První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

zzazicko
29. dub 2012

@jitulik4 VELIKÁNSKÁ GRATULACE!!!!!!!!!!!
Ale zároveň, prosím nestraš porodem, ikdyž to muselo být.........no radši nemyslet. Až to říjde, tak děj se vůle Boží. Přeji Vám hodně štěstí a zdraví.

zzazicko
29. dub 2012

@micali777 děkuji za přivítání......

aknel72
29. dub 2012

@jitulik4 Také gratuluji,hlavně že je malá na světě a zdravá, na ostatní zapomeneš. 🙂

aknel72
29. dub 2012

@zzazicko U každého je to jiné,pro mě to byl zatím vždy nejhezčí zážitek ,tak snad jsem to teď nezakřikla.

jitulik4
29. dub 2012

@zzazicko asi nestraším,dr.mi hned v po řekl,že mám plně uzavřenou a plodovými obaly zapečenou dělohu a pak vlastně se mnou čarovali 1,5 dne než to začalo se vůbec rozjíždět
Jo a každý porod je jiný přísahám....................... 😉

jitulik4
29. dub 2012

poraďte něco na zmizení otoku DKK,mám to 2 měsíce a teď sotva pajdám, v porodnici mi řekli....měsíc a ledujte odpočívejte-------------

kessinkaa
30. dub 2012

@lola72 je mi líto,že máš problémy a nervy!!Plodovka určitě dopadne dobře,prostě jsme starší,tak to vychází blbě,ale jsou to jen tabulky.
Já v pohodě,vše v pořádku,tak chci,aby to vydrželo.Nemám ani cukrovku,tak jsem přešťastná!
Rodit se ještě nechystám,jsem v 28tt 😉
@micali777 jak se vede,jsem ti psala na IP,tak nevím,jestli ti to došlo?
@jitulik4 gratujuju k zdravé holčičce

aknel72
3. kvě 2012

Ahojky,tak mám dnes další kontrolu za sebou vše je OK mimčo váží 175g takže velikost normální mám strach abych ho moc nevykrmila 🙂 Pohlaví stále nevíme vystrčilo na nás zadek prý ať si trhnem bude nás ještě měsíc napínat.Jinak se teď cítím skvěle všechen stres je za mnou prozatím doufám že jste na tom stejně.

camelinka
3. kvě 2012

@aknel72 jestli se stydi tak je to holka, kluci se pry rozvalujou a ukazuji vercajk 😀 😀 😀

aknel72
3. kvě 2012

@camelinka Tak to slyším poprvé a velice mě to pobavilo 😀 MUDr. to ovšem vidí spíš na kluka mně je to jedno , ale manžel a děti chtějí holku tak uvidíme. 😒

camelinka
3. kvě 2012

@aknel72 tak pak dejte vedet az budete vedet 😉 😉 .ja vypadala na kluka, bricho vypadalo na kluka,vsichni mi tipovali kluka, chteli sme vic kluka a vyklubala se holcicka a nevymenila bych ji za nic na svete 😵 😵 😵 ,takze ono je to ve finale uplne jedno 😉 😉 😉 😉

aknel72
3. kvě 2012

Jasně dáme vědět,jen aby se nestyděl až do porodu .Svým výrokem si pobavila i mého 15letého syna 🙂

jarmyko
4. kvě 2012

Ahoj, tak prvně velikánská gratulace @jitulik4 - hlavně ať jste vpořádku
a vítám @zzazicko.

My byli týden bez PC, ale už to bude dobrý, odešel HD, oprava stála skoro 3000,- hrůza.

