• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
hehe zaha te bude palit i po obycejne vode :- me teda palila po vsem...... jak dite tlaci nahoru na zaludek tak je jedno co pozres :slight_smile: vraci se zaludecni stavy a protopali zaha..... ja to mela snad i po dychani... ted je vetsi klid protoze bricho kleslo a uz tak netlaci :slight_smile: ale v noci v lezici poloze se to vraci....
14. pro 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko tak po jo ale do těch bradavek bych šla už před :grinning:

Jako mně daly malou přisát a ženská říká..nooo vy máte blbý bradavky..to asi budete muset kojit s kloboučkama..no ale tak to zkoušejte a pak se domluvíte na šestinedělí :angry: Takže já za prvních 5min.totálně rozpraskané bradavky..crčela mně z nich jedině tak krev :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže další dny kojení fakt za test i když už sem měla klobouček tak to bolelo že sem kolikrát i brečela bolestí. Navíc malá měla asi po porodu silnou touhu sát..ona od té půl 5 kdy se narodila do 9h.brečela!! V tahu. Jen když cucala taky dobrý ale to už pak nešlo..mě to samo po tom porodu nenapadlo že brečí z tohoto důvodu..až později sem doma koukla na kraťoučké video po porodu co muž natočila na foťáku a ona fakt hledala a chtěla cucat :frowning2: Když sem to vidlě a došlo mně to tak sem fakt aji brečela :frowning2:
14. pro 2009 v 11:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě pálila žáha málo..převážně v noci ale normálně to pokračuje..v noci když jdu třeba krmit nebo se vzbudím tak cítím jak pálí potvora :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 v 11:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC no to s těma bradavkama je dobrá připomínka, jen jestli to všude dělají tu kontrolu :sweat_smile: vím, že to psala jako první SVOJA, že jim to nabídli, tak že do toho šla :wink: ale jinak to tu nikdo o tom kontrolování před porodem nepsal...... já se pořád uklidňuju tím, že na tohle jsou v Krči zařízení :grinning: když se tak chlubí tím, že rozkojí každýho :grinning:
14. pro 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
toltec me palila zaha od zacatku tehu ale kdyz to ted srovnat tak jen tak malinko primerene jen ze jsem o ni vedela, zato pozdeji to byla desna az bolest
14. pro 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
TOLTEC tak mě pállí žáha skoro od začátku těhu :confused:

HYPO mě na to pomáhají ty mandle :wink:
14. pro 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no proset já o tom taky neslyšela že by se to dělalo dokud to nepsala svojenka..Každopádně lepší zkontrolovat dřív než dopadnout jak já.. :rolling_eyes:
14. pro 2009 ve 12:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam prsa kontrolovaly na predporodnim kurzu pokud jsi teda chtela a pozadala je, oni jsou tam same porodni asistentky takze pohoda....
nicmene krc ma nejaky ten novy program na kojeni ted nevim ak se to jmenuje a je to pry super, budou se ti prostej plne venovat dokud te nerozkoji :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC no jasně, jen kde si to nechat zkontrolovat... leda na nějakém kurzu o kojení, jako byla SVOJI :wink:
14. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TOLTEC ahoooj... já vím, že je to těžko uvěřitelný, ale mě teda začala pálit žáha ještě než jsem věděla, že jsem v tom... asi těma hormonálníma změnama nebo co... no ale nechala jsem to bejt a v tom 15. týdnu už se to nedalo vydržet, to byly fakt muka, furt mi bylo zle z čehokoliv a dost to bolelo... od tý doby, co občas zobnu Rennie se to zlepšilo :wink:
14. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky koiupili byste autosedajdu z druhý ruky??? narazila jsem na bazosi na Maxi Cosi i se základnou za 2900.- z roku 2007....
14. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak tam jdu taky příště rodit :grinning:

