První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
11. zář 2012

@aknel72 Ahoj.
Tak jak jsi, Leni, dopadla na kontrole? Já jdu ve čtvrtek, jsem zvědavá co mi dr. řekne. Poslední týden jsem úplně vyřízená. Vyjdu pár schodů a musím odpočívat, nohy se mi klepou, jsem zralá na infarkt. Ještě ke všemu mi řádně tvrdne břicho, občas mi projede pod pupkem taková ostrá bolest. Ještě že se malá mele, jinak bych byla u dr. pečená vařená. Jsem z toho na nervy. ☹
U nás byl takovej blázinec. Dopoledne nakoupit, uvařit, trochu uklidit, umyla jsem okna, protože tady byly hody a to se prostě musííííí. Týden by se ty okna nepodělaly. Když Vašík přes poledne spí, tak se vrací Kájík ze školy, odpoledne nakoupit sešity do školy, protože na gymplu žádný seznam dopředu nedávají. Odpoledne s Vašíkem ven, vykopat brambory, mečíky už jsem dávala ven ze země atd. atd.
Manžel je věčně v práci, tak jsem děckám přestěhovala psací stoly, Kájík měl dva dost velký a Karča se krčila u malinkýho, při úlohách měla učebnice na zemi, protože se jí tam už nic nevešlo.
To je hrozný, co si člověk navymýšlý práce.

aknel72
11. zář 2012

@jarmyko tak jak zvládáte první dny ve škole?do které třídy vlastně děti chodí podle věku myslím 4tř a 5tř našemu mladýmu se zatím líbí je to změna na střední tak snad to vydrží ,když příjde domů tak se rozpovídá co se ve škole dělo poslední dva roky na základce vždycky odpověděl ,že nic .

aknel72
11. zář 2012

@jarmyko jak jsem dopadla na kontrole jsem před chvílí napsala str. 12 😉 no ty jsi úplnej šílenec 😠 pak se nedi že tě bolí břicho né že se za 14dní potkáme v porodnici máš čas tak se šetři!!!!!!!!!!!!!!Takže dcera začla chodit na 8leté gymnázium a kam do Meziříčí?

jarmyko
11. zář 2012

Tak to jsme se pěkně minuly než jsem uložila příspěvek, byla jsi rychlejší.
Jo jo, Kájík chodí do 4. tř. Měl rok odklad, ale on by potřeboval odložit tak pět let. 😀
A Karolí začala to osmileté v Meziříčí. Nejhorší pro ní je to vstávání, ona je noční pták a po prázdninách se nemůže srovnat. Naštěstí nemusí na autobus dlouho čekat. Ale i tak - kabela těžká a domů to má do kopce tak 20 min pěšky. Jezdila bych jí naproti s kočárkem, jenže malej zrovna v té době spí. A autem to taky pořád nejde. Ještě má 2x týdně hudebku, hraje na klarinet. Letos už zrušila volejbal, to už by asi padla. Včera si přinesla seznam povinné četby. 6 knih za rok. Ona je naštěstí knihomol, ale zrovna záživný tituly to nejsou.

Jsem ráda, že ti ko dopadla dobře. Ale je to hrozný jak to uteklo, představa že budeš za chvíli rodit. 😉 Já to pořád beru, že mám ještě dost času, nemám pro malou ještě nic nachystanýho, plánuju to až na říjen. Do té doby toho musím ještě dost zvládnout. Chystám se ušít potahy na židle, protože jsme měli samozřejmě jenom 4 a teď ty samé už nekoupíme. Tak aspoň na vánoce, aby vypadaly všechny stejně. Jinak po zbytek roku jím u stolu, bohužel, jenom já. ☹

jarmyko
11. zář 2012

jo, kecám, ušila jsem pro malou nebesa a mantinely na postýlku. A ještě jsem upletla z bambulkové vlny deku. Ale to ještě o prázdninách, teď nemám čas ani vyžehlit.

jarmyko
11. zář 2012

Dneska mi měl manžel konečně namontovat myčku, jenže musel zase do práce. Včera jsem slavila poslední ruční mytí a teď mě to čeká zase. Už jí mám 2 měsíce doma, myslela jsem, že než mi naroste pořádně bříško, tak to bude vyřízený. Jak jsem malá, tak se přes to břicho natahuju a bolí mě z toho záda. Potřebovala bych ruce jak Saxana. 😅 Anebo manžela aspoň jeden den doma.
Když se na to tak zpětně dívám, tak si říkám jak jsme vůbec tu malou zvládli, když je pořád pryč. 😉

