První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

ivigirl
10. kvě 2012

@jarmyko děkuju, no to léto ti nezávidím, to je fakt 😉

@aknel72 no.... těšili se, ted se občas pomuchlujou a mizí 😀, nejstarší chce od září bydlet sama, tak uvidíme.

aknel72
10. kvě 2012

@ivigirl Je mi to jasné, dcera bude od října bydlet sama , protože jde na VŠ do Brna , ale jak to tak pozoruju bude stejně víc doma jak ve škole.

jarmyko
14. kvě 2012

Tak jsme tu šťatnou novinku ohlásili rodince. Dcera (11,5) prohlásila, že doufá, že to nebude zase kluk. Syn (10) "Už zase?" Moje máti šla do mdlob, tchýně je super ta se usmívala - sama porodila 4 děti. A tchán řekl, že už bysme měli končit. Pak prohlásil, že máme šikovný sousedy.
Tak teď začne ten kolotoč, jak se to všude roznese.

aknel72
14. kvě 2012

@jarmyko Tak u nás to bylo trochu lepší děti byly nadšené ,ale to bude tím že jsou starší ,našim jsme to řekli před měsícem a to bylo taky na infarkt což jsem tušila ,mysleli nejdřív že si dělám srandu.Víš co je mi to úplně jedno co si kdo myslí.Dnes jsem to řekla konečně v práci a vzali to úžasně 🙂

jarmyko
16. kvě 2012

@aknel72 no, děcka jsou ovlivněny Vašíkem. Teď mu budou 2 roky, takže jim všude vleze, všechno vykramaří, ještě po sobě neuklízí. Tak při představě, že tady bude další takovej vlezlej mrňous, moc nadšení nebyly. 😉

Dneska jsme byli v Brně na tom NT screeningu a všechno je OK. Před chvilkou mi i volali, že z krve je taky všechno vpořádku na můj věk. A vypadá to na holčičku. Juchů 😅

aknel72
16. kvě 2012

@jarmyko Tak to moc gratuluju ,taky k té holčičce ,alespoň budou 2 na 2 🙂 Nás MUDr. tipla na kluka ,ale jen podle velikosti takže to může být i velká holka. 😉

jarmyko
20. kvě 2012

Hlavně aby byla mimča zdravá. Vašíkovi při porodu natáhla porodní asistentka ramenní nerv. Museli jsme cvičit Vojtovku, jinak by ochrnul na pravou ruku.

Tak nám pomrzlo všechno na zahradě i na poli. Ovoce, zelenina, hroznové víno, kytky. Poprvé bysme měli třešně a švestky. Je po nich. Já se na to vybodnu. ☹

aknel72
20. kvě 2012

@jarmyko To mi neříkej ani ze srandy já myslela ,že v Bohunicích jsou profíci abych si to ještě nerozmyslela a nešla na Obilňák ☹ Pomrzlo to všude a to to vypadalo ,že bude všeho dost.

aknel72
20. kvě 2012

Tak ženský kde všechny jste ? 😠

jarmyko
21. kvě 2012

já mám pocit, že odešly na diskuze se stejným datem porodu.

jarmyko
21. kvě 2012

@aknel72 no já teda vždycky slyšela, že jsou na Obilňáku opravdu větší kapacity. Mají lepší vybavení neonatologie a složitější případy se posílají tam.

aknel72
22. kvě 2012

@jarmyko Teď si mi nasadila brouka do hlavy já tam sice rodila 2x ale naposledy před 15lety tak nevím jak je to te´d i doktoři jsou tam teď jiní .Na dia mi doporučili Bohunice že jsou stejné jak Obilňák tak teď budu přemýšlet 😒

jarmyko
23. kvě 2012

@aknel72 Já Ti nevím. Ale musela jsem je 2x upozorňovat, že Vašík ručičkou nehýbe. Nakonec nás přímo z porodnice objednali na Obilňák na neurologii. Takže jestli jí tam nemají?
Ale i přesto bych chtěla rodit v Bohunicích, už to tam znám.

jarmyko
24. kvě 2012

Haló, kde jste všechny ostatní?????????
Aspoň napiště jestli jste vpořádku!!!!!!!

jarmyko
24. kvě 2012

Kájík už týden leží s hnisavou angínou a dneska už má teplotu i ten nejmenší. A víkend před náma. Vždycky je mi jich tolik líto. ☹

aknel72
24. kvě 2012

@jarmyko Já jsem tady,ale ostatní nevím ,dnes jsem přišla z práce a na levé tváři se mi udělala vyrážka,trochu mi to připomíná oheň nikdy jsem nic takového neměla jestli je to od sluníčka? 😒 Dětí je mi líto ,hlavně abys to taky nechytla.Jen se tě ještě zeptám ta porodnice v Bohunicíhc je ve které budově já chodím do X to je hned u parkoviště a kdy stačí se tam hlásit před porodem ,když do poradny chodíš jinam?Mně MUDr, řekla tak 2 měsíce před.Díky za odpověď. 🙂

jarmyko
24. kvě 2012

@aknel72 jejda, nevím jak to popsat. Porodnice je přilepená k hlavní budově příjmů.
http://www.fnbrno.cz/nemocnice-bohunice-jihlavs...
Na obrázku je to ta nižší budova kolmo k té nejvyšší.

Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale v r. 2010 mi dr. řekla, že ten 9. měsíc už se chodí na ko do porodnice. Tak jsem tam zavolala a oni si mě objednali asi 3 týdny před termínem. To jsem tam jezdila po týdnu, a protože jsem 8 dní přenášela, tak pak už každý druhý den.