My chtěli 1.5. rodině oznámit tu šťastnou novinu, jenomže jsem ráno začala krvácet, tak jsme byli zticha. Ale včera jsem byla na ko a vše je OK.
Kolem 20.5. bych měla jít na ten nepovinnej první screening do Brna, prý to stojí cca 1500,- Kč. Nemám s tím zkušenosti, je to opravdu dobré, co u takhle malého plodu zjistí?
Dr. říkala, že se od odběru plodovky už ustupuje, na triply jdu 31.5.

jarmyko
4. kvě 2012

minule jsem psala příspěvěk o kočárcích, ale ten podělan... PC už to nestihnul odeslat. Takže :

tady mají maminy hodně černých kočárků, je to jakoby jeli na pohřeb. My máme světle šedivej s kočičkama, už 12 let starý a doufám, že odvozí i to čtvrté. Taky je pořádně velkej. A pod kočár dám bez problémů nákup nebo krásně dvě aktovky, když jdu děckám naproti do školy.

aknel72
4. kvě 2012

@jarmyko Já už mám screening za sebou,platila jsem 1000kč a dělal mi ho můj gynekolog.Vezmou ti krev na lačno v 11tt a v 13tt ultrazvuk to ti všechno vysvětlí,když budou výsledky dobré nemusíš na plodovku já ji včera odmítla.Bydlíš někde v okolí Brna?Já tam jezdím na diabetologii a chystám se tam i rodit.Jak máš staré děti že pro ně chodíš do školy?

jarmyko
6. kvě 2012

@aknel72 já jsem z Velké Bíteše. Na NT jedu na Veveří Centrum prenatální diagnostiky nebo tak nějak se to jmenuje.
Rodila jsem všechny tři děti v Bohunicích, snad to vyjde i teď. Hodně ženských si na ně stěžuje, ale já nejsem náročná, mě tam nic nevadilo. Snad nebudou mít stop stav, sousedka rodila teď v únoru a říkala, že už jí tam nevzali ani do poradny, ale na porod zase jo. Času ještě fúra.

Děti mám ve věku 11,5 holka, 10 kluk a 2 kluk. Ze školy je vyzvedávat kvůli věku už nemusím, ale holce vozím 2x týdně kufr s klarinetem, aby ho nemusela opatrovávat ve třídě. Další den má volejbal, tak jí beru aktovku, protože to mají kilometr domu. A stejně musím nakoupit a to je po cestě. Takže to bereme vycházkou nebo autem.

Krev mi brali v 8tt na rh a milion dalších věcí. Na tom NT musím být mezi 12-14 tt, na lačno být nemusím i když mi budou brát i krev + ultrazvuk.

Ještě nevím jestli si to nahrát na CD, stojí to tam 500,- Ale mohli by se mrknout i naši i tchánovci. Jsem jediná kdo jim rodí vnoučata, proto tolik 😅 No, ještě švagrová má syna ale už je mu 22 let. Takže rodičové utz ještě nikdy neviděli. Děcka by to možná taky zajímalo.

aknel72
6. kvě 2012

Já rodila 2x na Obilňáku v 93 a 97roce a byla jsem taky spokojená hlavně lepší péče.Teď budu v Bohunicích.Budu mít porod plánovaný takže tam půjdu tak o týden dřív jak jsem psala jsem diabetik.Ve čtvrtek jsem byla na kontrole,dcera šla se mnou,protože chtěla vidět mimčo na ultrazvuku tak se jí to líbilo,má teď svaťák tak nemusí do školy.A do poradny chodíš v Bíteši?Kdybys jezdila do Brna tak tě určitě vezmou,já chodím v Třebíči,ale v srpnu přejdu do Brna ať se mnou počítají,stejně tam jezdím každých 5týdnů.

fiallinka
6. kvě 2012

@jarmyko ahoj, vlezla jsem tu náhodou, jen k tomu NT - zjistí se hodně, poměří šíji a pokud by byla velká abnormalita, tak to může svědčit o nějaké vadě, a když k tomu přidají výsledky krve, tak je o dost větší šance na odhalení vývojových vad než u triple testů.

jarmyko
7. kvě 2012

@fiallinka díky, něco už jsem si přečetla na netu i na stránkách centra. Při minulém těhu /to mi bylo 38 let/ na mě byly dr. dost nepříjemné, protože jsem si nenechala udělat plodovku a moje dr. mě poslala až na ten NT ve 20 tt. Daly mi to pěkně sežrat, potvory.

jarmyko
7. kvě 2012

@aknel72 do Třebíče jsem chodila, tenkrát ještě na SEŠ.
Taky jsem chtěla vzít děcka s sebou, ale naše dr. nás těhule posílá ještě na vyšetření srdíčka do Brna (je to pod dětskou nemocnicí dr. Jelínek) a tam je to mnohem menší a příjemnější prostředí, tak je vezmu asi tam.

