První těhotenství ve čtyřiceti a později

micali777
6. bře 2012

Ahoj všem. Jsem ve 12tt a čekám své první mimčo. A je mi 40. Mám za sebou několik neúspěšných pokusů o umělé oplodnění a nakonec jsem otěhotněla přirozenou cestou. Jsou tu nějaké přibližně stejně staré těhulky nebo maminky, které by se podělily o svoje zážitky a popř. rady?

aknel72
21. črc 2012

@jarmyko Opravdu pěkné naušničky,já dala dceři po sobě co jsem dostala u křtu ,nosila je asi do svých 10let pak dostala nové no a teď jsou kluci tak je mám nachystané pro vnučky 🙂 Jinak díky za rady,když si na něco ještě vzpomeneš budu ráda papírové plínky sis asi taky brala?A taky ty jednorázové kalhotky kolik je potřeba na den a pyžama asi taky svoje.Včera jsem byla v Brně a už jsem objednaná k té asistentce Gerychové na UTZ je to ve 3patře na 29.8.

tanka72
21. črc 2012

No to jsou fakt krásné náušničky,moc se mi líbí,jsou jemné a takové neokoukané 🙂 .Jinak zatím bojuji s nevolnostmi,co beru ten torecan,je to o něco lepší.A přeji klidný zbytek těhulkování všem 🙂

jarmyko
23. črc 2012

@aknel72 Karolínce se ty původní naušničky brzo rozbily, asi 3x po sobě, pak už to bylo samé sletování a vypadaly dost hrozně. Tak jsem jí taky dala ty po sobě, ale bohužel jednu ztratila.
Papírové plínky a vlhčené ubr. pro mimčo budu brát určitě. Dostaly jsme symbolicky asi 5 ks, to je tak na jeden den.
Jednorázové kalhotky - už nevím přesně asi 6, ale nespotřebovala jsem je. Vzala jsem si i takové starší pevnější bombarďáky, aby ty vložky líp držely. Ženský říkaly, že ty jednorázový přepíraly a rychle to schne. Pyžamo jsem svoje neměla, ale na pokoji je maminy měly. Za to si nebudu brát župan. Zabere to půl kabele a stejně jsem ho nepoužila. Vašík byl v červnu, takže bylo teplo, dokonce nám pouštěli na pokoji klimatizaci, ale to zase foukalo malýmu na hlavu. Bohužel mě nenapadlo si s sebou vzít pro mimčo čepičku.
Když se narodila Karolínka (28.10.2000) tak zas bylo na pokojích skoro 30°C. Takže si vezmu jenom nějaký svetřík.

Až mě zas něco napadne - napíšu. 😉

jarmyko
23. črc 2012

@tanka72 už to bude brzo lepší. Já taky myslela, že to nikdy neskončí. Byla jsem pořád ospalá a měla jsem pořád hlad. 😀 Já třeba neměla ty těhotenský chutě, ani na sladký ne. Potřebovala jsem pořádný jídlo. 😅

jarmyko
23. črc 2012

@aknel72 počkej, ty jdeš do Bohunic na UTZ? Já myslela, že na nějaké vyšetření kvůli cukrovce?

jarmyko
23. črc 2012

@aknel72 ještě mě napadlo - když budeš rodit v Brně, tak si musíš rodný list vyzvednou na matrice v Brně. Pokud ho chceš poslat domů, tak musíš mít plnou moc podepsanou od manžela, asi že souhlasí se jménem, adresou, otcovtstvím - nevím jak to má přesně vypadat, zeptej se na matrice. Ale posledně se mnou ležela paní z Náměště a to měla nachystaný. Matrikářka obchází pokoje a všechno vyplní. Ale to už asi víš, viď? 🙂

tanka72
23. črc 2012

@jarmyko taky doufám,že to brzo skončí,už ted je to trochu lepší,nevolnosti a únava už povolily,aspon trochu funguju jako máma,ale na druhý trimestr se těším jak malá 😀 😀

