První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
10. črc 2013

@smima Na tu klimatizaci bacha, já jednou jela hodinu v autobuse, pak jsem šla hodinu ve velkým vedru a byla z toho angína a co teprve takový mimčo. 😒

Byla jsm přesvědčena, že sporťák vytáhnu, až se sám posadí, ale co mi dnes dělal v kočáře a včera manželovi ☹ byla jsem pořád ve střehu, aby nevypadl.

smima
10. črc 2013

@aknel72 sporťák jsme dali, a malá ještě pořádně neseděla, ale když byla v košíku kočárku-nebo jak to nazvat, to jsem měla strach, že se třeba vytáhne ručkama a vypadne. Sporťák je fajn, že se dá i do polohy na ležení a malou vždycky připásám popruhy. Ale i tak musím dávat pozor, popruhy jsou trošku volnější, než do nich doroste 😉 A hlavně, děti to baví, protože jsou zvědavé, malá když jela poprvé v sedu, nestačila kroutit hlavou a koukat na všechno kolem.

aaa
12. črc 2013

@aknel72
@smima Taky jsem včera musela vytáhnout sporťák, v korbě byl neudržitelný 😀 . Teď má víc prostoru a výhled a zatím je klid 😉

pellullinka
12. črc 2013

Ahoj maminky 🙂 nakoukla jsem k vám ze zvědavosti a chtěla bych vás všechny podpořit a popřát štěstí.
Věřím, že v každém věku je nějaké + nebo -. Já své první těhotenství prožívala plánovaně v 19ti letech a taky to z pohledu okolí není žádný med, nebylo mi ukázkových 25-26 a tak se na mě pohlíželo skr prsty i některé sestry v porodnici mi říkávaly: mám stejně starou dceru,ale nevím co bych dělala kdyby byla těhotná atd.
Tak jen, nenechat se vystresovat, je to náš život a žijeme ho my, ne naše okolí. I když umí pěkně zahrát na strunu nervů a psychiky, nedejme se 🙂
užijte si léto....

aknel72
14. črc 2013

@pellullinka Ahoj, moc pěkně napsané, mám stejný názor.Taky přeji krásné léto a ať se brzy zadaří. 🙂

@aaa
@smima Tak máme za sebou dvě jízdy ve sporťáku, jediné co mi zatím trochu vadí je, že na sebe nevidíme nemám přehazovací rukojeť. 😒

aaa
15. črc 2013

@aknel72 My máme za sebou tři a dobrý. Přehazovací taky nemám, musela bych otáčet sedačku. Zatím ho mám čelem k sobě, aby byl pod dohledem 😉

smima
15. črc 2013

@pellullinka moc děkujeme za podporu. A ať se Kubík brzy dočká sourozence. Krásné léto...
@aknel72
@aaa tak to je fajn, ve sporťáku se jim to bude moc líbit. My už museli dát postýlku nejníže, jak to jde, malá už se postaví v postýlce na nožičky a hrozilo, že by se vyklonila a vypadla. V pátek dopoledne se ještě neodvážila postavit, ale jak jednou na to přišla, tak teď už vstává pokaždé, co ji do postýlky dám, hlavně, když má jít spát 😀 Akorát mi trpí záda, to zvedání z a pokládání do postýlky...

Holky a jaký je váš názor na dovolenou u moře s tak malýma prckama?

aknel72
15. črc 2013

@smima My letos žádnou dovolenou neplánujem, Matýsek nevydrží dlouho v autě připoutaný.Můj názor je, že mimčo si z dovoléné nic nepamatuje a vy si ji neužijete ☹ , možná jet na nějakou chalupu.

aaa
15. črc 2013

@smima My jedeme na týden do Krkonoš. Moře jsem zavrhla, plazícího se Kubíka bych ve stínu u vody neudržela, celý program by se musel přizpůsobit, žádný výlet, večer žádné posezení u drinku 😉 . Pro mne by to nebyla dovolená. Moře bych chtěla za rok, až bude chodit, ale ještě budu rozmýšlet 🙂 .
Kamarád má stejně starého kluka a byl před dvěma týdny v Řecku a řekl, že nikd více 😀 , zlatá chalupa 😉

smima
15. črc 2013

@aknel72
@aaa díky holky, já si myslím to samé, jen jsem chtěla vědět, jestli máte stejný názor. My letos taky k moři nejedeme, koncem týdne jedeme na 5 dní do Čech, myslím, že to bude " záběr " i tak. Jen mě to také napadlo v souvislosti se soutěží, která probíhá u nás v rádiu. Minule vyhrála rodinka dovolenou doTuniska a říkali, že jedou s 9. měsíčním chlapečkem. Tak jsem nad tím přemýšlela, jestli je to rozumné.

