První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
15. dub 2013

Ahoj holky, tak jsme se dostali do takového kruhu kdy jede pořád vše dokola a vlastně se nic neděje. Už lítáme po zahradě, musím dát do skleníku všechno možné, mám na to tak dvě hodinky než se malá probere a to ještě mezitím věšet a sbírat prádlo. Vašík mi moc pomáhá, třeba v sobotu mi natrhal kytičku krokusů. Krása, ještě že jich mám plný záhony, loni mi takhle otrhal poupata lilií. 😠
Včera jsme vyjeli s manželem a s Vašíkem s kočárkem na procházku. To byla paráda, nikam jsme nemuseli chvátat, ti starší zůstali doma, takže klídek. Venda byl uťapanej, takže si ráno pěkně přispal.
Tak já jdu probrat jarní oblečení po Kájíkovi, musím najít nějaké kalhoty, včera měl enda nízké boty a kaťata jak Havel.
Převlíkla jsem peřiny, tak to půjdu pověsit na zahradu. Je to bezva když to nemusí schnout v prádelně 2 dny. Ve středu jdu na rodičák, docela se těším, Kájík vyhrál matematickou soutěž od nich ze třídy, měl druhé místo z ročníku, tak pojede do Třebíče na dyslektickou soutěž. Posledně ho chválila i za čtení, tak uvidíme.
Karča měla rodičák minulý týden, byl manžel. Známky dobrý, chování taky, ale prý nemusí učitelům dávat tak najevo co si o nich myslí a že se nudí. No, prostě puberťačka. 😀
Tak čau

jarmyko
19. dub 2013

Tak v pondělí a úterý přijdou na ty okna. Takže se mám na co těšit, toho prachu a špíny všude, hrůza. Už aby to bylo za mnou.
Dneska prší, tak mám volněji, jinak nestíhám. Vařím a žehlím ráno od 6 hod., dopoledne na zahradu a s prádlem, to malá prospí i 2 hoďky v kočáře, pak nakoupit a odpoledne zase ven aspoň na dvě hodiny, ale to malá spí tak 30 min a pak řve a řve, takže jí musím z kočárku vyndat a pak je spokojená, ale já nic neudělám. Jsem ráda, že stihnu posbírat prádlo. Ještě, že bylo tak krásně a všechno to uschlo. 😉
Skleník máme malinkej, ale dělala jsem ho 2 dny tím způsobem, že jsem 10 min drndala kočár, pak na 5 min usnula tak rychle do skleníku a tak pořád dokola. 😀 😝 😀

aaa
19. dub 2013

Ahojky, zdravím po delší době, jak bylo hezky, byli jsme hodně venku, Kubíkovi to dělá dobře na ekzém. Jinak jsem si jistá, že jsme překročili hranici 8kg, moje záda řvou o pomoc, budu se muset donutit cvičit nebo se za chvilku nepohnu.

@jarmyko Okna nezávidím, ale zase to pak budete mít hezké 🙂 . Ty jsi akční, já v šest ráno byla napůl v komatu, přišla na mne v noci migrena, jsem lehce mimo a strašně nevyspalá, to bude dneska dlouhý den 😅

jarmyko
19. dub 2013

@aaa malej už spí dobře?

aaa
19. dub 2013

@jarmyko Kubík je zlatej. Usíná kolem osmé, budí se před pátou na mlíčko a pak ještě usne a spinká tak do osmi. Občas teda v noci vyžaduje dudlíkový servis, ale pak je zase noc, že o něm nevím 🙂

jarmyko
20. dub 2013

@aaa Naše malá usíná až kolem 22 hod, ale zaplaťpánbůh už to není půlnoc, taky se budí jednou na kojení a vstává ráno kolem sedmé. Ale přes den je to katastrofa, když nemůžeme dopoledne ven tak si jen tak zdřímne na půl hoďky a pak kňourá a kňourá. Většinou mi usne u kojení, ale to spaní už nemá tak tvrdé, takže ten rambajs co dělají děcka jí prostě vzbudí. Nenaučila jsem jí usínat večer samotnou, musí usnout v ložnici v posteli, leží na boku a cucá prso. No, čtvrté dítě a totálně jsem to prohrála. Pořád jsem brala ohledy na ostatní, aby je nebudila když o půlnoci ještě řvala, a teď si to asi pěkně schytám. 😖

aaa
20. dub 2013

@jarmyko Usínat samotného, to bylo to jediné, co jsem držela od narození, jinak bych si to šla hodit. Jsem s malým sama a musím taky občas něco udělat. Dneska teda taky pěkně zlobí, většinou mezi devátou a jedenáctou na hodinu a půl usne v postýlce a dneska tam prostě nebude ani za zlatý prase. Takže se uklidnil až v obýváku v košíku, prohlíží se hračky a nespí. Až se naobědvá, půjdeme ven, i když poprchává, stejně potřebuju na poštu.
To usínání ještě vychytáš, malá je malá, jen to asi bude chtít pevné nervy a vydržet 🙂

