První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jabluncanka
5. dub 2012

@jarmyko Jsem po sekci,takže nejmíň půl roku pauza kvůli jizvě...a taky MM už nechce ani slyšet...tak uvidíme..ne nadarmo se říká,že když Pán Bůh dopustí i motyka spustí... 😉

pata74
8. dub 2012

@micali777
@micali777 ahoj. Je mi 38 a čekám sve první mimo - termín konec záři. Rada si vymění zkušenosti a dojmy. Budes-li chtít, nápis mi na rolina@atla.cz. Těším se.

micali777
autor
15. dub 2012

@aknel72 Ahojky. Jméno máme jenom pro chlapečka, protože tatínek si je jistý, že to bude kluk. Já si nejsem jistá ničím, ale pro holčičku už mám 4 jména. Zatím nebudu prozrazovat, zítra jdu na UTZ a snad se povede odhalit utajenou identitu. 😎 😀 Tatínek tak trochu zlobí, protože stále bydlí ve svém starém domku a za námi jezdí jak na návštěvu. On tam má poblíž syna z prvního manželství a teď neví, jak to všechno skloubit, aby syna nešidil. Mě jen mrzí, že o spoustu věcí přichází a že nás dva to pomalu odcizuje..........Snad to všechno dobře dopadne.
@amrash Budu moc ráda, když se budu mít kde zeptat. Moje dr. zatím mluví jen o klasickém porodu, k očnímu jdu až koncem dubna, tak uvidím, co mi řekne. Nevím, čemu dát přednost. Za jakoukoliv radu nebo názor budu moc ráda.
@jarmyko Dávej na sebe pozor, rodina to bez tebe chvíli zvládne, ne? Máš můj obdiv, čtvrté dítě!! 🙂

micali777
autor
15. dub 2012

@pata74 Ahoj pata, vítám Tě. Tak to jsme na tom dost podobně. Určitě se ozvu. 🙂

micali777
autor
15. dub 2012

Jak už jsem psala, zítra jdu na UTZ. Řeším teď, kdy začít nakupovat. A hlavně co? A jakou velikost? Jsem z toho úplně vedle. Předevčírem jsem byla v C-A a měli slevu na dětské oblečení. Nekoupila jsem nic, jen jsem tam tak bezradně stála a dívala se. Švagrová mi říkala, ať si pro to úplně maličké mimčo toho moc nekupuju, že z toho za 14 dní vyroste. Jak jste na tom s oblečením vy ostatní? Nebo jsem jenom já taková trubka? 🙂

amrash
15. dub 2012

@micali777 Jasne, jen se ptej na cokoliv, co te zajima. Mam za sebou 2 sekce, takze rada poradim. Vubec se niceho neboj, ja bych si to klidne i zopakla 😀

aknel72
15. dub 2012

@micali777 Je to škoda,že vás taťka zanedbává,a jak je starý jeho syn? K tomu oblečení, určitě nekupuj to nejmenší mimčo pokud leží nevadí že má delší dupačky nebo rukávy a opravdu z toho rychle vyroste.Já moc kupovat nebudu, mám po dětech jen to musím vybalit z krabic a vyprat.Ať ti zítra dobře dopadne ten UTZ. 🙂

micali777
autor
15. dub 2012

@aknel72 No vidíš, to mě nenapadlo, že vlastně pořád leží a tak je to celkem jedno, že mu bude oblečení větší. Já nemám vůbec nic. Švagrovka slibovala, že mi všechno přenechá, ale sama je taky těhu, termín má 14dní po mně. Asi zapojím babičky, ty určitě budou nakupovat s nadšením cokoliv. Já jsem moc praktická, všechno řeším a pak si to ani neužiju. 🙂
@amrash Když mi řezali břicho, nemohla jsem se několik týdnů ani pohnout, mám ho sešitý od shora až dolů. Císař bude asi menší řez, ale co mimčo? Mohla jsi se hýbat? A jak dlouho se leží po císaři v nemocnici? A nejspíš je to pod celkovou anestezií, není nějaká částečná? Klidně bych do toho šla, nechci být úplně mimo. Ale třeba to dopadne úplně jinak, zatím těžko říct. Díky za info. 🙂