aaa
15. črc 2013

@smima Já bych se asi od moře vrátila víc orvaná, než bych odjela. Leda vzít hlídací babičky 😉

jarmyko
15. črc 2013

Ahoj.
tak mi na dovolenou u moře nemáme ani peníze. ☹ ☹ I babičky máme, bohužel a zároveň na hlídání bohudík, 15 minut od baráku. Takže děcka jezdí na tábor. Naše mamka je bere na týden na Pálavu každý rok. Jsou tam na statku, takže mají melouny, meruňky a broskve každý den čerstvé. Kájík jezdí s traktorem a Karča prý bude letos prodávat zmrzlinu. Druhá babička je vloni vzala ke své sestře, ale tam se pořádně nudil. A letos se ani nenabídla.

Malá zatím jezdí v hlubokém kočáře, ale už má taky tendence vylézt. Tuhle jsme jezdili u našich ve sporťáku, ale jak na nás neviděla, tak to ořvala. Taktéž nemáme přehazovací rukojeť. Hlubokej kočár mám pořádně velkej, vozím tam oba. Posadím je s Vašíkem proti sobě a frčíme. Venda je línej ten náš kopec vyšlapat.

@aknel72 Vašíka do školky nevzali. Ředitelka mi říkala už dopředu, že nemám šanci když jsem ještě na MD.

jarmyko
15. črc 2013

jinak malá zatím neleze, pořád couvá, ale už se udrží na jedné ruce a druhou krade Vašíkovi hračky. Začíná to být boj. 😀 V pátek jdeme na osmiměsíční ko, protože má pak dr. dovolenou. Jsem zvědavá s čím příjdeme, doufám, že nás nepožene na kožní, tam je to na celej den. Taky se chci zeptat na to ublinkávání, myslím, že už by mohla skončit, ne?! Jak se plazí, tak zvrací kde se dá, hrůza. 😠

jarmyko
22. črc 2013

tak malá má cca 9 kg a 70cm v osmi měsících. Ta tak řvala, že se rozlítala váha a sestřička jí nebyla schopna zvážit, tak dala střed. 😀 Jinak se naučila z bříška posadit a se sedu zase na bříško. Občas zapomene ručičky dát před sebe a padne na nos. Tuhle byla na koberci kostička, malá na ní padla a měla na čele značku jako Harry Potter.
Z vyrážky se prý asi vyklube ten atopák, ale zatím nás nikam nehnala, tak jí mažu lipobásí a do koupele dávám Balneum Hermal.
Musela jsem s sebou k dr vzít i Vašíka, protože jsem mu nenašla varlátko. Měla jsem strach, protože mu ho vždycky musela stáhnout pomalu až z bříška. Tentokrát nebylo tak daleko, ale asi ho čeká operace, aby mu už neklouzalo, ještě uvidíme. ☹
Začala jsem malou učit usínat samotnou v postýlce bez prsa. Všude psali, že se to děti rychle naučí během tří až pěti dnů. Naše princezna je asi pěkně natvrdlá, protože to ani po týdnu nepochopila. Dneska v noci řvala každých 10-20 min. a teď v postýlce prořvala hodinu. A to byla 4 hodiny vzhůru, najezená, nakojená, vykaděná, přebalená, ráno jsme byli na procházce a ještě na zahradě věšeli prádlo. Myslela jsem si, že padne a bude tuhá. 😝

aknel72
22. črc 2013

@jarmyko Tak to je šikulka, když už jde do sedu,Matěj na to stále ještě nepřišel 😒 a co dudlík na spaní, ten nechce? Jinak taky pořád mažeme a je to lepší, ale musí se pořád o víkendu jsme si udělali 2x výlet spíš 2hod procházka po lese starší vezl mladšího, tak se kluci pěkně vyvětrali a my taky 😀 fakt mě to bodlo,vloni jsem byla pořád zalezlá v tom teple. ☹

