První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
21. srp 2013

@aknel72 já mám taky popruhy jenom přes břicho. U Vašíka jsem tam strčila takovou beránčí podložku a ušila na ní potah, ale teď by se v tom uvařila. A s tím sjížděním máš pravdu, našila jsem tam gumu.

aknel72
22. srp 2013

@jarmyko Tak si ji udělej, když si zvládla nebesa do postýlky 😉 já mám uvnitř ten nejtenší molitan, jen mám problém sehnat látku s dětským vzorem, která by se mi líbila, výběr je mizerný, alespoň v Třebíči. ☹

aaa
22. srp 2013

Ahojky, nakukuju a jdu pozdravit. Mám teď doma živěji, Kubík se začíná stavět a padá rovnou na hlavu, tak musím pořád za ním. Je s ním legrace, začíná lumpačit 🙂

smima
22. srp 2013

@aknel72 snad Ti otoky a bolesti poleví, možná, až se trošku ochladí, ale asi to musí být záběr a ještě s Matýskem, ale je moc šikovný, že už leze a staví se, akorát to bude větší hlídání. Hlavně, ať máš brzy po bolestech a můžeš fungovat naplno 😉
@jarmyko snad už jsi zdravá a malá je klidnější, ty zoubky dají zabrat.....

Jinak Josífka mám od včerejška večera doma, manžel se vracel ze služební cesty, tak už pro něho zajel a kluk je zdravý a tábor si pochvaloval. Říkal, že to, co uváděli v tv není pravda, dokonce byl smutný, že manžel pro něj přijel o 2 dny dříve, že měli mít ještě stezku odvahy a táborák a rozlučkovou diskotéku. Měli tam pro děti program, akorát tam bylo pár dětí z dětského domova-ů a byli to tmaví, tak se to možná dotyčné mamince, která tam měla svého syna nemuselo líbit, že její kluk byl na táboře s tmavýma, tak si stěžovala přes Novu. Josífek říkal, že tam žádné bití dětí nebylo, že tam byla spousta legrace. Že tam televize byla 2x a nechtěli je do tábora pustit natáčet a ještě, že mají v plánu přijet dneska. Tak s tou tv je to přesně tak, jak jsem si myslela. Hlavně z toho udělat senzaci, pošpinit to, o to přece jde, aby to bylo zajímavé, přece potřebují sledovanost 😠 ale holky, je to jen můj názor.

aknel72
22. srp 2013

@smima No musím to nějak vydržet, všichni hodně pomáhají, nejvíc Štěpán, protože je doma, na tábor už nechtěl minulý rok 😒 Já už raději na zprávy nekoukám a bulvár jsem nikdy nečetla, stačilo mi bydlet 20let na vesnici, tam jsem si drben užila až až. 😀

@aaa Tak Matěj je na sebe hodně opatrnej, všechno prozkoumává s rozvahou 😅 takže pádů je minimum.

jarmyko
24. srp 2013

@aknel72 no jo, šikula jsem jenom když se šije rovně - jakože čtverec nebo obdélník, což byla prakticky celá vybava do postýlky 😀 Látky jsem kupovala na netu, u nás taky žádný výběr a teď přešla paní z látek na šperky, takže už ani ty hrozný. Ale aspoň vatelín se tam dal koupit.
Tak jsme byly s Karčou včera na chirurgii, na rtg už není po zlomenině ani vidu. Ale protože to má pořád oteklé a bolí jí to, tak jdeme v pondělí na ortopedii, protože si prý možná hnula s klenbou. Tak s sebou vezmu i kluky, ti mají taky ploché nohy, Kájík na kontrolu po dvou letech a Vašík má jeden kotník úplně vyvalenej dovnitř. Zajímavé, že mají všichni tři ploché nohy. U Kristý je klenba vidět už teď. Na ortopedii je vždycky narváno, to bude celý den v háji. 😠 A v úterý jsme objednaní k zubaři. Ještě jsem nestihla oční, to nechám až na školní rok, podle toho kdy se bude Karča vracet ze školy. Objednává se totiž měsíc dopředu. My už jsme jak důchodci, pořád sedíme u doktorů. My snad nechodíme jenom na internu. 😅