Jako mudra mi říkala že dokrm dávat nebudeme..šáhla na prsa..máte je tak vřelý že zítra je budete mít nalitý až po klíční kosti..no to teda jistě :confounded: A několikrát sem byla pro sestru a poradila mi jak s tím kloboučkem..pak dokonce sehnala lepší a chodila kontrolovat s tím že přikládám dobře a malá i pěkně saje..akorát nebylo skoro co sát no :frowning2:
14. pro 2009 ve 12:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě taky strašně pálila v těhu žáha-fuj,strašný,ale jak jsem odrodila je pálení pryč :slight_smile:
A s těma bradavkama je to mazec.Taky mě to strašně bolelo,snad dva měsíce :frowning2: U nás bohužel žádnej kurz není a v porodce mi to nikdo neukázal...ale nakonec i přes tu šílenou bolest jsem to zvládla a už je to v pohodě :wink:
14. pro 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě by zajímalo, jak se poznají blbý bradavky.... v nějaký diskusi o kojení holka psala, že jí to sestra tvrdila taky a nakonec se radila s PA a ta jí pomohla, že se normálně rozkojila - tak jestli to není v technice a v tom, že i to dítě samo zezačátku prostě neví....
14. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
prosím vás a jak se tohle dělalo za doby kamenný, kdy neexistovaly kloboučky a příkrmy - dítě se prostě muselo rozkojit ne?... sem z tohohle jelen a člověk by řekl, že zrovna kojení půjde prostě přirozeně a ono prd...
14. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
uf uf ještě bolení bradavek... bych se nato..... :angry: :angry: :angry: :sweat_smile:
14. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
HYPO jj, slyšela jsem to o té Krči a jsem docela klidná.... prý ti dokonce navrhnou, že tam můžeš i zůstat déle, nelifrují tě hned pryč, jakmile je vše ok...... ale pěkně tě rozkojí, tak jsem zvědavá :grinning:
14. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko mně to ta PA vysvětlila..když ti bradavka vyleze nebo jak to napsat :grinning: a ty zmáčkneš prso tak se ti musí jakoby eště víc postavit..no a mně zajede úplně jako do prsa místo ven takže mimi nemůže chytit ani kdyby sebevíc chtělo..to vyzkoušej a uvidíš.. :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE to jsou věci co? :grinning: no je fakt, že dřív když to prostě nešlo, tak to neřešili, jako u mojí mamky a prostě rovnou napsali Feminar a pak Sunar..... já jsem ráda, že se tím někdo dneska zabývá a snaží se tomu dát důraz a tu ženskou rozkojit :wink:

SAC díky za návod :wink:
14. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SAC no zkouším :slight_smile:)) a mírně zajede, ale i tak trochu trčí :slight_smile:)))) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
to je bžunda....
14. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no né PROSTEJ, jak se to dělalo dřív, když nebyly ani ty příkrmy... ??? třeba v roce 1850... rozumíš - to to dítě jako umřelo hlady?????? fakt to nechápu... :confused: :confused: :confused:
14. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosteji není za co..jen doufám že nikdo z vás podobné problémy mít nebude a všechny budete ty svoje prďolky hezky a v klidu kojit co nejdéle :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko třeba si našly kojnou :sweat_smile:
14. pro 2009 ve 12:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já to radši zkuším až doma :grinning: :grinning: :grinning: by se kolegyně mohla vyděsit :grinning:

HEHE tak to byly asi kojný nebo já nevím :grinning:
14. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
stejně je to nespravedlivé..se mnou co odcházela mamča nakojila i 60ml!! :astonished: A druhá na pokoji řešila že se malá nemůže přisát..měla tolik mlíka že to nešlo..musela nejdřív trochu odstříkat aby to pak malé šlo
14. pro 2009 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC no uvidíme...... doufám, že to není dědičný..... mamce vyteklo všechno mlíko jeden den po porodu a už se prsa nenalily :confounded: :pensive:
14. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostej to nebude..moje mamka kojila dlouho a bráchu co měla ve 40letech kojila 8měsíců bezproblému
14. pro 2009 ve 12:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC no jo, jenže tohle prostě neovlivníme :sweat_smile: ..... nesmíš si nic vyčítat, ty za to nemůžeš, prostě jsi nemohla kojit, tak jsi nekojila... uvidíš, že z malé i tak vyroste krásná holka, taťka bude muset pořídit brokovnici a odhánět ženichy :grinning:
14. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky se zeptám ještě jednou - koupili byste autosedačku Maxi Cosi se základnou z druhý ruky???
14. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kojný jo??? no vidíte to .... :astonished:
14. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek