První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
21. srp 2012

@aknel72 panebože skoro kg za tři týdny? To budeš mít asi pěknýho cvalíka, ne?! To jsem ráda, že je všechno vpořádku. Mně tentokrát dr. žádné vitamíny nedoporučila, jindy vždycky dávala vzorek nebo aspoň letáček např. na mamavit apod
Tak jsme si to spaní vyměnily, já jsem teď pořád nějak unavená, takže spím celkem fajn, dokonce i rychle usnu po WC, kam chodím snad 100x za noc.
Leni, proč vlastně musíš být tak dlouho v porodnici? Jestli se teda můžu zeptat, zaregistrovala jsem jenom tu cukrovku, ale to jenom vím, že se kvůli tomu rodí větší děti. 😉

jarmyko
21. srp 2012

A kde máme ostatní? A co @micali777, ta už to má taky za pár, ne?

aknel72
22. srp 2012

@jarmyko mi povídej jestli bude mít zase kolem 4kg tak si užiju pořád měl spíš podváhu teď se asi rozjel řekl si mámo nebudu žádný drobek 😀 do nemocnice jdu dřív kvůli cukrovce podle UTZ a velikosti miminka vyvolají porod dřív a po porodu záleží jak na tom malej bude.Minule mi brala krev taky kvůli RH - tak zjistila ,že mám míń železa jinak já už nechodím tahám nohy za sebou ☹

jarmyko
23. srp 2012

@aknel72 a tys měla všechny děti tak velký? Naše byly kolem 3,5 kg a 51 cm.

Včera jsem musela do lékárny pro tekutý pudr. Vašík mi proletěl zase kopřivama, nožičku měl celou až fialovou a mohl se udrbat. Doma jsem měla snad stoletej a už to nešlo ani roztírat. Jenže večer se mi celej osypal, od stehen až po obličej, uši mu úplně hořely. Celou noc jsem ho kontrolovala jestli se nedusí a přemýšlela co snědl, protože tohle nemohlo být od kopřiv. Až ráno jsem zjistila, že nakousal rajčata co jsme posbírali. Tak bude asi alergickej na rajčata.

Dneska máme 15ti - leté výročí svatby. Manželovi to naštěstí připoměla tchýně 😀 , takže dostanu orchidej. Už jich mám 8 a teď všechny krásně kvetou.

aknel72
23. srp 2012

@jarmyko tak to gratuluji k výročí ,my měli 18.1. 20let a tak jsme si udělali k výročí tohodle prcka 😀 orchideje mám dvě mají krásné listy ,ale nekvetou a to se o ně starám jako o vlastní.Ráno tady pršelo ,ale jen chvíli a zase vedro 😎 Dcera měla 4050g a 53cm a kluk 3850g a 53cm,oba narozeni o 10dní dříve ono ikdyž se snažíš sebevíc tak tam mají přece jenom větší zásobu cukru po narození musí dostávat pár hodin glukozu do žíly a většinou bývá i silnější žloutenka to je taková malá daň za mou nemoc ☹ pokud se ti malej osypal z jídla asi bys měla zajít na alergologii v Třebíči je výborný dětský pokud budeš chtít dám ti kontakt ,ale pro tebe je asi lepší Brno.

jarmyko
23. srp 2012

Jo, Leni, tady posílají se vším do Brna. Já mám takovej pocit, že i loni se nám osypal z kečupu, ale dr. dětská i na kožním nám tvrdili, že to je atop.ekzem.

bože, ať už ta vedra skončí, tady je takové dusno. Pořád čekám na ty bouřky, ale v Bíteši prostě nezaprší, ráno tady 3x zahřmělo a bylo po bouřce, ani kapička nepadla. Už se mi z toho dusna motá hlava. Mám mokrej kapesník na obličeji, abych přežila. 😝

aknel72
24. srp 2012

@jarmyko asi má alergii na rajčata ,u nás včera pršelo asi hodinu ráno ,ale to bylo všechno odpoledne zase vedro alespoň jsem si zašla na bazén se trochu schladit a odlehčit si tělo 😅

jarmyko
27. srp 2012

@aknel72 mně orchideje taky dlouho nekvetly, tak jsem je přesunula na okenní parapet a teď než jeden šlahoun odkvete tak roste další. Mám je na západní straně a odpoledne jim zatahuju žaluzie, aby je sluníčko nespálilo.

