První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
21. bře 2013

@aknel72 Já mám zuby taky dobrý, sem tam plombu, ale děcka to mají po manželovi, ten s tím trpí. Karolínce se na mléčných zubech vůbec nevytvořila sklovina, celé se jí vydrolily. V první třídě se učila ukusovat rohlík jedničkama, když jí narostly už druhé.
Já nosila brýla jako děcko taky kvůli šilhání, šla jsem na operaci, nešilhám zato mám tupozrakost s kterou se nedá nic dělat, takže jsem v pubertě brýle zrušila a vidím pořád stejně blbě. Teda - na levé oko přečtu i ten spodní řádek, ale na pravé vidím jenom barevné šmouhy. Kájík nosil brejličky už ve třech letech, Karča v první třídě. Oba na dálku, ale před rokem jim je dr zrušil.
Taky mají ploché nohy, Kájík má úplně vpáčený kotníky dovnitř. Na ortopedii nám předepíše akorát tak vložky do bot, který si stejně musíme platit a nic s tím nedělá. Nějak se mi to nezdá. Vašík má ty paty taky nějak dovnitř, uvidíme na tříleté prohlídce co nám řekne dětská.

Na MS jsem taky zvědavá, při Vašíkovi jsem začala až po 15-ti měsících a pak jsem hned otěhotněla. Páté mimi už nechceme, ale antikoncepci při kojení taky brát nechci. Stačí, že se budu muset začít cpát práškama na ty ledviny, už mám občas bolesti. Snad tam není kamen. Na urologii ale pojedu až bude babička moct malou nacpat příkrmama. To kojení po dvou hodinách je dost nepraktický.

jarmyko
21. bře 2013

no skvělý, v pondělí u nás nepůjde celý den elektrika. Budu se muset nastěhovat s prťatama k našim.

aaa
22. bře 2013

@jarmyko Jak to? Alespoň, že to víš předem a nebude to neplánované překvápko 😉

jarmyko
26. bře 2013

Ahoj, tak malá má dneska přesně 4 měsíce, 7060 g a 62 cm. Očkování na tbc zahojené tak dostala první dávku Prevenaru13 za 400,- Jsem zvědavá na reakce, doufám že žádné nebudou. Ráno mě čeká to čištění zubních kanálků, žaludek se mi svírá už teď.
@aaa to byla asi plánovaná údržba, protože to bylo v celém městě po ulicích na tři dny.

pinkpet
26. bře 2013

@dada074 Ahojky, já si to taky někdy říkám a to je mi 35 a jedno děťátko už mám, 4letého supermana. Ale pak kouknu na moje kamarádky, většina z nich je bezdětných v mém věku, bohužel některým se to i nedaří....některé ale budují kariéru, jiné jsou single....Jedna moje kolegyně měla děti v 37 a 39, druhá ve 44. Záleží jak se kdo cítí...obecně ale stárneme prý pomaleji. Ve španělsku se rodí až po 35, diví se, že tady máme děti tak brzy 🙂 Nebála bych se toho a držím palce!!!!

holland
26. bře 2013

ahojki, je mi 42 a pred par mesici jsem porodila krasou zdravou hohollandsku lcicku,,, porod tedy nic moc dala si mala pekne na cas ale stalo to za to. ziji jiz par let v zahranicia zde je uplne normalni rodit kolem 40, naopak se mne ptaji jak jsem mohla ja prvni dceru porodit uz ve svych 23,,, no co jim na to mohu rici ,, takze tim chci jenom ric je to jeste krasnejsi pocit nez pred temi 23 lety.... jsem strasne, stastna ,ze tu malou jsem si nechala i kdyz ma rodina mi to vimlouvala dnes tu pisi o sve male sarince a vsen preji takove velike stesti jal\ko mam ja,,,, NEBOJTE SE TEHOTENSTVY 40,,,, JDETE DO TOHO..... PA

holland
26. bře 2013

@micali777 😎 😲 😝 jsem zde 😀 pak se ozvy pokecame,,,, treba i soukrome pa 😉

aknel72
27. bře 2013

@jarmyko Parádní váha 🙂 koukám ,že máte Prevenar dražší o 50,- 😒 My jdeme 2.4.už na 6 měsíční ,tak snad tu váhu nestrhnem 😀 Ať tě to u zubaře moc nebolí. ☹

aknel72
27. bře 2013

@holland My už do toho šli 😉 a první jsem měla v 21 letech a vůbec nelituji ,protože se alespoň dočkám vnoučátek a budu na ně mít dost sil. 😀

holland
27. bře 2013

PROSTE MYT DECKO V POZDEJSIM VEKU JE FAJN... A STOU BABICKOU MAS PRAVDU ... MA PRVNI NELLA MA 3 MESICNI HOLCICKU TAKZE JSEM HRDA BABICKA HAHAHAH MILUJI JE NADEVSE 🙂 😉

aknel72
27. bře 2013

@holland Jestli dobře počítám ,dceři je 19 let jako mojí no tolik na ni zase nespěchám ,ať nejdřív dodělá VŠ a hlavně si najde schopného chlapa ,což je dnes docela umění. ☹

holland
27. bře 2013

@aknel72 nene,, nela se narodila 1990.... 😉 no a poletech dlouheho cekani prisla nase saira 🙂 ....