micali777
autor
15. dub 2012

@aknel72 Jo, málem jsem zapomněla, synovi je 8let.Já ho na jednu stranu chápu, bere se ho tři dny v týdnu a teď to bude asi míň kvůli dojíždění, ale časem by se nějaký kompromis určitě našel. Jenom chtít.....

amrash
15. dub 2012

@micali777 To ja se hojila celkem rychle. Uz davno bricho necitim a celkem bez problemu jsem treba cvicila. Rez mam dole v podbrisku - asi 15cm. Druhy den po sekci jsem mela Janicka pres den u sebe. Na noc ale ne, to jsem ho jeste nechala sestrickam. Hospitalizace po sekci je 5 - 7 dni. Ale zalezi i na prospivani miminka. Ja mela ze zdrav. duvodu celkovou anestezi, ale vetsinou se voli treba spinal.

micali777
autor
17. dub 2012

Ahoj holky, všechny zdravím. 🙂 Tak včerejší UTZ dopadl na výbornou, vše v pořádku. A jako třešničku na dortu jsme se dozvěděli i pohlaví, bude to holčička. Jsem šťastná jako bleška!!! 😀 😀 😀 Všem vám přeji krásný sluníčkový den. 🙂

jitulik4
18. dub 2012

@micali777 gratuluju ........já jsem kupovala oblečení až od vel.68 a ještě že tak, malou přenáším a má už prý 4kg,zítra jdu na ko, jsem už nervozní co bude, v po mě ještě poslali domů,že je to vysoko....
Jo a zkus říct třeba kamarádkám,co mají děti o věci ,já jsem dostala snad 5 pytlů věcí a moc pěkných..... 😉

aknel72
18. dub 2012

@micali777 Tak to veliká gratulace , tak bude mít tatínek kluka i holku , já pořád přemýšlím jestli se zeptám na pohlaví , je mi jedno co to bude doma mám holku i kluka myslela jsem že to poznám , ale né každé těhu. je jiné .

aknel72
18. dub 2012

@jitulik4 Divím se,že dnes ještě nechávají přenášet,musíš být strašně nervozní mě vždycky vyvolávali porod tak o 10dní dřív a čeká mě to zase-ze zdrav. důvodu a měli taky 4kg,takže tohle čekání si nedovedu představit.

jitulik4
18. dub 2012

ne,říkají to všichni,mimi ví kdy a jak......

jarmyko
24. dub 2012

Ahoj, tak mi byli teď bez PC, protože se seknul a už nešel rozhýbat. Přišli jsme o všechno co tam bylo. A ještě ke všemu stejně nefunguje jak má.

@jitulik4 - dneska už máš mimi určitě u sebe, ne??? Nechci nic přivolat, tak pogratuluju až to bude jistý.
Já přenášela u třetího 8 dní, pak mi udělali Hamiltnův hmat, bolelo to jak svi.., ale do půlnoci byl malej na světě.

@aknel72 - je to zajímavé, u prvního těhu jsem netušila nic, ani jsme nevěděli, co se narodí. U dalších dvou těhu jsem byla přesvědčená, že je to kluk hned od začátku. Když jsem mluvila o mimi tak vždycky podvědomě v mužském rodě. A vyšlo to.
Tentokrát zatím necítím nic, tak by to mohla být zase holčička jako u prvního těhu. Aspoň by byli 2 na 2.

