První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

veruncik
27. bře 2012

@micali777 Děkuji za přání k miminku. Myslím, že Tvoje těhotenství bude v pohodě, prostě někdo to tak má, protože si tak dlouho počkal 🙂 🙂 Já jsem hrozně váhala s tou amnio, protože moje screeningové hodnoty dopadly naprosto v pořádku, jenže pak dali do grafu můj věk a riziko bylo na světě....Byli jsme ještě předtím na genetickém pohovoru a byla tam taková rozumná doktorka a ta mě ovlivnila na to jít. Odběr byl naprosto v pohodě, dělal mi ho doktor, který takových odběrů dělal tisíce. Já která prodělala několik IVF, dokonce jeden odběr bez narkózy, tak to umím posoudit 😉 Kdyby jsi na to šla, tak to chce jít do nějakého centra, kde s tím mají zkušenosti, já byla v Gennetu v Praze a tam to mají, jak na běžící pásu...Fakt jsem byla spokojená. Pak nejhorší je to čekání, ale pak když máš ten výsledek, tak můžeš být celé těhotenství v naprostém klidu. Můj gynekolog, kterého si nemůžu vynachválit, ani o ničem jiném neuvažoval než na to jít. Ale je to věc volby, znám holky co na to šly i nešly...

kessinkaa
27. bře 2012

@micali777 jo dělá genetickej ultrazvuk a je vyhlášený,jako třeba Vlašín v Brně.Bud dostaneš doporučení do HK a zadarmo,nebo se můžeš objednat do Trnové za 1000kč.V Trnové je to lepší,může tam manžel,dostaneš dvd a fotky a vše vám vysvětlí.On pozná vše,kdyby mimču něco bylo.Já tam byla jak v prvním,tak ted v druhém těhu

veruncik
27. bře 2012

@aknel72 Děkuji za přání a budu držet palce, ať to všechno dobře dopadne!! 😉

amrash
27. bře 2012

Ahojte, chci jen povzbudit maminky v tomto veku. Je mi 40 a prave dnes koncim 6nedeli a v naruci drzim nadherny darek - maleho Jenyska 🙂

micali777
autor
27. bře 2012

@amrash Tak to je krása! Moc gratuluju, ať jste oba zdraví!! 🙂 🙂 🙂

berenika39
27. bře 2012

@micali777 to víš že jo, nikdo ti nezaručí nic, je to příroda, ale proč to pokoušet.....mě fakt bylo po tý amc blbě...strach děsnej.

micali777
autor
28. bře 2012

Ahoj holky. Tak mám dobré zprávy. Volala jsem se dnes na výsledky triple testu a......? VŠECHNO JE ÚPLNĚ V POŘÁDKU. Na amc nemusím, JUPÍÍÍ!!!!!!! Děkuju kess za kontakt na MUDr. Eliáše, dojdu si tam pro fotečky a 3D utz. To už snad budu vědět, co to vlastně v pupíku nosím. Jsem tak šťastná, že jsem vám to musela hned napsat. 😀 😎 😀

kessinkaa
28. bře 2012

@micali777 GRATULACE!!No Eliáš ti neudělá 3D,to se musí zase jinam,já pojedu asi do HK do Sanusu.Prý to tam dělají super a když se to nepovede,neplatíš

micali777
autor
28. bře 2012

@kessinkaa To neva, hlavně, že je všechno ok. Dostanu fotky a DVD, tak jsem myslela, že je to ten 3D. 🙂

aknel72
28. bře 2012

@micali777 Moc ti to přeju a gratuluji už snad budeš klidná.Trošku ti závidím už bych to taky chtěla mít za sebou 🙂Myslela jsem,že když máš ten screening do 13tt že triple test už neposílají,že není tak přesný.

aknel72
28. bře 2012

@kessinkaa Můžu se zeptat,kde je v Brně ten MUDr.Vlašín?Jezdím do Bohunic,tak kdyby bylo potřeba odborníka.Děkuji za odpověď.