aknel72
11. zář 2012

@jarmyko Nejdříve ti musím pochválit postýlku,jsi opravdu šikulka a že by ses šitím neuživila 😉 koukám že jsou si naše dcery podobné Domča taky ráda čte po 5tř přešla taky na gympl a byla spokojená jak želva má plno aktivit nejlíp se jí pracuje v noci a pak spí do 11h,ale to jí skončí vybrala si docela náročnou školu a bude muset chodit na 7.30h začína od 17.9.Ten pupek už mi taky zavazí někdy bych ho potřebovala hodit na záda aby se to vykompenzovalo a tolik mě nebolelo v kříži no a jak se vám podařila malá,jste prostě šikovní 😉 Jestli se můžu zeptat nebydlíte někde směrem k hřbitovu vím že je to tam do kopce a jsou tam rod. domy jezdíme přes Bíteš k našim přijíždíme od Meziříčí objedeme náměstí kolem školy směrem na Tišnov .

jarmyko
11. zář 2012

@aknel72 naše Karča je taky noční pták - to má po manželovi, ten je vzhůru až do dvou do rána a pak těžko vstává na osmou hodinu. A to přitom dělal šoféra a to musel vstávat už ve tři ráno. To byl pro něho krutej trest. 😝
My bydlíme směrem na Os. Bítýšku (hlavní tah na Žďár) - to je souměrná se silnicí z VelMezu jakoby za tím lesem.

Jdu tu drobotinu zahnat do vany a spát. Ještě musím povlíknout postele. Ahoj

aknel72
12. zář 2012

@jarmyko Jo jo taky se o víkendu chystám na postele má snad být ještě hezky dnes jsem oběhla poslední doktory co jsem měla objednané před půl rokem a zašla jsem se informovat ohledně rodičáku mám malou mateřskou,protože jsem dělala na zkrácený úvazek, dostala jsem plno formulářů snad nezapomenu na co který je vše se vyřizuje až po porodu je to ve druhém patře bez výtahu takže pro maminky s kočárkem paráda 😒 a konečně jsem si koupila vložky a ty síťované kalhotky tak snad mám vše co kdybych se už v úterý nevrátila domů.Dcera to spaní má taky po manželovi ikdyž ten už teď taky dlouho neponocuje asi stárne 🙂

jarmyko
12. zář 2012

@aknel72 Ježiš, já ty doktory tak nemusím. Měla jsem jet do Mezu na kontrolu s ledvinama, ale vůbec se mi tam nechce, asi to nechám až po šestinedělí. Trpím na močový kameny, už jsem si prožila 2 ledvinový koliky. Před 4 lety mi museli udělat nefrostomii (vývod ze zad), protože mi přestala ledvina fungovat. Od té doby musím brát léky, jenomže ty se v těhu nesmí.
Já vůbec nevím co všechno budu vyřizovat za papíry. Asi jenom mateřskou u zaměstnavatele a přihlásit malou kvůli odpadům. 😀

jarmyko
12. zář 2012

@aknel72 No, kdybys byla na kontrole v Brně dneska, tak jsi tam potkala Ilonu Csákovou. Psali na netu, že v Bohunicích dneska porodila chlapečka. Tak vidíš, budeme rodit ve VIP porodnici. 😅

aknel72
12. zář 2012

@jarmyko No to je fakt pech to asi nepřežiju 😀 ty ledviny ti nezávidím jediný z čeho mám strach při té cukrovce je selhání ledvin protože dialíza není nic příjemného 😖 a potom amputace nohy ,ale raději o tom nepřemýšlet!Takže si holka taky užiješ ☹

jarmyko
13. zář 2012

Ahoj, dnešní kontrola dopadla dobře. malá už se přetočila hlavičkou dolu, má 1,5 kg a 34 cm. Dr. zkontrolovala srdíčko a průtok pupečníku. Vše je OK. Jsem šťastná jak blecha. Dostala jsem papíry na mateřskou, nástup 12.10.
Doma je blázinec, manžel se konečně pustil do myčky, všude prach, piliny a nádobí. Zítra se z toho zblázním, na večeři jsem musela udělat rohlíky v obýváku. 😀

aknel72
14. zář 2012

@jarmyko tak to gratuluji ke kontrole váha malé je myslím tak akorát 🙂 úplně ti rozumím,ale když chceš myčku musíš něco vydržet my jsme dělali v červnu podlahu ve dvou pokojích ,ale naštěstí mám silné děti takže všechno odnosily a i uklidily a já jen dirigovala 😎 Večer bývám poslední týden úplně hotová připadne mi že mám v břiše kamení a né dítě dnes jsem celou noc kojila 😀 ještě že to mám za pár.

