První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
22. čer 2012

@micali777 Gratuluji a přeji hodně štěstí v manželství ať vám to klape 🙂 A co těhotenství jak to zvládáš?

tanka72
22. čer 2012

@micali777 gratulace k svatbě a k těhulkování🙂)

micali777
autor
22. čer 2012

@aknel72
@tanka72 Děkuji za gratulaci. Těhu docela ujde, takové ty běžné problémy zvládám, patří to k tomu. Na kontrolu jdu příští týden, tak se těším, že malou zase uslyším. Pořád s sebou pěkně mele, tak snad je vše ok. A co vy? Jak jste na tom? Jak zvládáte ty tepla? No já jsem nateklá jak puchejř! 🙂

jarmyko
22. čer 2012

Ahoj.
Tak jsem byla ráno na odběru té plodovky, takže Vás jenom pozdravím a valím si lehnout. Manžel je v práci, tak si mamka vzala malého a starší děcka jdou na pouť.
Jinak máme potvrzenou holčičku, podle utz je malá naprosto vpořádku, tak snad vyjde i ta plodovka. Výsledku budou 6.7. a hned 10.7. jdu na uzt ve 21.tt.
Tak se mějtě, pa pa.

jarmyko
22. čer 2012

@micali777 ty vedra jsou úmorný, nateklá ještě nejsem, ale teče ze mě jak z vola. I barva z vlasů mi stéká.
Ve středu jsem byla u zubaře, jedna plomba, takže dobrý. Ovšem v úterý jsem chytla klíště, slepej manžel mi ho nevytáhl celé, takže jsem byla včera ještě u obvoďáka a tahaly jsme se sestřičkou klíště. Snad to nebude mít vliv teď na to AMC.

micali777
autor
23. čer 2012

@jarmyko Tak to já jsem už nateklá pěkně. Do teď nic a týden po svatbě bych už botičky neobula. A pěkně mě brní ruce, už mám problémy se psaním a tak. Snad to všechno přejde. S tím klíštětem to je teda mazec! Hlavně ať máš všechno ok. Klíšťata jsou prý letos jak vzteklá, to bude asi tou mírnou zimou, mrazu málo, tak se pěkně rozmnožily, mrchy jedny.

tanka72
26. čer 2012

ahojte holky 🙂 ,u nás vše ok,dětem končí škola a školka,budu je mít všechny doma a budu furt vačit a poslouchat kravál... 😀 😀 ,no do září to nějak přečkám 😀 😀 ,jinak mám za sebou testy v autoškole a zítra závěrečnou jízdu,tak se hrozně bojíím.... 😠

jarmyko
26. čer 2012

@tanka72 držím pěsti, to zvládneš.

Z prázdnin mám stejné pocity jako ty. Ještě že jedou na tábor a pak si je vezmou babičky, kromě toho nejmenšího, ale to je zlatíčko. Odpočineme si tak od sebe navzájem. 😀

tanka72
27. čer 2012

@jarmyko tak jsem tu jízdu neudělala,budu muset ještě jednou,achjo,já byla tak vyklepaná,snad to mimi neublíží,takže snad podruhé to už vyjde!!

jarmyko
28. čer 2012

@tanka72 a já ti tolik držela pěsti. Taky jsem byla z jízd vyklepaná a jsem do dneška, když mám jet někam mimo Bíteš.
Mimi bude v pohodě uvidíš. 😉

tanka72
28. čer 2012

@jarmyko jsi hodná,moc díky za držení pěstí,no prostě jsem neměla svůj den,ale co už,dokoupím jízdy později to zkusím znovu 😉 ,taky doufám,že to tomu malému neublížilo,a ted mi brala sestřička krev na kontrolní hcg,tak jsem zvědavá,snad stoupá tak jak má,musíí 🙂

jarmyko
28. čer 2012

@tanka72 hcg určitě stoupá. Všechno bude dobrý, my jsme silný holky. Taky věřím, že bude plodovka OK. Mám pocit, že začínám cítit pohyby. Tak jsem trochu klidnější, snad už mi nehrozí nic kvůli AMC. Netahat dvouletého prcka jde dost těžko. Však to znáš.