Já mám z vyrážek úplnou hrůzu. Děcka mají atop.ekzem, takže se každého pupínku děsím, že se to vrací. Ale to můžeš mít reakci na sluníčko. Snad to brzo zmizí a nebude to nic vážného.

micali777
autor
27. kvě 2012

Ahoj holky, hlásím se po třech týdnech, tak jsem nejdřív dočítala, abych byla alespoň trochu v obraze. 🙂 Finišujeme se svatbou, je to mazec, ale už máme všechno. Teď už jen "dovalit" sudy s pivem a nakoupit papání. Bereme se 9.6., snad nám počasí bude přát. Vedro být nemusí, ale hlavně ať neprší a není zima. Máme to totiž venku u nás na chatě.
Jinak vše ostatní je o.k. Jen mě trápí čím dál víc záda, skoro nespím a začaly mě neskutečně brnět ruce. Ty už skoro necítím a dost to bolí. Vyfoukat si vlasy a nebo něco napsat už je docela problém. Taky jste to některá měla?
Hlavně, že malička je v pořádku. Na ko jdu 31.5., tak už se těším. Den předtím jedeme pro kočárek. Bude béžový s kytkama, zkusím dát do fotoalba fotku.

micali777
autor
27. kvě 2012

@jitulik4 Opožděně převeliká gratulace!!!! Je krásná!!!!! Hlavně ať jste obě zdravé a ještě jednou moc gratuluju! 🙂 Ta moje mě teď pěkně čutá a když tu tvoji princeznu vidím, tak už se nemůžu dočkat. 😀

micali777
autor
27. kvě 2012

Tak kočárek už je v albu, mrkněte. 🙂 Jééééžiš mě ty ruce teda štvou (původně to bylo se....). To se nedá. A vrací se mi nevolnosti. A všichni mě uklidňují, že bude hůř!!!! 😀 Ale to neva, hlavní je prdelinka, ta si asi lebedí. Břicho mám jak týden před porodem, alespoň má malá dost místa. 🙂
Mějte se krásně a krásnou neděličku přeju!

jarmyko
28. kvě 2012

@micali777 my už jsme s aknel myslely, že tu zůstaneme samy dvě.

Já měla brnění v rukou taky, nemohla jsem udržet ani lžičku. Ráda pletu, ale stihla jsem tak tak bačkorky, pak už se to nedalo. Skončilo hned po porodu.

Břicho? Mám pocit, že už teď mám břicho jako minule před porodem. Vždycky jsem kojením všechno (i víc) shodila, tentokrát už mi to asi zůstane. Hrůza, už budu muset nosit těhu kalhoty, protože se do normálních nedostanu.
😝

jarmyko
28. kvě 2012

záda mě taky pobolívají, ale mám velká prsa a teď jsou těžší, tak asi proto. Ale já měla vždycky spíš otlačená žebra a to nepomohla žádná poloha, to se prostě muselo vydržet.
Hlavně, že jsou mimísci OK. Taky jdu na ko 31.5.

Vašík má už 5. den horečky, ale jinak žádné jiné příznaky, budu muse zase k dr. V pátek nic nenašla.

9.6.2012 na Vás budu myslet a držet pěsti, ať vyjde počasí.

jarmyko
28. kvě 2012

@micali777 já jsem teda nějak vedle. Jak se dostanu do tvého alba na ten kočárek?

jarmyko
28. kvě 2012

Holky, byly jste některá na té genetice? Prý je to po 35. roce zdarma. Mě teď někdy čekají triply, ale když mi NT screening vyšel dobře, tak asi nic jinýho nebudu podnikat.

vůbec se netěším na cukrovku. Posledně jsem měla problém vypít tu sladkou vodu. Naštěstí tam čekala další těhulka a v laborce měli jenom jeden hrnek, tak jsem to nemusela dopíjet. 😀

jitulik4
28. kvě 2012

Ahoj holky, jak se máte,my máme zítra 5 týdnů,kolotoč kolem domácnosti je hrozný..... dnes jsme krmili v noci jen 2krát a vstávali o půl 10.............

jarmyko
28. kvě 2012

@jitulik4 je to možný? Už 5 týdnů? To utíká. Malá Ti spí krásně. Vendelín nespal 18 měsíců, to jsem ho pořád kojila třeba i 10x za noc. Pak ze dne na den nechtěl mlíko a od té doby spí celou noc. Dva měsíce na to jsem otěhotněla. 😅

micali777
autor
28. kvě 2012

@jarmyko No jo, měla jsem a pořád mám docela frmol. 🙂 Doufám, že mě ty ruce tolik bolet nebudou, ale je fakt, že nadepsat 50 obálek s adresama už byl docela problém. Na kočárek se, bohužel, nepodíváš. Musela jsem to smazat, protože byl na fotkách vodotisk a tady se to nesmí. Adminy mi blokly album, už je sice odblokované, ale je bez kočárku. Poslat odkaz, doufám, můžu, tak se mrkni tam.
Cukrovou vodu jsem docela zvládla, spíš mě ničilo to čekání, už jsem z toho měla placatý zadek. 🙂
Co Vašík? Pořád má tak vysoké teploty?

micali777
autor
28. kvě 2012
micali777
autor
28. kvě 2012

@jitulik4 To už je velká princezna! A spinká krásně. Hlavně, aby jí to vydrželo, viď? 🙂

jarmyko
28. kvě 2012

@micali777 Tak ten kočárek je pěknej. Takovou kombinaci jsem u nás neviděla. Tady mají opravdu skoro všechny do černa. My máme šedivej, aspoň tam není vidět špína.

Vašík má pořád 38°C, ale hlavně ráno, teď má jenom 37,3°C. Žádnej kašel, žádná rýma, už jsem z toho nervózní.