aknel72
24. srp 2013

@jarmyko Já taky začala hledat na netu a už jsem dvě objednala do golfek si taky ušiju vložku a neodolala jsem a Matýskovi koupila na povlečení, chudák má všechny 20let starý po děckách.Ovšem kdy to ušiju nevím 😒 Matěj má od včerejška horečky 38-39 začali mu růst dole zase 2 zuby takže brečí nebo spí. ☹

jarmyko
24. srp 2013

@aknel72 ježiš, takový vysoký horečky. Tak ať je brzo fit. Myslíš, že ty horečky patří k těm zubům? Naše dr mi už u Karči tvrdila, že k zubům max. zvýšená teplota, ale horečky ne e. Nakonec měla ještě průjem a byla z toho salmonela, bylo jí 10 měsíců. Vůbec jsem nechápala kde k tomu přišla.
Naše malá pořád chraptí, ta vincentka jí nepomohla. My snad budeme muset ještě na ORL. ☹
Jaký zoubky už máte? Kristý má dole dva a nahoře 4, vypadá to srandovně. Ty jedničky má dost daleko od sebe, ještě tak na jeden zub. 😀 Už jsou vidět i horní trojky, ale ještě se neprořezaly.
Taky pěkně zlobí s jídlem. V žádným případě nedáme 5 jídel. To sní tak 3 lžičky a pak mává rukama, že je jídlo všude. Radši si pak dá ode mě. Když jí nedám přesnídávku, tak sní celou misku příkrmu.

aknel72
25. srp 2013

Dnes už dobrý,Když mu rostly 4 horní,tak měl taky 1den kolem 38, průjem nebyl tak myslím, že je to zubama.Dá se říct,že zubů máme skoro 8, 4 dole a 4 nahoře.

jarmyko
18. zář 2013

jejda, koukám, že sem vůbec nechodíte.

My jsme přežili začátek roku - Karča už marodí. 😢
Přežili jsme hody a přežili jsme minulý víkend - mamka u nás slavila 60. narozeniny. Grilovali jsme, odpoledne se udělalo naštěstí trochu hezky, ale po zahradě plno bahna i když je tam trávník, tak už tolik vody nepobral.

Včera jsem obíhala slevu od VZP na žloutenku pro Vašíka - to je na VZP pro papír (u nás je jednou týdně), pak na dětský pro recept a s tím do lékárny, tam to samozřejmě musí objednat, tak tam musím ještě jednou. Člověk s tím stráví půl dne. Příští týden jdeme s Kristý na 10.měsíční, tak ho nechám naočkovat.
Kristýnka konečně přestala ublinkávat, to je paráda, ale teď bych potřebovala vyčistit koberce a křesla. 😀 😀 Tři dny jsem teď nespala, protože jí rostly další zoubky, tak byla každou půlhodinu vzhůru. Ještě, že kojím, nevím jak bych jí uklidnila bez těch prsou. 😀 😕
Včera jsem byla kupovat plenky Huggies a v obchodě mi řekla, že se nedají koupit, prý je pro ČR přestanou vyrábět nebo sem dovážet, tak jsem zůstala paf. 😕 😕 Neslyšely jste něco?

aknel72
18. zář 2013

@jarmyko Tak o tom nic nevím, protože látkuju, doma mám od června balík Pampers, měli jsme jet na slovenko, tak jsem nechtěla bombardovat švagrovou počůranýma plenama a nakonec jsme nejeli.Matěj začíná být velkej mazel, pořád se mu musím věnovat, takže pak to doháním večer a táhnu to až do půlnoci, spí s náma i přes den ho musím uspat, prso bohužel nenabídnu 😀 už se neplazí, ale leze po čtyřech a stoupá i tam, kde nemá dosáhne i na knoflíky u sporáku, prostě Saxana. ☹ Štěpán jde dnes do tanečních, jsem zvědavá jestli se mu tam zalíbí, protože do toho byl mírně donucen. 😉

