První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
28. kvě 2012

@micali777
@jarmyko Ahoj holky,to brnění jsem měla tak před rokem ,ale jen 3prsty na pravé ruce je to zůžení karpálního tunelu hůř se prokrvuje ruka a to je to brnění v těhotenství jsem to naštěstí neměla ,doufám že to teď nezakřiknu!!! Pomohlo mi magneto a léky ,ale to vy teď nemůžete 😒 Taky jdu 31.5. na kontrolu ,snad už se dozvíme co to bude ,buď velká holka ,nebo stydlivý kluk 😉

jarmyko
31. kvě 2012

Ahoj, tak jak dopadly kontroly?
U nás mimi OK, jenom mi ve stěrech z minula našli candidu, tak mám čípky a taky jsem byla na triplech. Tak jsem teda zvědavá jak dopadnou. další ko 21.6.
Říkala sestřička, že mají za květen 13 nových těhulek, normálně prý mají tak 5-6.

A co jména už máte vybráno? My jsme nejdéle váhali u třetího, jinak to bylo celkem rychle.
U prvního jsme totiž nevěděli co se narodí a manžel rozhodl, že kluk bude po něm (Karel). Na holčičku jsme nějak nic nevybrali. Když se nám narodila dceruška, řekla jsem, že už víckrát rodit nebudu a že se teda musí jmenovat po svém otci. Tak máme Karolínku. Za rok už jsme věděli, že to bude kluk, takže jasně Kájík. Třetího jsem chtěla taky na K..., ale žádný návrh neprošel. Nakonec manžel rozhodl, že se bude jmenovat po mém bráchovi, takže Václav. A teď rozhodla Karolínka, že holčička bude Kristýnka (nebo Kristínka, nevím).
Spokojený se svým jménem určitě stejně nebudou.
Karča je naštvaná, že se nejmenuje po mě, když je Kájík po tátovi. Kájikovi říkají Kájo - stejně jako Karolínce a posmívají se mu, že má holčičí jméno. Podle něj samozřejmě debilní.
Tipuju, že Vašík bude nešťastnej, že taky není na K. A Kristýnka? To mě ještě něco napadne.
😅 😝

aknel72
1. čer 2012

@jarmyko Ahoj,kontrola dopadla dobře ,vše je jak má být měla jsem zase UZ v 20tt takže zase kontrolovala jestli je vše OK poslala mě na vyšetření srdíčka plodu tak jdu za 14dní .Naše děti jsou naštěstí se jménem spokojeny ,jinak už víme že třetí bude Vojta 😉 Kontrolu 28.6.

tanka72
3. čer 2012

@aknel72 ahojte 🙂 ,zdravím všechny zdejší maminky!!!Ráda se k vám přidám na občasný pokec.Jsem už sice kapánek starší,ale děti mám jak smetí a chceme ještě jedno 🙂 .Tak doufám,že se brzo zadaří a hlavně,aby bylo vše v pořádku a mimi zdravé 🙂.

tanka72
3. čer 2012

@aknel72 a moc gratuluji k Vojtíškovi,krásné jméno,taky máme ve výběru 🙂

jarmyko
3. čer 2012

@tanka72 Ahoj, vítám Tě mezi náma. Jestli to kapánek starší znamená ročník 1972, tak jsme na tom s Aknel stejně.
Já mám teda doma víc smetí než dětí, ale čekáme čtvrté. Lidi kolem si klepou na čelo, nevím, jestli kvůli mému věku nebo počtu dětí v dnešní době.

jarmyko
3. čer 2012

Já se snad budu muset odstěhovat na polikliniku. Když už Vašíka přešly ty křeče z nadýmání (netušila jsem, že je to tak bolestivé), tak se Kájíkovi vrátila asi ta angína. Od pátku má vysoké horečky až 39°C a bolí ho hlava a v krku.

