidím, jestli něco vymyslí. 😒

Tady už druhý den prší. ☹

aaa
31. kvě 2013

@smima Kubík mi taky nepije. Jedině, jak byly pár dní vedra, tak si dal venku v kočárku šťávičku z lahvičky. Doma zkouším to samé, co ty. Nejvíc toho vypije přímo z kelímku, ale už to pro něj není nové, tak to začal plivat. Nechce hrneček od aventu, po lžičkách ani náhodou, občas milostivě ustrkne z lahvičky. Ptala jsem se na to mudry a ta říkala, že mám nabízet a nabízet a že když bude mít žízeň, že se napije. Od narození je na nutrilonu a některé dny mi dělá i to, že nechce ani ten 😅 😉
@aknel72 Ekzém dobrý. Nechci to zakřiknout, ale tvářičky čistý. Má to trošku kolem kotníčků, jak má faldíky, tam se to špatně hojí a v jednom podpaždí. Chodím s ním přímo na kožní, pediatrička si nevěděla moc rady, jen doporučovala další a další krémy a já platila v lékárně jak mourovatá 😖

smima
31. kvě 2013

díky holky za rady, no budeme zkoušet pití dál.
Jinak máte problémy s ekzémy? Malé se udělal na tváři taky ekzémek, ale koupila jsem v lékárně Lipobázi - lékárnice mi ji naštěstí prodala bez receptu, a na čas ji to zmizlo a pak se to zase vyhodilo a teď to zase mizí. Možná je to těmi příkrmy. Děti se pomalu seznamují s potravinami, které předtím nikdy neměly, možná je to jen reakce na jídlo. Když jsem ještě kojila, dala jsem si pár dní po sobě Milku s celými oříšky, na té ujždím a malá chytla ekzém po celém těle. Kakao patří mezi silné alergeny. Docela dlouho se to pomalu ztrácelo, musela jsem to hodně mazat a taky jsem vyzkoušela různé oleje a mastičky a nejvíce se mi osvědčila obyčejná modrá Indulona, ta je hodně mastná.

aknel72
31. kvě 2013

@aaa Taky už zvažuji tu kožní, ale tam je to na dlouhý čekání, mně to nevadí, ale nevím jak Matěj.Ten ekzém má jen na tvářích, jinak nikde a to používám látkové pleny i na noc, spíš je opruzenej z papírovek.

@smima U nás to z jídla asi není, má to asi měsíc a příkrmy jí od 4měsíce a teď už jsme nic nového nedávali.Já ujížděla na jogurtové, zvlášť při nočním kojení, první 3měsíce bylo hypo xxxxxkrát. 😀

aaa
31. kvě 2013

@aknel72 My máme výhodu, že tady kožní bere miminka přednostně, bez objednání a bez čekání. Sice bych vám nepřála vidět pohledy, které vrhají důchodci z čekárny, když se tam ty mimča sejdou třeba tři, ale co... Pro mne je to super, že tam můžu kdykoliv v ordinačních hodinách a vím, že půjdeme hned na řadu 😉

aknel72
31. kvě 2013

@aaa Pohledy dúchodců dobře znám, jen by mě zajímalo, kam tak spěchají. 😒 Jdem krmit, dítě řve hlady. 😀

aknel72
3. čer 2013

Ahoj holky, tak dnešní poradna v 8 měsících za náma.Váha 10,96kg tak jsme se zbrzdili v přibírání to bude asi tím pohybem 😀 měří75cm a poslala nás na rehabilitaci, že nedává nohy pod bříško a ani se nasnaží plazit a stoupat na špičky tak jsem zvědavá co nám řeknou.

jarmyko
3. čer 2013

@aknel72 to přece není žádná legrace, pracovat s takovou váhou těla 😀 To naše bude teda lehčí. aspoň o kilo 😀 😀
Mrkvička jí zatím chutná, jenomže s ní musím krmit i Vašíka, nikdy mrkev nechtěl a teď ...?
To spaní je teda ale katastrofa, dneska v noci po 20ti minutách a v jednu v noci byla prostě vyspalá. Hodinu jsem jí uspávala. Před hodinou jsme měla krizi a usínala ve stoje. Teď jsem jí skoro půl hodiny drndala v kočáře než zabrala.

Konečně jsem se dostala k fotkám z vítání, tak něco málo posílám.

Jo, mám velkou radost. Po 15-ti letech mi vykvetla mučenka. Už jsem myslela, že nic a najednou mě takhle překvapila.
Üžasný.

gintare
3. čer 2013

Není to spíš voskovka?

aknel72
3. čer 2013

@jarmyko Oběma vám to tam sluší, 🙂 škoda že ostatní mají seklou hlavu. 😒 Já teda nejsem velký znalec kytek, ale taky myslým že je to Voskovka.

aknel72
3. čer 2013

@gintare Odkud jsi, přímo z Prostějova, já tam bydlela 16 let. 🙂

jarmyko
3. čer 2013

fakt je to voskovka 😀 Babička (tchýně) mi pořád tvrdila, že je to mučenka - dostala jsem jí od ní. 😀 😀 😀

smima
4. čer 2013

@jarmyko mooooc vám to holky sluší - malá je taky pěkný puclíček !!
Taky bych řekla voskovka, a jen vím, že docela sladce voní.

@aknel72 některá miminka můžou být jen lenivější a s takovou váhou, to má asi těžší.

Jinak jak holky zvládáte povodně? Jste ze záplavových oblastí? Nestíhám koukat, jak to Čechy zasáhlo, tak snad je u vás klid. U nás na Moravě zatím povodně nejsou.
A to počasí už mě pěkně s...e, ani ven nechodíme.....

aknel72
4. čer 2013

@smima U nás Jihlava zatím v klidu vloni se dělala protipovodńová opatření, hned u řeky jsou domy a obchody a už se stalo, že byly zatopené, ale to jsem zde ještě nebydlela.My jsme daleko od města a na kopci.
No jsem zvědavá s čím na té RHB příjdou, jdeme zítra. 😒

aaa
4. čer 2013

My jsme taky mimo dosah vody, ale v Praze je kalamita kvůli dopravě 😢

jarmyko
5. čer 2013

U nás je plnej potok, je vylitej z koryta, ale bývalo i hůř a nikdy jsme nebyli zatopení.
Za chvíli mi přivezou trampolínu pro děcka. Vašík bude mít 19.6. tři roky, tak bude mít dárek. Spláchneme to i s Kristýnkou 😀 protože hraček je tu plnej barák, tak jsem se finančně spojila s babičkama. Doufám, že mi to řidič pomůže uklidit do kotelny, manžel odjel do Francie opravovat kamion, tak bych se s tím musela tahat sama.
Za hodinu jedu na rodičák, Kájoš donesl dvě 4, prý nebyl ve své kůži. Tak uvidíme v jaké kůži bude učitelka.
Včera měla Karolínka besídku v zušce. Hraje na klarinet, měli to všichni moc pěkný a já konečně taky vypadla z baráku a z toho koloběhu domácnost - děti. Karča už příští rok nechtěla chodit, ale učitel jí pochválil, tak začíná otáčet. Ale doma vůbec netrénuje a museli bysme klarinet koupit, zatím ho má pučený ze školy. Celej rok na to nadává, protože si škola vymyslela ještě orchestr, tak uvidíme. 😉
Vašík má pořádnou rýmu, Kájíka škrabe v krku.
Jó a malá má zub. 😅
Mějte se.