Já byla na krvi a další ko mám 3.5.
Myslím na Vás, ať je všechno OK. Nejdou mi smajlíci, tak mávám sama.

micali777
autor
25. dub 2012

Ahoj holky! 🙂 Tak oblečení pro malou se vyřešilo hezky samo, ozvala se mi bývalá kolegyně a nabídla mi odprodej oblečení po jejím synovi. Filípek se narodil ve stejnou dobu jako přijde na svět naše Terezka, takže jsem si odnášela plnou tašku oblečení včetně dvou zimních kombinéz. A rovnou mi přihrála svoji ségru, která má holčičku a taky bude prodávat. Takže jsem fakt spokojená. 🙂 Teď ladím kočárek, vybrala jsem Firkon, nemáte některá zkušenost? Frčí sice černá barva, ale mně se to moc nelíbí.
Situace s tatínkem se taky rovná. Zrovna v neděli jsme měli velký rozhovor, no, spíš pěknou hádku, ale už je to lepší a časem to ještě vyladíme.
Za to v práci začíná být celkem husto. Tak snad i tam to dobře dopadne a já budu v klidu. Do teď jsem si ho moc neužila, malá bude asi pěkná nervóza. 🙂
@jitulik4 ........Tak co, už to máš za sebou? Držím palce a dej vědět. 🙂
@aknel72 ........Jak to jde? Všechno ok?

Všechny vás moc zdravím a pište, ať nám to tady neusne. 🙂

aknel72
25. dub 2012

@jarmyko Tak u nás ať to bude kluk nebo holka je mi to opravdu jedno tak to bude 2 na 1 protože na 4 už se opravdu necítím,jinak máš můj obdiv 😕 Manžel tvrdí , že to bude kluk jen je v nevýhodě , protože pro kluka vybírám jméno já.Kontrolu mám 4.5.

aknel72
25. dub 2012

@micali777 Jo jo,vše v pohodě jen mě včera začlo trochu bolet v krku tak beru TANTUM VERDE a už je to lepší.Jinak klídek , pohodička.Ten Firkon také jsme o něm uvažovali není špatný , ale nakonec jsme se rozhodli pro Patron jen nevím jestli Apollo Alux nebo F7 černá se mi taky nelíbí , myslím že taky musí víc přitahovat sluníčko.Hlavně buď v klidu ono se to nezblázní 😎

lola72
26. dub 2012

@kessinkaa Ahoj,promiň,že jsem tak dlouho neodepisovala,ale měli jsme nef.internet a potom mi bylo dost blbě.Taky jsem byla nachlazená i s naším synem,a pořád se něco dělo.Jak jsi na tom?Ani nevím jestli už nerodíš!U nás to bylo ze začátku celkem špatné.HCG nějak divně stoupalo,plod nešel pořádně vidět,pořád něco.Pak se to obrátilo.Malý je dokonce větší než má být a všechn o vypadalo dobře.Jenim jsem v 10 týdnu zakrvácela,ale zastavilo se to.Ale aby toho nebylo málo,tak jsme teď v pon dělí byli na gen.v prvním trimestru.Ultrazvuk dopadl dobře,ale vzali mi krev a odpoledne volali,že vyšlo zvýšené riz.na Patauův a Edvard.syndrom.Takže mazec.U nás nemůže být nic bez problémů!!!Mám letos 40,takže zvýšené riz.Půjdu na odběr plod.krve.Takže čekám co bude.Snad je to jenom omyl!!!A jak ty,všechno OK?

zzazicko
26. dub 2012

Dobrý den děvčata, Všechny vás moc zdravím.
Nevím, jestli se k Vám mohu přidat.Je mi čerstvých 41 let a k narozeninám jsem dostala dárek , pozitivní test. Byl to šok jak nikdy.Mám už dvě děti téměř dospělé a byl boj, zda si dítě ponechat.Nakonec jsem se rozhodla, že ano.Někteří lidé nade mnou kroutí hlavou, ale dnes mi to je už jedno. Jinak jsem nemocná a nevím, zda si můžu vzít třeba paralen.Bolí mě v krku a mám teplotu a už se vyhodil i opar na rtu. ☹ Jinak vzhledem k mojemu věku mám obavy z těhotenství a odběru plodové vody. Hezký den vám všem

zzazicko
27. dub 2012

Tak dnes u dvou lékařů a je to angína.Nasazeny ATB, už aby zabraly....