Jinak jsem dneska musela k dr. - skolila mě nějaká mykóza, tak mě dr "potěšila" že prý to budeme i jako prevenci léčit až do porodu. No a malá je pořád KP.

jarmyko
27. srp 2012

Jo a cukrovku mám OK, jenom jsem dostala železo.

aknel72
27. srp 2012

@jarmyko já si od 12tt preventivně mám zavádět Ginolact jednou týdně ,ale slabý výtok mívám takže stejně nosím tenké vložky.Dnes jsem od rána běhala po doktorech nejdřív alergologie mám astma lehkého stupně tak mi napsala Ventolin k porodu ,kdybych se začala dusit ,ale jinak prý to zvládám výborně 😉 pak jsem šla na cévní kvůli těm otokům nohou ,naštěstí je to jen tím těhu ,teplem a mám 2x po operaci varixů,bylo potřeba vyloučit trombozu, tam je to vždy tak na dvě hodiny nejmíň ,když už jsem po 1,5hod musela chodit po chodbě sem a tam tak mě sestra vzala přednostně ostatní určitě brblali,ale já to neslyšela a je mi to fuk ,alespoň někdy máme výhody 😉 ve středu jedeme do Brna na dia. a na ten UTZ což se těším a taky přestěhujem dceru do podnájmu, když už tam jedem .Co je prosím to KP?

jarmyko
27. srp 2012

@aknel72 tak máš taky plno lítání po doktorech, co?

KP je konec pánevní - takže je zadkem dolu, doufám, že se prďolka přetočí.

jarmyko
27. srp 2012

@aknel72 Jak je to, prosím tě, s krevním tlakem? Já celou dobu všude říkám, že mám nízký tlak. Vlastně ani nevím jak jsem k tomu přišla. Často se mi motá hlava a asi mi to řekli při nějakém vyšetření. Dneska na gyndě mi sestra říká že mám konečně normální tlak. Já na ní koukám, protože jsem se zrovna docela dost motala. Ona na mě že mám vždycky vyšší, jsem laik tak jsem nic nekomentovala. Ale v průkazce mám celých 6 měsíců cca 110/70.

aknel72
29. srp 2012

@jarmyko no já bych řekla,že máš nižší normální je tak 120/80 hlavně nesmí být ten spodní nad 90,jinak dnes mám za sebou kontrolu v Brně na dia všechny výsledky dobrý na gyndě taky zase jsme přibrali za 9dní 500g takže dnešní váha 2700g za 14 dní znovu kontrola a podle té se naplánuje porod,ale mám počítat že to bude dřív než 13.10.S tím otočením máš čas vem si že je to tvé 4 těhu takže tam má dost místa kolik teď vlastně váží?

jitulik4
3. zář 2012

Ahoj holky,koukám,že už budete finišovat teda to nej máte před sebou,vydržte,stojí to za, normální tlak je 120-130/70-90,rozmezí bežné pro náš dospělácký 🙂 věk, jo a KP jsem měla i v 39tt a otočila se až vlastne 5 dní před porodem......neboj..my rostem jak z vody

jarmyko
3. zář 2012

@tanka72 tak jak se daří, kdepak se nám schováváš?

jarmyko
3. zář 2012

@micali777 Tak co, jak se daří? Koukala jsem že ti chybí 12 dní do termínu. Zase se ozvi. 😉

jarmyko
3. zář 2012

@aknel72 nevím kolik teď malá váží, něco kolem 1 kg. 13.9. jdu na kontrolu, teď se teprve začíná pořádně hýbat, tak uvidíme.

aknel72
3. zář 2012

@jitulik4 no,já už se na porod těším nemůžu chodit jak mě bolí klouby a záda ,neohnu se pro nic atd.jestli bude jak ty dva první tak paráda 😎

aknel72
3. zář 2012

@jarmyko já jdu 10.9. už do Brna na gyndu zřejmě už mi řekne,kdy nastoupím do nemocnice ,tak se budu muset pomalu balit 😒

jitulik4
3. zář 2012

@aknel72 byla jsem taky jak pajdavá velryba.....no děs,hlavně dobré vložky, pružné kalhotky a dudlíka do kapsy,držím palce 😉

tanka72
4. zář 2012

Ahhoojtéé holky....já byla na dovolené na Slovensku a ted ještě jedeme do Velkých Losin,takže nejsem na netu,jinak u mně vše zatím v pohodě,jenom ted 13 náctého jedu zase do Olomouce na další genetický utz,tak snad to dopadne dobře,trochu se bojím,a asi se taky dovíme,co to bude 🙂.Jo a náš nejmladší začal chodit do školky,zatím na 4 hodiny,tak uvidím,jak moc to obrečí 😢.Holky těhulky držte se!!!!!