aaa
22. črc 2013

@jarmyko
@aknel72 U nás se taky ještě zdaleka nesedí, Kubík se plazí jako had a dostane se všude, kam chce. V 8 měsích 9,5kg a 74cm 🙂 , prý rozměry ročního dítěte 😅

aknel72
23. črc 2013

@aaa Jenže Kubík je o trochu mladší 😅 ,ale musím se pochlubit, včera jsem Matýskovi napustila dětskou vaničku,aby se trochu schladil, on se chytl té kolmé strany přitáhl se na kolínka a pak do sedu 2x tak to dne zkusíme znovu, ono je to možná i tím, že byl nahatý a voda ho nadnášela. 😀 Tak my už jsme váhově na 1,5 let 😒 a myslím, že to přežijem. 😉 ,ale nevím, jestli přežiju ty tepla. ☹

jarmyko
23. črc 2013

@aknel72 ty teploty jsou vražedný. 38°C nepřežiju. Ještě že je v noci trochu chladno a ten barák se ochladí. Naše děcka jsou na táboře. Sice mají kolem dokola les, ale jsou v dolíku a ten vzduch se tam ani nehne. Karča určitě zkolabuje. ☹
Teď jsme tam jeli na návštěvu a výměnu prádla špinavého za čisté, tak to teď žehlím. Karča byla v pohodě, už je tam po čtvrté a je psychicky vyspělá, dokonce už se zase nestydí mi dát pusu na rozloučenou. Dřív jsem jí nemohla chytit ani za ruku. Zato Kájík bulel už když jsme přijeli, jak asi zvládl náš odjezd. 😕

aaa
23. črc 2013

@aknel72
@jarmyko A teď si představte, jak je v Praze na sídlišti 😅 😅 😅 . Mazec... Je fakt štěstí, že v noci je celkem chladno a zatím to nějak s malým zvládáme. Uvidíme další dny. Minule ty vedra nedával, chladila jsem ho večer mokrou plenkou, aby vůbec usnul 😒

aknel72
24. črc 2013

@jarmyko A to jsou někde blízko?Naše deti jezdily asi 120km, tak jsme je neviděli 14dní, Štěpovi by stačilo 1 triko a kraťasy, ještě že ho Domča hlídala aby se občas převlíkl 😀 Co ti dr. řekla na to blinkání, já to naštěstí neznám co do nich narvu, to tam zůstane a jde to druhou stranou. 😅

@aaa To si raději ani nepředstavuju, my bydlíme na konci města, blízko les, rybník a zahrádky, takže paráda. 😉 Psala jsi, že pojedete na chalupu?

aaa
24. črc 2013

@aknel72 Byli jsme, příští víkend odjíždíme do Krkonoš a pak tam zase na pár dní pojedeme. My jsme taky na kraji, je tu les a rybníky, ale pořád je to rozpálené sídliště 😅

smima
26. črc 2013

a to nás ty horké dny teprve o víkendu čekají. My nebydlíme v rodinném domku, tak se v tom bytě není kde zchladit. Asi budeme ve sklepě 😀 Vlažná sprcha, pitný režim, malou budeme ofoukávat, tak to vidím... Jestli holky chcete kuknout, dala jsem fotky do Fotoblogu z dovolené v Nižboru.

aknel72
27. črc 2013

@smima Fakt krásný fotky a děti máš moc hezký Josífek je moc pěknej kluk a řekla bych celá máma 😉 My vylezem jen ráno do lesa a pak večer na balkon dáme vaničku, ale ten domeček by se hodil 😅 snad se brzy zadaří na něj našetřit. 😒

@aaa Užijte si dovolenou, taky bych jela. 🙂

smima
28. črc 2013

ahoj holky, jak jste zvládly dnešní parný den? Byli jste někde u vody? My na 2 návštěvách v panelácích, ale nerozpustili jsme se 😎 😀