aknel72
23. črc 2012

@jarmyko Jo jezdím na diabetologii každých 6týdnů ,moje MUDr. v Třebíči si na to netroufla 😒, je v budově X ,ale abych mohla rodit v Brně musím jít alespoń 2x na porodní takže mě z dia poslala k té asist. Gerychové má asi rizikové .Co se týče rod. listu u dcery pro něj manžel musel do Brna u kluka jsme měli tu plnou moc nachystanou a už to poslali,těď jsem dostala v těho. průkazce papír kde se vyplní jména a oba to podepíšeme ,ale dík za upozornění 😉 a ty patříš do Brna nebo do Žďáru?Omlouvám se že se ptám jak prvnička,ale když jsem byla naposledy v porodnici tak jsme vše ještě dostaly tak aby mi něco nechybělo.A od pátku jsem doma hurááá sice zatím na neschopence ale jen do 17.8.tak doufám,že mi dá vycházky.

aknel72
23. črc 2012

@tanka72 To víš,že to někdy přejde mně teda bývalo blbě až do 20tt ,ale až odpoledne ráno dobrý tak snad tě to přejde dřív,ale máš co jsi chtěla 😉 mi říká manžel.

tanka72
24. črc 2012

@aknel72 jj jak mně to nepřejde ve dvanáctém,dávám výpověd,být mi blbě dýl to asi nedám,blééé 😀 😀

jarmyko
24. črc 2012

@aknel72 Hele, já u Vašíka taky sháněla co se dalo. Přece jen se situace ve zdravotnictví hodně změnila od posledního porodu, takže jsem byla ráda když někdo něco nadhodil.
Jinak bych místně spadala do porodnice v Novém Městě na Moravě, ale do Brna to máme po dálnici za 20 minut.
Když mě to chytlo s Vašíkem, tak manžel valil 180km/h a za 13 minut jsme tam byli. 😀 😨 A naše dr stejně posílá na všechna vyšetření do Brna. Ale můžu si vybrat.

@tanka72 a ty chodíš do práce? Já myslela, že jsi ještě na mateřské.

jarmyko
24. črc 2012

jdu okopávat pole, než začnou ty 30°C. 😝 😠

tanka72
24. črc 2012

@jarmyko jsem doma,já myslela tu výpověd jen jako legraci,že dám těhu výpověd,když mě to tak trápí,ta nevolnost. 😀 😀

aknel72
24. črc 2012

@jarymykodej pokoj s polem 😠 já sotva dýchám ta vedra mě zničí zas mi dnes otekla noha,jen doufám že je to kvůli těm operacím a nejsou to ledviny 😒 ,ale to by mi asi otekly obě.

anadar
24. črc 2012

@jarmyko Ahoj,si mě rozesmála s tím polem ...dnes jsem také byla na poli -máme tam brambory -a už tam nepůjdu....nějak to přes bříško nejde.... 😀 ...byť jsem málo těhotná.....

tanka72
25. črc 2012

@jarmyko na pole těhotná,to jsi dobrá,to já bych se na to vyprdla,já su ted děsně líná 😀 ,hlavně že jsi to ve zdraví přezila 😀

tanka72
25. črc 2012

@anadar ahoj jak se cítíš,mně je pořád dost zle a abych trochu fungovala dostala jsem od dr. torecan.

jarmyko
25. črc 2012

@anadar ahoj, vítám Tě v klubu.
No ono to jinak nejde. Manžel je v práci až do večera i v sobotu. Naše políčko bylo odstrašující příklad. U nás už neměly mandelinky co žrát, tak lezly k sousedům a problémy byly na světě. Přežila jsem to a mám to hotový. Teď ještě jahody a kytičky. To už je raz dva. Ještě mě čekají okna, ale to až po žních, protože máme za zahradou statkový pole a to bude lítat všude.