go
28. bře 2012

@micali777 ahoj, moc Ti drzim palecky, pesti 🙂 Jsem rada , ze je tu nekdo, kdo se snazi o prvni mimi ve ctyriceti. 🙂Snazime se s manzelem o mimi dva roky, mame za sebou dve IVF, druhe uspesne , ale jen do 9tt. ☹ Minuly tyden to mimi vzdalo a prestalo bit srdicko. ☹ . Doufam, ze Te tim nestresuji, Ty uz se neboj , mas ty rizikove 3 mesice za sebou 🙂 . Preji Ti stesticko a hlavne zdravi 🙂 . Mohu se zeptat jak se Vam najednou povedlo otehotnet prirozene?

kessinkaa
28. bře 2012

@aknel72 MUDr. Pavel Vlašín

* diagnostika

Centrum prenatální diagnostiky s.r.o.

Veveří 39
Brno 60200, ZÚJ jihomoravský ⋅
tel. 542221740
Jsem ti to našla na netu,já nebyla v Brně,je to daleko,ale je to kapacita,tak at ti to klapne

aknel72
28. bře 2012

@kessinkaa Moc děkuju.

micali777
autor
29. bře 2012

@go Ahoj, no já Ti ani nevím, jak se to vlastně povedlo. 😀 Ale rozhodně jsem u toho byla!!! 😀 Myslím, že je to v tom, že mám jiného partnera. Partner, se kterým jsem jezdila na ICSI do Arlety, má azoospermie, takže v podstatě nulová šance na přirozené početí a ani snaha pana doktora nepomohla. Pak jsem to v podstatě vzdala a nechala věcem volný průběh, hlavně jsem se ale přestala trápit. A to je možná ono. Všichni sice kroutí hlavou a mluví o zázraku, ale asi to tak příroda prostě chtěla. S tím předchozím přítelem jsem měla jen samé trápení a proto to možná nešlo. Teď je to úplně jiné a miminko se povedlo hned na třetí pokus! 😀 Budu držet palce, aby se taky zadařilo, protože příroda je prostě mocná čarodějka. A jen tak mimochodem, můj bývalý neplodný přítel už taky čeká miminko!!!!! A pak věřte doktorům!!! 😀
@aknel72 Co jsem četla o triple testu, tak je to jak píšeš. Není moc přesný, ale kvůli věku mi ho udělali, protože screening mi kvůli věku nevyšel úplně super, ale bylo mi řečeno, že mi ty hodnoty vždycky věk pokazí. Proto jsem se bála plodovky, protože mě všichni připravovali na to, že to nejspíš nedopadne dobře. Ale dopadlo a mě se obrovsky ulevilo.

jitulik4
29. bře 2012

@micali777 je to složitější,brala jsem antikoncepci,.,.,.jsem s novým partnerem 7 let a doufám, že to bude naše štěstí......děti se těší a já jsem z toho rozpačitá, ale už se těším asi taky. Na genetice jsem byla 4krát a všechny testy ok,teď mě zas straší císařem, že je malá hlavou nahoru,ale děti jsem tak měla taky, byla jsem i na akupunktuře,vydrželo jí to 14 dní.

aknel72
30. bře 2012

@micali777 Ahojky,tak na diabetologii výsledky dopadly líp než jsem čekala,glykémie za posledních 6týdnů skvělé,jen ten cholesterol vyšší a to opravdu dodržuji dietu.Takže první kámen ze mě spadl 🙂 Přeji hezký víkend.

jarmyko
31. bře 2012

ahojky, mohla bych se k vám přidat?
Různě jsem hledala podobnou diskusi, s mladšíma maminama si připadám jako sto let za opicema.
Mimi čekáme na listopad, vypadá to že bych mohla rodit na svoje 40. narozeniny. Bude to naše čtvrté.

jabluncanka
31. bře 2012

Taky bych se ráda přidala...o naše třetí mimi jsme přišli v únoru ve 25+1tt...jsem už taky spíš vyšší věková skupina,ale nechci se vzdát...