jarmyko
14. zář 2012

s tím kamením mám úplně stený pocit a to mám proti tobě fůru času. 😉

aknel72
17. zář 2012

@jarmyko Ten pocit máš tak brzy asi proto,že jsi po čtvrté těhotná a taky máš děti brzy po sobě.Dnes si začnu balit tašku zítra jsem objednaná na 13h na kontrolu do 2patra tam jak je porodní sál tak jsem zvědavá co mi řeknou,kdybych se dlouho neozývala tak si mě tam nechali,ale doufám,že mě ještě na týden pustí domů 😒 Kluk mi dnes ráno říká ještě 14dní a budu mít bráchu tak se na něj evidentně těší. 🙂

jarmyko
18. zář 2012

@aknel72 já na Tebe včera myslela, tak držím pěstičky.
To je dobře, že se velkej brácha těší. Naši moc nadšení nebyly, ale za těch 5 měsíců co to vědí, už si zvykly.
Já mám teď doma maroda. Kájík je pěkně nastydlej, jestli to od něho chytneme tak potěš. U nás je to vždycky na dlouho, protože se to vystřídá u všech a někdo to schytá i 2x. A ještě mě včera naštvala tchýně. Ona je bezva, ale včera v 19.00 hod se tu objevila, dovezla lentilky. Opusinkovala malýho, pomazlila se a pak začala vykládat jak ztrávila celé dopoledne u dr., protože jí bolí v krku. Já myslela, že mě budou omývat. Bylo mi úplně do breku, jak může být někdo tak sobeckej. Do toho ten nemocnej Kájík a ještě jsme se s Karčou hádaly u úloh. Večer jsem ještě žehlila povlečení, které jsem před týdnem vyměnila, tak jsem ho musela vyměnit znova, protože si Karča z gymplu přinesla vši. Tak jsem nás všechny propláchla, vyvařila povlečení, kartáče sponky, protože mám vlasy až nad zadek, Karča nemá tak dlouhý, ale zase jich má tunu. Snad jsem ty zbývající potvory spálila žehličkou. 😝
Nějak se mi nedostává klídku. Jenom doufám, že si to vybereme teď a v listopadu nás žádné katastrofy nepotkají.

Tak se měj a ať všechno dobře dopadne. Ahoj

aknel72
18. zář 2012

@jarmyko tak hlásím návrat domů sice jak zmlácenej pes vyjížděli jsme v 11.30h a vrátili se po 17h ale šťastná že jsem ještě doma za týden kontrola a porod se naplánuje první týden v říjnu jo a malej se od minulého týdne otočil takže nic nikdy není jisté 😒 koukám ,že máte doma veselo hlavně abys ty nic nechytla raději se před tchýní zamykejte 😀

jarmyko
20. zář 2012

@aknel72 panebože, co tam s tebou dělali tak dlouho? Tak si užívej volna doma, já bych se v nemocnici zbláznila a doma asi taky všichni.
Držím pěsti ať malej dělá co nejvíc kotrmelců a uvelebí se ve správné poloze, už ho asi nebavilo ležet hlavou dolu, tak si odpočine a na porod bude zase OK. 😉

aknel72
20. zář 2012

@jarmyko jelikož nemáme známku nejezdíme po dálnici máme ji stejně z ruky teď se hodně opravují silnice po cestě 2x semafor takže přes hodinu cesty 😒 byla jsem objednaná na 13h brali mě v 13.45h a pak monitor a zase čekání a vyšetření ,UTZ cestou zpátky ještě nákup doufám že příště to bude kratší 😉 malej se otáčí protože tam prý má dost místa a taky mám víc plodové vody někdy mám pocit že tam leží i horizontálně 😀 a co děti ,jak zvládáte školu ? A povedlo se ti zbavit nezvané návštěvy u nás se naštěstí nikdy neobjevily.Mám taky nakázáno hodně se hýbat procházky,úklid atd. 😉 jenže to s tou váhou jde dost špatně ☹ nechceš mi půjčit Vašíka, aby mě to nutilo se hýbat 🙂

jarmyko
21. zář 2012

@aknel72 jé, všechny tři děti ti půjčím. 😀
Připadám si jako bych se měla rozpadnout. V noci se pořád převaluju, protože mě začínají bolet kyčle, u Vašíka mě to pustilo až po porodu. Dneska mě píchá v levém kotníku a pajdám na pravou, protože mám asi skřípnutej nerv v zádech. Píchá mě tam při každém kroku, schody sotva vylezu. 😝

Je pravda, že mi na monitorech taky strávili plno času. Asi 2x se jim něco nezdálo, tak to chtěli za 3 hod. zopakovat. Takže taky celý den. Byl v tom druhém patře dr. Vrána? To byl moc fajn dr. když jsem čekala Vendu.