aknel72
21. dub 2013

Ahoj holky,tak nám leze první zub 😉 a už máme ze spodu oškrábanou lžičku, vždycky se do ní zakousne a chvíli drží.Je to naše šelma zubatá. 😀
@jarmyko Snad budete mít na ty okna takové počasí jako dnes a mamka ti děti pohlídá? 😒

aaa
21. dub 2013

@aknel72 Gratuluju k zoubku 🙂 . Je to v pohodě, nebo má teplotu a bolí ho to?

aknel72
22. dub 2013

@aaa Je to v pohodě,naštěstí jsem to tak měla u všech dětí,ale už mu nedávám prst do pusy docela to bolí on se v tom kousání snad vyžívá. 🙂

jarmyko
24. dub 2013

Ahoj, tak okna máme za sebou. Vašík byl u jedné babičky a já s Kristýnkou u druhé. Až to vyschne, tak se zamalujou zdi a je to. Jenom jsme si nevšimli, že nám do nabídky napsali jenom jednou síťku proti komárům k balkónovým dveřím a my je máme 3x. Takže dalších 6 tis navrh. A taky jsem naštvaná, že nám dali úzké parapety, nevejdou se mi tam orchideje. Oni jsou teda stejně široké, ale to okno zabere víc místa a ještě tam jsou žaluzky, tak to prostě překáží. 😠 ☹
My byly včera na další dávce očkování, naštěstí nemá Týnka žádné problémy. Za týden jdeme na ty naušničky.
Malá teď večer usne kolem osmé, ale do té půlnoci se budí po hodině a strašně pláče, někdy se sama uklidní, někdy jí stačí chvilinku pochovat. Ale zoubky to ještě asi nejsou, dásničky má úplně tvrdé.

aknel72
25. dub 2013

@jarmyko Tak sláva,ještě se bude muset uklidit a na koho to asi padne? 😒 Jsi strašnej dříč, mě už se někdy nechce vůbec nic ☹ ještě,že musím!

jarmyko
26. dub 2013

@aknel72 i ty jedna, takové hádanky mi nedávej!! Že bych vyhrála? Dneska jsem umyla okna na jedné půlce baráku, heč. U nás je uklizeno, ale jen to nejnutnější. Švagrová je posedlá čistotou, takže k nám nejezdí, protože by jí kleplo. 😀

aknel72
27. dub 2013

@jarmyko 😀 😀 😀 Taky mám takovou švagrovou,je pravda, že čím je starší už to tak nepřehání, ale jednou nám při zápalu uklízení umyla boty a nebo si koupila koberec s třásněma a pořád chodila a sčesávala je já už bych je dávno ustřihla! 😠 Já už mám umytá okna na obou stranách baráku dvě na severní a dvě na jižní a teď jsem se pustila do praní peřin dokud je hezky Domča teď 2x nepřijede tak jsem si udělala z jejího pokoje sušárnu a odkládací prostor 😉 Matýsek už si začíná vybírat s kým se bude bavit a s kým ne za týden jedem k našim tak jsem zvědavá jak bude reagovat naposledy ho viděli v únoru.Tak přeji krásný, pokud možno trochu odpočinkový víkend. 🙂

jarmyko
27. dub 2013

@aknel72 Taky jsem zvědavá jak se malá vybarví. Zatím se usmívá na všechny sousedy. I sousedky!
Klidnej víkend skončil ještě než začal. Včera mi dceru přivezl soused autem. Dokázala zakopnout o svojí vlastní nohu. Řvala bolestí a manžel v Rakousku. Dneska hnali do dětské do Brna a vrátila se s nohou v gypsu. Vypadá to na zlomenou kůstku v nártu. Je se z ní zblázním. Dostala berle, jenže s tím neumí pořádně šermovat a v baráku samé schody.Mám takové tušení, že si ještě rozbije hubu. 😖 Jediný co jí naštvalo - že má červené berle a ne modré. No nezabila bys jí???!!! Ale jak jí budu koupat, jak bude teď dohánět školu atd, to jí netrápí.

aknel72
27. dub 2013

@jarmyko No to je opravdu neštěstí,myslím ty berle. 😢 Trochu tě uklidním já mám doma to samé, řekla bys holka, ale je horší než Štěpán a ikdyž už je dospělá domů mi jezdí samá modřina a odřenina ☹ naposledy ji kousl pes, když dávala letáky do schránky.