tanka72
28. čer 2012

@jarmyko jo s tím taháním to znám,ale snažím se to hodně omezit,a plodovka vyjde určitě výborně 🙂 ,ted už máš nejhorší za sebou,držím palec!!Jo a mé hcg je přes jedenáct tisíc,takže tak jak má,tak rosteme,jsem moc ráda,a asi se příští týden objednám na první kontrolu k dr 🙂

jarmyko
6. črc 2012

Ahoj, tak kde jste všechny?
Mám výsledky z plodovky a malá je vpořádku. Jen ještě ty pohyby necítím tak často, většinou v noci v klidu. Ale teď dva dny zase nic. V úterý jedeme na velký utz, asi si to necháme nahrát na CD. Ať se naši taky podívají.
Tak hezký léto, jestli jedete na dovolenou, tak si užijte. Mě ty vedra zmáhají docela dost.
K PC mě děcka moc nepustějí, tak se zase někdy mrknu. Ahoj.

tanka72
6. črc 2012

@jarmyko tak to moc gratuluji,to je krása,a velký utz to bude taky zážitek,uvidíš 😀 .Jinak mně je pěkně blbě,dnes už jsem i zvracela,chjo a to toho mám ještě docela dost před sebou,než budu 12 týden,snad to přežiju 😠

aknel72
12. črc 2012

Ahoj holky,omlouvám se ale jsem zavalena prací,nejdříve manžel dělal podlahy ve dvou pokojích,takže se pak muselo uklidit taky jsem umyla okna v tom největším vedru a začala mi otékat levá noha ,teď začínám prát a žehlit na malého včetně látkových plen asi 80ks.Jediné co jsem byla schopna vybírat na počítači v bazaru kočárek 😒 v sobotu pro něj jedem,tak snad koupíme a ještě musím vydržet v práci,ale jen do července pak půjdu do 17.8. na neschopenku a pak už mateřská 🙂
@jarmyko moc gratuluji k dobrým výsledkům z plodovky,alespoň máš větší jistotu že je vše OK.Pohybů si užiješ já s nima vstávám i usínám 🙂
@tanka72 Gratuluji k těhotenství,určitě to bude dobré 🙂

jabluncanka
12. črc 2012

Já se tak těším,až budete gratulovat k těhu mně... 😀 Doufám,že se taky dočkám... 😉 😝

jarmyko
16. črc 2012

@tanka72 bude líp, rychle to uteče, uvidíš. Já teda nezvracela ani při jednom těhu. Bývalo mi zle, ale stačilo se najíst. Proto jsem taky přibrala od 14 do 20 kg.

@aknel72 obdivuju Tě, že ještě zvládáš práci. Já to břicho sotva tahám už teď. A po obědě si musím jít lehnout, abych přežila až do večera.

@jabluncanka tak se snažíte? Ráda bych ti už gratulovala.

Dneska mi mají přivézt myčku na nádobí. Vypadá to, že k nám to špinavé nádobí nosí všichni sousedi. Jsem zvědavá jak dlouho budu čekat než to manžel zabuduje a zapojí. Musíme upravit kuchyňské skříňky. Snad to zvládne než se malá narodí. 😅 O špinavém prádle ani nemluvím, pračka jede snad 10x za týden. Až nás bude 6, tak asi nebudu dělat nic jinýho, než žehlit.
Včera jsme vypakovali děcka na letní tábor. bude 14 dní klíííídek.
Taky se nám podařilo naučit Vašíka spát vedle v pokoji ve velké posteli. Je to šikula, první dva dny si poplakal, ale nic hrozného. Teď už tam večer zamíří sám.

aknel72
16. črc 2012

@jarmyko Nezapomeń,že ty máš doma 3 malé děti a já 2velké,které se sami obslouží někdy i mě když si řeknu ,ale už počítám dny taky bych si raději lehla než šla do práce.Kolik si zatím přibrala já už 10kg taky nezvracím jen kynu 😒 Ještě jsem se chtěla zeptat co používáš za mast na zadeček a olejíček na tělo pro mimčo?

