První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

bendina
5. bře 2013

@jarmyko ahojky, test jsem měla dělat dneska a byl pozitivní 🙂 , jsem objednaná na 12.3. na UTZ, tak snad bude vše OK a čárka nezmizí 🙂

bendina
5. bře 2013

Takže holky, dneska jsem si měla dělat test podle pokynů a je stále // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Příští úterý mě objednali na UTZ, tak držte pěsti, at je všechno v pořádku a čárečky se udrží 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aknel72
5. bře 2013

@jarmyko Matěj to taky ustál máme to ale odolné děti 😉 dnes poslední Prevenar a na chvíli klid mám si zavolat a domluvit se na kalmetizaci na to TBC a očkuje se už jen jednou.Jediné co nám jede z příkrmů je banán jinak sní pár lžiček a chce mlíko ,ale vůbec na to nevypadá v 5měsících váha 9 430g ☹Do školky bych Vašíka dala až po prázdninách a jen dopoledne na 3hod a nemusí to být každý den a třeba se mu tam začne líbit 😉 Co s plísní ti neporadím ,ale když se dají plast. okna musí se víc větrat jinak se ta plíseň dělá stejně. 😒
@aaa Tak ty už taky ,zrovna když se udělalo hezky já dnes byla venku po týdnu a úplně mě ten vzduch odrovnal . 😅

aknel72
5. bře 2013

@bendina Tak to gratuluji 🙂 Budu se asi ptát jak hloupá a ony mohou zmizet ? 😒

aaa
5. bře 2013

@bendina Já držím, to víš 😵 😵 😵 😵 . Jsem napnutá s tebou 🙂

jarmyko
5. bře 2013

@bendina moc gratuluju a přeju ať jde všechno správnou cestou.

bendina
5. bře 2013

@aknel72 děkuju...no zmizet samy od sebe jako nemůžou, ale do třetího měsíce je riziko samovolného potratu.. ☹

aknel72
6. bře 2013

@bendina Mě to pak napadlo,že jsi to takhle myslela 😉 chytrému napověz a hloupého trkni. 😀 Tak držím palce ať se to nestane. 🙂

bendina
6. bře 2013

děkuju 🙂

jarmyko
7. bře 2013

Ahoj, všechny zdravím.
Teď bylo tak krásně, už jsem nevydržela a prolézala zahradu, kvetou nám bledule, kytičky se prodírají ven zkrs tu zmrzlou zem. Jak začne práce venku, tak na Vás už nebudu mít čas vůbec. Ještě než to začne, musím se pustit do deníčku dítěte. Všechny děti ho mají, ale Kristýnce jsem tam ještě nic nenapsala. 😒

@aknel72 taky pěknej macík, to už se pořádně pronese, co?

aknel72
7. bře 2013

@jarmyko No to si piš,ale za minulý měsíc přibral jen 800g tak už snad tolik neporoste ☹ jen co se manžel vrátí strčím mu ho do ruky a uteču 😀 zatím to vypadá na 30. 3.Taky jsne se byli včera vyvenčit,přišla jsem zpocená ....tu zahradu závidím to pole už ne já si osázím alespoň balkon 😉 už jte zdraví? Jo a tanka má Kristínku ,ale to asi víš ani nedá vědět. 😠

jarmyko
8. bře 2013

@aknel72 no to nevím, já pořád čekám, že se nám Tanka ozve.
Jo už jsme zdraví, i když jak se to vezme. Karču pořád pobolívá ta hlava a břicho. Včera bylo blbě i Kájíkovi, tak nevím. V neděli máme oslavu, Kájíkovi bude 13.3. 11 let, zítra peču rolády a dort. Uklizeno celkem máme, ve středu tady byly ženský z práce, tak jsem lítala celý den.
Včera tady byl konečně chlapík přeměřit okna, teď čekáme na cenovou nabídku.
Ještě jsme byly na nožičkách, vše je vpořádku. Jenom máme jako prevenci dávat na noc plínku navíc a to mi v 6ti týdnech říkal, že nemusíme když má jadýrka vyvinutý. Taky neví co kdy řekne. 😒
Naše děcka měly v půl roce kolem 10 kg, ale potom už tolik nepřibíraly. Naštěstí!!

jarmyko
8. bře 2013

@aknel72 Leni a jak je dcera spokojená na škole? Karča je na tom víceletým gymnáziu ve Vel.Mezu. Zatím klasika, baví jí jenom jazyky a fyzika a matika a biologie je k ničemu. Proč se to mám učit, k čemu mi to bude a kdy jsi to potřebovala ty? Ale na to, že se doma neučí, to ještě jde.