jarmyko
27. bře 2013

@aknel72 v čekárně s náma byla paní s osmiměsíční holčičkou, naše byla proti ní jako obr. A ten Prevenar je letos za 450,-, ale my to nechali nakoupit už vloni, jak jsme se tady dohadovaly o tom zdražení.
Zubař nakonec dopadl dobře, mám tam nějakou vložku na 6 týdnů, žádnej kaz prostě nic nenašla. Jedině prý byla plomba moc hluboko a dráždila nervy. Tak uvidíme v tom květnu.

aknel72
27. bře 2013

@jarmyko Tak to je divný naše dr. o zdražení nic neříkala a fakt jsme ho měli za 350,- 3x 😒.Asi máte vysokohorskou přirážku. 😀

aaa
27. bře 2013

Holky, Kubík je taky velkej, ve 4 měsících 7,5kg a 66 cm 😀 . Na vítání občánků byl nejmladší a největší 😀.
@jarmyko Ouuuujéééé, zubař, držím palce, ať to zvládneš 😅

jarmyko
28. bře 2013

tady je náš obřík. Teď párkrát usnula už v 19,30 hod, sice se ráno kolem 6. posere, takže vstává, ale to je mi milejší než chodit spát o půlnoci a vstávat kvůli svačinám a snídani stejně na šestou. Vašíkovi se to spaní taky nějak převrací. Dřív chrněl až do půl deváté, teď už týden vstává taky po šesté. A to přes den nespí a večer usne kolem 21 hod.

jarmyko
28. bře 2013

@aaa no to je taky pořádnej chlapák. 😉 Pěkně se pronesou ty naši obříci, co? Brácha mě pořád obdivuje, že jí unesu. Musím za ním chodit častěji, doma mě nikdo nepochválí. 😝 😀 😀

aaa
28. bře 2013

@jarmyko Ta má kráááásný kukadla 😵 😵 😵
Jojo, pronesou se 😀 . Kubík naštěstí není moc chovací, raději se válí a kutálí mezi hračkama, ale každá návštěva odchází s bolavýma zádama 😀

aaa
28. bře 2013

Tady je můj buřtíček 🙂 🙂

aknel72
28. bře 2013

@aaa Řekla bych ,celej máma. 😉
@jarmyko Fakt krásný oči ,je poznat že je to hezká holka.
Tak to mi chovací jsme ,mně už ta váha taky nepříjde prostě jsme zvyklí .

maybe72
28. bře 2013

@jarmyko
@aaa já vám tak závidím, ty vaše broučky... Taky bych chovala, snad se ještě zadaří... Hodně zdraví a ať cvrčci dělají jen radost...

jarmyko
28. bře 2013

@maybe72 držím pěsti ať se tady můžeš taky pochlubit mimouškem.
Kukadla má krásně velký, ale taky má velký ušiska. 😀 Ti naši starší parchanti se jí smějou. 😠

aaa
28. bře 2013

@maybe72 Taky držím palce, ať si brzo užíváš těhotenské nevolnosti 😉

aknel72
3. dub 2013

Včerejší kontrola v 6 měsících váha 9 960g a 71 cm .Připomínka dr.,, tohle mají děti v 1 roce". 🙂

jarmyko
3. dub 2013

@aknel72 máme to ale pěkný děti, že? Věší se na mě oba prckové, musím jít.

aaa
8. dub 2013

Kubík má ve 4,5 měsících 7,8kg 😀 . Myslím, že vás doženeme, začala jsem dávat příkrmy a strašně mu chutná 😵

aknel72
8. dub 2013

@aaa Možná ,že i předběhnete 😀 Matěj vůbec příkrmy nechtěl a stejně přibíral ☹ teď už jí pěkně dokonce i škemrá ,když vidí někoho jíst 😅 ,ale není o co stát ,je to záhul na záda ,když nosím ještě svoji nadváhu 😒 Pěkná fotka ,moc vám to tam sluší. 🙂

jarmyko
9. dub 2013

Ahoj holky, vůbec nějak nemám čas. Naší malou něco popadlo a z roztomilé princezny se stala uřvaná ženská. Doufám, že to období brzo skončí.
S Vašíkem jsem byla na kožním, protože ten ekzem se mu nechce ztratit, ale už má zase rýmu, tak asi proto. Včera jsem ho vzala k holičce a má po kudrnách. Ale není to tak zlé, už vypadá jako kluk a ne mimino.
Taky mi začaly padat vlasy. Ještě, že jich mám tolik, ale je to nepříjemné to pořád někde sbírat, prohlížet Kristýnku, protože to má mezi prstíkama, za krkem, prostě všude.

jarmyko
9. dub 2013

@aknel72 Leni a co zoubky, už malému rostou? Malá teda nemá dásničky ani nateklé, myslela jsem že řve kvůli zoubkům, ale asi ne. I když kousnout mě do bradavky teda umí řádně. 😠 😀

aknel72
9. dub 2013

@jarmyko Matěj začal být taky občas protivnej ,ležet nechce ,když se převalí na břicho vzteká se ,že mu to nejde zpět a jen by se choval.Zuby zatím nic ,ikdyž slintá a pořád něco kouše 😒 Dnes jsem se chtěla objednat na očkování proti TBC dr. mi volala ,že ted než bude další očkování tam mi zase řekla až po roce ,kdy bude mít po základním očkování tak to teda nechápu 😒 Na rýmu jsme dostali Nasivin a pomohl. 🙂