První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

jarmyko
11. čer 2012

než jsem napsala další příspěvek, tak mi Vašík vypnul PC.

Dneska mi volala dr., že mi vyšly špatně triply, takže jedu 22.6. na genetiku do Prenatalu. Pokud mi tam doporučí odběr plodovky, tak mi to hned udělají.
Vím, že ty triply vycházejí špatně, ale i tak jsem trochu nervózní. Na Nt mi vyšly 1/680, teď 1/131. Myslím, že 1/270 je nějaká ta kritická hladina.

tanka72
11. čer 2012

@jarmyko ahoj..jj triple jsou prostě testy,které často vyjdou špatně a to jak mladým,tak starším maminkám,neboj to bude v pořádku,však uvidíš jak to vyjde,ale myslím,že to blbě vychází hlavně kvůli věku.Já byla dvakrát na genetice v Olomouci ve 12 a ve 20 TT,a vše v pořádku,na triple nechodím vůbec.Miminko je určitě zdravé,moc držím palce!

jarmyko
11. čer 2012

@tanka72 a co na té genetice dělají? Jenom pročtou papíry nebo i utz? Krev asi nestihnou, když by chtěli dělat hned AMC.

tanka72
11. čer 2012

@jarmyko ve 13 TT přijdeš ráno,vezmou krev a pak cca za dvě hodiny jdeš na speciální UTZ,ono na něj mají akreditaci.Udělají detailní UTZ miminka plus výsledky té krve a vyjde 1: nějaké číslo.Většínou je vše ok,pak následuje kontrola ve 20 TT,znovu detailní UTz miminka já poté šla i na tu henetickou konzultaci s genetikem.Výsledky byly v počádku,jen pro jistotu,kvůli věku.Ptal se na nemoci z mojí a manželovy strany,jak to mají s dětmi naši sourozenci atd.Nic to není a vzhledem k tomu,že toto pracoviště má na tento výkon akreditaci a mají velmi výkonné sono,tak jsem se následně nebála,že by mimi nebylo zdravé.

jarmyko
11. čer 2012

@tanka72 jo jo, taky věřím odborníkům. Jenom jsem strašně nerozhodný člověk, takže nevím co s tou plodovkou. V rodině máme DS, proto ji asi podstoupím, pokud mi to doporučí. Budu mít větší klid.

tanka72
11. čer 2012

@jarmyko jasně,udělej co cítíš jako správné 🙂

jarmyko
12. čer 2012

@tanka72 a co ty? Počítáš plodné dny, měříš teploty, sleduješ čípek atp? Jesli se teda můžu ptát. Dřív jsem byla na diskuzi "tento měsíc otěhotníme". Co všechno tam ty holky sledovaly, já byla jak sto let za opicema. Hned první měsíc jsem otěhotněla. Teď už jsou skoro všechny těhulky, kromě těch pár co má opravdu problémy a jde na umělé oplodnění.

aknel72
12. čer 2012

Ahoj holky 🙂 dnes nám tady zase prší tak bych jen spala a spala.Triple testy mi MUDr. nedělala a na základě dobrých výsledků screeningu v 13tt jsem odmítla plodovku i po poradě s doktorkou.Ve 20tt na velkém UTZ zase vše pečlivě kontrolovala a zítra jdu na to kardio.Kontrola srdíčka plodu.

jarmyko
12. čer 2012

@aknel72 chodíš ještě do práce?

aknel72
12. čer 2012

@jarmyko Tak to jsme dvě opice,ale šikovný ,já si jen tak bajočko spočítala plodné dny a vyšlo nám to na první pokus 3x 😀 ,ale znám spoustu lidí co mají problémy a to musí být hodně těžké.Jinak už jsem se rozhodla pro Bohunice,prý to bude lepší ohledně mích zdrav. problémů ,pošlou mě od srpna do péče MUDr, Gerychové ,znáš ji?

aknel72
12. čer 2012

@jarmyko Jo ještě chodím ,ale mám to na 4hod od 12.30 -16.30h tak to jde ,jsem v prodejně oděvů ,je to trošku mimo město ,takže žádný frmol zatím to zvládám ,na neschopenku se mi nechce. 😒

aknel72
12. čer 2012

@jarmyko A co děti už jsou zdravé?

jarmyko
12. čer 2012

@aknel72 naštěstí už jsou zdravé a Kájík je konečně ve škole, s ním je to trochu o nervy, takže si chvilku užiju klidu než začnou prázdniny.
Já v Bohunicích neznám žádné dr. Před dvěma lety býval na ambulanci dr. Vrána, pěknej a příjemnej chlap. Nevím jestli tam ještě je. Ale ty budeš určitě v jiném patře - možná pro rizikovky.

Tak to tě nedoženu. Plodné dny jsem spočítala a u těch posledních dvou to vyšlo hned. Na Karolínku jsme čekali víc než 3 roky, když už jsme měli jet na vyřízení um.opl., tak jsem otěhotněla. Manžel měl špatnej spermiogram, ale dostal vitamíny a začal nosit volnější kaťata. 😀 A pomohlo to.
S Kájíkem jsem do toho vlítla 8 měsíců po porodu a ani nevím jak.
Pak jsem začala dělat účetní, tak jsem si to všechno spočítala. 😀 😀 😀

jarmyko
12. čer 2012

Jdu vařit, bože jak mě to nebaví. 😠

jarmyko
12. čer 2012

@micali777 tak jak dopadla svatba? Těšíme se na foto. 😉

tanka72
12. čer 2012

@jarmyko A hojte všichní 🙂 ...no u nás se to má tak,že zítra si udělám test 🙂 ,měli jsme jednu akci 17 den cyklu a mám malé tušení 🙂 ...ale zítra teprve uvidím jestli to vyšlo.Já jsem skoro tři měsíce po revizi,ted jsme to jednou zkusili no a jsem fakt zvědavá 🙂 .Minule to bylo na druhý pokus,tak že by ted hned napoprvé??Jsem napnutá jak kšandy.Dnes jedu s nejmladším zase k očnímu,má rozkapané oči,tak mu změří dioptrie a napíší brýle.A stále dělám tu autoškolu,jsem si ted přikoupila jízdy,zatím to není ono.