jarmyko
3. čer 2012

@aknel72 a co pohyby? Ani ses nepochlubila, už bys je měla cítit, ne? Ve 20.tt to jsi měla ten velkej NT screening, viď. Nám to vychází na první prázdninovej týden, tak vezmu děcka s sebou. je to zase v tom Prenatalu v Brně a zároveň tam zkontrolujou i srdíčko. Dřív jsme taky jezdili ještě na spešl ko kardio, teď už je to všechno při jednom.
Chtěla bych si to nechat nahrát na CD, naše mamka totiž snad nikdy neviděla ultrazvuk. 😀

tanka72
3. čer 2012

@jarmyko ahoj 🙂 ...jj ten ročník je správně 🙂 a moc gratuluji ke čtvtému dětátku 🙂 .U nás to bude taky stejný počet.Ty máš termín v listopadu,vid?Tak to ti tiše závidím,já měla mít termín 1.11.2012 ,čekala jsem dvojčátka,ale bohužel jsem spontánně potratila v osmém týdnu.Tak ted to poprvé od SP zase zkoušíme 🙂 ,tak jsem napjatá jak kšandy 🙂

tanka72
3. čer 2012

@jarmyko jo a taky přeji aby se děti brzo vyléčily,moc dobče to znám,jak je to náročné,když jsou nemocní a to jsi ještě v požehnaném stavu 🙂

jarmyko
3. čer 2012

@tanka72 to je mi líto, já ze začátku hodně a často krvácela, taky jsem měla strach, že to špatně dopadne. Ještě teď mám strach se těšit.
Držím ti pěsti ať se brzo zadaří. 😉

jarmyko
3. čer 2012

@tanka72 koukala jsem ti na profil, taky máš zajímavý věkový rozdíl u dětí. 🙂

tanka72
3. čer 2012

@jarmyko však ty taky 😀 ....já ted tedy chtěla alespon tříletý rozdíl,no a bude minimálně tři a půl roku,tak snad to dám...tři malé děcka v tomhle věku 😀

aknel72
4. čer 2012

@jarmyko Ahojky,ten velký NT screening mi dělala moje doktorka i srdíčko kontrolovala ,ale raději posílá ještě na kardio po 20tt ,jinak v pátek jedu taky do Brna s výsledky odběrů ,tak doufám ,že jsou dobré musela jsem hodně začít přidávat inzulín ,ale to je normální.Pohyby cítím tak od půlky května teď už je to každý den.V pátek měla dcera slavnostní vyřazení v zadní Sinagoze (maturovala na státním gymnaziu) tak když se tleskalo tak malej se přidal 🙂 a já brečela 😢 prostě hormony.Mrzí mě ,že ti děti tolik marodí ,snad to bude lepší a užijou si prázdniny.

aknel72
4. čer 2012

@tanka72 Také zdravím a vítám,Vojta je vybrán už 15let ,tenkrát jsem se rozhodovala mezi Štěpánem a Vojtou je jasné co vyhrálo 😉 Přeju ať se co nejdřív zadaří 🙂

jarmyko
4. čer 2012

Čau holky, tak Kájoš má další širokospektrá antibiotika. Vypadá to na zánět dutin. Do té školy už toho moc nenachodí. Doufám, že taky nelehnu.
Hormony jsou potvory - já nemůžu vidět filmy nebo zprávy, kde se ubližuje dětem v normálním stavu, natož teď. Ty ženský co pohoději mimi do příkopu atp. , no prostě nevím co hroznýho bych jim udělala. To jsem nasr.... a brečím zároveň.

tanka72
4. čer 2012

@jarmyko juj tak to je děs,chůdě..další ATB snad zaberou a nebude dlouho nemocný,držím palec...u nás je hnusně,prší,tak jsme s dětmi zavření doma ☹ ...chjoo

jarmyko
5. čer 2012

@aknel72 gratuluji dceři k maturitě, ani nevím jestli jsi psala jestli jde někam na vejšku?

@tanka72 u nás je taky hnus. Dneska jsem se pustila do úklidu skříní na chodbě. Byly tam staré hračky, tak se malej zabavil.
Děcka tam vždycky donesou malé oblečení. Bylo tam toho asi za 4 roky, děs a hrůza, ale je to hotovo a narvané v nástavcích.
Včera jsme předělávali Kájíkův pokoj. Od července bych chtěla Vašíka naučit spát v pokojíku ve velké posteli. Zatím je s náma v ložnici v postýlce, nerada bych ho stěhovala až po porodu, aby nežárlil na malou. Ale už teď je mi při té představě smutno. Vždycky mě ještě před spaním hladil a pusinkoval.

tanka72
5. čer 2012

@jarmyko ahoj...tedy to jsi pracovitá 🙂 ,jinak náš malej spí už od roku ve svém pokojíčku,neb je hrozně háklivej na hluk a ani nám v ložnici není smutno 🙂 .Dnes lilo celý den a já jela s malým vlakem na oční,začal trochu šilhat,takže bude nosit brýlečky,jsem z toho trochu smutná,ale když to není nic horšího.