aaa
28. dub 2013

@jarmyko No nazdar.... Tak to držím palce, aby si případně nevyrazila zuby 😉 a přeju hodně pevné nervy a svatou trpělivost 🙂

jarmyko
7. kvě 2013

Koukám, že se u Vás nic neděje. My býváme dopoledne i odpoledne venku, takže na Vás, holky, nemám čas.
Teď malá spí a já u PC obědvám. Včera jsme byly na náušničkách, malá to samozřejmě ořvala, ale už je z ní slečna. 😀 Zatím se nezlepšilo to její spaní v kočáře. Vydrží tak 20 min spát po tom, co jsem jí půl hodiny za velkého křiku udrndala. 😠 Takže pak honem rychle zalít skleník a posbírat prádlo. Tuhle jsem zásela mečíky s malou v náručí. Ona byla jak prase a já byla vyřízená. Dneska jsem jí musela posadit do sporťáku, aby na mě viděla, jinak bych to pole nedodělala. ☹ ☹
No a ta naše starší slečna dneska dostala chodící sádru na další tři týdny. Tu nártní kost má opravdu naštípnutou. Jsem zvědavá jak bude zvládat to cestování autobusem do školy. Když jí vidím, tak myslím, že všechny lidi kolem těma holema pomlátí, ještě s těžkým batohem na zádech.
V sobotu jdeme na to vítání občánků, tak potom hodím foto. Pá, malá už zase řve. 😉

aknel72
7. kvě 2013

@jarmyko Musíš zapojit Káju, ať vozí kolem domu 😉 abys něco udělala.Já mám teď veget, od ledna mi začal přeskakovat palec v kloubu na levé ruce, konečně jsem se odhodlala na ortopedii a hned mně domuvila operaci na čt 2.5. je to jen malý zákrok a ambulantně, hned jsem šla domů, ale nemůžu to namočit a pořád to trochu bolí manžel zůstal doma, stará se a já ho komanduju 😀 a největší sranda je, že mi začal přeskakovat i na pravé, tak budu muset na podzim znovu ☹ Je divný, že ti malá pořád brečí Matěj byl v 5 měsících hodnej, teď brečí, když vidí cizí lidi nejhůř reagoval na 5 letého bratrance. 😒

aaa
15. kvě 2013

Ahoj holky, jak se máte? U nás nic nového, stále bojujeme s atopákem, snad teď pomůže hezké počasí a bude to lepší.

aknel72
15. kvě 2013

@aaa My teď bojujeme s ukňouraným Matýskem, pořád se chce chovat ☹ taky nám vyrazil nějaký ekzém, ale jen trochu na tváři dostali jsme mastičku a teď na sluníčko nesmíme. 😒

aaa
15. kvě 2013

@aknel72 Co jste dostali za mastičku? Já už jsem z mastiček a krému úplně šílená, nějak nemůžu najít nic, co by zabralo a do kortikoidů se mi nechce 😖 . Copak zlobí malého, že by zoubky?

aknel72
16. kvě 2013

@aaa Je to dělaná mastička, takže ti přesně neřeknu, ale kortikoidy to nejsou po koupání máme používat čistý olejíček nebo sádlo a do koupele Linolu - olejová přísada dcera na ekzemy trpí taky odmala, ale žádnou alergii nezjistili. 😒 Zuby máme 2, ale tím to nebude je to mazel a vyžaduje pozornost už se těším na ..... A PROČ? 😀

jarmyko
21. kvě 2013

ahoj, musím využít vteřinu času a pozdravit Vás.
Taky mám doma kňouru, nejhorší je, že přestala v noci spát. Budí se každou hodinu, někdy i 2x do hodiny. Začne strašně plakat, uklidním jí a spí dál. Ale je to hrůza když se to za 20 min opakuje znova. Mozek mi už nebere. Zoubky nemá, ani dásničky nemá nateklý. Spíš mi připadá, že jí trápí bříško, kroutí se a kope nohama. Fakt nevím. Už to trvá 14 dní. Jinak se z ní stala straka. Válí sudy a všechno v dosahu ručičky musí být její. Nejradši má chrastíko v každé ruce a třískat s tím a dělat co největší randál.