aknel72
31. bře 2012

@jarmyko
@jabluncanka Určitě můžete,alespoń víme,že je nás víc odvážných.Mládé maminy nejsou špatné,jen mají jiné starosti než ty starší.Netrnou celé těhotenství strachy jestli se něco nestane a hlavně jim nikdo nepřipomíná věk.

aknel72
31. bře 2012

@jabluncanka To je mi moc líto a teď si znovu těhotná,nebo se snažíte?

jabluncanka
31. bře 2012

@aknel72
@aknel72 zatím se nesnažíme,je to moc čerstvé...moje těhotenství skončilo SC,takže se musí nejprve zahojit tělo,aby udrželo eventuální další těhotenství. Říkám si,že buď to příjde,nebo ne...Příroda je mocná čarodějka...

amrash
1. dub 2012

@micali777 Moc dekuji za gratulaci a tobe preji pohodove tehu, hladky porod a krasne a zdrave miminko!!!

micali777
autor
1. dub 2012

@jarmyko
@jabluncanka Ahoj holky, vítám vás. Jsem moc ráda, že se to tady pěkně rozjíždí. 🙂
@aknel72 Super! To je fajn, že jsou výsledky o.k. Další krůček máš za sebou.

@jitulik4 Všechno dobře dopadne, neboj!! 🙂 Já se císaře nebojím, spíš bych se bála přirozeného porodu. Jsem dost pozašívaná a mám i hodně dioptrií, takže počítám s císařem, přirozeně by to nemuselo dopadnou dobře.
@amrash Díky za přání. 🙂

Já jdu ve středu na genetický pohovor a ve čtvrtek na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli uvidím bobíška (nová přezdívka, přešla jsem z mimíska na bobíška) Nebo alespoň uslyším srdíčko, abych se zase trochu uklidnila. Kdybych mohla, tak si pořídím domácí UTZ, ale to bych pak nedělala nic jinýho než se dívala na bobíška, jak tam s sebou mrská a plave si tam. 😀
Všem vám přeji krásný víkend, mě čeká další vybalování, snad už jedno z posledních a pak už konečně budu definitivně přestěhovaná. Jenom tatínek se nám nějak nestěhuje...... ☹

amrash
1. dub 2012

@micali777 Diky. Pokud se budes chtit na neco zeptat ohledne tehu ve 40, nebo cisarskeho rezu (mam za sebou 2) - klidne se ptej, rada odpovim! 🙂

aknel72
1. dub 2012

@micali777 Tak to já mám zatím Jůlinku manžela to strašně rozčiluje,že to žádná Jůlie nebude.Je to podle mého oblíbeného seriálu Taková normální rodinka,te starý.A už máte vybrané jméno?Já to mám obráceně,spíš se bojím císaře snad to půjde zase normálně.A jaktože se tatínek nestěhuje,jestli se smím zeptat. 😕

aknel72
1. dub 2012

@jabluncanka To máš pravdu,tak držím palce ať se to povede. 🙂

jitulik4
3. dub 2012

@micali777 no jo dioptrie mám taky 8 a 5 cylindrů a 1 diop. a zelený zákal na obou očích,císaře se bojím,protože jsem měla slepák na levé straně a teď mám jizvu přes celé břicho už od 15let,bobek je pořád hlavou nahoru....

jarmyko
5. dub 2012

Ahoj, holky, díky za přivítání.
Já byla minulý pátek na injekci, protože jsem začala krvácet, už jenom špiním, ale začalo mi být dost zle a to celý den, i hlava. No mám co dělat se postarat o rodinu, natož si sednout k PC. Proto jsem ráda, že jste toho moc nenakecaly.
Všem držím pěstičky, ať máte všechny výsledky OK.
@jabluncanka - přeju Ti ať to brzo klapne.
@jitulik4 - mě se malej přetočil pár dní před porodem, ani tomu nikdo nechtěl věřit, že měl tolik místa na otočku. 😀 Koukám, že už to máš za pár, tak taky držím palečky.

jitulik4
5. dub 2012

@jarmyko lehni si a vykašli se na uklízení a věřme že vše dobře dopadne....