První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
31. črc 2013

foto naší modelky a na druhé fotce zbytečná snaha o úklid. Půl hodiny před tím bylo uklizeno. 😀 😝

aknel72
1. srp 2013

Tak dnešní kontrola za námi v 10měsících máme 11,77kg a 80cm co na to říct závěr dr. velký kojenec 😀
Dnes jsem tedy lehla na zem a zkusila ty cviky na pekáč, dobrý až na to, že se na mě Matěj začal sápat a štípl mě do prsa ☹ tak musím, až bude spát.

@jarmyko Obdivuju tvého manžela, ten musí s těma prckama omládnout na 20let. 😉

jarmyko
1. srp 2013

@aknel72 A co já??? Já s nima taky mládnu. 😀 Leni, to jsou vzácné chvilky, protože se vrací z práce většinou až když prckové spí. Závidím mu jakou mají prťata radost z tatínka. Maminka jim prostě není tak vzácná.

Leni, to je pořádnej macík a velkej. Malá už asi tolik nebude přibírat, teda doufám, protože mě bolí ruka jak jí pořád tahám. Ani přes noc to nepomůže. Záda zatím drží pohromadě, ale nevím nevím.

Holky, ještě kojíte? Naše teda docela fest nasává. Dneska jsem jí našla zub nahoře, snad jednou neskousne při kojení. Všichni mi říkají, že je moc tlustá, ale z kojení to snad tolik nevadí, to je zdravá toušťka, ne? Jenže mi to nechtějí věřit. Ale hlavně, že jsou všichni zdraví.

aaa
1. srp 2013

@jarmyko Já jsem vůbec nekojila, Kubík je od narození na UM.
@aknel72 Míry pěkný 🙂
@jarmyko Malá má krásný kukadla 😵

nipeal
1. srp 2013

@jarmyko ahojík, já kojila do synovo 20.měs. v pohodě, občas hryznul, ale dalo se to přežít, je mi přes zde stanovený věk 😵

aaa
1. srp 2013

@jarmyko Díky za odkaz na pekáč, se zájmem jsem se podívala a snědla u toho tatranku 😀 😀 . Musím se fakt už dokopat k nějaké akci a začít cvičit.

aknel72
2. srp 2013

@jarmyko Ty mladá jsi, tak už snad víc nepotřebuješ 😉 kojila jsem jen do 4měsíce, ale díky za to!!!! Malá je tak akorát. 🙂

@aaa Založíme novou diskuzi - oplácané 40cátnice a jak na ně?Taky se můžem k hubnutí vyhecovat, každý večer napíšem, jestli jsme cvičily a jestli jsme mlsaly. 😀

jarmyko
2. srp 2013

@aknel72 místo cvičení budete sedět u PC a mlsat tatranky 😀 😀 😀

jarmyko
2. srp 2013

@nipeal já kojila Vašíka 18 měsíců a nikdy mě nehryzl. Ale malá to dokázala několikrát a to měla zoubky jenom dole. 😒

jarmyko
2. srp 2013

tak mám pocit, že malá nikdy nepoleze, jakmile jí položím na zem, v tu ránu sedí a posunuje se po zadku. 😠 v postýlce si klekne a okusuje šprušle.

nipeal
2. srp 2013

@jarmyko 😀 to je zlatíčko, mě starší taky nelezl, malý ano

aaa
2. srp 2013

@jarmyko 😀 😀 😀 😀 😀

smima
3. srp 2013

@jarmyko malá je moc šikovná a má pěkné oči, doma máte asi pořád veselo. Kojila jsem do 6-ti měsíců, a divila jsem se, že tak dlouho, mám skoro žádná prsa, ale mlíčko bylo 😀

@aknel72 pěkný cvalík, ale jak začne chodit, tak to vyběhá. Akorát jak ho třeba zvedáš, to musí být hodně namáhavé.