jarmyko
21. zář 2012

těch potvůrek jsme se snad zbavili. O víkendu pro jistotu znovu desinfikace, mám pocit, že se nejvíc drbu já. 😠

aknel72
22. zář 2012

@jarmyko 3děti to by i na mě bylo trochu moc 😒 zvláštní,že si všechny stěžujete na kyčle ,když ležíte dej si mezi stehna polštář mělo by to trochu pomoct mě bolí ráno než se rozchodím ,ale to je tou váhou přibrala jsem 23kg a 10kg jsem měl nadváhu takže mám co schazovat ☹ včera jsem si byla zaplavat v té vodě se mi vždycky trochu uleví a po dlouhé době jsem lehla a spala celou noc aniž bych musela na wc kéž by to tak zůstalo.V to úterý tam byla mladá doktorka tmavé dlouhé vlasy, jméno nevím,ale byla příjemná.

jarmyko
24. zář 2012

@aknel72 polštář mezi kolenama už mám pár měsíců. 😀
teď mi dělají problém ty záda, brní mě od toho noha až k malíčku. ☹
ty jo, celou noc bez WC nevydržím ani když nejsem zrovna těhotná. 😲

aknel72
24. zář 2012

@jarmyko no však to bylo jen jednou už zase musím tak kolem3hod ,ale usínám teď bez problémů kolem 22h a spím do té 7h, mě zase brní prsty na rukách musím si přehazovat i lžíci u jídla ☹ ale už to brzy skončí doufám 🙂 kdy vlastně začneš jezdit na kontroly do Brna?

jarmyko
25. zář 2012

@aknel72 ježiš to ti nezávidím, já to brnění v rukou měla u Vašíka a dost dlouho před porodem, pak to okamžitě skončilo.
Já jdu na kontrolu 4.10. ještě u nás. Jestli si dobře pamatuju, tak minule jsem se do Brna objednávala až měsíc před termínem, takže druhá polovina října. To už budeš s malým doma, jinak bych Tě šla pozdravit. 😉

aknel72
26. zář 2012

@jarmyko tak včera v Brně paráda celkem jsme si tam poseděli 4hod plná čekárna a plný porodní sál Dr. Paúrová ta co mě prohlížela i minule mě vyšetřila tak že jsem začala špinit hlavičkou je sice dolů,ale vůbec není připravený na porod,však má čas jenže je už hodně velký 3900g doufám že je to jen odhad myslela jsem že mě klepne 😨 zítra jedem znovu na kontrolu a v neděli mám nástup do nemocnice.Začátkem příštího týdne jdeme na to,takže snad budeme v půlce října doma.A aby toho nebylo málo chytla jsem včera asi z průvanu,který tam byl rýmu a začalo mě bolet v krku tak jsem hned nasadila Bioparox tak snad to zabere 😒

jarmyko
27. zář 2012

@aknel72 jejda, tak držím pěsti aby ses z toho rychle dostala. Já byla takhle načatá když jsem jela rodit Karču, po porodu jsem měla 39°C horečky, nesměla jsem kojit a ani mi jí nechtěly dát. Ale bioparox mi zabírá dost rychle.
No, klučina bude pořádnej cvalík 🙂 Kdybys měla rodit normálně v termínu, tak by měl tak 4,5 kg, co? Hele, s tím že není připravený na porod si nic nedělej. Mně u Vašíka říkali 3 týdny, že jsem připravená, že budu rodit ještě před termínem a přenášela jsem 8 dní.
A to na to špinění po kontrole mě vždycky upozorňovali, ale nikdy jsem nezačala. Sousedka měla stejnej termín, tak jsme se tam scházely, ta se dokonce na cestě domů otočila a jela zpátky, že moc špiní. Prý to je normální, poslali jí domu a do druhého dne porodila, ale už jí v Bohunicích nevzali, musela na Obilňák.
Já jsem se tě chtěla zeptat už minule jestli je tam narváno. Při Vašíkovi byl vyhlášenej stop stav, ale mě teda vzali. Letos v únoru už nebrali ani na monitory. Ach, jóó. Musím je nějak ukecat, na Obilňák nechci. 😠

aknel72
27. zář 2012

@jarmyko já už teplotu neměla ani nepamatuju,krk už je lepší jen ta rýma bolí mě trochu hlava ☹ narváno tady asi bude,dám ti vědět až se vrátím já to mám díky své nemoci jisté v neděli ráno mám nástup a v pondělí jdu na indukci dnes jsme čekali jen 3hod 😀 ještě že to bylo naposledy,takže si tady užiješ vezměte si hodně trpělivosti a velkou svačinu 😉

jarmyko
28. zář 2012

@aknel72 Leni, a půjde manžel k porodu?
Náš taťka Karolínku nestihl, ale u kluků byl. U Vašíka bylo v porodnici tak narváno, že měli volný jenom nadstandard. Rodila jsem tam a protože jsme ho nechtěli, tak jsme ho ani nemuseli platit. Ale byla to taková kobka bez oken, ještě že jsem rodila před půlnocí, přes den by mi tam chybělo denní světlo. Bylo by to takové smutné.