aknel72
8. bře 2013

@jarmyko Mně příjde ,že jsou těď ty děti nějak veliký 😒 Dominika je ve škole spokojená jak želva 😉 sice to má hodně náročný teď ve 2 semestru už mají praxi v nemocnicích začíná v 6h a vrací se pozdě po Brně jezdí na kole ,minulý týden najela na díru od kanálu ,byla pod sněhem přeletěla přes řidítka a spolužák ,který jel za ní tak na ní spadl naštěstí je jen samá modřina a kolo šlo do opravy ☹ já mám spíš 3 kluky,takže by to tu holčičku chtělo ,ale to už neukecám😀 Na gymplu se jí taky líbilo ,nebavila ji chemie a nakonec si vybrala školu ,kde ji potřebuje 😀 Jak si psala,že by to mohl být slepák to řekla dr.?

tanka72
9. bře 2013

ahoj čtařicítky 😀 ,tak už asi víte,že se nám 25.2 narodila Kristinka 🙂 ,měla 3635 g a 50 cm a porod byl ambulantní,za tři hodinky jsme šli domů.Doma bylo fajn,malá ale měla silnou žloutenku,tak jsme musali na svícení do nemocnice,ve čtvrtek nás pustili,jen nějak nemám mlíčko,asi budu muset začít přikrmovat,jinak Vás moc zdravím.....vy už jste s miminkama někde jinde 😀 😀 .

aaa
9. bře 2013

@tanka72 Moc gratuluju a klobouk dolů za ambulantní porod. Já byla první dny ráda, že lezu 😅

aknel72
9. bře 2013

@tanka72 Také gratuluji .

aknel72
13. bře 2013

@jarmyko Kájíkovi k dnešním narozeninám vše nejlepší. 🙂

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 Jé, Leni, děkuju za něho.
Mě zase zatuhla krční páteř, ale takhle jsem to ještě nikdy neměla. V noci nemůžu spát jak mě to pulzuje až do mozku. Mamka mi dala nějakou mast z konopí, to studí jak pr...., ale vůbec to nepomohlo. Náš obvoďák je ožrala a ještě je známej tím, že krční páteř napravuje fyzicky. Radši tam nepůjdu nebo ze mě udělá mrzáka. ☹
Byla jsem s Kájíkem na 11ti leté prohlídce a dr. počítač nahlásil, že je podvyživenej. Naštěstí jsme malé městečko, takže dr ví, že je to dědičné. Manžel i tchán jsou jak kostlivci. Děda teď ještě víc, protože mu odebrali ten nádor na tlustym střevě a bere léky na chemo.
Vašík má strašnou rýmu, už se mi z toho 2x pozvracel. ☹

@tanka72 moc blahopřeju a taky obdivuju ambulantní porod. Moc jsem o tom teda neslyšela. Já se vždycky na oddělení šestinedělí těšila, protože jsem nemusela nic dělat a aspoň si trochu ulevila.

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 ježiš, tak ještě že to dobře dopadlo. Nám Vašík včera spadl mezi gauč a stůl, na hlavě má jelito, úplně tam měl důlek. Bylo to kousek od spánku, takže taky štěstí. Oplakal to, ale jinak je tvrdej na ránu. Kájík ten už by umíral, ale Venda za chvilku nic nevěděl.
Tak ta výměna oken nás přijde na 93 tis. Kč. No, vydáme se úplně z peněz, jsem zvědavá jak to budeme finančně zvládat dál. 😕

aknel72
15. bře 2013

@jarmyko No to je pálka a kolik oken budete měnit?Ono se to zase vrátí ,až ušetříte na topení 😉 taky je u vás taková zima ?včera jsem byla na UTZ prsu doporučila mi to na gyn. prevence po 40 stojí to 280,- tuším ,že od 45 pojišťovna přispívá 😒 Máš doma veselo uhlídat tolik dětí je náročné 😀 máš stále můj obdiv 😅 na tu krč. páteř alespoň masáž nejlíp rehabilitace ,ale to jde s prckama těžko ☹ u nás pohoda ,klídek bez tabáčku jen od sousedů občas vrtání rekonstrukce bytu 😠 a taťka už to má taky za pár 😉 Nic jdu dělat švetkové knedlíky Domča si je přála a zase přijede hladová u nás nikdo nevypadá podviživeně já teda nejmíň . 😀

jarmyko
15. bře 2013

@aknel72 tady je hrozně, sice svítí sluníčko, ale fučí vichr a je pořád pod nulou.
Okna budeme měnit na západní straně baráku. Přední stranu jsme vyměnili když jsme barák koupili. Jenže vzadu jsou troje balkónový dveře a tři okna. Ty balkonovky stojí skoro 18 tis jedny. 😝 Ale děcka už to mají shnilí, plíseň, sklo je pořád zarosený. V zimě je tam zima, v létě vedro, tak to snad pomůže. Konečně budou mít pořádný žaluzie. My jsme koupili obyč v Bauhausu a stály za prd.