@aknel72 děkuji, Josífek se teď uklidnil, uvidíme, co bude dál
@aaa mějte krásnou dovolenou

aknel72
29. črc 2013

@smima No přežili, já se letos strašně potím, nosím sebou ven ručník a pořád se utírám, ani v těhu mi to tak nedělalo, ale je fakt, že jsem za týden vypotila 2kg ta zbývá ještě tak 20kg. 😀

Matěj už se konečně zvedá na kolena 😨 ve čtvrtek jdeme na prohlídku v 10měsících tak pak nahlásím naše míry. 😉

smima
29. črc 2013

@aknel72 ...aspoň 2 kila a možná ještě shodíš více. Mě zůstalo po porodu břicho a mám dost šatů, které mám ráda, ale nemůžu je nosit, s tím mým břichem to nevypadá hezky, jak bych byla znovu těhotná 😖 tak si je nechám na příští rok, to snad zhubnu. Taky mi leží na stole vytištěné cviky na břicho i pro rovná záda, a už tam leží pěkně dlouho, ještě jsem necvičila a nedonutím se, jsem fakt hrozná !!! a to si říkám každý den, dneska si zacvičím a pak zase nic. 😀 Taky jsem si stáhla na netu cviky na břicho, které trvají jen 8 minut a je to záběr. No, z vlastní zkušenosti ještě nedokážu posoudit, jen je mám stáhnuté, tak snad dnes večer zacvičím....nebo zítra, nebo pozítří....jen 8 minut a nejsem schopná 😨
Josífek začal chodit až ve 14 měsících a snad ani pořádně nelozil. Kluci jsou lenivější, dneska dr. jedou podle nějakých grafů a tabulek, každé dítě je jiné a pak se to strašně řeší. To jsem si zažila při kojení, kdy Barunka nepřibírala jak měla podle percentil. grafů, za ty nervy to vůbec nestojí.

jarmyko
30. črc 2013

Ahojky, tak my ty vedra taky přežili. Snad Vám tady ani nebudu psát, že jsme byli věčně v bazéně a na zahradě máme ten veliký párty stan, takže byl stín. Malá i Vašík jsou úžasní vodníci, tak jsme je nemohli dostat ani z vody. 😀

Děcka byly na táboře tady jenom kousek. Taky se neuvařily, jenom jsme tahali klíš'tata a preventivně jsem je odvšivila.
@aknel72 u nás je na tom s tím převlékáním líp kupodivu Kájík. Karča tahala celou dobu jedny riflové kraťasy až je úplně rozervala.
Na to ublinkávání jsem se zapoměla zeptat. Musím jít, malá řve.

jarmyko
30. črc 2013

tak jsem jí nakojila a je klid. Dneska jde Karča zase na tu rehabku, noha dostala na táboře zabrat, tak skuhrá. No a že by cvičila, to si teda ani myslet nemůžu.

Těhotenská kila už mám dole, břicho mi teda taky zůstalo, ale já se znám, prostě jsem jak @smima, cviky mám vytištěné už asi 5 let, z netu jsem si stáhla břišní pekáč od Hanky Kynychové(??), ale tím to skončilo. Hrůzu mám z toho až přestanu kojit, to půjdou kila nahoru. 😝

Hele, ty tabulky kdy má mimčo co umět, mě tady zvedají ze židle. Vašík byl moc šikovnej, v půl roce už sjížděl po břiše schody, v 10 měsících chodil sám bez držení. A podívej jsou mu tři roky a nemluví.
Tady v řadovce máme dvě maminy, které rodily ve stejný den, mají kluky 18 měsíců. Jeden chodí už od února a druhej se pustil až teď.

aaa
31. črc 2013

@jarmyko Dej se prosím odkaz na břišní pekáč 😀 , to mě zaujalo. Néé, že bych na tom byla jinak, jsem lenora největší. Jsem na předtěhotenské váze, ale ráda bych dala dolů tak deset kilo. Jenže nějak nestíhám jíst tak jak bych měla a pak to doháním večer 😅

jarmyko
31. črc 2013
https://www.youtube.com/watch?v=HqgwNZEMZvc


@aaa vždycky se nadchnu, ale stejně zůstanu jenom u toho čučení jak cvičí ostatní 😀 😀