První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
26. črc 2012

holky, přeju Vám aby těhu probíhalo na 1*. Já, s přestávkama, špinila a krvácela celý první trimestr. Ale malá je bojovnice a drží se zuby nehty. 😀
Doufám, že bude chtít v listopadu rychle a v klidu ven. 😅

jarmyko
26. črc 2012

@tanka72
@anadar
Holky, půjdete na ten NT screening ve 12.tt? Mě tam dr. poslala kvůli věku. Stejně jsem pak musela na tu plodovku, protože mi vyšly špatně triply, ale to asi v tomhle věku není nic nenormálního.

anadar
26. črc 2012

Tak jsem byla u doktora a ten mi dal prášky ....Ultrogestan...a ještě jsem si koupila Ascorutin.....no klasika .....Bral jste někdo ten Ultro něco? ......Moc nepráškuji,takže to neznám....jen snad to mají být hormony..... 🙂 ...Pokud bude vše ok ,tak ko v út nebo st.....No a jinak byť se tady vytahuji,že jsem 8tt ,tak dnes pan doktor mě trošku usadil ,že jsem 6tt....no také dobré,.....počítají to dle MS a tak se nedivím ,že je to vše pošouplé....takže jsem 6tt...... 😀

anadar
26. črc 2012

@jarmyko Jaký screening je ten NT?.....já mám naplánovaný Kombinovaný screening ,možná že to je to samé o čem píšeš.....mají to být min. 2 odběry krve a Sono.....Hned na počátku jsem lékaři řekla ,že na plodovou vodu nepůjdu ....že je to v mém věku dost veliké riziko....a že existují i jiné ,neinvazivní metody,které jsou také na 90% přesné....tak proč se vystavovat riziku.....

anadar
26. črc 2012

@jarmyko ten kombinovaný screening je v 10-11 tt.( jak o něm píši)

tanka72
26. črc 2012

@jarmyko ano,já chodím na tzv. genetický UTZ,byla jsem tam už dvakrát,dělají ho a mají certifikát v Olomouci ve FN.Je to klinika fetální medicíny,dělá se to ve 12 nebo 13 TT.Nejdříve se bere krev a poté se udělá důkladné speciální sono,prohlédnou celé miminko od hlavy k patě a potom dá počítač výsledky dohromady a vyplivně výsledky,jestli je mimi ohroženo sledovanými vadami a nemocemi.Potom sejezdí opět ve 2O TT a to samé,jen mimi je větší a vše je líp vidět.Vždycky mi to vyšlo dobře a ani jednou jsem proto nemusela na plodovku.To já bych stejně něšla.

tanka72
26. črc 2012

@anadar to jsem ráda,že vše je v pořádku,ten utrogestan je hormon progesteron,který má napomoci udržení těhotenství a ascorutin je na krvácení.A s tím týdnem,ono je to různé,většinou se to počítá od poslední menstruace,ale někteří dr to korigují ještě podle UTZ,kde mimi může být mladší a nebo starší.Ale já to vždycky počítám od poslední menstruace,nějaká velikost pro mně není důležitá,mimi nemusí růst podle tabulek.Napiš mi datum poslední ms a hned uvidíme,kolik máš TT.

zazulka
26. črc 2012

@anadar to chápu, ale moje krvácení nemělo s letadlem co dělat, jen jsem Ti chtěla napsat, že jsem taky krvácela a mimi v pořádku, povbudit Tě, o nic jiného nešlo 🙂

anadar
26. črc 2012

@tanka72 poslední MS byla 30.5. což by mělo být 8tt,ne? .... 🙂 ...a děkuji za vysvětlení toho léku.....já jsem opravdu neznalec .... 😅
@zazulka já to také tak brala ....jejky ,snad to nevyznělo ode mě vůči Tobě špatně ....to bych moc nerada......Víš ,já jsem takové letadlo.....životem letím a když někde přistanu ,tak jsou všichni na větvi..... 😀

tanka72
26. črc 2012

@anadar jj podle kalkulačky tady http://tehotenstvi.academy.sk/index.php by jsi měla být 8+1,to je devátý týden.Ale je pravda,že protože nevíš kdy přesně jsi otěhotněla,může bát miminko až o 14 dní mladší,ale většinou i když jeden utz ukáže,že je mimi menší,tak při další kontrole po 14 dnech bývá už velké jak má být.Já měla mimi na prvním utz o týden menší a za 14 dní už mimi odpovídalo.Tak uvidíš co ti poví na další kontrole,ale tomu žestému TT nevěřím.Myslím že to mimi dožene a že termín bude kolem toho 6.3. 🙂