Určitě doporučuji ho dát spát do pokojíku dřív,než se malé narodí,my to udělali tak tři měsíce před porodem,a malé byly dva roky a nebyl s tím problém,ona je ale hodná celkově 🙂

jarmyko
6. čer 2012

@tanka72 naši nosily brýle oba dva, během dvou let se jim to srovnalo a teď jsou bez brýlí, takže hlavu vzhůru. Kájík kvůli šilhání a Karča krátkozrakost.

aknel72
6. čer 2012

@jarmyko Bude pokračovat ,ale ještě neví ,kterou školu si vybere 15.6. dělá ještě jedny přijímačky tak se uvidí.Jsi fakt dobrá taky mě čeká uklízení a musím vyprat a nachystat oblečení pro malýho ,ale vůbec se mi do toho nechce.

tanka72
6. čer 2012

@jarmyko to jsi mě docela potěšila,no snad to nebude mít věčně ty brýle 🙂 ,taky doufám,že se to srovná.
Navíc jsem s ním dnes musela jít píchat ucho,a dnes ho to pořád docela bolí ☹ ,musím ho pořád chovat a nosit a jsem z něj úplně ko.Snad bude zítra líp.Do toho dělám jízdy a už budu končit,tak mám pěknej vítr z těch závěrečných zkoušek.

aknel72 tedy já mám moc ráda praní oblečků 😀 ,snad se ještě dočkám..... 😀

aknel72
7. čer 2012

@tanka72 Ty si v tom zaběhlá,já si připadám po takové době jak prvnička 😀 Určitě se dočkáš 😉

tanka72
7. čer 2012

@aknel72 jj chápu,já měla mezeru 15 let,a bylo to trochu jako první dítě,ale jen trochu,docela rychle ty zkušenosti nabíhaly a šlo to 😀 ...jako každé dítě je originál a vždycky je co se učit 🙂

aknel72
7. čer 2012

@tanka72 No já právě taky syn měl v lednu 15 a dcera bude mít za týden 19 ,když jsme šli mrknout na kočárky tak prodavačka měla snahu to vysvětlovat jí a né mně 😀 oba se zatím těší,ještě neví co je čeká ,ten tvůj nejstarší už si asi zvykl na malé sourozence?

tanka72
7. čer 2012

@aknel72 no zvykl je silné slovo 🙂 ,on si žije svůj život 🙂 ,jo jako bydlí u nás,tak pohlídá,nebo vyzvedne ze školky,ale to je tak vše,no kdyby byl holka,tak ho zapřáhnu daleko více,no co už nadělám,že.... 🙂 On hlavně vidí.jaký je to zápřah a snad ty děcka fungují jako antiko....doufám...nechci ještě být babička.... 🙂 Ale je moc fajn.A ty máš taky velké děcka...sama uvidíš,že je to v pohodě......jen si užívej,děti v tomhle věku si užívám teda moc.... 😀

aknel72
9. čer 2012

@tanka72 Taky doufám,že to zafunguje jako antikoncepce 😀 jen aby to nemělo opačný účinek 😉 Taky se cítím na babičku mladá.

jarmyko
9. čer 2012

@micali777 dneska na Tebe celý den myslím. U nás od včerejšího večera prší a prší. Pokud vám pršelo na svatbě, tak věz, že to bylo štěstí. Snad se svatba vydařila, přeju hodně štěstíčka a lásky. 🙂

janabr
9. čer 2012

Ahoj holky! Jsem ve vašem věku 🙂
Moc vám fandím maminy v tomhle věku. Já mám 21-letou dceru.
Je úplně super, jaké jsou nyní možnosti, než tomu bylo dřív. Jen Vám chci napsat, abyste na sebe nezapomínaly a hýčkaly se.
Ke svým čtyřicetinám jsem dostala dárek – focení u profesionála. Měla jsem opravdu velké obavy, protože mé tělesné proporce se ani trošku nepřibližují modelkám. Paní fotografka Věrka Zlevorová BabyPhoto Brno a vizážistka Martina Greber jsou naprosto super. Hodně fotí miminka sama, ale i celou rodinu. Její fotky jsou nádherné a já mám i krásné svůdné sexy fotky. 😉

jarmyko
11. čer 2012

@janabr A ty plánuješ miminko nebo jsi sem dala jenom reklamu?