Barča je neskutečná zvědavka, drápe se po mě, aby ji něco neuniklo, musí všechno vidět, jako správná ženská. Začala dělat paci, paci a pleská dlaněmi a moc se jí to líbí, tak pořád dokola plácá. 😀

smima
3. srp 2013

@aaa jinak manžel radi, že když si dám závazek cvičit a vydržím to 21 dní, pak už se z toho stane zvyk. No jo, ale vydržet to 21 dní a nezapomenout...

aknel72
3. srp 2013

@smima No on zas tak tlustej není, spíš dlouhej, každý říká, že z toho vyrote, jenže to mě moc neuklidní, protože lehčí nebude.Matěj začal být taky strašně zvědavý, hlavně šahá do kabelek, když jedem v autobuse, tak čekám, kdy mě někdo seřve, že si ho nehlídám a radost projevuje hlasitým výskáním a pořád něco brblá, takže bude asi ukecanej až začne mluvit. 😅

smima
4. srp 2013

@aknel72 my jdeme s Barunkou na 9. měsíční kontrolu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, kolik bude mít. Myslím, že tak kolem 9 kg a cca 75cm, ale uvidíme-jen tipuji.

Taky vám holky přidávám odkaz na 8 minutové cvičení 😀

https://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY
smima
5. srp 2013

Ahoj holky, co si myslíte o té otravě dvou Češek v Egyptě?

aknel72
5. srp 2013

@smima Abych řekla pravdu, něco mi včera řekl manžel, že to snad měl udělat manžel a otec těch dvou, ale přiznám se, že k televizi sedám nejdřív ve 21h.

smima
6. srp 2013

Je možné, že si manželka vzala jed sama s dcerou, nebo podal jed někdo z personálu, nebo má v tom prsty manžel. Čas ukáže, ale za mě za třetí.

jarmyko
7. srp 2013

Ahojky, tak malá už leze. 🙂 Žádná pitvořící se maminka, žádná hrající a blikající autíčka atd, ale nočník jí přiměl k lezení. Vašík seděl na nočníku a mocně tlačil a malá to musela prozkoumat. Je teda dost opatrná a já musela schovat všechno jako třeba psovo žrádlo, odšroubovala jsem ze šuplíků držadla - mají ostrou špici. Vašík se na to nedávno napíchl a malá je teď má v úrovni očí. Jinak bezpečná výška zůstala zachovaná ještě kvůli Vašíkovi. 😉

aknel72
8. srp 2013

@jarmyko Tak to je šikula u nás bohužel na nočník už nikdo nechodí 😀 Dnes jsme byli naposledy na RHB ukázala nám jak z lehu přes bok na kolena a popřípadě aby se snažil lézt, hlavně má posilovat ruce, tak uvidíme hlavně to teď bude na manželovi já jdu zítra na operaci s palcem na pravé ruce, přeskakuje mi kloub tak budu na chvíli vyřazena z provozu. 😒

Slibovaný ochlazení stále nikde ☹

smima
9. srp 2013

@jarmyko je šikulka, holky jsou zvědavá stvoření, Vašíka na nočníku si nemohla nechat ujít 😉 to je fajn.
@aknel72 ať Ti operace dopadne dobře a ať jsi brzy fungující.

Včera jsme byly s Baru na 9. měsíční kontrole. Váha 9,53 kg, 73 cm.

jarmyko
9. srp 2013

@aknel72 taky držím palce, ať se to brzo zahojí.