tanka72
25. črc 2012

@jarmyko juj okna,přes ty moje se nedá koukat a možná s nimi něco dneska provedu,uvidím jak moc mi bude blbě odpoledne 😀 😀

anadar
25. črc 2012

@tanka72 Ahojky ,jsi snad jasnovidka? 😀 ....dnes ,když jsem se vrátila domů z nákupu jsem objevila krev ....takže okamžitě tel.doktorovi a zítra kontrola.....Se docela děsím,protože už jsem před pár lety o mimi přišla ,právě v 8tt.....Nebudu vše vidět černě ,ale je mi tak nějak k pláči.....Nyní spíše posedávám a klukům jsem řekla ,že mi není dobře ....víc jim říkat nebudu ...jen připravím sousedy na noc ....co kdyby ....My jsme bez auta.....a kluci by tady museli chvíli vydržet.....
@jarmyko Ahojky ,myslím ,že jsem si na ty mé současné problémy zadělala sama včera na poli kdy jsem byla dlouho ohnutá.....a tlačila si na bříško.....Stále si myslím ,že mi je 30 let....ale to už dávno není..... 😉 ...Máme malé hospodářství ,tak se s dětmi také musím ohánět.....Vím ,o čem píšeš.....

tanka72
25. črc 2012

@anadar holka co to čtu,to mně moc mrzí ☹ ,ale máš asi pravdu v tom,že ses přetáhla,fakt už nejsme mladice,ono to nemusí vůbec nic znamenat,miminko bude určitě v pořádku,jen ti takhle dává vědět,že tam je a že se máš hodně šetřit,donosit miminko v tomto věku není legrace.Přeji ti klidnou noc a zítra jen dobré výsledky od doktora,ale věřím,že to bude v pořádku.

anadar
25. črc 2012

@tanka72 Sem si odpočala .....vyspala se trošku......a tak píši...... 🙂 ....Moc děkuji za podporu.....Máš pravdu,nejsem už nejmladší....ale boj jen tak nevzdávám..... 😉 .....Zítra se na doktora těším....teda pokud bude noc v poho......udělám pořádnou kontrolu mimíska.....chudák doktor....neví jaká jsem vichřice...... 😀

zazulka
25. črc 2012

@anadar já jsem krvácela v 10.tt v letadle... a dneska máme 14ti měsíčního raubíře 🙂

tanka72
25. črc 2012

@anadar držím co mám 😀 😀 vichřiceee 😀 😀

anadar
25. črc 2012

@zazulka jenže nejsem v letadle...tam bych krvácení pochopila ...... 🙂 .....mám kritickou hranici ,takže buď a nebo .....a jelikož se tak lehce nevzdávám,tak budu bojovat..... 🙂

anadar
25. črc 2012

@tanka72 Zrovna dnes jsem posílala bývalému gynekologovi malý dárek......je to neobyčejný lékař a já prý jeho neobyčejná pacientka...... 😀 ....do smrti na mne nezapomene.......Jak to ,sakra,myslel? 😀 😀 .......Nyní chodím k jinému a ten je také supr,takže se má ,fakt ,na co těšit..... 🙂

tanka72
26. črc 2012

@anadar jsi stopro neobyčejná,už to že jsi těhu v tomto věku je docela neobvyklé,ale moc ti držím palce,aby vše dobře dopadlo,hlavně tak jak si přeješ ty 🙂

jabluncanka
26. črc 2012

@anadar Máš můj velký obdiv!!Drž se!! 😵 😉

ivigirl
26. črc 2012

@anadar ahojík a proč si od něj odešla?

anadar
26. črc 2012

@tanka72 Nejsem neobyčejná...ale obyčejně praštěná 😀 ......a že se zadařilo v tomto věku ještě není záruka ,že se vše povede k mé spokojenosti...ale nic jiného než mimi si nepřeji.... 🙂
@jabluncanka Myslím,že obdiv tady mají mít jiné maminky ....ty co podstupují nemožné,aby se mimíska dočkaly atd.... 😉
@ivigirl Když jsem čekala nejml.syna,tak jsem prodělala ošklivou chřipku a přišla o Matýskovo dvojče.....a na Máťovi se to podepsalo ,že se narodil s vadou na srdíčku....v 9ti dnech byl v Motole na oper.a vše ok.....ale přesto se bere jako invalidní....takže nemůže díky té operaci vše....teda dle doktorů.....Takže jsem po domluvě přešla ke gynekologovi ,který je tady od nás jen 3km.....a je také moc hodný..... 🙂 ....protože jsem na POB s MAtýskem .... 😀