Manžel se vrátí akorát na velikonoce, že? Já ty velikonoce tak nesnáším, sejdou se tady vždycky sousedi, já si s nima nemám co povídat, zvlášť když jsou napití, já jako celoživotní abstinent to prostě nesnáším. Jsou to trapný svátky. Zítra jsem chtěla péct koláče, ale teď mi došlo, že už se musím pustit do perníčků. Musím toho udělat aspoň ze tří kil mouky, protože jinak by do svátků nic nezbylo. 😀

Naše gyndařka taky posílá na mamograf, ale asi až od těch 45. Jinak dělá prohlídku rukama, posledně mě to pěkně bolelo, překvapilo mě jakou silou zabrala. Na moje prsa budou muset vzít nějakou XXXXL destičku, protože se jim tam prostě nevejdou. Jsem z toho nešťastná, možná ta páteř bolí taky od té tíhy, ale když kojím tak s tím nic neudělám. No, potom asi taky ne, protože nemám volných 30 tis na zmenšení.
😠

Já dodělala palačinky a asi ještě udělám čočku, manžel sladkej oběd neuznává, bere to jako zákusek. Ale děcka přijedou ze školy po obědě a první otázka : Co jsi dneska vařila??? Jesti ty obědy neplatíme zbytečně. Sežerou na co přijdou.

jarmyko
15. bře 2013

@bendina tak co utz, snad je vše OK. 😉

bendina
15. bře 2013

@jarmyko jo jo, už jsem tu psala, je to ještě hodně malinkatý, nic není pořádně vidět jen malý váček, takže zase ve středu🙂

dada074
15. bře 2013

Předem se omlouvám,že vám sem lezu,ale asi potřebuji povzbudit.První dítě jsem měla v 36(umělé oplodnění),chceme ještě jedno,ale chci se vás holčiny zeptat,přemýšlíte také tím způsobem až mi bude 50 let kolik bude dětem?Já jen jestli je to normální takhle o tom uvažovat,asi potřebuji trochu ujistit,že ve věku 39 let nedělám hloupost.Díky všem

aknel72
15. bře 2013

@jarmyko Tohle byl jen UTZ, mamograf je za 800,- velikonoce jdou kolem nás ,asi proto,že jsme daleko od všech příbuzných a opilce ,na ty jsem taky alergická 😠 Omlouvám se píšu jak prasátko jak to po sobě nečtu 😒

aknel72
15. bře 2013

@dada074 To víš ,že jsem nad tim přemýšlela jak to bude teď ,za 10 ,20let ,ale pokud to moc chceš dá se zvládnout vše 😉 a když nám bude 50 dětem 10 a to není taková hrůza spousta lidí to odsoudí ,že je to nezodpovědné no tak ať si melou třeba je to jen závist 😒 Jen se zeptám , bylo by to zase umělé oplodnění?

dada074
15. bře 2013

@aknel72 Ano bylo by to zase umělé,už jsme byli minulý rok,mimčo se chytlo hned na poprvé,ale v 9tt O srdeční akce a revize,chtěli bychom zkusit další pokus příští měsíc(dokonce mám sehnané léky),chceme druhé hrozně moc,hlavně chceme pro Lukáška sourozence,známe to oba a víme,že se na ně můžeme ve všem spolehnout.Jen si pořád v hlavě přebírám pro a proti víš?Jsem v tom asi trouba,jo a o lidi mi vůbec nejde,jak píšeš ty ať si říkají co chtějí.Strašně moc děkuji za odpověď

aknel72
15. bře 2013

@dada074 Nemáš vůbec zač ,já bych do toho šla zase ikdyž jsem to měla jednoduší v tom ,že jsem otěhotněla bez problémů .Teď nevím jestli se nepletu ,ale to uo dělají jen do určitého věku takže asi moc času nemáte .Přeju ,ať se zadaří a pak dej vědět . 😉

dada074
15. bře 2013

@aknel72 nám je to jedno,mi si to už platíme celé sami,jinak pojišťovny hradí tři pokusy do 39 roku,mi jdeme na pokus číslo 8.Určitě dám vědět,jen jsem asi potřebovala slyšet,že tyhle pocity nemám jen já.Fakt dík