micali777
autor
4. zář 2012

Ahoj holky, tak jsem tady. Už mám holčičku na světě, vyklubala se o kapánek dřív a na konec to byl akutní císař. Ale je v pořádku. Váha 2.790g a 47cm. A hned mám dotaz. Jsem z toho všeho ještě pěkně vykulená, takže třeba je to normální a jen se blbě ptám, ale ona pořád spinká. Docela jsem měla problém se rozkojit, ale teď mám mlíka dost, jenže jsem ji musela v porodnici přikrmovat nutrilonem. No a teď, jen co ji přiložím k prsu, tak spí jak zabitá, vůbec nepije, když vytáhla tuhle 50, tak jsme s manželem málem slavili, jinak tahá tak 20-40 max. No a zbytek je nutrilon. Říkala doktorka, že jí mám dělat tak 50 a dokud pije, tak ji nechat. Jenže já bych ráda plně kojila, ale tímhle stylem to asi nepůjde. Jsem z toho fakt nešťastná, chvílemi mám pocit, že mám místo mlíka rohypnoll, protože jen co ji dám do postýlky, tak pláče a chce papat a u prsu spí a nedá se probudit. Už jsem zkoušela kojit hodinu a půl a stejně nepije, prostě chrní. Jinak kojím po cca 2,5 hod. Fakt nevím, kde je chyba, už jsem zkoušela snad všechny způsoby, ale na konec ji stejně musím přikrmit, protože má prostě hlad. Poradíte?

aknel72
5. zář 2012

@micali777 Nejdříve chci moooc pogratulovat k Terezce?Já měla opačný problém,málo mléka a velké hladovce,takže jsem kojila každou druhou hodinu a po 3měsících začala přikrmovat pokud ne
echceš přijít o mléko tak zbytek odsávej ono se to určitě spraví 😉 hlavně jestli přibírá určitě ještě někdo poradí.Tu váhu ti závidím my měli 2700g před týdnem na UTZ a rodit budu do měsíce uf to zas bude ☹ holky držte se a dejte vědět jak jde kojení a vše ostatní 🙂

aknel72
5. zář 2012

@tanka72 tak sis alespoň odpočinula 🙂 UTZ určitě dopadne dobře,ale létí to co už máš třetinu za sebou ráda na tu dobu vzpomínám sice mi bylo blbě ,ale byla jsem pohyblivější 😀

aknel72
5. zář 2012

@jitulik4 já si připadám spíš jako kačena,alespoň ji při chůzi připomínám ,když mi něco spadne na zem a nikdo není po ruce zvedám to nohou 😀 do porodnice si asi sbalím krosnu to je hrůza co všechno si musíš vzít.

micali777
autor
5. zář 2012

@aknel72 Děkuju za gratulaci. Tak to už mimísek třeba moc nepřibere, když máš rodit do měsíce. Já bych jí klidně ještě nosila, aby přibrala, aby to nebyl takový drobek, protože teď sleduju každé deko. Už jsem to nevydržela a volala laktační poradkyni, tak mám odstříkávat, kojit po třech hodinách, dřív určitě ne a jet k doktorce, protože spát přes den 5hodin je moc. Prostě se mi ji nepodařilo vzbudit, takže jedno krmení prospinkala. Teď jsem z toho nešťastná, takže se jdu vybrečet a zítra jedeme k doktorce. Držte nám palce.

jarmyko
5. zář 2012

@micali777 taky moc a moc gratuluji. A neboj to bude dobré. I když se nenarodila zase o tolik dřív, ale je malinká a ty miminka potřebují odpočívat. Držím pěstičky a dej vědět co a jak.

jabluncanka
5. zář 2012

@micali777 nepanikař!! Má prostě otočený režim = ve dne spí a v noi se může začít budit častěji k prsu.Pokud se narodila trochu dřív,nemá tolik sil na sání,jako děti narozené v trmínu.Koj dál po 3 hodinách,po kojení odstříkej a co nevypije z prsu dokrm stříkačkou...

tanka72
6. zář 2012

@micali777 jůů moc moc gratulji k Terezce 🙂 ,to má krásné míry,a uvidíš,že s tím papáním se to brzo zlepší,důvěřuj sobě i miminku a všechno půjde lehce a hladce,moc držím palečky!!! 😀

aknel72
11. zář 2012

Ahojky všem,včerejší kontrola dopadla dobře 🙂 odběr na kultivaci negativní ,takže žádná antibiotika nedostanu malej váží 3 100g takže trochu větší, ale pořád v normě za týden další kontrola a raději si mám vzít tašku a jestli né příští tak ten ten další si mě tam určitě nechají,takže se budu snažit tento týden si vyřídit ještě některé věci,ale s mou želví rychlostí nevím nevím 😀