anadar
26. črc 2012

@tanka72 a nebo budu mít konečně "normální " mimi s váhou kolem 3kg a ne obříka s váhou 5kg.... 😀 😀

zazulka
26. črc 2012

@anadar nene, vůbec 🙂 Já u vás v diskuzi ani nejsem, jen mám kamarádku, která rodila 3.mimi před 40tkou, tak jsem jen mrkla a hned zase letěla a okem zahlídla Tvůj příspěvek, tak jsem to posoudila podle sebe, že když mám z něčeho obavy, potěší mě, že někdo zažil totéž a dopadlo to dobře 🙂
Taky jsem letadlo 😉

anadar
26. črc 2012

@zazulka To máš naprostou pravdu.....děkuji..... 🙂

jabluncanka
26. črc 2012

@anadar Koukám,že Ti gynekolog opravil týdny těhotenství 😉

jarmyko
27. črc 2012

@anadar jo to bude ono, tanka to popsala přesně. Mně vyšly na NT krevní testy dobře 1/680. Když mi je volala dr. tak říkala, že na můj věk je to super. Jenže genetička nám řekla, že pod 1/1000 je to už dost riziko. Tak si pak vyber.

aknel72
27. črc 2012

Zdravím všechny stálé i nové maminky ,trochu zmírním vaše smutné téma 🙂 byla jsem včera na kontrole vše jak má být malej váží 1300g což je normální váha dostala jsem protilátky mám RH-faktor mínus a manžel má plus a dnes už jsem doma tak mě do toho tepla nikdo nedostane!!!!!!

@anadar Ten screening jsem taky měla je mezi 11-13tt vyšel mi naštěstí dobře takže jsem plodovku odmítla ,ale nevím jak bych se rozhodla v opačném případě.ale určítě si to vyšetř. nech udělat takže držím palce a obdivuju že ses do toho ještě pustila.

jarmyko
2. srp 2012

Ahoj, všechny zdravím.
Konečně jsem dopletla svetřík a ostatní, tak se musím pochlubit

tanka72
2. srp 2012

@jarmyko no krása,moc se ti to povedlo,to bude berušce krásně teplo 🙂

aknel72
4. srp 2012

@jarmyko jo jo,opravdu jsi šikulka já si říkala co se s tebou děje a ty jsi buď na poli nebo pleteš 🙂

jarmyko
4. srp 2012

jé, holky, díky.
@aknel72 jo, to pole už mi leze krkem. Ale taky se mi vrátily děti z tábora a synátor mě prostě na PC nepustí. Už teď (myslím v tomhle věku) se hádají s tím nejmenším, kdo se bude na co dívat nebo hrát hry. 😝

aknel72
4. srp 2012

@jarmyko tak mi to v tomhle věku řešili tak že každý měl povoleny tak 4hod denně a to s přestávkama a pokud se nedohodli tak měli smůlu to jsme byli zlí rodiče co 😠 teď mají každý svůj notebook kluk teda teprve měsíc,ale hlavně kvůli škole je potřeba takže už to tak neuhlídám.Tak jsem na sebe zvědavá jak budu teď přísná 😉 Jinak fakt smekám já v tom vedru jdu nakoupit a mažu domů špatně se mi dýchá ve čtvrtek jsem se byla ostříhat tak jsem se ještě stavila do papírnictví u bus nádraží(bývalý Máj taky se tomu říká septik) a tam se mi udělalo zle že jsem musela jít na 5min do dřepu tak to nebudu pokoušet.

jarmyko
5. srp 2012

@aknel72 v těch vedrech fakt neriskuj. To mi jdeme hned ráno nakoupit, máme to tak 15 min od baráku pěšky, ale zpátky je to taky záběr, protože je to k nám pěkně do kopce. Nahoře už tady vidím 2x. Pak jdeme na zahradu nebo prostě ven až kolem 17.00 hod.
Dneska jsem ostříhala našeho psa. Máme trpasličího pudlíka. Je pěkně agresívní, tak mi ho musí manžel vždycky držet. Ať si kousne do páníčka a ne do mě, ne?! Musím ho do porodu ještě jednou střihnout a ještě mě čeká pudlík od tchýně. Dneska jsme to zvládli rychle, protože manžela odvolali do práce, ale měla jsem taky dost.