Všem vám držím palce 🙂

jarmyko
12. čer 2012

@tanka72 my držíme palce tobě, ať máš zítra ducha.

Já autoškolu dělala hned po maturitě, ale jezdit se bojím. Zvládnu naše malé městečko a strašně při tom nadávám. Rozčilujou mě řidiči co nedávají blinkr, přednost, chodci co nejdou po chodníku, ale mezi autama, atd. Jinak jsem klidnej člověk, ale za volantem to je děs. Sama se musím soustředit a ještě přemýšlet co udělá ten druhej řidič..... Tam kde to znám, jezdním po paměti. Když jsem nervózní, tak si pletu levou a pravou stranu, takže dávám přednost potom všem, no asi ostatní nadávají zase na mě. 😠

Já měla tenkrát strach, že Kájík nebude chtít brejličky nosit, ale měli jsme štěstí na skvělého pana optika. Ten teda s klukem zaválel a bylo vše bez problémů. Tak držím pěstičky, ať si vybere ty co se mu budou líbit.

jarmyko
12. čer 2012

jdu okopávat pole, než začne zase pršet. Na poli bude asi plno bahna, tak si radši okopu kytičky. 😉 Ahoj

aknel72
13. čer 2012

@jarmyko No ještě že jsi šla dělat tu účetní, 🙂 dnes jsem byla na tom srdíčku a vše je v pořádku.Pak jsem se stavila v Interspáru měli akci na body tak jsem koupila 3ks ,ale až na příští léto.Tady taky pořád prší to pole ti opravdu nezávidí já si to užívala jako dítě a pořád jezdíme pomáhat ikdyž už toho není tolik jak když žili děda s babičkou.Autoškolu jsem dělala před 6lety a můžu říct že mě nic pořádně nenaučili vycepoval mě manžel a to si užil ,ale stejně se bojím velká města nehrozí 😒

aknel72
13. čer 2012

@tanka72 Tak to my taky držíme palce,ať je pozitivní 🙂 a kdy děláš zkoušky ?U nás brýle byly v pohodě ,protože frčel Hary Potter 😉 nosí je už 10let šilhání se zlepšilo,ale máme teď brýle na dálku tak nevím jestli to bude lepší 😒

tanka72
13. čer 2012

@aknel72 tak jo 🙂 ...jo jako je tam slabounkaá druhá čárka 🙂 ...jsem teprve 13 den po ovulaci,tak jsem zvědavá jak to dopadne,zvlášt když jsem před necelými třemi měsíci potratila 😖

jarmyko
13. čer 2012

@tanka72 držím pěsti, jen ať čárka sílí 😉

tanka72
13. čer 2012

@jarmyko jj děkuju 🙂

jarmyko
15. čer 2012

Ahoj. mamka si přišla pro Vašíka, tak jdu vařit, žehlit, poklízet. Zítra budu péct rolády a dort, musím naložit masíčko a v neděli bude na zahradě žranice, grilováníčko. Vašík bude mít druhé narozeniny, tak se sleze rodina. Snad bude pěkné počasí. Je jedinej kdo to může mít venku. Jinak jsme 3. a 10.-12.měsíc, což je dost blbé na grilování. 😝

jarmyko
15. čer 2012

@tanka72 a co dělá ouško? Já byla s Kájíkem, když mu byli 3 roky na píchnutí. Strašnej zážitek, já zánět ucha nikdy neměla, takže nevím jak moc to bolí. Naštěstí se to neopakovalo. A to mě tchán strašil, že to bude mít po něm. Ten na to trpěl až do puberty.

tanka72
15. čer 2012

@jarmyko Ahojte...jů oslava...my ji máme příští víkend,dcerka má pět 🙂 ,takže budu taky něco chystat,ale pomalu,trošilinku špiním,tak se musím šetřit 🙂 .Jinak malej měl píchané ucho,ale zánět jen virový a už je zdravý.Ale zase od pondělí má brýle,protože šilhá a hrozně špatně vidí,je mi z toho trochu smutno,že bude mít brýlečky 😒

jarmyko
15. čer 2012

@tanka72 tak se hlavně šetři. Já špinila taky a dlouho a někdy i krvácela. Byla jsem z toho na nervy, hlavně aby to dobře dopadlo. 😉

tanka72
15. čer 2012

@jarmyko budu se snažit,ale není to moc lehké,já doufám,že tentokrát bude vše tak jak má 🙂 ,musí 😀

tanka72
15. čer 2012

@jarmyko jo Vašíkovi k jeho krásnému jubileu vše nejlepší,hlavně hodné rodiče,užijte si oslavu!!

micali777
autor
19. čer 2012

Ahoj holky! JSEM VDANÁ!!!! 🙂 Na konec vše dobře dopadlo a svatba proběhla ve fajn atmosféře. Počasí nebylo sice nic moc, chvíli svítilo, chvíli ne a pak začalo i pršet, ale něco se nafotilo. Malou ochutnávku mám na "bereme se". Je to album Míša a Petr, svatba 9.6.2012, tak jestli budete mít chuť, jukněte. Já si teď u pc pěkně posedím, než dočtu všechno zpátky, abych byla trochu v obraze. Ale už jsem doma, do práce zajdu už jen jednou za týden, tak na to mám konečně klid a čas. Všechny vás moc zdravím. 🙂