aknel72
28. dub 2012

@zzazicko Ahoj,úplně ti rozumím,já otěhotněla po 40narozeninách,ikdyž to bylo plánované šok to byl stejně.Pokud se bojíš odběru plod, vody nech si udělat Prvotrimestrální screening určitě ti ho vzhledem k věku nabídnou.Musíš si ho sice zaplatit,ale pokud výsledky dopadnou dobře nemusíš na plodovku.V kolikátém jsi týdnu?Překvapilo mě že ti dali ATB . 😒 Z lidí si nic nedělej ,my se nijak nechlubíme a až to na mě bude vidět tak co.Největší šok to byl pro moje rodiče , ale taky už to vstřebali.Mám už také dvě velké děti.

jabluncanka
28. dub 2012

Děvčata hlavně klid!!!! Ty rizika vycházejí zvýšená díky PC programu na toto vyšetření.Se stejnými hodnotami by "mladá holka" měla naprosto negativní screening...připomínejte si pořád dokola,že je to jen tím věkem,který to v tom PC programu kazí!!!
Všechno bude dobré!!!!!

zzazicko
28. dub 2012

@aknel72 Ahoj, jsem v 7 týdnu a nasadili mi Augmentin a na teplotu mám paralen.Pro miminko je prý mnohem horší teplota nad 39°C - 40°C, tam by prý mohlo dojít k poškození plodu.Ale dnes je už lépe i v krku už bolí méně, takže ATB konečně učinkují. Jinak na screening určitě půjdu a je možné, že mě potom genetik nepošle na tu podovku. Jinak děkuji, že jste, lépe to s váma zvládám.Hezký den

micali777
autor
29. dub 2012

Ahoj holky! Vítám zzazicku. 🙂 Tak já hlásím první pohyby!! Byla jsem z toho tak na měkko, že i slzička ukápla... 🙂 Sleduju teď malou, jestli pořádně cvičí a hned je mi líp, když o ní vím. To víte, je to moje první těhu, tak to dost prožívám. 🙂 Taky jsem byla na očním a vše ok, takže císař se asi konat nebude.
@aknel72 Je fajn, že ti tantum zabralo a nemusíš brát nějaké léky. Švagrovka taky byla nemocná, ale mohla jenom výplach slanou vodou, jinak už nic. Ale neměla horečky. Kočárek jsem vybrala, nebo spíš kočárky, všechno světlé, žádná černá. Pojedem pro něj asi za 14dní, tak ho pak vyfotím do alba.
Co asi jitulik, ta už má štěstíčko určitě doma! 😀
Mějte se krásně a hezkou neděli! 😎

aknel72
29. dub 2012

Je to lepší,ale občas zase zabolí MUDr.řekla že můžu i Bioparox to jsou lokální antibiotika pokud se to nezlepší,já teploty nemívám už několik let ,ale ten krk zlobí vždy na jaře a na podzim.Myslím ,že klasický porod je lepší,když to jde.Já taky čekám na oční vyšetření a taky mám problémy s dýcháním přes zimu naštěstí začátkem října snad nebude žadný problém a půjde to bez císaře!!!!

aknel72
29. dub 2012

Přeji všem také hezkou neděli a já se jdu pokusit ušít těhotenské kalhoty,tak snad se to povede 🙂

petaskrdla
29. dub 2012

@micali777 Začni 56-kou 🙂

jitulik4
29. dub 2012

@micali777 Ahooooj,tak konečně už
Máme krásnou holčičku Elišku narodila se 24.4. večer 4kg a 51cm, porod byl nejhorší zážitek v mém životě a to doslova i do bolesti,29h,šílené.....porodnice cvokhaus na n-tou,ale jsme od včera doma