Leni, už máš malýho otočenýho hlavičkou dolu? Mám posledních pár dní pocit, že se malá stáčí. Vždycky jsem cítila pohyby levá - pravá a teď je to spíš do močáku.

A co ostatní maminy, doufám, že jste vpořádku?
😉

aknel72
5. srp 2012

@jarmyko Ještě nevím na kontrolu jdu 20.8.tak snad mi už řekne ,ale po tom 30tt by se mělo otáčet takže ty máš ještě čas mně tvrdne břicho na pravé straně nahoře někdy je to až nepříjemné,ale pohyby cítím všude tak 3-4x po sobě až mi břicho nadskakuje tak volám manžela že se hýbe ten mi civí na břicho a malej nic zase začne až nikdo nekouká,asi nebude mít rád publicitu 🙂 Ještě se tě zeptám v té porodnici jsi platila až při odchodu nebo jak ?Já byla naposledy v nemocnici 2007 to se ještě neplatilo.

aknel72
5. srp 2012

Ostatní maminky to vzdaly ,skolilo je to teplo 🙂

jarmyko
6. srp 2012

@aknel72 Platí se až při odchodu, může to manžel nebo doprovod dojít zaplatit na pokladnu. Já to platila až z domu přes účet. Maminy jsme byly propuštěný hned po snídani, musely jsme uvolnit postel a skříně. A ještě asi 2-3 hodiny jsme čekaly na papíry pro miminko. Seděly jsme na pokoji u stolu. Pro mimi nám nechaly aspoň ty postýlky. Ale nedalo se tam vůbec projít. Než jsme odešly už tam ležely nové maminy. Manžel přijel naštěstí brzo, takže ty kabele odnesl do auta, donesl autosedačku a v lékárně koupil líh na pupík. Takže mu to aspoň trochu uteklo, protože na pokoj samozřejmě nesměl. Taky by se tam nevešel.
Ležela jsem v 7. patře na pokoji č. 7, sprchy jsem měly na pokoji.
Naše dětská dr. ještě neví, že čekáme další, tu asi pleskne. 😅

tanka72
6. srp 2012

@jarmyko ahoj holky...jo tak to vedro je děsné,jsem doma,děcka na zahradě a mám dost,nevolnosti mám hlavně odpo a večer,to je u nás docela maraton,a já bych spíš ležela,ale bojuji.Muž je pořád v práci,ještě 14 dní a bude mít dovolenou,tak se těším,že spočnu.Ve čtvrtek jedu do Olomouce na ten prvotrimestrální screning,tak jsem zvědavá,jak to bude,jsem stará matka...no....držte mi palce 🙂

aknel72
6. srp 2012

@jarmyko no tak to jste si užili mám pocit že letos je taky silný ročník takže nás to čekání čeká znovu 😒 já si tam pobudu asi dýl tak týden před a potom podle zdrav.stavu malýho zatím to bylo vždy 8dní tak to se dá taky vydržet.Vše se asi dozvím toho 29.8.na UTZ ale asi budu v jiném patře nevím jak to mají rozdělené.Dnes ještě musím k praktické pro žádanku je tam až do 18hod tak to nechám na večer je to jen kousek,ale pořád do kopce znáš Třebíč ☹ takže když se dlouho neozvu je to jasný 😀

aknel72
6. srp 2012

@tanka72 mně bývalo přesně takhle blbě nejvíc mezi 15 a 17hod kdy jsem byla v práci to bude dobrý zase buď ráda že nebudeš tahat ten pupek ve vedru jako my 😀 držíme palce na ten screening!!!!!

jarmyko
6. srp 2012

@aknel72 a bereš magnezko? to prý pomáhá na to tvrdnutí. Já beru 2 tblt denně.

jarmyko
6. srp 2012

Holky, budete pořizovat kojící polštář? Já pořád váhám. Teď jsem četla diskuzi a všechny si ho chválí, zvlášť ty s velkýma prsama, což je zrovna můj problém. Kojení mi šlo vždycky jenom v sedě, musela jsem držet mimi a druhou rukou přidržovat prso, abych mimčo neudusila. Ruce mě bolely, braly mě křeče, no hrůza. Ale kojila jsem 8, 13 a teď dokonce 18 měsíců. To už jsem se později naučila kojit v leže.Tak fakt nevím, některý jsou dost drahý. Za těch pár korun, to zas může být šmejd. 😖

@tanka72 taky držím pěsti. Dej hned vědět co a jak.