Nejsem zrovna moc dobrej šofér, takže do Brna musí vždycky řídit manžel. Proto jsem ráda, že můžu chodit do poradny tady. U třetího těhu jsem 8 dní přenášela, sestřička v těch Bohunicích už si mě pamatovala, protože jsme tam jezdili každý druhý den. Bylo to ubíjející a já byla jako ekzot.

aknel72
7. kvě 2012

@jarmyko Já na základě dobrých výsledků screeningu tu plodovku odmítla , řekla mi že rozhodnutí je na mě a že je větší pravděpodobnost že po tom vyšetření potratím než že se mi narodí postižené dítě.V Třebíči bydlím necelé 4 roky takže kde byla SEŠ nevím tohle je už mé 4 bydliště.Ještě řekni , že ses narodila ve Vel. Meziříčí na zámku to jsme se tam možná potkaly jako mimina 😀 Stejně si dobrá já už bych se v tomhle věku do dalšího netroufla 😒

jarmyko
9. kvě 2012

@aknel72 Hele, tak to jsme v tom Vel Mezu na sebe vážně možná řvaly jako mimina. Já se tam fakt narodila 22.11.1972. 😀

jarmyko
9. kvě 2012

@aknel72
Jak to myslíš, že by sis v tomhle věku netroufla na další? Vždyť jsme stejně staré a čekáme mimi cca měsíc od sebe. Jestli to bude třetí nebo čtvrté, to už je jedno.

aknel72
10. kvě 2012

@jarmyko Myslela jsem to tak,že máš jedno v 38 a druhé ve 40letech ,tak do toho bych si netroufla , jedno mi v tomhle věku stačí a i tak mám trochu obavy jak to zvládnu.Narozená jsem dřív 13.1.1972 tak jsme se o cca 10měsíců minuly 😉

ivigirl
10. kvě 2012

Ahoj kočky, mě je 40 😨 😵 a mám v rukách sviště co chrní, zítra půl roku ale dvě děti před 18 a 11 let 😉

jarmyko
10. kvě 2012

@ivigirl vítám Tě Ivi. Závidím, že máš malýho už u sebe. Nejradši bych to těhu v letním období přeskočila.

@aknel72 Já měla ty samý pochybnosti, že až budu ve 40 honit malýho kolem baráku, že ho už nikdy nehoženu nebo mě klepne. Ale zatím to jde. Na odrážedle není tak rychlý a na kolo je ještě malý. Horší to bude v létě s bříškem.

jarmyko
10. kvě 2012

Kdepak máme ostatní nastávající mladé 😉 maminy?

aknel72
10. kvě 2012

@jarmyko To mi povídej ,mě to léto zatím minulo,ale teď musím kromě břicha nosit stahovací punčohcy mám 2x operované varyxi na LDK a už zase nabíhají jinak bych nemohla ani chodit.

aknel72
10. kvě 2012

@ivigirl tak to gratuluji a jak to ti starší berou ,že mají tak malého sourozene.Naše 18 a 15 se zatím těší,ale nevím jak dlouho jim to vydrží.

aknel72
10. kvě 2012

Ostatní maminky na nás kašlou ,nic musím do práce vůbec se mi nechce hlaně do konce tohoto týdne jim musím říci že jim brzy uteču na mateřskou ti budou mít radost nastoupila jsem vloni v červenci a s tímhle u mě nepočítali a já v tu dobu taky ne. 😉