@aknel72 Dneska jel Kájík do Třebíče na dyslektickou olympiádu na ZŠ Kpt. Jaroše. V pět ráno jsem vstávala a chystala svačiny.
Karolínce včera sundali sádru. Zatím chodí o berlích, dost jí to bolí a prsty ještě neohne, ale neudělali ani kontrolní rentgen a nemá ani rehabilitace. Nechápu jak poznali, že ta kost dobře srostla.

aknel72
21. kvě 2013

@jarmyko Ahojky Jaruš,už jsem ani nedoufala,že se sem dostaneš 😀 s tou nohou je to divné 😒, Domča měla zlomenou ruku, rentgenovali to 2x a pak měla i rehabilitaci.Taky máme doma straku, která mě kouše do paty frajeří, že má 2 zuby a mám pocit, že už mu rostou i nahoře večer řval a pořád něco kousal tak mám kousátko nachystané v lednici 😉 Jak dopadlo vítání na nás se Heřman vykašlal nic nepřišlo. 😒
@aaa Tak dělaná mastička nám ekzém zhoršila tak nám napsala Imazol po tom nám to zrudlo dnes jdeme k dr. tak jsem zvědavá, jestli bude experimentovat nebo nás někam pošle. ☹

Právě jsem doprala plínky a začalo pršet, no nenaštvalo by vás to!!!!! 😠

aaa
21. kvě 2013

@aknel72 Já začala dávat obklady z řepíku, pak namažu lipobází a na to ještě krém oilatum. Zatím to funguje, musím zaklepat, Kubík to má mnohem lepší. Na kontrolu na kožní jsme to zvládli včera a máme se ukázat jen kdyby se to horšilo. Snažím se hlídat, aby se nezpotil a koupu jen každý druhý den. A hodně chodíme ven... Já mám míchanou zinkovou mast a přestala jsem ji používat, připadalo mi to po ní ještě horší 😖 .

aknel72
22. kvě 2013

@aaa Tak to je fajn, že jste zjistili co pomáhá 🙂 ještě by bylo dobrý zjistit z čeho to je 😒 já jsem odhodlaná jít i na alergologii, když to bude třeba.dr. nám včera napsala Bactrobam, udělali se mu u šulínka dva puchýře, prý to vypadá na lehčí formu inpetigo ☹ tak snad se to nezhorší!!!! a na tváře máme zkusit z řady Linola - krém dnes ho musím koupit, už máme olejíček do koupele koupu jen 2x týdně a jinak umývám celé tělíčko jen žínkou.Zinková mast i ten Imazol strašně vysušuje.

aaa
22. kvě 2013

@aknel72 Naše kožařka chce počkat do roka. Kubík to má po tátovi, taky to jako miminko měl a vyrostl z toho. Myslím, že z jídla to nemá, alespoň se mi nepovedlo vysledovat, po čem se to horší. Držím palce, ať je u vás líp. My se s tím pereme už tři měsíce 😖

jarmyko
24. kvě 2013

Ježiš, holky, vyrážky vám vůbec nezávidím. U Vašíka jsem si taky užila, doteď má atopák na bříšku a Kájík to má od tří let v loketních jamkách. Říkal mi dr na kožním, že když atopák nezmizí do tří let, tak to má napořád. ☹

@aknel72 Na vítání občánků byla malá úžasná, všechno pozorovala, ani se neposrala ani nepoblinkala ani nezakřičela (to všechno provedl na vítání Vašík, ještě začal škytat). Za to dědu museli napomínat, aby se choval slušně. Při slavnostní řeči pana starosty začal zlobit Vašíka a ten se tlemil na celou obřadní síň. Děda se urazil a z obřadu odešel do hospody. 😎 Jemu se prostě nesmí nic říct, stává se z něho pěkně protivnej starej dědek.
Jinak jsme dostali 1000 Kč , kytku a tři krásný dětský knížky. Dneska by měly být hotové fotky, ale asi se tam nedostanu. Pak sem něco pošlu.

Taky jsem zjistila proč se na mě začala ta naše velká slečna pořád věšet. To je samé - mamí, mazlit!!! Je jí jedno jestli mám ruce od těsta nebo od hovínek 😀 , prostě se mi pověsí kolem krku a potřebuje pochovat. Jenže ona už je větší než já a možná i těžší. Ta její nejlepší kámoška, bydlí vedle nás, v létě jí bude 15 let, si totiž našla kluka a na Karču už nemá tolik času.

Malá pořád tak mizerně spí, za to já usínám kdekoliv. Dneska nemusím žehlit, udělala jsem palačinky a musím zaplatit složenky, jinak nemám na PC čas. Ale zase se brzo ozvu. Musím vždycky hned ráno, pak je to zabitý. Pa, ať jste všichni zdraví.

aaa
24. kvě 2013

@jarmyko Koukám, že máš pěkný fičák.... 😅 😅 . To jste dostali krásný dárek, my dostali kytku a plyšového psa. Za fotky jsem tam zaplatila 500 a když jsem je pak viděla, tak bych tomu fotografovi rozšlapala objektiv 😀 😠 . Já už včera večer navařila zásoby na víkend, dneska chci mít pohodu. Včera jsme byli na šestiměsíční a to moje "miminko" váží 8,8kg 😅 😅 😀 😀