@smima u nás se chodí od čtvrtého měsíce na kontroly každé dva měsíce. Taky máte pěkný míry. 🙂

jarmyko
9. srp 2013

Teď má Vašík nějaké problémy se spaním. Utíká v noci k nám do postele. Žádná změna nenastala, nic, tak nevím co se děje, už to trvá dva týdny. A Kristý musí být pořádně utahaná, aby usnula v postýlce a řvala jenom 10 min. Dudel nechce, s tím se dáví. Čajík pije z hrnečku, takže ani dudel na lahvi nezná.

jarmyko
12. srp 2013

Tak jsme ty starší dětičky poslali s babičkou na týden na dovolenou k Pálavě. Místo užívání si "volna" mě bolí v krku a malá má rýmu a ještě jí rostou další dva zoubky. Takže toho v noci moc nenaspím a přes den padám na hubu.

aaa
12. srp 2013

Ahoj holky, hlásím se po dovče. Kubík už má dva zoubky, začíná lézt, zkouší sed a občas se i snaží zvednout se na nožičky.
@jarmyko Ať jsi brzo fit a odpočineš si, když jsou děti pryč 🙂

smima
20. srp 2013

ahoj holky, včera jsme byly s bábi v ZOO a malá byla úplně nadšená z koziček, ke kterým jsme ji mohli vzít do ohrady. Smála se, chtěla k nim, byla nadšená, plácala ručkama. Dneska na Nově hlásili, že na letním táboře v Havlišově Mlýně je problém se šikanou a hygienou, zmlátili tam prý starší kluci 8 letého kluka, byla tam policie, že se tam poprali dospělí. Mám tam Josífka, ale nikdo mi zatím nevolal, tak to beru, že je snad v pořádku. Manžel pro něj jede v pátek, no konečně bude doma. Nova je sice bulvár a černá kronika dohromady, aspoň můžu potom zhodnotit, co si v tv přifoukli. Jinak holky krásný zbytek prázdnin, než ty naše děti nastoupí do školy a začne znovu ten kolotoč. 😉

aknel72
21. srp 2013

Ahoj holky, včera mi konečně vyndali stehy, palec díky tomu teplu otíká a bolí. ☹ Taky jsem šla se Štěpou koupit konečně oblek a bílou košili od 11.9. začínají taneční.

@aaa Je šikulka, Matěj už taky konečně leze a stoupá.

@smima Chodíme na rybník krmit kačenky, ale našeho Matěje víc zajímá, jak se točí kolo u kočáru, nebo doma jezdí s autíčkem, prostě ho fascinují kola 😀 Josífek bude určitě v pořádku. 😉

@jarmyko Doufám, že už je líp. 🙂

jarmyko
21. srp 2013

@smima naše děcka mají každý rok na táboře přepadovky a myslím, že se to dost stupňuje. loni tam byli hasiči, protože tam hořelo a letos to přepadení řešila dokonce policie. ☹

@aknel72 myslela jsem na tebe, že v těch vedrech se to bude hůř hojit. Naše Karča je jako rosnička, při změně počasí jí bolí ten zlomenej prst. 😉 V pátek jdeme znova na rtg, protože ta noha jí pořád bolí..-

jinak rýmu už nemáme, ale Krystý dost chraptí, tak musím koupit vincentku, snad to pomůže.

Teprve dneska budu vyndávat sporťák. Zatím jsme jezdili s hlubokým kočárem, protože jsem tam vozila i Vašíka. Posadila jsem prcky proti sobě a frčeli jsme. Jenomže s Krystý se mi minulý týden kočár převrátil, tak mám strach. Ona tam hezky usínala, ale pak se přetočila na břicho a jak se posadila, tak se to převážilo. Naštěstí se jí nic nestalo. 🙂 Ten sporťák je ještě po Karče a už je dost hroznej, kolem cvoků je potrhaná látka, tak bych chtěla koupit nějakou tu barevnou vložku. Nemám s tím žádné zkušenosti, odpoledne to pořádně změřím a objednám asi tohle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56057434&tab=4
máme šedivej kočár, tak ta růžová k tomu půjde.

aknel72
21. srp 2013

@jarmyko Když máš zlomeninu, nebo něco po operaci, tak to při změně počasí bolí.S kupovanou vložkou nemám zkušenosti, já si ji šila a musela jsem udělat různé vychytávky, aby nesjížděla, nemám popruhy na ramena, jen kolem pasu a ten zapínám jen někdy.