aaa
18. zář 2013

@jarmyko
@aknel72 Holky, já poslední dny nějak nestíhám vůbec nic. Kubík je akční, už cca 2 týdny se staví a začíná pomalu obcházet kolem nábytku, občas si pěkně namele. Navíc trošku mamánkuje a mám ho pořád v patách. Naštěstí v noci krásně spí, přes den jak kdy. Jen nepříjemně brzo vstává 😅
@jarmyko Nechápu, proč by se měly přestat dovážet plenky Huggies? 😕 To je nějaká kachna, ne? Používám pampers, huggies jsem měla na zkoušku ve velikosti 1, dva druhy a nějak malému nevyhovovaly.
Na desetiměsíční jdeme v pondělí, jsem zvědavá na váhu 🙂

jarmyko
18. zář 2013

@aknel72 jo, malá se taky všude staví, stahuje ze stolu všechno co má na dosah. Nejlepší když tam děcka nechají nedojezené kuličky s mlíkem. To je vymalováno.
To spaní je u nás pořád katastrofa. Už usíná v postýlce, ale pořád to musí ořvat. A přesně za půl hodiny je vzhůru a řve a řve, dokud jí znova neuložím.
Nejhorší je, že se s k nám stěhuje ten Vašík, nevím co ho to popadlo. V noci volá mámu a i když je v ložnici, tak se musí několikrát za noc přesvědčit, že tam jsem já nebo manžel.
Dneska jsem mu tahala z ucha kus nějaké hračky. On je hroznej, loni jsme 2x tahali z nosu kuličku z pistole. Úplně jsem se klepala strachy, vzteky, představou co by se mohlo stát. Nejradši bych mu všechny tělní díry ucpala dokud nedostane rozum. 😀 😀

jarmyko
18. zář 2013

@aaa No já jsem myslela, že jsem prodavačce špatně rozumněla, ale tohle jim prý říkal dealer. A v žádné drogerce jsem je nesehnala. Ještě zkusím Tetu, nebo v Brně Tesco. V pátek tam jedeme s klukama kvůli plochým nohám. Budou mít ortopedické vložky na míru, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat.
Jdu spát, malá už hodinu chrní - s jednou přestávkou. Vašík už se taky chystá, manžel v práci, puberťáci na notebooku, tak se jdu natáhnout.

@aknel72 Jé, já rada tancuju, ale na taneční zrovna hezký vzpomínky nemám. 😝

aknel72
19. zář 2013

@aaa Teď jsem si uvědomila, že Matěj kolem nábytku ani nechodí jen se postaví zkusí kam až dosáhne a zase gecne na zadek a někdy stojí a huláká, protože neví jak dolů, třeba, když si stoupne ke dveřím, které jsou otevřené, pár krůčků udělá, jen když ho chytnu za ruce.

@jarmyko Tak tak taneční dopadly, jak jsem čekala, samozřemě se mu tam líbilo on je jen málo společenskej, prostě celej já 😀 jen se kluci chudáci nadřou, je tam o 23 holek víc, tak tancoval se 4 slečnama a žádné nepošlapal nohy. 😉 Já mám fajn vzpomínky na taneční.Schválně se zeptám na ty Huggies tady a dám vědět.

smima
19. zář 2013

Ahoj holky, u nás v Ostravě taky nic o plenkách Huggies nevím, nic jsem neslyšela, ale zkusím se zeptat. Jinak Baru je šílená vrťulka, už mám problém ji přebalit, když ji položím, hned se obrací a chce lézt, pokud je počůraná, tak ještě dobrý, ale když má v plínce nálož, to se jen bojím, ať to všude nerozmázne. Vymýšlím, jakou hračkou ji při přebalování zabavit, ale největší zábavou je pro ní, když mi může utíkat. 😀 Jinak začala chodit, když ji držím za ruce, ještě vrávorá, ale chce pořád chodit. Taky někdy uvažuji, že odložím vysavač, máme doma plovoucí podlahy a pokud na nich najde nějaký drobek či vlas, hned s ním do pusy. Takže ji pořád hlídám a už jsme si pořídili takový ten rychlý vysavač na nabíjení, takže vysávám i několikrát denně. Když usne, hned sednu k práci-vyrábím bižuterii a teď se blíží předvánoční čas, to bych mohla dostat nějakou korunku navíc. Takže taky moc času nemám.