jabluncanka
17. črc 2012

@jarmyko Zatím se nesnažíme,jsem téměř 6 měsíců po sekci...pak jsem domluvená na hormonální profil a stěry a výtěry z dělohy,a zřejmě i kontrola jizvy ultrazvukem...pak se začnu snažit...to bude asi v září...tak nějak...ale cítím se fakt skvěle,tak snad SNAD to klapne...to víš,už nejsem nejmladší... 😉

jarmyko
18. črc 2012

@aknel72 Ty jo, já už mám taky 10 kg navrch. A to jsem o víc než měsíc po tobě. ☹
Když jsem čekala Vašíka, tak jsem skoupila celou lékárnu a plno olejíčků a tělového mléka jsme dostali. Nakonec jsem nepoužívala nic, občas jsem promazala tím mlíčkem, protože olejíček ho vysušoval. Má ten atopický ekzem. Na opruzeniny mám rybilku nebo sudokrém. Asi tak od 6-ti měsíců jsem mu přidala do koupele Balneum Hermal a promazávala indulonou. Ale to všechno kvůli tomu ekzému.

jarmyko
18. črc 2012

@jabluncanka Tak ať máš všechna vyšetření vpořádku. Září už je za dveřma. 😉

jarmyko
18. črc 2012

@aknel72 Nejradši jsem měla Aviril - ten i krásně voní.

jabluncanka
18. črc 2012

@jarmyko Už bych taky chtěla být 23tt.,jako Ty... Ale všechno má svůj čas a některé věci nejde uspěchat. 😵 😉

jarmyko
19. črc 2012

Ještě mám Hipp a Astrid - ty taky moc hezky voní. Astrid mám i dětský šampon i na vlásky.
Dneska jsem byla na kontrole - malá váží 500 g a měří 26 cm. 16.8. mě čeká ta cukrovka.

aknel72
19. črc 2012

@jarmyko Už jsem dlouho nic takového nepotřebovala ,tak se ptám 🙂 myslím,že ten Aviril je dobrý jen jsem nevěděla jestli se ještě vyrábí.Holku jsem taky koupala v Balneu, do dneška se jí někde objeví na těle ekzem nikde nezjistili z čeho to má tak to stále jen léčíme a ona je navíc strašný lajdák na léky atd. Jinak ,rozhodla se jít na Masarykovu univerzitu obor záchranář tak to bude kousek od porodnice tak snad se za náma staví po škole,jen doufám,že tam nebudem moc dlouho ☹ V Třebíčí doporučujou na promazávání sádlo ,ale jít do porodnice s vaničkou sádla no nevím 😲

aknel72
19. črc 2012

@jabluncanka Hlavně tomu nech volný průběh ať nejsi vystresovaná a povede se to co nejdřív.

jarmyko
20. črc 2012

@aknel72 s tím sádlem to je hezký. Ale do porodnice jsem si brala na mimi jenom plíny a ubrousky. Vašíka tenkrát koupaly jenom jednou a to měly všechno nemocniční. Když se narodila Karolínka, tak byla osypaná a to jsem dostala na mazání calciovku a speciálně vyprané oblečení.
Tentokrát si asi vezmu dupačky, je to příjemnější, než jenom košilka a zavinovačka.
Taky si vem poporodní vložky, my jich dostaly jenom pár. A o víkendu se nedoplňovaly zásoby a neměnilo prádlo, protože už neměly nic čistýho.
Dcera je dobrá, já bych záchranáře nezvládla psychicky.
Kolegyně z práce má syna, kterej si od malička přál být lékařem. Dělal pro to všechno možný. Chodil do nějaké zdravotní přípravky při gymplu a tam je vzali před maturitou na pitvu a byl konec. Teď studuje na vejšce ekonomiku. A nikdo s ním už nehnul. 😔

jarmyko
20. črc 2012

Holky, nejsem zrovna moc na šperky, nosím od 18. let pořád stejné naušnice. Mám ráda české granáty. Od tchána jsem dostávala několik let vždycky něco k vánocům, párkrát jedno a to samé 😅 , nikdy to nebyly granáty, a stejně to leží v šuplíku. Ale teď mi to nedalo a mrkla jsem se co se vůbec nabízí - pro malou. A zalíbily se mi tyhle:
http://www.decus-sperk-zlatnictvi.cz/products/z...

jarmyko
20. črc 2012

http://www.gemsdiamonds.cz/8339-detske-nausnice...

Tady jsou v jiné barevné kombinaci. Taky hezké, takové jemnější. Pak si vyber. Pro Karolínku jsem dostali naušničky od tchánovců, uvidíme co bude teď.