aknel72
19. zář 2013

@smima O Vánocích mi ani nemluv, včera jsem otevřela leták Kauflandu a tam adventní kalendáře a čoko čert+Mikuláš, myslela jsem, že mě vomejou toto už je fakt šílený. 😠

jarmyko
21. zář 2013

naše má na chození ještě čas, taky se snaží, ale zatím má ty nožičky gumový. 😀
Vánoce nevánoce, už kupuju dárky. Teď jsou slevy pořád a pak to není tak finančně náročný.

@smima přesně vím o čem mluvíš, taky si při přebalování užijeme. Malá je vyřechtaná a ze mě teče, pot i nervy. 😅

Tak jsme byli včera v Brně pro ty ortopedické vložky a dozvěděli se, že kluci mají klenbu dobrou, ale achilovka se jim vybočuje. Takže budou mít spešl vložky do bot a máme kupovat boty s vyztuženou patou. Na Vašíka stojí sandálky - místo bačkorek - cca 1400,-. Pokud nám dr. napíše papír a schválí nám to revizní dr. tak nám pojišťovna 1000,- přispěje. Musím se zeptat našeho ortopeda, příští týden tam jdeme zase s Karčou. To budeme muset asi do Žďáru nebo kam, vůbec s tím nemám zkušenosti. 😖

@aknel72 já chodila do tanečních taky v Třebíči, ale byly jsme holky z ekonomky a proti nám 😀 kluci z průmky, takže jakž takž vyronáno. Ale hezký kluci byli rozebraný, protože se místní samozřejmě znali. No a já brýlatá, pihatá, chlupatý nohy? Co jsem si mohla myslet, chodil pro mě takovej zrzounek, musela jsem před ním utíkat i v jídelně. Naštěstí mu to vůbec nešlo, takže si mě brával mistr, aspoň jsem si zatančila.

posílám fotečku z oslavy minulý týden

aknel72
24. zář 2013

@jarmyko Nakupuji taky už teď, jen mi vadí vánoční výzdoba v říjnu ☹ a nebo letáky v červenci hurá do školy, to těm dětem tu školu ještě víc zprotiví.Kristýnka je fešanda a hezky se směje, Matěj se teď začal na všechny usmívat, začali jsme chodit 1x týdně do Mateřského centra a maminky jsou z něj celé na paf, bude to asi pěknej svůdník a jde hned po starších. 😀 😀 😀 pravej opak Štěpána 😒 asi by to byla nuda, mít všechny děti stejný. 😉 Zahradu máte velikou, asi ti dá zabrat+4 děti. 🙂

aaa
24. zář 2013

Holky, nestrašte s vánocema, já nemám koupeného nic 😅 😅 . Jen jsem uvažovala, jestli zvládnu s Kubíčkem napéct nějaké cukroví, když mi chce se vším "pomáhat" 🙂

smima
25. zář 2013

@jarmyko malá je moc šikovná !

Holky, letos to vidím s pečení cukroví bledě, skoro to nevidím vůbec 😖

Včera se málem u nás doma stala "tragédie" . Malá byla se mnou v kuchyni a chodila kolem nábytku a linky. Já byla u linky, periferně jsem ji sledovala a najednou vidím, byla ke mě otočená zády, že něco okusuje. Hned jsem k ní šla a málem mě obulilo. Kousala do sekundového lepidla, které předtím leželo na stole. Pán Bůh stál při nás, neprokousla ho, ale myslela jsem, že ten šok nepřežiju, když jsem si domyslela, co všechno se mohlo stát, to by vůbec nedopadlo dobře. A jak si myslím, že na ni dávám pořád pozor, ani nevím, jak ho z toho stolu dostala k sobě. Na stůl už dosáhne, ale jen na okraj. Naštěstí se nic nestalo.

aknel72
26. zář 2013

@smima Taky pořád posouváme věci víš a víš, ale Matěj má ty ruce snad gumový. 😀

Já to asi vyřeším velkým dortem, je to rychlý a je toho dost.Manžel letos odjede už začátkem listopadu a to je brzy na cukroví.

jarmyko
15. říj 2013

@aknel72 manželovi to pořád nějak vychází na vánoce, co? Našeho taťku bych taky na svátky poslala pryč, on vánoce nesnáší a to kazí tu správnou náladu.
U nás pořád všechno dokola. Doryla jsem pole i zahrádku, tak je víc času, i když jsme pořád venku, dokud to počasí dopřeje. Naštěstí jsme všichni zdraví. Teď jsem chodila na rehabku na ultrazvuk. Mám artrózu na kloubu u palce na noze. Dost to bolelo i v noci, dneska jsem měla poslední, tak uvidíme jestli to pomohlo. Už se toho prý nezbavím, ale dá se tomu trochu ulevit.
Blbne nám počítač, je strašně pomalej, ani sem moc nelezu, protože jsem naštvaná. Kájíkovi odešel notebook už potřetí, takže čekáme jak nám vyřídí reklamaci. Takže se s Vašíkem hádají kdo tady bude dřepět.

aaa
15. říj 2013

Ahojky, taky jdu po delší době pozdravit 🙂 . U nás nic nového, malý je akční, pořád "pracuje" a já likviduju škody 🙂 . Taky ještě užíváme počasí a jsme hodně venku, nedokážu si představit, jak ho v zimě zabavím doma 😅

jarmyko
18. říj 2013

tak ženský, jak jste na tom s tím cvičením? Asi jako já s angličtinou, co? Pořád leží v šuplíku. 😀 ☹

Ta naše je tak šikovná, úplně jinak než byl Vašík, ten už v jejím věku chodil. Ona už dělá pápá, paci paci, ukáže jak je veliká, jak uvidí hřebínek, hned se češe, pusinkuje plyšáky, staví kostky. Vždycky u toho tak zabručí.

aknel72
18. říj 2013

@jarmyko Na cvičení se stále připravuji 😀 , ale pořád se nemohu dokopat 😒

aknel72
18. říj 2013

Posílám fotku ročního Matěje, váha 12 400g a 83cm, takže žádný drobeček. 😉

jarmyko
18. říj 2013

@aknel72 ježíš, to to uteklo!!!!!! Tak všechno nejlepší. 😉 😉

naše už tolik nepřibírá, prý nic nevyrostla a přibrala jenom 300 g. Modelka 😀

aaa
19. říj 2013

@aknel72 To je kus chlapa a jak zkoumavě kouká na dortík 🙂 😵

smima
21. říj 2013

@aknel72 jéje, Matýsek už měl rok, toto uteklo, šikulka !!!

Barunka už udělala pár kroků sama, ale ještě si není moc jistá. Jinak kostky nechce stavět, když s ní zkouším stavět komín, vezme kostky, ťuká s nimi o sebe nebo je okusuje. Ale jinak je šikovná, z pejsků je úplně nadšená, pořád dělá ha..,ha.. (jako haf, haf), Psa doma nemáme, na narozeniny, které bude mít za 2 týdny jsme ji koupili plyšového, tak snad bude stejně nadšená jako z živých 😀 Už jsem ji párkrát zkoušela dávat na nočník, připadalo ji to strašně legrační, hlasitě se smála, ale za chvíli zase nechtěla na něm sedět. Jinak má 8 zubů, tlačí se jí už stoličky a máme za sebou první kontrolu u zubaře. V 11. měsících Baru vážila 10,47 kg a měřila 78 cm.

A necvičím ! Ještě jsem se nedonutila.
Ale už začínám s vánoční úklidem, tak něco málo spálím....